Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1880 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

W końcu skleiłem skrzynię na karty spotkań i żetony :). Poprosiłem GeekModa, żeby na wieczku do skrzyni "Trzy Smoki" nadrukował mi znalezioną w sieci mapę Śródziemia. Nie jest idealnie wyśrodkowana i ucieka trochę w prawo, ale całościowo myślę, że wyszło klimatycznie ;).

https://boardgamegeek.com/image/4803443 ... -card-game
https://boardgamegeek.com/image/4803445 ... -card-game
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: olsszak »

addekk pisze: 01 cze 2019, 10:46
Teraz kilka pytań do samej gry:
A. Jeśli mamy doczepiony jakiś przedmiot/artefakt do bohatera to możemy go wyczerpać bez wyczerpywania bohatera?
B. W innej fazie niż faza planowania, mogę zagrać karty wydarzeń tak? Co moge robić za akcje w innych fazach też? Odtapowywać postacie?
C. Jeśli coś ma napisane zadaj X obrażeń, to pancerz jakiejkolwiek postaci jest pomijana, tak samo pancerz przeciwników?
to daj w wątku z zasadami. Dla zasady :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: stary gracz »

Z forum Galakty.

"Władca Pierścieni: LCG

Jak dobrze wiecie już jakiś czas temu linia ta została przez nas zamknięta. Kilka miesięcy później znaleźliśmy rozwiązanie, aby ją kontynuować. Małe cykle drukowane są w ramach Druku na Żądanie, duże dotychczas drukowane były w regularnym druku. Niestety, sprzedaż dużych dodatków jest bardzo powolna dlatego tym razem zdecydowaliśmy się nie brać udziału w pierwszym druku najnowszego dodatku. Nie wykluczone, że dołączymy do kolejnego druku międzynarodowego, ale decyzja ta jeszcze przed nami.

Jeśli chodzi o plany względem serii to na ten rok planujemy dodruk podstawki, a w ramach DnŻ małego cyklu Cienie Mrocznej Puszczy oraz cyklu Haradrimów, które pojawią się w ofercie najbliższego DnŻ. "
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ravn »

Cienie mrocznej puszczy spoko, ale przydaliby sie Czarni jezdzcy i Hobbity.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Ravn pisze: 02 lip 2019, 16:30 Cienie mrocznej puszczy spoko, ale przydaliby sie Czarni jezdzcy i Hobbity.
Deluxy na 99% niestety nie zostaną dodrukowane.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: 13thcaesar »

Po dłuuugiej przerwie (zakończyłem przygodę z tą karcianką po premierze zestawu przygód "Trzy Próby" z Cyklu Twórcy Pierścienia) postanowiłem wrócić do Władcy Pierścieni LCG. A to dzięki mojemu 10-letniemu synowi. Zakupiłem ostatnio grę Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, zagrałem z synem i spodobał mu się ten świat, tak bardzo, że oglądnął całą trylogię Władcy Pierścienia i trzy części Hobbita, a teraz jest w trakcie czytania książki Hobbit: Tam I z Powrotem. Postanowiłem więc odkurzyć pudło z Władcą Pierścieni LCG i wprowadzić w tą karciankę syna. Kupiłem nawet matę do Władcy Pierścienia: Podróże przez Śródziemie przedstawiającą mapę Śródziemia, jednak nie do dedykowanej jej grze, lecz do karcianki. W WP LCG podoba mi się to, że każdy Cykl rozgrywa się w innym regionie Śródziemia i w każdym Cyklu podróżujemy przez dany region zwiedzając różne znane lub mniej znane miejsca. Właśnie dzięki tej macie i WP LCG chce zafundować synowi taką wycieczkę "krajoznawczą" po Śródziemu, pokazując w którym regionie i w którym miejscu rozgrywamy dany scenariusz.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: 13thcaesar »

Zamówiłem już wszystkie brakujące mi duże dodatki (Zaginione Królestwo, Szara Przystań, Piaski Haradu i Dzicz Rhovanionu), poza tymi z Sagi Władca Pierścieni (mam kompletną sagę Hobbita i dwa pierwsze dodatki z Sagi Władca Pierścieni - Czarni Jeźdźcy i Droga Mrocznieje). Za miesiąc mam zamiar uzupełnić kolekcję o kolejne dodatki i tu pytanie - podobno Galakta nie będzie już robiła dodruku dużych dodatków, więc lepiej zakupić najpierw brakujące mi dodatki z Sagi Władca Pierścieni, czy raczej tak szybko nie znikną i lepiej polować na małe dodatki z Cykli bo te są w DnŻ i pewnie sklepy nie mają zbyt dużo ich na stanie?

