Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Mikanit pisze: 25 maja 2019, 00:08 Karty by trza nożyczkami przyciąć a tam gdzie sie linia nie wpasowuje planszy trza naklejke statu rybackiego przykleić i będzie elegancko.
Mam nadzieję że komentarze tego typu to są żarty :D
jest jedna rzecz którą teraz powinno się zrobić: zbiorcze reklamację do AR i naprawa przez nich problemu.
Ile było komentarzy w stylu: wolę czekać kolejne parę miesięcy ale chce mieć grę dopracowaną, dobra jakościowo itp. No to jest dlugowyczekiwany dodatek ;). Porażka.
Osobiscie czekam na rozwój sytuacji, AR powinno coś z tym zrobić, przynajmniej mam taką nadzieję. Na zdjęciu widać że te dostawione plansze nie są tego samego rozmiaru tylko wystają u góry :|. Nie podchodzmy do tematu że przecież i tak się da grać więc nie róbmy z tego problemu. Ktoś porównał to do rozmiaru butów, zawsze można kupić o 5 za duże bo przecież i tak da się chodzić ;)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Hej,
teraz gdy pierwotny hype już trochę opadł, czy mógłby ktoś wypisać swoje przemyślenia oraz plusy i minusy tej gry.
Zastanawiam się nad Lordem, bo klimat mi blisko....tylko czy gra sama w sobie się broni gameplayowo?
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

lukkk pisze: 30 maja 2019, 23:05 Hej,
teraz gdy pierwotny hype już trochę opadł, czy mógłby ktoś wypisać swoje przemyślenia oraz plusy i minusy tej gry.
Zastanawiam się nad Lordem, bo klimat mi blisko....tylko czy gra sama w sobie się broni gameplayowo?
Tak, to cały czas bardzo dobra gra. Więcej szczegółów znajdziesz wertując wątek.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

lukkk pisze: 30 maja 2019, 23:05 czy mógłby ktoś wypisać swoje przemyślenia oraz plusy i minusy tej gry.
Tak, gra po opadnięciu hajpu nadal się broni. Jest bardzo dobra mechanicznie i wizualnie.

Ja nie przepadam do końca za grami strategicznymi. Chaos w Starym Świecie mi za bardzo nie podszedł. Rising Sun już bardziej, ale moja ekipa po dwóch rozgrywkach była na "nie" i musiałem grę sprzedać (zwłaszcza, że mi się też nie podobała do końca). A tu jest inaczej.

Gra ma sporo walorów gry przygodowej. Jest rozwój postaci, są 4 drogi do zwycięstwa, można na dobra sprawę olać podboje innych krain. Raczej nie jest tak, że ktoś wyraźnie prowadzi, a ktoś jest na szarym końcu bez szans na zwycięstwo. Tzn. może tak być, ale to już trzeba naprawdę słabo grać. Straciłeś całą armię i terytoria, nie masz za bardzo szans w walce z potworami? To buduj monument, a nuż uda Ci się wygrać w ten sposób.

Gra ma tyle losowości, ile potrzeba. Nie za dużo, nie za mało. Nie kojarzę w każdym razie, żeby ktoś swoją przegraną zwalał na losowość. Okay, ja sam miałem nieraz sytuację, kiedy Meduza uwięziła moją wielką armię na jednym terytorium (nie można się wtedy ruszyć), a mi pomimo KILKU prób, nie udało się jej wyprowadzić do innej krainy. Tyle, że takie sytuacje choć są ciężkie, to skłaniają po prostu do szukania innych rozwiązań. Straciłem przewagę militarną to robię uzurpację, albo poluję. Albo buduję monument, żeby spróbować poruszyć potwory.

Zapowiedziane dodatki są już dobrze znane i rozłożone na czynniki pierwsze. Nie każdy wydaje się być dobry, ale kilka zapowiada się bardzo "grywalnie". Możliwych kombinacji do rozpoczęcia rozgrywki będzie bez liku i każdy znajdzie wariant, jaki będzie mu najbardziej pasował.

Minusy?
Tak na szybko, to nie przychodzi mi nic do głowy. Może to: nie lubię za bardzo rozgrywki 3-osobowej, bo wtedy jeden z graczy może mieć gorszą sytuację na planszy (sam graniczy z dwoma rywalami, a dwaj pozostali tylko z jednym, więc jest dość oczywistym celem). Nie grałem też w 2 osoby, ale ja ogólnie nie grywam w 2-osobówki.

