Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Lost Death »

pan_satyros pisze: 31 maja 2019, 23:32 Tyle w temacie QC u Wizkids
Spoiler:
Po lewej 2012, po prawej "Ultimate Edition"
jakość plastiku i malowanie - bez porównania. Wrażenie obcowania z najtańszą "chińszczyzną" niestety ;/ a to akurat element używany stale, przez całą partię, więc jakiś tam dyskomfort pozostaje.
nie nazwał bym tego malowaniem a raczej "niechlujnym nałożeniem farby". to samo zresztą tyczy się figurek aczkolwiek cała reszta (żetony, kafelki, karty) wygląda dobrze jak w starym MK, przynajmniej w moim pudełku :)
ps: jeśli kości lepszej jakości będą gdzieś dostępne do kupienia na pewno sie zainteresuje :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Darkstorm »

Halloween pisze: 31 maja 2019, 11:28
Jan_1980 pisze: 29 maja 2019, 08:00 Na ile osób realnie jest ta gra? Kiedy pojawia się zbyt duży downtime?
Ja grałem tylko w podstawke i to było dawno: solo i na dwóch.
Już na dwóch było długo i kolega pamiętam, że się trochę nudził. Co chciałem przez to ukazać: MK mimo bardzo wysokich ocen to nie jest uniwersalny tytuł - może nużyć nawet osoby, które normalnie grają w gry. To nie Twilight Imperium ale mimo wszystko MK zakłada, że gracze mają dużo czasu i są przygotowani.

Także jeżeli nie masz dwóch hardcorowych kompanów - których jesteś pewien, że dadzą radę z cierpliwością i skupieniem to bym powiedział, że to raczej gra solo i na dwóch.

No chyba, że dodatki przyspieszają gre?
Można grać w inne scenariusze takie jak wyzwalanie kopalń czy noce druidow. Są one zdecydowanie krótsze od standardowego podboju. Ale prawda jest taka ze jak ktoś nie lubi długich gier to MK nie jest dla niego.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: MrAtrion »

Hej, ktoś mógłby napisać jakie wymiary mają karty w edycji Ultimate? 376 kart jest takich samych rozmiarowo? Czekam na dodruk :) Dużo "niedociągnięć" jest w tej edycji?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

MrAtrion pisze: 19 cze 2019, 10:47 Hej, ktoś mógłby napisać jakie wymiary mają karty w edycji Ultimate? 376 kart jest takich samych rozmiarowo? (...)
Wszystkie karty takie same.
Rozmiar Standard CCG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Halloween »

MrAtrion pisze: 19 cze 2019, 10:47 Czekam na dodruk :) Dużo "niedociągnięć" jest w tej edycji?
Kostki sa zrobione bardzo oszczednosciowo. No i figurki, ale figurki poprzednio tez byly slabe.
Nie licz na to, ze w dodruku to poprawia.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: MrAtrion »

Halloween pisze: 20 cze 2019, 09:08
MrAtrion pisze: 19 cze 2019, 10:47 Czekam na dodruk :) Dużo "niedociągnięć" jest w tej edycji?
Kostki sa zrobione bardzo oszczednosciowo. No i figurki, ale figurki poprzednio tez byly slabe.
Nie licz na to, ze w dodruku to poprawia.
Z tego co widziałem, to kostki chyba da się łatwo poprawić (zdrapać gdzie nie gdzie i pomalować na nowo). Czy raczej to cięższa robota? Na yt angielskim mówią, że niektóre elementy graficznie są troszkę poprawione/ulepszone względem zwykłej edycji - to prawda?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Halloween »

MrAtrion pisze: 20 cze 2019, 16:34
Halloween pisze: 20 cze 2019, 09:08
MrAtrion pisze: 19 cze 2019, 10:47 Czekam na dodruk :) Dużo "niedociągnięć" jest w tej edycji?
Kostki sa zrobione bardzo oszczednosciowo. No i figurki, ale figurki poprzednio tez byly slabe.
Nie licz na to, ze w dodruku to poprawia.
Z tego co widziałem, to kostki chyba da się łatwo poprawić (zdrapać gdzie nie gdzie i pomalować na nowo). Czy raczej to cięższa robota? Na yt angielskim mówią, że niektóre elementy graficznie są troszkę poprawione/ulepszone względem zwykłej edycji - to prawda?
Nie wiem. Co wiem to, ze Mage Knight NIE jest gra swietnie wykonana na tle współczesnej konkurencji. Kosztuje drogo z racji bardzo duzej ilosci elementow a nie ich wysokiej jakosci.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jools »

Kości najlepiej myślę że zrobić nowe.

