Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: xelos80 »

KrzysiekL pisze: 10 maja 2019, 14:16
Wspieram.to pisze: 09 maja 2019, 15:06
opulentus pisze: 09 maja 2019, 14:48 Wspieram.to --> zgłosiliście nieautoryzowane pobranie danych do GIODO?
Obecnie sytuację analizuje prawnik jeżeli będziemy mieli ustawowy obowiązek zgłoszenia tego to zrobimy to bezzwłocznie.
Czyli jeżeli nie musicie, to nie zgłosicie? To ładne mi dbanie o interes użytkowników.
Myślę że w.to narazie konsultuje z prawnikami czy sami siebie nie pogrzebią jeśli doniosą na czachę. Nie wiem jakie jest dokładnie prawo ale oni jako administrator danych osobowych dali jakąś możliwość ich pobrania przez kogoś innego. Na miejscu w.to też bym nic nie zgłaszał jeśli miałbym sam siebie pogrążyć :) Najszybsze będzie pewnie zgłoszenie przez każdą "poszkodowaną" osobę samemu, pewnie przy jakiejś ilości zgłoszeń zajmą się tym.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: detrytusek »

Poza tym jak tu coś zgłaszać skoro "- to wina w.to, - nie dali im dokumentów, że nie można, - z z.to jakoś potrafią się dogadać" ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
toblakai
Posty: 1259
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 216 times
Been thanked: 222 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

Jak do tej pory Czacha przyjęła strategię na przemilczenie, na facebooku też usuwają komentarze w niewygodny sposób poruszający tę kwestię. W zasadzie to nie dziwie się im, jeżeli szykują jakieś oficjalne oświadczenie to nie ma sensu tematu drążyć w tej chwili.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: detrytusek »

toblakai pisze: 16 maja 2019, 14:15 Jak do tej pory Czacha przyjęła strategię na przemilczenie, na facebooku też usuwają komentarze w niewygodny sposób poruszający tę kwestię. W zasadzie to nie dziwie się im, jeżeli szykują jakieś oficjalne oświadczenie to nie ma sensu tematu drążyć w tej chwili.
Powiedzieli, że za ok 2 tyg wygłoszą oficjalne oświadczenie (parafrazując) jak im prawnik napisze.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
slawekb
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:21

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: slawekb »

https://uodo.gov.pl/pl/83/153

Tutaj znajduje się link do Formularza zgłoszeniowego. Każdy, kto dostał email marketingowy, a nie wyraził na to zgody może ten fakt zgłosić. Ja im na FB napisałem, że jeśli będą cenzurować to od razu ich zgłaszam. Niech się teraz bawią.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 948
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

Minęły 2 tygodnie i obie strony dalej milczą?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Muad'Dib »

Czy dostaje się powiadomienie na maila o wiadomości otrzymanej na wspieram.to? Próbuję się skontaktować z jednym użytkownikiem ale sama ikonka o tym, że jest wiadomość jest tak mała, że łatwo to przeoczyć.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: kmd7 »

Nie, nie dostaje się. Ostatnio pytałem o to i owo, nic na @ nie dostałem. Musiałem się logować na w. to, żeby sprawdzać, czy przyszła odpowiedź. Ewentualnie nie wiem, czy i gdzie można to ustawić, nie wykluczam tego ;).
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Muad'Dib »

Ten system wiadomości to w ogóle porażka :( Dziś zalogowałem się przez telefon to nawet nie widać wiadomości. Trzeba gdzieś tam specjalnie łazić, żeby się do nich dostać. Szkoda bo w komentarzach do Pangei zobaczyłem, że mam coś czego jeden użytkownik szuka i kupić nie może (bo nie ma na rynku), wysłałem do niego wiadomość ale przy tak działającym systemie to on nigdy się nie dowie o tym.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: kmd7 »

