Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: SuCHaR »

lukkk pisze: 14 cze 2019, 12:30 A bez figurek opłaca się?
Nie, tak naprawdę to tą grę kupuje sie dla figurek właśnie ;)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: SuCHaR »

lukkk pisze: 14 cze 2019, 12:30 A bez figurek opłaca się?
Nie, tak naprawdę to tą grę kupuje sie dla figurek właśnie ;)
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

Oglądnąłem gameplaye i filmiki z wycinania figurek, chcialem zapytac czy Waszym zdaniem kompletny laik w tym temacie poradzi sobie ze zlozeniem elementow?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: ShapooBah »

Pierrnik pisze: 25 cze 2019, 09:07 Oglądnąłem gameplaye i filmiki z wycinania figurek, chcialem zapytac czy Waszym zdaniem kompletny laik w tym temacie poradzi sobie ze zlozeniem elementow?
Z tego, co widzę, figurki tak jak w przypadku Warhammer Underworlds są składane na piny, a nie klejone. Poziom złożenia przypomina zatem zabawki z jajka niespodzianki. Trzeba tylko upewnić się przy wycinaniu cążkami, czy ucinamy w odpowiednim miejscu (zwłaszcza stopy, ponieważ mają one małe piny potrzebne do wsadzenia figurki w stand), oraz czy przypadkiem nie ucinamy jakiegoś cienkiego detalu figurki, np. pasma włosów, albo ozdobnika na broni.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2019, 10:44 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Gothik »

Pierrnik pisze: 25 cze 2019, 09:07 Oglądnąłem gameplaye i filmiki z wycinania figurek, chcialem zapytac czy Waszym zdaniem kompletny laik w tym temacie poradzi sobie ze zlozeniem elementow?
Poradzi sobie bez problemu. Wbrew temu co mówią poprzednicy figurki są składane na wcisk, bez użycia kleju. W pudełku z grą znajduje się szczegółowy poradnik, jak to zrobić - znajdziesz go też tutaj: https://drive.google.com/file/d/10Yk03d ... 0uH3X/view Modele są jednak na tyle szczegółowe i delikatne, że zamiast cążek do wycinania z ramek sugerowałbym użycie skalpela albo noża modelarskiego.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: ShapooBah »

Gothik pisze: 25 cze 2019, 10:40 Poradzi sobie bez problemu. Wbrew temu co mówią poprzednicy figurki są składane na wcisk, bez użycia kleju.
Też mi się tak wydawało, ale na oficjalnym filmiku z GW, jeden z prowadzących ewidentnie używa kleju, w przypadku filmików z WU po prostu figurki wciskał.

Pieprzę głupoty. Faktycznie są na wcisk. W takim wypadku podtrzymuję swoje zdanie, że złożenie figurek wymaga takich samych umiejętności jak w przypadku klocków lego, albo zabawek z Jajek niespodzianek. Więc nie ma problemu! Strona warhammera mnie zmyliła, myślałem, że wszedłem na bezpośrednią stronę gry, a to była strona dla całego systemu WH 40k.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: EVOCATVS »

Nie jestem pewien, jak to wygląda w Blackstone Fortress, ale trochę "bezklejowych" figurek od GW już trafiło w moje ręce, więc tu pewnie będzie podobnie. Ogólnie to przy składaniu zostają szczeliny, często spore i, mimo wszystko, warto je kleić, ucinając wcześniej ok 1/4-1/3 pina. Sam proces montażu, niezależnie czy kleimy czy nie, jest bardzo prosty. Wycinanie cążkami jest najwygodniejsze, ale raczej nie powinno się ciąć przy samej figurce, tylko zostawić trochę tego plastiku, co ją trzyma i obrobić skalpelem lub pilniczkiem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Figsy GW sa idealnie dopasowane. Niewidomy sobie da rade z klejeniem. To zaleta plastiku, ze nie odpada.