1. Gołe kości + nadruki

Projekt naklejek z BGG:
https://boardgamegeek.com/filepage/1137 ... ord-format

Obrazek


albo

2. Zamówić customowe z drukarni, np. Q-Workshop produkuje kości wg projektu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Markus »

(Sarkazm on)Tak, super pomysł ! Wydać 450 zł na grę i później kombinować aby mieć poprawne elementy. Przyzwyczajajmy wydawców do takiego zachowania! Napewno w przyszłości przyłożą się do roboty ;-) (Sarkazm off)

Czy naprawdę przy produkcie o cenie 2 dniówek konsument nie ma prawa wymagać jakości? Nie przeszkadza wam ta bylejakość?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jools »

Markus pisze: 21 cze 2019, 13:33 (Sarkazm on)Tak, super pomysł ! Wydać 450 zł na grę i później kombinować aby mieć poprawne elementy. Przyzwyczajajmy wydawców do takiego zachowania! Napewno w przyszłości przyłożą się do roboty ;-) (Sarkazm off)

Czy naprawdę przy produkcie o cenie 2 dniówek konsument nie ma prawa wymagać jakości? Nie przeszkadza wam ta bylejakość?
Jestem podobnego zadania co Ty, ale co zrobić? Pisać do wydawcy? Zamówią nowe kości, karty i żetony?
Jest jakaś tam wada gry z którą pewnie większość się godzi - w myśl "ilość plusów dominuje nad ilością minusów".
Różnie z tymi grami jest i nie jest to łatwy temat. Gra ma taką jakość i tyle. Nigdzie nie jest napisane że farba na kościach będzie równo nałożona bo same kości spełniają swoją rolę, działają.
Sam wprawdzie swojego egzemplarza MK jeszcze nie odpakowałem, także swoje gorzkie żale jeszcze przeleję.
dżeq
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: dżeq »

Jools pisze: 21 cze 2019, 12:32 Kości najlepiej myślę że zrobić nowe.

2. Zamówić customowe z drukarni, np. Q-Workshop produkuje kości wg projektu.
Ale jest pewien problem:
Q-Workshop nie wyprodukuje takich nadruków w kolorze, poza tym marudzili o prawa autorskie:
"Wszystkie nasze kości są grawerowane, a nie malowane ani drukowane. W naszej ofercie dostępne są tylko jednolite kolory tworzywa."

Ja zamówiłem sobie puste z MEPELhttps://mepel.pl/kosci-kostki-k6-d6-czy ... hite-blank
teraz kombinuje z przezroczystymi etykietami w rozmiarze, ale u nas ciężko coś idzie.
Znalazłem w GB ale cena przesyłki nawet 5 czy 10 arkuszy zabija pomysł.

co do reklamacji kości, odpowiedź z Rebel:
"
Dzień dobry,
Dziękujemy za zgłoszenie reklamacji i przepraszamy za kłopot. Niestety prawie cały nakład druku Mage Knight ma ten sam problem. Zgłosiliśmy już kości jako reklamację, mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie, które nastąpi prawdopodobnie jak dotrze do nas dodruk. Na chwilę obecną nie dysponujemy kostkami w lepszym wykonaniu. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

pozdrawiam,"

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Markus pisze: 21 cze 2019, 13:33 (Sarkazm on)Tak, super pomysł ! Wydać 450 zł na grę i później kombinować aby mieć poprawne elementy. Przyzwyczajajmy wydawców do takiego zachowania! Napewno w przyszłości przyłożą się do roboty ;-) (Sarkazm off)