Jak też wygląda jakościowo DnŻ - ostatni jaki zakupiłem był mały dodatek "Trzy Próby" z Cyklu Twórca Pierścieni i akurat jakościowo wyglądały tragicznie. Polepszyło się coś w jakości od tego czasu i w przyszłych cyklach?
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Niedługo powinien być nowy Druk na Żądanie (DnŻ) - Galakta zapowiadała, że w czerwcu/lipcu zacznie zbierać zamówienia - ostatni DnŻ jakościowo stał na bardzo dobrym poziomie - w porównaniu do wcześniejszych druków zauważalna poprawa. Powinno być wszystko co wychodziło do tej pory (w ramach DnŻ) + oraz dwa nowe cykle (Cienie Mrocznej Puszczy i Haradrimowie). Także na Twoim miejscu zebrałbym sobie Sagę i przy okazji najnowszego DnŻ dokupił brakujące cykle.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: 13thcaesar »

Baloosh pisze: 07 lip 2019, 15:08 Niedługo powinien być nowy Druk na Żądanie (DnŻ) - Galakta zapowiadała, że w czerwcu/lipcu zacznie zbierać zamówienia - ostatni DnŻ jakościowo stał na bardzo dobrym poziomie - w porównaniu do wcześniejszych druków zauważalna poprawa. Powinno być wszystko co wychodziło do tej pory (w ramach DnŻ) + oraz dwa nowe cykle (Cienie Mrocznej Puszczy i Haradrimowie). Także na Twoim miejscu zebrałbym sobie Sagę i przy okazji najnowszego DnŻ dokupił brakujące cykle.
Dzięki. Zrobię tak jak radzisz i skompletuje sobie Sagę (choć szczerze mówiąc to właśnie Cykle są tym co najbardziej mi się podoba w WP LCG, bo dzięki nim bierzemy udział w zupełnie nowych przygodach i zwiedzamy także nowe miejsca, o których Tolkien tylko wspomniał w swoich książkach).
A który z tych nowych Cyklów uważacie za najciekawszy (zakonczyłem przygodę na Twórcy Pierścienia Trzy Próby), bo przeglądając karty z tych "nowych" dla mnie Cykli najbardziej "podoba" mi się Szara Przystań - morskie podróże to coś zupełnie nowego i świeżego, mechanicznie zapowiada się też ciekawie.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fuser.exe »

będzie wersja na ios/android :-)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: zioombel »

Fuser.exe pisze: 07 lip 2019, 17:13 będzie wersja na ios/android :-)
Jeśli taka jak na steam to niewiele wspólnego ma z normalną gra.
novin
Posty: 13
Rejestracja: 16 maja 2019, 17:18
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: novin »

Witam
Czatownik i Brama Czerwonego Rogu znow dostepne na allegro.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zaan84 »

Muve sie, "pomyliło", dodatków nie ma. Zwracają pieniądze.
Faramir_z_Ithilien
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 21:00
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Faramir_z_Ithilien »

Już byłem bliski zakończenia przygody z tą grą. Cykl Ring-maker okazał się w dwóch przypadkach za trudny na solo. Utraciłem resztki cierpliwości i stwierdziłem, że czas się pożegnać z grą. Zaraz po tym trafiła się okazja kupna całej sagi. Broniłem się wszystkimi siłami, nawet zapytałem żoneczki bo wiedziałem, że się nie zgodzi na taki wydatek i sprawa rozwiązana. Ku mojemu zdziwieniu nawet nie protestowała. Po dwóch dniach osiem nowych pudełeczek trafiło do moich rączek. Jak ta gra wciąga...
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Tony23 »

