Jaws (Prospero Hall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Jaws (Prospero Hall)

Post autor: Alucard1982 »

Na razie gra dostępna tylko w target.com. Niestety nie wysyłają do Polski.
Czy znacie jakiś sposób na zamówienie gry?
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: teschen »

Żeby ten temat miał jakiś sens to:

https://boardgamegeek.com/boardgame/272738/jaws/

O czym jest gra nie trzeba chyba wyjasniać. To oczywiste. Jak przebiega? Najpierw gra toczy się wokół wyspy Amity gdzie Brody, Hopper i Quint kierowani przez graczy próbują namierzyć terroryzującego okoliczne wody rekina którym kieruje kolejny gracz. Jeśli uda się go wyśledzić, gra przen7osi się się drugą stronę planszy czyli łódź Orca. Tam dokona się ostateczna rozgrywka.
Gra wydaje się lekką, pięknie wykonaną grą imprezową.

Dla samego pudełka warto! Dla fana filmu, must have!

https://youtu.be/hmFGqtuYWgU


EDIT: Pytałem u polskiego dystrybutora Ravensburger i niema planów wydania tej gry w naszym języku.
stepowiec
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:00
Lokalizacja: Warszawa, Praga Północ

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: stepowiec »

Kupiłem egzemplarz podczas sierpniowego pobytu w USA (chociaż nie było to najłatwiejsze, mimo dystrybucji przez target, ale mniejsza z tym). Przed pierwszą rozgrywką odświeżyłem sobie film i muszę powiedzieć, że gra świetnie oddaje to co widzieliśmy na ekranie! No może z tą różnicą, że rekin może wygrać, czy zjeść syna szefa policji :D Podział na dwa akty bardzo fajnie odświeża przebieg gry. Jedna z rozgrywek i jej drugi akt to było wręcz 1:1 przeniesienie tego co wydarzyło się w filmie, różnicą było to, że ostatni ocalały na łódce nie strzelił w zbiornik z powietrzem leżący w paszczy rekina (a jest taka możliwość!), tylko ubił go... młotkiem :D łatwo się tłumaczy i na razie 100% zachwytu ze strony współgraczy. Warto sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: Alucard1982 »

Tylko jak ją zdobyć? :)
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: teschen »

Na Amazon jest przedsprzedaż za 20funtów. https://www.amazon.co.uk/Ravensburger-J ... 426&sr=8-1
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: teschen »

W tym tygodniu gra dotarła, dzisiaj była grana. W mojej opini to świetna party game. Można spokojnie wyciągnąć na stół w nieplanszowkowym towarzystwie. Rozgrywka idzie szybko, są emocje, jest znany klimat. Jest lekka, przyjemna i emocjonujaca. Tylko rekin chyba trochę przegięty, ale to wyjdzie w praniu.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: K@mil »

teschen pisze: 08 lis 2019, 20:38 Tylko rekin chyba trochę przegięty, ale to wyjdzie w praniu.
I jak wyszło w praniu?
Ja ostatnio natrafiłem na małą wersję tej gry z serii "shuffle" za 32 zł i wziąłem na próbę. Oczywiście nie umywa się do pełnej planszowej ani wykonaniem, ani - nomen omen - głębią rozgrywki. Zastanawiam się, czy jest jakaś szansa na polską edycję, czy brać angielską wersję?
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: teschen »

Graliśmy raz czy dwa i trafiła na półkę. Generalnie odzwierciedla film spoko, ale żeby chciało się w to grać to nie bardzo
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: bdm »

Dlaczego? Co tam nie grało?

Ja z kolei nie miałem z kim w to grać. Przeleżała na półce ze dwa lata i sprzedałem. Samo wydanie, komponenty, plansza i tematyka bardzo ok.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Jaws (Prospero Hall)

Post autor: teschen »

Nie pamiętam, ale przypuszczam, że poprostu przegrała walkę o czas z jakąś inną grą.
Gra ma klimat i spoko wykonanie ale to chyba za mało, takie 6/10.
ODPOWIEDZ