The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kislawa »

Jestem fanem rozbudowanych gier - lubię mieć wyzwanie z grą (niezależnie czy to ameri czy euro i niezależnie czy walczę ze stworzeniem najlepszego silniczka czy z wyzwaniem, które stawia sama gra). Ważny jest dla mnie klimat, albo chociaż mechanika współpracująca z klimatem. Pograłem z moją żoną 3 sesje po 3h i przegraliśmy, nie kończąc pierwszej klątwy. Tak więc, garść moich przemyśleń.

7th continent jest bardzo rozbudowaną grą (mimo prostych zasad), a mechanika eksploracji i push to luck idealnie łączy się z klimatem. Naprawdę czuć że "nic nie wiemy" i gramy po omacku, ucząc się świata i tego na co warto zwracać uwagę. Odkrywanie kolejnych rzeczy jest naprawdę emocjonujące.

Co na plus:
- świetna gra przygodowa
- klimat
- gra sama nas uczy jak grać (kolejne możliwości dochodzą w trakcie przez co przychodzą nam naturalnie)
- proste zasady, a jednak jest sporo kombinowania (mimo że to głównie push to luck to jest zarządzanie tym co mamy)
- gra przełamuję konwencje tradycyjnych gier planszowych (trochę tak jak to robi np detektyw, tylko momentami bardziej, porównałbym to do łamania 4 ściany)
- mamy dużą wolność w działaniu i gra potrafi zaskoczyć
- system zapisu i ładowanie (2 minuty i gramy)
- mówiłem już że klimat?
- liczba elementów
- mimo że to gra paragrafowa, nawet przy kolejnych podejściach zaskakuje

Co średnio:
- wykonanie jest takie sobie
- musi być stała ekipa
- czasem trzeba się domyślać co autor ma na myśli (szczególnie że zdarzają się literówki na kartach)
- trochę dziwny system kontuzji i stanów
- jest też trochę absurdów z systemem zapisu i trzeba kombinować kiedy go zrobić

Co na minus
- grę można popsuć (wystarczy coś źle przeczytać i można utknąć)
- działa na max 2 osoby
- mimo że wolność jest duża, czasem trzeba zrobić tak jak autor wymyślił
- brakuje czasem doprecyzowania zasad
- to wciąż gra paragrafowa
- i największa wada według osoby z OCD, nie ma wszyskich kart...

Czy to gra dla każdego, z pewnością nie. Ja przepłaciłem okrutnie aby ją mieć i jestem zadowolony. Czy kupił bym ją drugi raz, tak. Uważam że jest to gra wyjątkowa, która zapisze się jako pewnego rodzaju "klasyk".
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

pan_satyros pisze: 07 cze 2019, 09:14
Wczoraj sortowałem sobie karty. Mam komplet dodatków i włożyłem karty już w przegródki. Pytanie - co z kartami "mgły" warto od razu mieszać wszystko, czy lepiej początkowo nie używać tych z dodatków?
Ja bym odpuścił. Podstawka ma 4 klątwy i od nich bym zaczął z podstawowymi kartami. Ja Wave rozłożyłem na 2 fale, teraz mieszam wszystko, po dosyć mocnym ograniu podstawki. Z drugiej strony, żeby dac temu większy obraz, to na pewno nie są to tak drastyczne, odczuwalne zmiany jak chociażby w MK po dodaniu LostLegion.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pan_satyros »

pavel pisze: 07 cze 2019, 10:07
pan_satyros pisze: 07 cze 2019, 09:14
Wczoraj sortowałem sobie karty. Mam komplet dodatków i włożyłem karty już w przegródki. Pytanie - co z kartami "mgły" warto od razu mieszać wszystko, czy lepiej początkowo nie używać tych z dodatków?
Ja bym odpuścił. Podstawka ma 4 klątwy i od nich bym zaczął z podstawowymi kartami. Ja Wave rozłożyłem na 2 fale, teraz mieszam wszystko, po dosyć mocnym ograniu podstawki. Z drugiej strony, żeby dac temu większy obraz, to na pewno nie są to tak drastyczne, odczuwalne zmiany jak chociażby w MK po dodaniu LostLegion.
Hmm no ja juz wszystkie karty numerami poukładałem w odpowiednich zakładkach...
Ewentualnie jak będę losować, to tylko karty z literowym oznaczeniem podstawki. Bo nie chce grać w nowe klątwy od razu. Ani też nie chcę, by mnie fabuła od razu naprowadziła na zawartość dodatku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pan_satyros »

W kolejnym odcinku podcastu "Co jest grane?" będziemy opowiadać o pierwszych wrażeniach z rozgrywki, a że nie przepadamy za mówieniem o grze, która jest tak trudno dostępna, postanowiliśmy choć minimalnie zmienić ów stan ;)
Kto ma ochotę na udział w KONKURSIE - zapraszamy:
https://www.facebook.com/ZnadPlanszyPel ... 9824923328
longmen76
Posty: 652
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: longmen76 »