A przy wycinaniu jezeli kawalatek sie obetnie to i tak nie bedzie widac.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: SuCHaR »

Rusza przedsprzedaż, premiera 13/07.
Cena kosmos

https://www.warhammer-community.com/201 ... and030719
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: EVOCATVS »

Wiecie może czy Ur-Ghule i eldarska rangerka z Blackstone Fortress mają zasady do Kill Teama i, jeśli tak, to do jakich frakcji należą? Kiedyś widziałem, że część figurek można używać w tym systemie.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Gothik »

Rangerka tak, Ur-Ghule nie. Tu masz wszystkie zasady do KT: https://whc-cdn.games-workshop.com/wp-c ... ets_v2.pdf
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Jakim cudem mozna konczyc strongholda w 2godziny? Biegniecie do portalu starajac sie nie walczyc przez encountery? Jak przyspieszacie gre?

Jaka jest interpretacja Maglev transportu? Mozna strzelac do i z niego? Co z walka wrecz przy wejsciu?
Jak wszyscy znajda sie w maglevie to konczycie encounter czy rozgrywacie jeszcze inicjatywe dalszych wrogow i eventa?
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: SuCHaR »

A więc po kolei :)
Halloween pisze: 07 lip 2019, 23:29 Jakim cudem mozna konczyc strongholda w 2godziny? Biegniecie do portalu starajac sie nie walczyc przez encountery? Jak przyspieszacie gre?
Dokładnie tak, nie biegne przez niektóre encountery jak jedyny sens tego biegu to wydłużenie rozgrywki, jeśli wiem, że nic nie wniesie to omijam.
Pozatym na ilu grasz graczy? Ja grałem w składzie 2-4 i czas rozgrywki nie był jakiś turbo dłuższy i 2 godziny to naprawdę max.
Halloween pisze: 07 lip 2019, 23:29 Jaka jest interpretacja Maglev transportu? Mozna strzelac do i z niego? Co z walka wrecz przy wejsciu?
Można strzelać z i do niego jak masz LoS, walka wręcz działa jak wszędzie indziej.
Halloween pisze: 07 lip 2019, 23:29 Jak wszyscy znajda sie w maglevie to konczycie encounter czy rozgrywacie jeszcze inicjatywe dalszych wrogow i eventa?
Jak wszyscy są w maglev transport kończe grę z automatu.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

Prezentacja dodatku Traitor Command + gameplay.
https://www.youtube.com/watch?v=S9Ezx1w1iMc

W przedsprzedaży pojawiły się również packi z samymi kartami:
Warhammer Quest: Blackstone Fortress: Advanced Arsenal zawierający karty zasobów.
Warhammer Quest: Blackstone Fortress: Endless Peril zawierający karty eksploracji.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Cena dodatków karcianych bardzo wysoka jak na ilość kart.

Ciekawe ile za Escalation przywala cene.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: pan_satyros »

Ceny wszystkich 3 są kosmiczne. Na tyle że poważnie rozważam porzucenie tej serii ;/
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

pan_satyros pisze: 13 lip 2019, 18:14 Ceny wszystkich 3 są kosmiczne. Na tyle że poważnie rozważam porzucenie tej serii ;/
Jezeli rozwazasz porzucenie jakiejs gry to prawdopodobnie powinienes to zrobic. Jest tak duzo gier a tak malo czasu, ze nie ma sensu tkwic w czyms czego model dystrybucji mocno Cie uwiera.

Ceny wszystkiego beda Wyraznie nizsze niz w sklepie GW. Ale niepokojacy jest fakt podwyzek. Bylem przekonany, ze cena Dreaded Ambul wynikala z tego, ze jest duza figurka potwora.
W traitor command jest Mniej plastiku a tylko statek kartonowy wiecej a cena jest wyzsza niz Ambul.
Wydawanie dodatkow karcianych oddzielnie jest juz razace. Nie dosc, ze nie dodano ich do traitor command to nawet nie polaczono ich ze soba.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

Tutaj jest fajnie przeprowadzony unboxing Traitor Command:
https://www.youtube.com/watch?v=IuDCaVE9xUE

Tutaj jest fajnie przeprowadzony unboxing Endless Peril i Andvanced Arsenal
https://www.youtube.com/watch?v=LHctAOFrHt4