Jest gdzieś jakiś ranking/opis tych corocznych dodatków z GenCon?
Które najlepsze, które najtrudniejsze etc?
novin
Posty: 13
Rejestracja: 16 maja 2019, 17:18
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: novin »

Witam
Chcialbym troche powiekszyc kolekcje ale w granicach rozsadku.
mam podstavke i myslalem nad 1-2 rozserzeniach + dodatki ew jakies pojedyncze scenariusze.
co polecacie tak zeby nie bylo zbyt trudno ? myslalem nad Khazad-dum ale 3 dodatkow juz nie dostane.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

novin pisze: 22 lip 2019, 15:14 Witam
Chcialbym troche powiekszyc kolekcje ale w granicach rozsadku.
mam podstavke i myslalem nad 1-2 rozserzeniach + dodatki ew jakies pojedyncze scenariusze.
co polecacie tak zeby nie bylo zbyt trudno ? myslalem nad Khazad-dum ale 3 dodatkow juz nie dostane.
Próbuj zdobyć KhazadDum, misję są świetne! (czwarty raz przechodzę- 90 rozgrywek za mną, mam jeszcze dwa kolejne cykle ale wciąż wracam do Khazadu).
Oprócz misji, cykl ten ma na prawdę super karty. Co jakiś czas ktoś wystawia je na sprzedaż.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Tony23 »

novin pisze: 22 lip 2019, 15:14 Witam
Chcialbym troche powiekszyc kolekcje ale w granicach rozsadku.
mam podstavke i myslalem nad 1-2 rozserzeniach + dodatki ew jakies pojedyncze scenariusze.
co polecacie tak zeby nie bylo zbyt trudno ? myslalem nad Khazad-dum ale 3 dodatkow juz nie dostane.
Polecam dołączyć do grupy Władcy Pierścieni LCG na Facebooku, co jakiś czas ktoś sprzedaje całe cykle.
Ja w zeszłym tyg sprzedałem nadmiarowi Khazad Dum z wszystkimi małymi dodatkami
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Goldberg »

Pytanko, w pl dostane gdzies LOTR in eng?
Bo reprint black riders na lodzi....wiec zmieniam jezyk kolekcji z pl na eng
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Najlepiej atakować w Trollach. Jak coś jest dostępne w niemieckich hurtowniach to ściągną.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: hsiale »

Nowe rzeczy kupuję ostatnio w sklepie Igralion. A główną część wymiany najlepiej zrobić sprzedając polską na kawałki (niestety brak Czarnych Jeźdźców znacząco obniża potencjał) i polując na dużą angielską w całości. Ja cierpliwie czekałem prawie rok i dzięki temu na wymianie byłem chyba nawet trochę do przodu.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Źródło: Tales from The Cards - facebook

News from the FFG stream with Andrew Navaro:

* The "current iteration" of the game will end in mid-2020.
* There is not a second edition planned.
* After a break, there will be some type of new content for the game.
SoloPlayer
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Całość jest już ta ogromna, że ciężko to ogarnąć. W dodatku pojawia się Marvelowa nowość od FFG, więc wydatki się trochę zbalansują. Najbardziej mi szkoda nightmare pack, które do najnowszych produktów pewnie się nie pojawią.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2019, 10:19 przez c08mk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Goldberg »

w 2020 stuknie grze 9 lat.....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Markus »

Goldberg pisze: 31 sie 2019, 15:32 w 2020 stuknie grze 9 lat.....
Najdłużej wydawany LCG ever
Liczył ktoś ile pieniędzy pochłonęła ta gra przez te 9 lat? 4500 pln?

W przypadku LCG jedna rzecz jest dość niepokojąca, mianowicie jeśli nie płyniemy równo z cyklem wydawniczym to po jakimś czasie zaczynają piętrzyć problem z dostaniem "data packów" i zaczyna się kombinowanie z DnŻ (drożej i niższa jakość).
To jest słabe w tym modelu wydawniczym
ODPOWIEDZ