Czy naprawdę przy produkcie o cenie 2 dniówek konsument nie ma prawa wymagać jakości? Nie przeszkadza wam ta bylejakość?
Wg mnie gdy jest powód do marudzenia, trzeba to robić. Nawet jeśli nie ma szans na uznanie reklamacji, to robi się robotę na przyszłość. Wydawca być może lepiej się przyłoży kolejnym razem i zadba o odpowiednią jakość komponentów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Halloween »

Markus pisze: 21 cze 2019, 13:33

Czy naprawdę przy produkcie o cenie 2 dniówek konsument nie ma prawa wymagać jakości? Nie przeszkadza wam ta bylejakość?
Mage Knight edycja ultimate
Kosztowal 350 przed premiera.
Teraz kosztuje 450 mimo,ze jest zrobiony oszczednosciowo.

Wiec najwyrazniej nie przeszkadza skoro 100zł sa gotowi ludzie dolozyc do startowej ceny. Ta gra ma taka renome.
A 450 to raczej 3dniowki netto, nawet 4 moga byc.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: rattkin »

A ja bym powiedział, ze niecałe pół. Dlatego wartościowanie w ten sposób jest (wszyscy chórem!) bez-sen-sow-ne.

To jest produkt Wizkids, nieważne ile kosztuje, trzeba zawsze oczekiwać miernej jakości, nieważne jaka cena. Z tego są znani i gdyby coś tu się miało zmienić, to by się zmieniło już dawno temu. Pewnie, ze byłoby super gdyby jakość była git. Ale nie będzie.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Arek001 »

Sporo zarabiasz @rattkin.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: MrAtrion »

A oprócz kości jeszcze jakieś słabizny jakościowe ma gra?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Moonday »

A oprócz kości jeszcze jakieś słabizny jakościowe ma gra?
Największą bolączką tego wydania są różne odcienie żetonów wrogów i kafli terenów. Można sobie z tym faktem poradzić ciągnąc żetony i kafle od spodu zamiast z góry, ale niesmak pozostaje. Poza tym żetony umiejętności jednego z poszukiwaczy mają numery nadrukowane omyłkowo na rewersie. Kości w tym wydaniu faktycznie są brzydnie, ale w moim odczuciu piętą achillesową jest ogólna jakość (nie tylko odcienie) kartonowych elementów.

Pozostałe elementy, w tym figurki, są w moim odczuciu dobrej jakości.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: MrAtrion »

To jedyne co zostało, to jakaś edycja P&P :lol: :D :wink:
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Eremita »

Jools pisze: 21 cze 2019, 14:05
Markus pisze: 21 cze 2019, 13:33(Sarkazm on)Tak, super pomysł ! Wydać 450 zł na grę i później kombinować aby mieć poprawne elementy. Przyzwyczajajmy wydawców do takiego zachowania! Napewno w przyszłości przyłożą się do roboty ;-) (Sarkazm off)

Czy naprawdę przy produkcie o cenie 2 dniówek konsument nie ma prawa wymagać jakości? Nie przeszkadza wam ta bylejakość?
Jestem podobnego zadania co Ty, ale co zrobić? Pisać do wydawcy? Zamówią nowe kości, karty i żetony?
Tak. Precedensy są nawet w tej linii wydawniczej. Wizkidsi dosyłali masę poprawionych komponentów przy okazji bodajże Shades of Tezla.
Podobnie było kiedyś u FFG. Totalnie zepsuli Forbidden Alchemy i przysyłali wszystkim poprawione komponenty, jeszcze z książką gratis w ramach przeprosin.
I zupełnie niedawno Wizards of the Coast zawalili w trochę inny sposób. Wyprodukowali dużo mniej sztuk limitowanego produktu niż ludzie mogli zamówić. Wszyscy których zamówienia zostały anulowane dostali w ramach przeprosin inny, też bardzo drogi, produkt. Za darmo.
Wszystkie wymienione przeze mnie przypadki łączy to, że oburzenie fanów było powszechne i jednogłośne.
Ogółem wszystko zależy od pieniędzy. Ktoś na górze musi uznać, że w danej sytuacji lecenie w kulki zaboli ich kieszenie bardziej niż próba naprawienia wpadki.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: skiba »

Wczoraj robiłem drugie podejście do "Misji Volkara" solo. Grałem Wilkorlicą.