Dostał już ktoś swój egzemplarz all-in przy wysyłce w jednej fali?
Jakoś nie ogarniam kiedy i jakie fale mają dotrzeć do zamawiających.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Arius »

Tak, np. ja :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

longmen76 pisze: 12 cze 2019, 16:06 Dostał już ktoś swój egzemplarz all-in przy wysyłce w jednej fali?
Jakoś nie ogarniam kiedy i jakie fale mają dotrzeć do zamawiających.
Wszystko ma dotrzeć do 24 czerwca.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
grom44
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2015, 10:20
Lokalizacja: śląsk

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grom44 »

Arius pisze: 12 cze 2019, 16:55 Tak, np. ja :)
Dostałeś wcześniej jakieś info o nadaniu paczki?

A do 24 to oni chyba mają rozsyłać według planu. Więc ostatnie paczki mogą pare dni potem dojść.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pan_satyros »

Chyba dostawach nie dyskutujemy tutaj ;)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grzeslaw90 »

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie wykonać skan wypraski z kartonowymi postaciami i innymi żetonami?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: olsszak »

grzeslaw90 pisze: 25 cze 2019, 17:43 Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie wykonać skan wypraski z kartonowymi postaciami i innymi żetonami?
To już trochę podchodzi pod łamanie praw autorskich :(

Szczególnie, że można grę kupić z drugiej ręki, a będzie też dostępna w ich sklepie po zakończeniu wysyłek KS.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kisiel365 »

Wydawca stanął na wysokości zadania, ale przez tą całą dosyłkę kart zaczęło się januszowanie. Tutaj sobie kupi lekko wybrakowane karty z pierwszego błednego druku, a resztę się ukradnie i będzie komplet. Chciałbyś może jeszcze skan pudełka? Wtedy może dałoby się nawet sprzedać z zyskiem jak kupiec się nie zorientuje...
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grzeslaw90 »

Udało mi się zdobyć niepoprawione karty dzięki uprzejmości jednego z użytkowników bez żadnego 'januszowania' jak to określiłeś tylko na zasadzie wymiany niepotrzebnych sobie rzeczy i chwała mu za to, że dał mi taką szansę.
Nie mam zamiaru tego sprzedawać a jedynie doprowadzić wizualnie do spoko poziomu dla zaspokojenia własnych kaprysów. Wypraski z podstawkami już kupiłem od innej osoby. Ludzie na ogół kupują jakieś inne figurki albo grają meeple'ami - dla mnie to mało. Pudełko robię sobie sam i widzę, że przez powszechny ból wspierających przedziałki też zrobię sobie sam ;)
I tak sobie będę grał w mój upośledzony egzemplarz z erratą u boku kiedy Wy będziecie się równie dobrze bawić przy wypasionej poprawionej grze ;)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grzeslaw90 »

kisiel365 pisze: 26 cze 2019, 10:51 Wydawca stanął na wysokości zadania, ale przez tą całą dosyłkę kart zaczęło się januszowanie. Tutaj sobie kupi lekko wybrakowane karty z pierwszego błednego druku, a resztę się ukradnie i będzie komplet. Chciałbyś może jeszcze skan pudełka? Wtedy może dałoby się nawet sprzedać z zyskiem jak kupiec się nie zorientuje...
Zresztą co Cię tak boli, że ludzie pozbywają się starego kompletu kart? Na cholerę mają trzymać dwa komplety kart w tym jeden niedopracowany?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Co jest nie tak z oryginalnymi kartami? Myślalem że problem to tylko kształt i kolor..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: RaYell »

brazylianwisnia pisze: 26 cze 2019, 13:15 Co jest nie tak z oryginalnymi kartami? Myślalem że problem to tylko kształt i kolor..
Wszystko masz opisane tutaj
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 472
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 382 times
Been thanked: 330 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: cactusse »

grzeslaw90 pisze: 25 cze 2019, 17:43 Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie wykonać skan wypraski z kartonowymi postaciami i innymi żetonami?
Żetony w 7th Continent to ognisko i twarze postaci (identyczne jak na kartach), można je spokojnie zmajstrować chociażby z wersji PnP, instrukcji i kickstarterowych wiadomości ;-)

Co zabawne, wydawca właśnie ogłosił, że Siódmy Kontynent będzie dostępny poza kickstarterem (aczkolwiek w delikatnie lżejszej wersji), zapowiedziana również została nowa gra oparta na podobnym, acz usprawnionym systemie - "7th Citadel".