Kup, pożycz, gra jest naprawdę tania w stosunku do tego, co oferuje (200-250zł podstawka).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Dla mnie największą wada tej gry jest jej mega słaba instrukcja
Wczoraj gra w koncubwyladowala po pół roku na stole i non stop było wertowanie. Nie da się w niej czegoś szybko znaleźć, sporo jest początkowo niejasności.
Pomimo tego uważam grę za stosunkowo dobrze zaprojektowana, ale instrukcja dramat
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Curiosity pisze: 31 maja 2019, 16:19
lukkk pisze: 30 maja 2019, 23:05 czy mógłby ktoś wypisać swoje przemyślenia oraz plusy i minusy tej gry.
Tak, gra po opadnięciu hajpu nadal się broni. Jest bardzo dobra mechanicznie i wizualnie.

Ja nie przepadam do końca za grami strategicznymi. Chaos w Starym Świecie mi za bardzo nie podszedł. Rising Sun już bardziej, ale moja ekipa po dwóch rozgrywkach była na "nie" i musiałem grę sprzedać (zwłaszcza, że mi się też nie podobała do końca). A tu jest inaczej.

Gra ma sporo walorów gry przygodowej. Jest rozwój postaci, są 4 drogi do zwycięstwa, można na dobra sprawę olać podboje innych krain. Raczej nie jest tak, że ktoś wyraźnie prowadzi, a ktoś jest na szarym końcu bez szans na zwycięstwo. Tzn. może tak być, ale to już trzeba naprawdę słabo grać. Straciłeś całą armię i terytoria, nie masz za bardzo szans w walce z potworami? To buduj monument, a nuż uda Ci się wygrać w ten sposób.

Gra ma tyle losowości, ile potrzeba. Nie za dużo, nie za mało. Nie kojarzę w każdym razie, żeby ktoś swoją przegraną zwalał na losowość. Okay, ja sam miałem nieraz sytuację, kiedy Meduza uwięziła moją wielką armię na jednym terytorium (nie można się wtedy ruszyć), a mi pomimo KILKU prób, nie udało się jej wyprowadzić do innej krainy. Tyle, że takie sytuacje choć są ciężkie, to skłaniają po prostu do szukania innych rozwiązań. Straciłem przewagę militarną to robię uzurpację, albo poluję. Albo buduję monument, żeby spróbować poruszyć potwory.

Zapowiedziane dodatki są już dobrze znane i rozłożone na czynniki pierwsze. Nie każdy wydaje się być dobry, ale kilka zapowiada się bardzo "grywalnie". Możliwych kombinacji do rozpoczęcia rozgrywki będzie bez liku i każdy znajdzie wariant, jaki będzie mu najbardziej pasował.

Minusy?
Tak na szybko, to nie przychodzi mi nic do głowy. Może to: nie lubię za bardzo rozgrywki 3-osobowej, bo wtedy jeden z graczy może mieć gorszą sytuację na planszy (sam graniczy z dwoma rywalami, a dwaj pozostali tylko z jednym, więc jest dość oczywistym celem). Nie grałem też w 2 osoby, ale ja ogólnie nie grywam w 2-osobówki.

Kup, pożycz, gra jest naprawdę tania w stosunku do tego, co oferuje (200-250zł podstawka).

Już kiedyś grałem 3 rozgrywki w LOH i mnie jakoś nie porwało. Zastanawiam się jednak nad ponownym kupnem, gdyż ponoć gra zaczyna błyszczeć dopiero po większej ilości rozgrywek.

Natomiast natrafiłem na kilka minusów, które sprawiały, że nie mogę podejść do gry tak mocno bezkrytycznie. Ciekawi mnie wasze zdanie:

1. Niedomykające się pudełko. Ok, można coś tam kombinować i wymyślać, ale jednak można by oczekiwać trochę lepiej przemyślanego przez producentów rozwiązania.
2. Słaba widoczność na mapie - bez dodatku z miastami i świątyniami, gra staje się naprawdę mało czytelna
3. Słaba walka z potworami - w moim odczuciu jest trochę zbyt długa i nieprzewidywalna. Tempo rozgrywki siada a pozostali gracze obserwują mało emocjonującą walkę.
4. Niezbalansowane zwycięstwo potworów - zauważyłem, że naprawdę ciężko wygrać w ten sposób. Do dziś pamiętam, jak jeden z graczy rzucił się na potwory przy dobrej sile ale słabym ruchu. Potwory przez całą grę uciekały mu sprzed nosa. W pewnym momencie nie miał już armii i tak ganiał samotnym herosem.
5. Błogosławieństwa + niektóre umiejętności bohaterów powodują, iż gra czasami staje się nazbyt chaotyczna i niezbalansowana.
6. Długość rozgrywki - nastawiłem się na epicką i długą grę a odniosłem przeświadczenie, że dłużej się to rozstawia niż w to gra.
7. Budowanie monumentu - w pewnych warunkach, przy złej woli współgracza, gra może się zakończyć bardzo szybko. Ok, ten gracz może nie wygrać ale po prostu gra daje możliwość trollowania.
8. Figurki monumentów wyglądają trochę jak jarmarczne zabawki a nie jak fajna miniatura. Wiem, że jest to kwestia gustu tylko i wyłącznie.
9. Potwory na planszy - niby są, ale prócz bycia jedną z możliwości wygrania, nie robią za dużo. Ok, warunek zwycięstwa to i tak teoretycznie super. Meduza czasem potrafi napsuć krwi a hydra zlikwidować. I można powiedzieć, że to bardzo dużo. Ale jakoś nie czuję tego. Mamy potwory, których głównym zadaniem jest raczej dobrze wyglądać na planszy i dawać możliwość zwycięstwa (w moim odczuciu najtrudniejszego do uzyskania).
10. Misje do wykonania - często wydają się mało opłacalne i wzięcie w dniach udziału mogło by być ciut bardziej epickie.

I teraz zastanawiam się co będzie dla mnie ciekawsze: LoH czy Rising Sun (w te ostatnie nie grałem).
Ciekawi mnie Wasze zdanie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: AkitaInu »

Hmm wszystko chyba zależy od gustu. Dla mnie to jedna z najlepszych gier minionego roku :) I rzeczywiście, czym więcej w nią gram tym bardziej mi się podoba. Pozwolę sobie skomentować też to co napisałeś:


1. Niedomykające się pudełko - hmm o ile pamiętam da się to upchnąć :)
2. Słaba widoczność na mapie - zgoda, dodatek terrain pack jest potrzebny, wtedy też jest więcej miejsca i pudło z podstawki się domknie bez problemu :)
3. Słaba walka z potworami - może być nieprzewidywalna ale raz że jeden gracz zawsze jest zaangażowany a dwa że te walki są naprawde dość szybkie.
4. Niezbalansowane zwycięstwo potworów - i tutaj dochodzimy do sedna. Nie masz pojęcia ile razy słyszałem że to zwycięstwo jest .... zbyt proste ! Jak widać każda gra jest inna. Wydaje mi się że czasami łatwiej wygrać na potwory, czasami łatwiej na tereny a czasami jeszcze inaczej.
5. Błogosławieństwa + niektóre umiejętności bohaterów powodują, iż gra czasami staje się nazbyt chaotyczna i niezbalansowana. - jak wyżej, wszystko zależy jak gramy i jak grają inni ale mogą się trafić mniej bądź bardziej przegięte kombinacje. Na 5 gier taka się jeszcze nie trafiła :)
6. Długość rozgrywki - dla mnie zaleta, gra jest epicka w krótkim czasie. To nie musi być TI4 :)
7. Budowanie monumentu - nie graj z ludźmi którzy w ten sposób grają, nie ma sensu :)
8. Figurki monumentów wyglądają trochę jak jarmarczne zabawki a nie jak fajna miniatura. - masz racje, kwestia gustu.
9. Potwory na planszy - to też według mnie mocno zależy. W naszej ostatniej rozgrywce potwory były na planszy dość długo i mocno szkodziły :)
10. Misje do wykonania - rzeczywiście, niektóre są troche słabe ale są takie też warte dość sporo.
yarzab
Posty: 351
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Awaken realms zaproponowało rozwiązanie dotyczące złego wymiaru kart i nie dopasowanych plansz:

- wspierający dostaną 5 kart neutralnych artefaktów w takim samym rozmiarze co w podstawce.
- wspierający będą mogli zakupić po kosztach matę. Plik z grafiką ma być też udostępniony do pobrania i wydruku we własnym zakresie.
trzeba na to poczekać 1-2 miesiące.