Mi z kolei przytrafiło się coś takiego - kliknąłem EB Pangei dwukrotnie, raz dla siebie i chwilę potem dla innej osoby. I w jednym przypadku dostałem link do płatności, w drugim już nie. Skontaktowałem się ze w.to, wg nich powinno przyjść przypomnienie o płatności. Ale zostało niecałe dwa dni i przypomnienia ani widu, ani słychu. Nie żeby mi zależało, bo znajomy już zrezygnował ze wsparcia, ale może znalazłbym inną chętną osobę. A tak to nawet nie szukam, dopóki nie mam jasnej sytuacji. Oczywiście, to jedno wsparcie nie przesądzi o powodzeniu akcji, ale to zawsze coś, no nie? :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Muad'Dib pisze: 10 cze 2019, 08:47 Ten system wiadomości to w ogóle porażka :( Dziś zalogowałem się przez telefon to nawet nie widać wiadomości. Trzeba gdzieś tam specjalnie łazić, żeby się do nich dostać. Szkoda bo w komentarzach do Pangei zobaczyłem, że mam coś czego jeden użytkownik szuka i kupić nie może (bo nie ma na rynku), wysłałem do niego wiadomość ale przy tak działającym systemie to on nigdy się nie dowie o tym.
Hej. Nikt nie otrzymuje maila o wiadomości na czacie we wspieram.to. Wiemy, że to problematyczne, ale nie możemy sobie pozwolić na to z paru powodów. Jednym jest to, że średnio dziennie mamy ponad 100 rozpoczętych rozmów i do pół tysiąca wymian wiadomości. Nie chciałbym być użytkownikiem wspieram.to, który za każdym razem dostawałby maila o takiej wiadomości. Druga to przy takiej ilości generowanych maili nie minąłby tydzień jakby nas wszystkie programy pocztowe i poczty na domenach najpierw wrzucały do spamu, a później blokowały.
kmd7 pisze: 11 cze 2019, 09:31 Mi z kolei przytrafiło się coś takiego - kliknąłem EB Pangei dwukrotnie, raz dla siebie i chwilę potem dla innej osoby. I w jednym przypadku dostałem link do płatności, w drugim już nie. Skontaktowałem się ze w.to, wg nich powinno przyjść przypomnienie o płatności. Ale zostało niecałe dwa dni i przypomnienia ani widu, ani słychu. Nie żeby mi zależało, bo znajomy już zrezygnował ze wsparcia, ale może znalazłbym inną chętną osobę. A tak to nawet nie szukam, dopóki nie mam jasnej sytuacji. Oczywiście, to jedno wsparcie nie przesądzi o powodzeniu akcji, ale to zawsze coś, no nie? :)
Link do płatności jest generowany on line tj wybór nagrody, koszyk, wybór metody płatności, płatność. To najlepsza droga do poprawnej i szybkiej płatności. Jeżeli ktoś na etapie wyboru płatności lub samej płatności zamknie okno czy się wycofa to t.pay prześle mu za jakiś czas 2-3 info o dokończeniu płatności. Ze wszystkimi problemami zawsze piszcie do mnie kamil@wspieram.to.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Nidhogg »

Wspieram.to pisze: 11 cze 2019, 14:12
Muad'Dib pisze: 10 cze 2019, 08:47 Ten system wiadomości to w ogóle porażka :( Dziś zalogowałem się przez telefon to nawet nie widać wiadomości. Trzeba gdzieś tam specjalnie łazić, żeby się do nich dostać. Szkoda bo w komentarzach do Pangei zobaczyłem, że mam coś czego jeden użytkownik szuka i kupić nie może (bo nie ma na rynku), wysłałem do niego wiadomość ale przy tak działającym systemie to on nigdy się nie dowie o tym.
Hej. Nikt nie otrzymuje maila o wiadomości na czacie we wspieram.to. Wiemy, że to problematyczne, ale nie możemy sobie pozwolić na to z paru powodów. Jednym jest to, że średnio dziennie mamy ponad 100 rozpoczętych rozmów i do pół tysiąca wymian wiadomości. Nie chciałbym być użytkownikiem wspieram.to, który za każdym razem dostawałby maila o takiej wiadomości. Druga to przy takiej ilości generowanych maili nie minąłby tydzień jakby nas wszystkie programy pocztowe i poczty na domenach najpierw wrzucały do spamu, a później blokowały.
Ale tu raczej chodzi o coś takiego jak raz dziennie info że na w.to masz nie przeczytane wiadomości. A nie że ktoś coś do Ciebie napisał, bo to w rzeczywistości było by denerwujące.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Muad'Dib »