Zauważyłem (a może mi się tylko wydaje), że karty w AA mają różnego koloru odcienie na rewersach, ciekawe.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

W ogole jezeli ktos jest completionist to sa tez dodatki w gazecie White Dwarf. Scenariusze i co najmniej jedna karta promo (relikt dajacy przerzut kosci raz na encounter).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Zaraz, zaraz....ktos wszedł w zbieranie jakiejkolwiek gry z GW i zdziwiony, że drogo??? :shock: :shock: :shock: Tak na serio?? :shock: :shock: :lol: :lol:
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Goldberg pisze: 14 lip 2019, 06:37 Zaraz, zaraz....ktos wszedł w zbieranie jakiejkolwiek gry z GW i zdziwiony, że drogo??? :shock: :shock: :shock: Tak na serio?? :shock: :shock: :lol: :lol:
W porownaniu do wiekszosci gier FFG czy CMON starter ktoregokolwiek z 3 tytulow warhammer quest oferuje bardzo duzo zawartosci wysokiej jakosci wykonania. Silver tower mi sie nawet lepiej gralo jak Blackstone bo losowe kafelki podziemii. Hammerhall nie kupowalem bo podobno potrzebny byl mistrz gry ale figurkowo widzialem, ze jest tez bardzo dobrze.

Teraz jednak dodatki do Blackstone Fortress maja za mala zawartosc w porownaniu do ceny. Dodatki karciane to wrecz wprost skok na kase. Co nie zmienia jednak faktu, ze podstawke warto kupic.

Zobaczymy Escalation czy z najwazniejszym dodatkiem przesadza z cena, od tego duzo zalezy. Na razie tendencja spadkowa pierwszy dodatek przydatna karta i fajny scenariusz "za darmo" w gazecie a teraz 30kart za 45zl.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: pan_satyros »

Goldberg pisze: 14 lip 2019, 06:37 Zaraz, zaraz....ktos wszedł w zbieranie jakiejkolwiek gry z GW i zdziwiony, że drogo??? :shock: :shock: :shock: Tak na serio?? :shock: :shock: :lol: :lol:
Ależ zabawne :|
Tak, na serio. I nim wszedłem wiedziałem jak działa GW. Dlatego nigdy nie grałem w ich gry bitewne.
Jednak gdy spojrzysz na opisane przez kolegę wyżej przypadki, a do tego dodasz jak przyjaźnie wycenia jest seria Warhammer Underworlds (piękne modele, modelowane podstawki, masa kart za połowę ceny dodatku do BSF), być może zauważysz, że tu ewidentnie ktoś dokręcił śrubę.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

To co wyszlo czy jest w przedsprzedazy do tej pory NIE jest jakos bardzo istotne. To male dodatki bez dodatkowych bohaterow czy calych kampanii.

Escalation bedzie mialo wieksza wage dla gry jak pozostale dodatki razem wziete. A wiec uwzgledniajac, ze ceny na stronach GW sa mocno zawyzone wobec sklepów internetowych to moze nie byc tak zle.
Przyszlosc gry moim zdaniem zalezy od wyceny Escalation przez producenta.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

pan_satyros pisze: 14 lip 2019, 09:55

Ależ zabawne :|
Wybacz....nie chciałem urazic, serio...
Z gw zwiazałem sie w 95 roku , i nasz buzliwy zwiazek trwa do tej pory :) Wiec jak cos z gw na poczatku jest tanie, to potem i tak zdrozeje :) Ale i tak ich kocham , płace i płacze :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Goldberg pisze: 14 lip 2019, 11:36
Z gw zwiazałem sie w 95 roku , i nasz buzliwy zwiazek trwa do tej pory :) Wiec jak cos z gw na poczatku jest tanie, to potem i tak zdrozeje :) Ale i tak ich kocham , płace i płacze :)
IV edycja Battla? W 1995 to myslalem, ze bardziej Warzone byl popularny? Tak mam przynajmniej zapamietany 97-99.
Jak wtedy wygladala popularnosc 40k w Polsce zanim wyszla 3edycja?
ODPOWIEDZ