Co ważne, dla wspierających wersję PL, podobno tych błędów ma nie być w wersjach językowych :D
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

yarzab pisze: 07 cze 2019, 12:13
- wspierający będą mogli zakupić po kosztach matę. Plik z grafiką ma być też udostępniony do pobrania i wydruku we własnym zakresie.
trzeba na to poczekać 1-2 miesiące.
Ale przecież plik do wydruku maty jest już dostępny na BGG. Awakensi dadzą jakiś inny czy będą produkować te maty, z możliwością zakupu?
yarzab
Posty: 351
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Ten na BGG to fanowski jest z naniesionym home rulesami.
AR pewnie przygotują swój własny plik.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

yarzab pisze: 07 cze 2019, 12:13 Awaken realms zaproponowało rozwiązanie dotyczące złego wymiaru kart i nie dopasowanych plansz:

- wspierający dostaną 5 kart neutralnych artefaktów w takim samym rozmiarze co w podstawce.
- wspierający będą mogli zakupić po kosztach matę. Plik z grafiką ma być też udostępniony do pobrania i wydruku we własnym zakresie.
trzeba na to poczekać 1-2 miesiące.

Co ważne, dla wspierających wersję PL, podobno tych błędów ma nie być w wersjach językowych :D
Gdzie jest info, że PL będzie bez tych błędów? I jakich dokładnie? Same karty czy poprawiona plansza również?

Niby rozwiązanie z matą jest ale z drugiej strony mimo wszystko słabe. Ktoś za coś zapłacił i trzeba płacić ponownie, żeby mieć dobrze. Może bym to przebolał gdybym miał tylko podstawkę ale wziąłem Tytana i za takie pieniądze powinienem mieć produkt odpicowany a wszystkie elementy źle wykonane - wymienione.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
yarzab
Posty: 351
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Muad'Dib pisze: 07 cze 2019, 12:57
yarzab pisze: 07 cze 2019, 12:13
Gdzie jest info, że PL będzie bez tych błędów? I jakich dokładnie? Same karty czy poprawiona plansza również?
Źle napisałem, info dotyczy kart i Marcin Świerkot napisał tak w komentarzach pod swoim postem na FB w grupie Titans of Hellas. Co do poprawionej mapy, to nie odniósł się jeszcze.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: olsszak »

Cześć,
robiłem zamówienie grupowe, dziś przyszło i jeszcze nie przyjrzałem się mega dokładnie, ale zastanawiam się jak rozpoznać pudełka gdzie został zrobiony sundrop?

Pozdrawiam
Krzysztof
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: toblakai »

olsszak pisze: 25 cze 2019, 10:37robiłem zamówienie grupowe, dziś przyszło i jeszcze nie przyjrzałem się mega dokładnie, ale zastanawiam się jak rozpoznać pudełka gdzie został zrobiony sundrop?
W komenatrzach były pytania o sposób kodowania paczek. Powinieneś mieć na pudełkach naklejki z kodem, np:

LOH-ENG-SGS-ART-LS-XS
Well - the one with XS is the Titan pledge. I think LS means Leo, but I would need to ask to be sure.
for those who are curios, this is the reply i got
the part with -L or -LS is Leonidas (non-sundrop or sundrop)
Dokładnego opisu nie ma, ale trochę dedukcji i da się domyślić który kod co oznacza.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: olsszak »

toblakai pisze: 25 cze 2019, 10:56
olsszak pisze: 25 cze 2019, 10:37robiłem zamówienie grupowe, dziś przyszło i jeszcze nie przyjrzałem się mega dokładnie, ale zastanawiam się jak rozpoznać pudełka gdzie został zrobiony sundrop?
W komenatrzach były pytania o sposób kodowania paczek. Powinieneś mieć na pudełkach naklejki z kodem, np:

LOH-ENG-SGS-ART-LS-XS
Well - the one with XS is the Titan pledge. I think LS means Leo, but I would need to ask to be sure.
for those who are curios, this is the reply i got
the part with -L or -LS is Leonidas (non-sundrop or sundrop)
Dokładnego opisu nie ma, ale trochę dedukcji i da się domyślić który kod co oznacza.
Dziękuję, sprawdzę ten trop. Nie mniej jednak Wydawca powinien wykazać się większym wyczuciem w tym zakresie i przekazać informacje, bo dedukcja dedukcją a fakty sobie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

olsszak pisze: 25 cze 2019, 10:37 Cześć,
robiłem zamówienie grupowe, dziś przyszło i jeszcze nie przyjrzałem się mega dokładnie, ale zastanawiam się jak rozpoznać pudełka gdzie został zrobiony sundrop?