To trochę jak z powiadomieniami z forum. Czasem mam ich w pytę a czasem w ogóle :) Generalnie jakiś system powiadomień by się przydał bo czasem są sprawy istotne i ikonka wiadomości jest po prostu niewidoczna kompletnie. Dopóki nie miałem potrzeby wysłania do kogoś to nawet nie wiedziałem gdzie jej szukać :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Kiedyś tak mieliśmy ale szybko wpadaliśmy w pułapki, o których pisałem wyżej. Przy mniejszej ilości użytkowników to fajnie działa, ale razem ze wzrostem bazy, nowych funkcji zwiększała się ilość komunikatów mailowych, dlatego część przerzuciliśmy do powiadomień czatowych, aby po prostu nie spamować. Dzienne podsumowania w formie 1 maila w przypadku gdy były jakieś powiadomienia na wspieram.to brzmi spoko i faktycznie rozpatrzymy to.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Geoburak »

Skoro Wspieram.to się odezwało, to może jakieś wyjaśnienia odnośnie Czachy. Czy po prostu chcieliście się wyżalić i nakręciliście kolejną gówno burzę? Jak się mowi A to trzeba powiedzieć B.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: EsperanzaDMV »

...i cisza ze strony wspieram.to w temacie mailingu Czachy. Jak widać strategia na przeczekanie odniosła skutek, nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz.
Czy ktoś zgłosił samemu ten "incydent" do UODO? Jakiś rezultat tego jest?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Geoburak pisze: 11 cze 2019, 16:23 Skoro Wspieram.to się odezwało, to może jakieś wyjaśnienia odnośnie Czachy. Czy po prostu chcieliście się wyżalić i nakręciliście kolejną gówno burzę? Jak się mowi A to trzeba powiedzieć B.
Nie wiem czy poinformowanie użytkowników o działaniach wydawnictwa Czacha Games i ich zablokowanie na wspieram.to można uznać za kręcenie gówno burzy czy wyżalaniem się - każdy ma jednak prawo do własnej opinii.
EsperanzaDMV pisze: 26 cze 2019, 10:33 ...i cisza ze strony wspieram.to w temacie mailingu Czachy. Jak widać strategia na przeczekanie odniosła skutek, nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz.
Czy ktoś zgłosił samemu ten "incydent" do UODO? Jakiś rezultat tego jest?
Cisza jest bo cały czas czekamy na rozwój sprawy i odpowiedź od UODO. Rozumiem, że część spodziewała się, że sytuacja się rozwiąże w tydzień, ale tak nie działa cały proces, a już szczególnie po stornie jednostek rządowych. My to co mogliśmy co uznaliśmy za słuszne zrobiliśmy w 24 godziny, ile zajmie UODO - nie mamy pojęcia. Swoją część wykonaliśmy już jakiś czas.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: raj »

Raczej chodziło o to, że ostatnia informacja od was była taka, że zastanawiacie się czy to zgłosić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

raj pisze: 26 cze 2019, 12:26 Raczej chodziło o to, że ostatnia informacja od was była taka, że zastanawiacie się czy to zgłosić.
hmm, to może gdzieś się niejasno wypowiedziałem, ale obowiązek mamy nawet jak będziemy mieli przypuszczenia, że mogło dojść do nieautoryzowanego wykorzystania danych osobowych, a to UODO bada czy do tego doszło - więc to w zasadzie było oczywiste dla nas, przepraszam, jeżeli komunikacja z naszej strony była nie do końca oczywista.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: EsperanzaDMV »

Dokładnie tak jak raj napisał, ostatnie co się pojawiło w tym temacie ze strony wspieram.to to wypowiedź z 10 maja, w której w dodatku trudno nawet mówić w niej o jakiejś niejasności - tam nie ma słowa o nawet zamiarze podjęcia działań z UODO, jest za to kilka wymijających "jeżeli". Od tamtej pory była cisza, a mamy już prawie lipiec.

