Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: YoYo »

Jestem w zasadzie po kilkunastu już partiach w Zdobywców. Gra na pewno jest warta pieniędzy i polecam właśnie na wakacje. Pudło małe, łatwo transportować, rozgrywka faktycznie między 20-40 min na 2 osoby (w 3-4 nie grałem). Zasady się tłumaczy około 50 min. W sumie gra jest prosta ale jest sporo rożnych kruczków i wyjątków. Po dwóch partiach łapie się już prawie wszystko. Gra się bardzo przyjemnie, kombinowania (jak się już pozna tytuł) jest co niemiara, ale nie jest jednak aż tak, że czacha dymi. :wink: Konstrukcja jest zaplanowana dość rozważnie. Może nie jest to przygodówka, zatem i z klimatem ustępuje takim tytułom, ale to przecież ten tytuł ma inne założenia zupełnie. Samo wydanie sklepowe też jest ok, a wspomniany klimat nadrabia się faktycznie obrazkami z epoki propagandy wyścigu w kosmos. Myślę, że w 3 osoby grałoby się jeszcze bardziej ciekawie (a i trudniej).

Obrazek

Ps. jest gdzieś pdf może do gry solo? Wiem, że była taka instrukcja dla kupujących w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: Bartoszeg02 »

YoYo pisze: 29 cze 2019, 08:54 Zasady się tłumaczy około 50 min.
Serio tłumaczyłeś tę grę 50 minut :P ? ... Z czego pamiętam to nam Twilight imperium zajął 30 minut :>
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: YoYo »

Bartoszeg02 pisze: 29 cze 2019, 09:57
YoYo pisze: 29 cze 2019, 08:54 Zasady się tłumaczy około 50 min.
Serio tłumaczyłeś tę grę 50 minut :P ? ... Z czego pamiętam to nam Twilight imperium zajął 30 minut :>
No tak ale w sumie z próbną partią do pierwszego projektu by pokazać strategię ;D.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: as.nielo »

Takie pytanie odnośnie polskiej wersji. Czy w grze są jakieś karty wydarzeń, które zmieniają mechanikę, np. że przekazywanie żetonów ma odbywać się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara? Grałem kilka razy w wersję Kickstarter, z playmatą i drewnianymi żetonami specjalizacji ale nie było takiego dodatku. To jak jest, polska wersja ma takie urozmaicenie? Na czym to polega?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: Seykan »

Hej, mam trochę nietypową prośbę. Czy ktokolwiek z forum byłby w stanie zrobić dla mnie skan/dobre fotki dodatku Tajne Misje? Chętnie bym go kupił, ale jest nigdzie niedostępny... chciałbym druknąć go na własny użytek, a to tylko 10 kart. Żeton niezrealizowanego projektu mogę sproxować choć jeśli ktoś by mi go zeskanował to też byłoby super.
Za pomoc mogę się jakoś odwdzięczyć, może piwko?
Wiem, że to nie do końca okej i głupio mi o to prosić, ale po prostu nie ma gdzie tego kupić :/
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: Kisun »

Może napisz do chłopaków z Pogramy może jeszcze mają jakiś zestaw.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: Seykan »

Kisun pisze: 26 sie 2021, 23:21 Może napisz do chłopaków z Pogramy może jeszcze mają jakiś zestaw.
Na pewno tak zrobię, ale czytałem gdzieś po komentarzach ze wspieraczki, że wtedy nie było takiej możliwości. Spróbuję jednak :)
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: Noidea »

Seykan pisze: 26 sie 2021, 22:48 Hej, mam trochę nietypową prośbę. Czy ktokolwiek z forum byłby w stanie zrobić dla mnie skan/dobre fotki dodatku Tajne Misje? Chętnie bym go kupił, ale jest nigdzie niedostępny... chciałbym druknąć go na własny użytek, a to tylko 10 kart. Żeton niezrealizowanego projektu mogę sproxować choć jeśli ktoś by mi go zeskanował to też byłoby super.
Za pomoc mogę się jakoś odwdzięczyć, może piwko?
Wiem, że to nie do końca okej i głupio mi o to prosić, ale po prostu nie ma gdzie tego kupić :/
Jeśli dobrze rozumiem czego szukasz to te karty wchodzą w skład zestawu sprzedawanego przez chłopaków na allegro w ramach czyszczenia magazynu :wink:
https://allegro.pl/oferta/zdobywcy-kosm ... 0797533043
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Zdobywcy Kosmosu / Space Explorers (Yuri Zhuravljov)

Post autor: Seykan »

Noidea pisze: 27 sie 2021, 06:39 Jeśli dobrze rozumiem czego szukasz to te karty wchodzą w skład zestawu sprzedawanego przez chłopaków na allegro w ramach czyszczenia magazynu :wink:
https://allegro.pl/oferta/zdobywcy-kosm ... 0797533043
Dokładnie! Zupełnie by mi do głowy nie przyszło żeby na Allegro szukać :P Przejrzałem sklepy, porównywarki, Zagramw.to itp. i nic, a mają to wystawione. Choć widzę, że nie jest to dla mnie idealna konfiguracja bo połowa to cele kampanii, które już mam. Więc i tak napiszę na Fb to wydawcy, może uda się kupić tylko to czego szukam, jak nie to muszę się mocno zastanowić bo 6 dyszek za 10 kart to, lekko mówiąc, niemało...
Ale dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