Btw. Już pojawiły się komentarze, oskarżające wydawcę o oszustwo ("miało nigdy nie trafić do sklepów !!") oraz niepoprawne "poprawianie" systemu ("zapłaciłem masę kasy za tą grę a wy wydacie coś lepszego ?!") ;-)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 21:11 przez cactusse, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: japanczyk »

cactusse pisze: 26 cze 2019, 17:41

Btw. Już pojawiły się komentarze, oskarżające wydawcę o oszustwo ("miało nigdy nie trafić do sklepów !!") oraz niepoprawne "poprawianie" systemu ("zapłaciłem masę kasy za tą grę a wy wydacie coś lepszego ?!") ;-)
Dasz linka? XD
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 472
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 382 times
Been thanked: 330 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: cactusse »

japanczyk pisze: 26 cze 2019, 18:19
cactusse pisze: 26 cze 2019, 17:41

Btw. Już pojawiły się komentarze, oskarżające wydawcę o oszustwo ("miało nigdy nie trafić do sklepów !!") oraz niepoprawne "poprawianie" systemu ("zapłaciłem masę kasy za tą grę a wy wydacie coś lepszego ?!") ;-)
Dasz linka? XD
https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/2546761
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie rozumiem hateu o Classic edition. W kampanii było że to jedna z ostatnich szans a nie ostatnia na 7th Continent. Druga sprawa ze jak dojdzie koszt dystrybucji i prowizja sklepów to cena pewnie przebije cenę z KS przekraczając 300zl za ubozsza wersje. Swoją drogą wpierw zrozumiałem że będzie to sprzedaż tylko za pomocą ich strony. Jesteście pewni że trafi to do retailu?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 26 cze 2019, 19:30 Nie rozumiem hateu o Classic edition. W kampanii było że to jedna z ostatnich szans a nie ostatnia na 7th Continent. Druga sprawa ze jak dojdzie koszt dystrybucji i prowizja sklepów to cena pewnie przebije cenę z KS przekraczając 300zl za ubozsza wersje. Swoją drogą wpierw zrozumiałem że będzie to sprzedaż tylko za pomocą ich strony. Jesteście pewni że trafi to do retailu?
Wydaje mi się że nie, tam jest informacja tylko o ich sklepie
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 472
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 382 times
Been thanked: 330 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: cactusse »

brazylianwisnia pisze: 26 cze 2019, 19:30 Nie rozumiem hateu o Classic edition. W kampanii było że to jedna z ostatnich szans a nie ostatnia na 7th Continent. Druga sprawa ze jak dojdzie koszt dystrybucji i prowizja sklepów to cena pewnie przebije cenę z KS przekraczając 300zl za ubozsza wersje. Swoją drogą wpierw zrozumiałem że będzie to sprzedaż tylko za pomocą ich strony. Jesteście pewni że trafi to do retailu?
Ooops, rzeczywiście, wychodzi na to, że będzie dostępne w sklepie wydawcy (poprawiłem swojego posta).
Na ebayu widziałem ceny 7th Continent sięgające dwu- a nawet trzykrotnej ceny z kickstartera - zakładam, że niechęć wyrażają osoby, które zamierzały potem odsprzedać swoją kopię ze znacznym zyskiem.
dżeq
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: dżeq »

Będzie wersja Clasic Edition

https://boardgamegeek.com/thread/222760 ... -announced

Osobiście mam grę, gram i podoba mi się, nie przepłaciłem ale uważam to za
posunięcie co najmniej nie fair w stosunku to tych co wspierali kampanie.

pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

dżeq pisze: 26 cze 2019, 21:42 Będzie wersja Clasic Edition
Dzieki za info bo przecież nie dyskutujemy o tym w kilku ostatnich postach...
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: japanczyk »

dżeq pisze: 26 cze 2019, 21:42 Osobiście mam grę, gram i podoba mi się, nie przepłaciłem ale uważam to za
posunięcie co najmniej nie fair w stosunku to tych co wspierali kampanie.
Zastanawiam się w jaki sposób to jest nie fair.
Jedna z najlepszych gier (TOP20 ever, TOP5 thematic) będzie dostepna dla szerszej publiki niż te 56k osób, które wsparło Kickstartera

Kto na tym traci? Nikt - gracze zyskuja, bo beda mieli mozliwosc zagrania w swietna gre, wydawca zyskuje, bo zwiekszy zarobki i bedzie mogl robic kolejne moze lepsze gry, no nikt...

...a nie... czekaj... spekulanci, którzy za grę za 100$ biorą teraz 200$ czy nawet jak kolega wspomniał 300$

Jak dla mnie to reedycje KS mogą wychodzić co chwila, bo a) nie stać mnie b) nie byłem na KSie jak była akcja a z checia bym zagrał. Middara teraz np. ma drugiego KSa - no i super, zebrała n razy tyle co za pierwszym razem. Zresztą reprint 7th Continent też zebrał n razy tyle co za pierwszym razem

PS. zaraz wjedzie moderacja i pewnie będzie nowy wątek :D
ODPOWIEDZ