Niemniej w takim razie zwracam honor i super, że sprawa nie została zamieciona pod dywan. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.
Wspieram.to pisze: 10 maja 2019, 14:29
KrzysiekL pisze: 10 maja 2019, 14:16
Wspieram.to pisze: 09 maja 2019, 15:06

Obecnie sytuację analizuje prawnik jeżeli będziemy mieli ustawowy obowiązek zgłoszenia tego to zrobimy to bezzwłocznie.
Czyli jeżeli nie musicie, to nie zgłosicie? To ładne mi dbanie o interes użytkowników.
Zawsze bierzemy pod uwagę możliwość porozumienia się i odpowiedniego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych tj użytkowników. Jeżeli będzie taka możliwość i chęć wszystkich stron to z tej opcji skorzystamy. Jeżeli będziemy mieli obowiązek zgłoszenia to zrobimy to bezzwłocznie, a ewentualne zadość uczynienie będzie juz jedynie dobra wolą strony, która złamała prawo.
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: pszem »

Wookie pisze: Informacja o publicznej wiadomości wspieram.to doszła do nas w czwartek i nie chcieliśmy odnosić się do niej "na gorąco".

W piątek z samego rana odbyliśmy rozmowę z Czacha Games w celu ustalenia dokładnego stanu sytuacji. Z tego, co wiemy to w tym momencie trwają rozmowy pomiędzy Czacha Games a Wspieram.to. Ustaliliśmy również, że Wydawnictwo wyda na początku przyszłego tygodnia oficjalne stanowisko w tej sprawie.

My monitorujemy tę sprawę, rozmawiamy z Wydawnictwem oraz opiniujemy tę kwestię pod kontem prawnym, jednak na gwałtowne działania z naszej strony jest za wcześnie. Nie chcemy działać pochopnie, ale jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy reagować i publicznie się do tej sprawy ustosunkujemy. W tym momencie czekamy na opinię prawników i na oświadczenie ze strony Czacha Games.
a Wy zagramw.to? Dopełniliście prawnie wymaganych czynności i zgłosiliście sprawę?
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: citmod »

Wspieram.to pisze: 26 cze 2019, 15:33
raj pisze: 26 cze 2019, 12:26 ...
hmm, to może gdzieś się niejasno wypowiedziałem, ale obowiązek mamy nawet jak będziemy mieli przypuszczenia, że mogło dojść do nieautoryzowanego wykorzystania danych osobowych, a to UODO bada czy do tego doszło - więc to w zasadzie było oczywiste dla nas, przepraszam, jeżeli komunikacja z naszej strony była nie do końca oczywista.
Jak wygląda sytuacja?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Muad'Dib »

Ostatnio się zastanawiałem jak będzie wygladał crowdfunding w Polsce po upadku GF oraz peturbacjach Czachy. Jakby nie patrzeć na sympatie, niechęć czy nawet nienawiść to były dwie największe siły w polskim crowdfundingu. Ilość projektów chyba zauważalnie spadła, zostają tylko pojedyncze strzały małych, raczkujących firm. Zastanawiam się czy to chwilowa sytuacja czy raczej już tak zostanie. GF już nie ma, Czacha ma nienajlepszą prasę i przechodzi na samodzielne wydawanie. Zostaje tylko RedImp ale oni robią dwa projekty rocznie i żyją w swoim świecie, trochę oderwani od głównego nurtu. O ile wspieram.to sobie poradzi bo to nie jedyna kategoria u nich, to zagramw.to jest platformą stricte planszówkową.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Imio
Posty: 295
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Imio »

GF nie powinno czuć się samotne :-)
https://wspieram.to/Junktech
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Golfang »

Imio pisze: 25 sie 2019, 19:10 GF nie powinno czuć się samotne :-)
https://wspieram.to/Junktech
Ale że ci też padli?
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