Po pierwszej grze wiedziałem, że nie ma co lecieć za głęboko w teren jeżeli nie mamy dość szybkiej opcji na powrót w okolice portalu (np. Pieśń Wiatru, za pomocą której możemy przejść prawie całą mapę). Pierwszą grę właśnie tak skończyłem - podbiłem miasto, a potem nie zdążyłem ubić Volkara, który przeszedł przez portal :-(

Pecha jeszcze miałem takiego, że Volkar w ciągu pierwszego dnia przeszedł przez pół mapy w kierunku portalu, więc już od pierwszej nocy był lekki stres, że się nie wyrobię. FInalnie wyczyściłem większość terenów wiejskich i TYLKO JEDEN teren miejski. Żadne miasto nie zostało nawet odkryte. Powróciłem pod portal gdzieś w okolicach końca drugiej nocy. Ustawiłem się w okolicy mojej twierdzy, zebrałem bonus w postaci dodatkowych kart czynów i na początku trzeciego dnia ruszyłem na Volkara.

Volkar stał obok portalu. Przegrana jest na wyciągnięcie ręki. Wiedziałem, że do portalu w jednym ruchu nie wejdzie, bo wszystkie czary zostały wyciągnięte podczas pierwszego dnia (dlatego Volkar tak szybko przeszedł połowę mapy).

Rzut kością i bam - Volkar dostaje atak z paraliżem. Każdy inny brałbym na klatę, ale tego nie mogę wpuścić. Walka jeszcze się nie zaczęła, a już są komplikacje.

Ostatecznie rozbiłem Volkarowi połowę świty. Walka była bardzo skomplikowana, kombinowania na kilkanaście minut, ale ostatecznie udało się skończyć na 3 ranach, które od razu wyleczyłem odpowiednim czarem. Następnie odwrót pod twierdzę, ładuję kryształy za pomocą kart czynów i jak to tylko możliwe ogłaszam koniec dnia. Następuje ostatnia noc.

Volkar stoi już na portalu. Jedna zła karta i przegrywam.

Z nastaniem nocy od razu chwyciłem kartę taktyki o najniższym numerze i wio na Volkara. Z resztkami kryształów, świeżym wojskiem i sporą ilością kart czynów (twierdza) Volkar nie miał szans. Zwłaszcza, że połowy wojska już nie miał.

Po grze odkryłem z ciekawości kolejną kartę w talii Volkara. Był to ruch. Jakbym zdecydował się na lepszą kartę taktyki lub po prostu ogłosił koniec ostatniego dnia 1 rundę później... :-D

Ogólnie srogo! Myślałem, że nie dam rady rozbić Volkara jak widziałem, że nie spenetruję za bardzo terenów miejskich. Pomogła mi bardzo znajomość talii. Nie leciałem na wariata tylko pamiętałem co jeszcze mam w decku i na ile ran mogę sobie pozwolić, żeby się nie spowolnić za bardzo.

Gwiazdami wieczoru były karty:

* Kontratak - o matko ile to DMG wbijało
* Czar Odnowienie/Odrodzenie - dzięki niemu mogłem sobie pozwolić na zbieranie ran
* Biało-czerwona akcja "Explosive Bolt" (nie pamiętam polskiej nazwy) - źródło kryształów
* Artefakt Nieskończona Sakwa Kryształów (nie pamiętam polskiej nazwy) - źródło kryształów

Po tej grze zauważyłem, że początkowe wybory akcji, czarów i artefaktów bardzo determinują nasz styl gry. To, co wybierzemy przy pierwszym awansie i pierwszej wieży maga jest jednocześnie tym, co najczęściej będziemy mieli na ręce. Ja wybrałem Kontratak i czar leczący. Nie miałem za to za bardzo opcji na szybkie poruszanie się. Wynikiem było wyczyszczenie terenów wiejskich, olanie terenów miejskich i rozwalenie Volkara na 2 podejścia. A byłbym też w stanie wytrzymać 3 ataki.

Następnym razem chyba polecę od razu do miasta i zobaczymy co z tego wyjdzie :-) Jedno jest pewnie - nie wolno olewać twierdz, bo boost w postaci dodatkowych kart akcji jest bardzo przydatny.
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: VVilku »

Coś te reklamacje w Portalu to kiepsko widzę.