Pozdrawiam
Krzysztof
Czy chodzi o polskie boxy ze stretch golami?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: olsszak »

ta.skunk.manitou pisze: 25 cze 2019, 13:27
olsszak pisze: 25 cze 2019, 10:37 Cześć,
robiłem zamówienie grupowe, dziś przyszło i jeszcze nie przyjrzałem się mega dokładnie, ale zastanawiam się jak rozpoznać pudełka gdzie został zrobiony sundrop?

Pozdrawiam
Krzysztof
Czy chodzi o polskie boxy ze stretch golami?
polskie to chyba za +/- 3 miesiące? Tutaj angielskie z pojedynczej fali.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 431
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 60 times
Been thanked: 62 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fiacik »

Phalanx nie planuje dodruku LoH. Ostatni dzwonek dla chętnych.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Fiacik pisze: 05 lip 2019, 14:33 Phalanx nie planuje dodruku LoH. Ostatni dzwonek dla chętnych.
A co? tak słabo się jednak sprzedał?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Podobno tak i nawet nie będą robić dodatków po polsku. Słyszałem jakieś pogłoski, że AR ma robić ewentualną dystrybucję rozszerzeń w naszym języku.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Muad'Dib pisze: 05 lip 2019, 15:09 Podobno tak i nawet nie będą robić dodatków po polsku. Słyszałem jakieś pogłoski, że AR ma robić ewentualną dystrybucję rozszerzeń w naszym języku.
Z tego co widziałem, to grę można dostać już bardzo tanio (w granicy nawet 220 zł) ale swego czasu mocno się odbiłem od tego tytułu i chyba już nie wrócę.
Dodatków jest całkiem sporo, chociaż to, że City of Steel do grania wymaga dodatku z Atlantydą trochę mnie wkurzyło.
Wychodzi na to, że gra była warta do wzięcia jako KS i tam właśnie odbyła się prawie cała sprzedaż u nas.
Ciekawi mnie czy z perspektywy czasu nie zostanie trochę zapomniana.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

U mnie rok przeleżała na półce wstydu i dopiero ostatnio udało się zagrać 3 partie. Mam nadzieję, że moi współgracze się nie zniechęcą bo może to nie jest jakiś przełomowy tytuł ale zauroczyła mnie szybkość partii. Jest sporo kombinowania, przepychanki na planszy i to wszystko można zamknąć do 1,5h.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

lukkk pisze: 05 lip 2019, 15:19 Wychodzi na to, że gra była warta do wzięcia jako KS i tam właśnie odbyła się prawie cała sprzedaż u nas.
Ciekawi mnie czy z perspektywy czasu nie zostanie trochę zapomniana.
Zapomniana? Daj spokój. Polacy wciąż nie otrzymali swojej wersji językowej, zanim do nich dotrze jeszcze upłynie trochę czasu. To będzie taki renesans dla tej gry, gdy w końcu będzie po naszemu. Coś jak z Mage Knight. Wydanie portalu i znowu mówi się o tytule :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Gromb pisze: 05 lip 2019, 15:29
lukkk pisze: 05 lip 2019, 15:19 Wychodzi na to, że gra była warta do wzięcia jako KS i tam właśnie odbyła się prawie cała sprzedaż u nas.
Ciekawi mnie czy z perspektywy czasu nie zostanie trochę zapomniana.
Zapomniana? Daj spokój. Polacy wciąż nie otrzymali swojej wersji językowej, zanim do nich dotrze jeszcze upłynie trochę czasu. To będzie taki renesans dla tej gry, gdy w końcu będzie po naszemu. Coś jak z Mage Knight. Wydanie portalu i znowu mówi się o tytule :twisted:
Znaczy mówisz o dodatkach, które miały przyjść? Bo nie chce mi się wierzyć, że o podstawce.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

Tak. O dodatkach. Musiałem, pisząc zrobić skrót myślowy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