Złożyłem reklamację na stronie, otrzymałem informację że "reklamacja została przyjęta".

Coś mnie cknęło i postanowłem sprawidzić, czy reklamacja doszła.
Okazlo się kilkunastu mailach, że nie.
Polecono mi złożyć reklamację jeszcze raz (tym razem mailowo):

Sprawa dotyczyła źle przyciętych 2/3 wszystkich kart (raz w lewo, raz w prawo), zalanych kości, słabej jakości instrukcji

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oto co mi napisali (oczywiście się nie podpisujac - do tej pory nie wiem z kim piszę):
Witam,
Prawdopodobnie , jeśli formularz był wysłany 3 lipca to możliwe , że nie dotarł bo wtedy była jakaś poważna awaria serwera i nie docierała poczta.

Jeśli chodzi o karty to niestety nie możemy pomóc na chwilę obecną, ponieważ wszystkie talie które można było u nas przejrzeć wyglądają tak samo. Sprawdziliśmy również karty wydania oryginalnego, tam jest podobnie. W przypadku instrukcji to ta bledsza strona jest zamierzona, ponieważ w oryginalnych plikach jest dokładnie tak samo. W kwestii kostek nie możemy pomóc na już, ponieważ nie posiadamy części zamiennych lepiej wykonanych niż te które są w Pana posiadaniu, ale powinniśmy je dostać z dodrukiem i wtedy będziemy mogli zrealizować reklamację. Prosimy o cierpliwość !

pozdrawiam,
Kupując grę za ~350 zł oczekuję normalnego wydania. Oczywiście, że z gry da się korzystać z źle przyciętymi kartami. Ale niesmak pozostaje.
Tłumaczenie się "u nas też karty są takie" nie jest poważne.
Umówmy się - de facto kupuję poligrafię i trochę plastiku w cenie 350 zł. Oczekuję jakiejś jakości.

Sprawa w toku....


p.s. Ostatnio Portal zalicza wtopę za wtopą (przynajmniej dla mnie) - Inis, dodatek do Inis, Opowieści Niesamowite itd. Oby tak dalej. :/
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: aeiou871 »

VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05
Oto co mi napisali (oczywiście się nie podpisujac - do tej pory nie wiem z kim piszę):
A w stopce nie ma podpisu niejakiej pani Iwony? Bo dostałem podobnie wyglądajacą wiadomość w odpowiedzi na reklamację, ale na samym dole (pod moim zgłoszeniem) znajdował się też podpis.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: czeczot »

VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05
Kupując grę za ~350 zł oczekuję normalnego wydania. Oczywiście, że z gry da się korzystać z źle przyciętymi kartami. Ale niesmak pozostaje.
Tłumaczenie się "u nas też karty są takie" nie jest poważne.
Umówmy się - de facto kupuję poligrafię i trochę plastiku w cenie 350 zł. Oczekuję jakiejś jakości.
"u nas też karty są takie" Skoro inne egzemplarze nie tylko w polskim wydaniu mają też źle przycięte karty to co ci mieli napisać? Co tu jest nie poważnego ?
Co do twoje propozycji umówienia się to ja kupuje grę w sensie pomysłu a nie papieru i plastiku. Jak ty kupujesz grę jako papier i plastik to kup sobie ryzę papieru do ksero i będziesz miał idealnie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: rattkin »

VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05 Oczekuję jakiejś jakości.
Jakąś masz :)

Przypomina się cudowny slogan Biedry "Codziennie pewna jakość".
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 12:12 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: playerator »

czeczot pisze: 05 lip 2019, 11:45
VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05 Kupując grę za ~350 zł oczekuję normalnego wydania. (...)
(...) ja kupuje grę w sensie pomysłu a nie papieru i plastiku (...)
Gra to gra. Ma również cieszyć oko. Pomysł można sobie kupić za 5$ jako pliki pnp na niektórych kickstarterach.

Wszystkie rzeczy, które kupujesz mogą być byle jakie, czy tylko gry traktujesz tak wyjątkowo?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