Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: czeczot »

MI źle przycięta kart o dosłownie 2mm nie przeszkadza w graniu, nie jest ucięty tekst, i mam ciekawsze rzeczy do robienia w żuciu niż bicie z tego powodu piany.
No ale skoro tobie i jeszcze kilku osobą sprawia przyjemność pisanie na wszelki możliwych forach jaka to ich tragedia w żuciu spotkała że karty są minimalnie krzywo przycięte to ja mam propozycje. Załóżcie sobie osobny wątek o waszej gigantycznym problemie i tam się prześcigajcie w postach kto ma bardziej zepsutą grę i jak mu to bardzo przeszkadza w graniu. Ja chętnie poczytam co masz do powiedzenia o samej grze ale czytanie w kółko o tym jaka to jest tragedia bo karta jest źle przycięta albo o tym że zamiast kościół jest monastyr czy jakoś tak i ktoś nie może przez to grać w tą grę jest już wkór....

Czy jakiś administrator może założyć osobny dział dla tych którzy muszą tutaj wylewać swoje żale o jakości komponentów.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05
(...) Jeśli chodzi o karty to niestety nie możemy pomóc na chwilę obecną, ponieważ wszystkie talie które można było u nas przejrzeć wyglądają tak samo. Sprawdziliśmy również karty wydania oryginalnego, tam jest podobnie. W przypadku instrukcji to ta bledsza strona jest zamierzona, ponieważ w oryginalnych plikach jest dokładnie tak samo. W kwestii kostek nie możemy pomóc na już, ponieważ nie posiadamy części zamiennych lepiej wykonanych niż te które są w Pana posiadaniu, ale powinniśmy je dostać z dodrukiem i wtedy będziemy mogli zrealizować reklamację. Prosimy o cierpliwość !
Czekaj, czekaj. Ja mam angielskie wydanie i nie zauważyłem żeby karty w moim egzemplarzu były tak krzywo wycięte. Aż jestem teraz ciekaw czy po prostu to przegapiłem czy zwyczajnie u mnie tego problemu nie ma. Kości też wyglądają dużo przyzwoiciej - jak dotrę do chaty to mogę wrzucić zdjęcie.
O którą stronę instrukcji chodzi to z ciekawości sprawdzę? Akurat to mogłem przegapić bo instrukcję czytałem sobie wcześniej z pdf na tablecie.

Znalazłem w sieci zdjęcia które wrzucałem (może nawet tutaj) gdzie porównywałem jakoś wydania poprzedniej edycji (też angielskiej) i Ultimate, i karty są przycięte całkiem przyzwoicie.
Spoiler:
Niestety muszę więc obalić teorię, że w angielskim wydaniu jest tak samo krzywo. Chyba, że ja mam jakiś inny druk (mam kupione w preorderze, więc pewnie pierwszy druk), a może był dodruk w którym właśnie uczestniczył Portal? Gra nie jest idealna, są jakieś drobne różnice w odcieniach żetonów, ale nie w takim stopniu jak to oglądałem na niektórych zdjęciach. Ogólnie miałem wrażenie, że Portalowe wydanie miało być lepsze od angielskiego, a widzę, że jest wręcz przeciwnie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: c08mk »

U mnie w angielskim wydaniu też nie jest krzywo. Po za tym dwa polskie egzemplarze, które zamawiałem dla znajomych też nie miały krzywo wyciętych kart.
W wersji polskiej była spora różnica w odcieniach rewersów kart miast i pomocy (jasny i ciemny brąz) co w zasadzie nie ma wpływu na rozgrywkę.
Kostki w wersji angielskiej i polskiej są tak samo brzydko malowane.
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: VVilku »

czeczot pisze: 05 lip 2019, 11:45
VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05
Kupując grę za ~350 zł oczekuję normalnego wydania. Oczywiście, że z gry da się korzystać z źle przyciętymi kartami. Ale niesmak pozostaje.
Tłumaczenie się "u nas też karty są takie" nie jest poważne.
Umówmy się - de facto kupuję poligrafię i trochę plastiku w cenie 350 zł. Oczekuję jakiejś jakości.
"u nas też karty są takie" Skoro inne egzemplarze nie tylko w polskim wydaniu mają też źle przycięte karty to co ci mieli napisać? Co tu jest nie poważnego ?
Co do twoje propozycji umówienia się to ja kupuje grę w sensie pomysłu a nie papieru i plastiku. Jak ty kupujesz grę jako papier i plastik to kup sobie ryzę papieru do ksero i będziesz miał idealnie.
Proszę wejdź na strone rebela, w galerię produktu. Zobaczysz wymienioną przeze mnie kartę - jest ok. Czyli jednak nie wszystkie.
Jak ty kupujesz grę jako papier i plastik to kup sobie ryzę papieru do ksero i będziesz miał idealnie
Ok tylko po co ten hejt? Dobrze płacą w portalu, czy o co chodzi? Oczywiście że pomysł też. Ale WYKONANIE w grze za ~350 powinno być wzorowe.
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: VVilku »

aeiou871 pisze: 05 lip 2019, 11:26
VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05
Oto co mi napisali (oczywiście się nie podpisujac - do tej pory nie wiem z kim piszę):
A w stopce nie ma podpisu niejakiej pani Iwony? Bo dostałem podobnie wyglądajacą wiadomość w odpowiedzi na reklamację, ale na samym dole (pod moim zgłoszeniem) znajdował się też podpis.
Na początku chyba pisałem z nią - potem to już nie wiem...
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: VVilku »

rattkin pisze: 05 lip 2019, 12:08
VVilku pisze: 05 lip 2019, 11:05 Oczekuję jakiejś jakości.
Jakąś masz :)

Przypomina się cudowny slogan Biedry "Codziennie pewna jakość".
No dobra, brakło słowa - "... przyzwoitej ..." :P
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Fingus »

Jak już wieszać psy, to dobrze wiedzieć na kim. Świetna gra Vlaada Chvatila (za co cześć mu i chwała na wieki), marne i drogie wydanie WizKids (za co należą im się faki), na polskim rynku i w polskim języku dostępne raz dzięki Lacercie, a teraz dzięki Portalowi (za co jestem wdzięczny).
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Halloween »

VVilku pisze: 05 lip 2019, 14:03 Ale WYKONANIE w grze za ~350 powinno być wzorowe.
Skad to przekonanie? Popatrz w watek sprzedam/wymienie ludzie tam sprzedaja planszowki z KS za 1000złotych. Zabawka za pol wyplaty netto wielu osob w tym kraju. 350zl to relatywnie niedrogo za planszowke z bardzo duza iloscia elementow obecnie w tym hobby.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: raj »

no nie, za 1000 zł to chodzą gry z niewielką dostępnością mające ekwiwalent zawartości bardzo dużej podstawki i co najmniej pięciu bardzo dużych dodatków. MK UE kwalifikowałby się tam tylko jako podstawka.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: gregos »

Halloween pisze: 06 lip 2019, 02:06
VVilku pisze: 05 lip 2019, 14:03 Ale WYKONANIE w grze za ~350 powinno być wzorowe.
Skad to przekonanie? Popatrz w watek sprzedam/wymienie ludzie tam sprzedaja planszowki z KS za 1000złotych. Zabawka za pol wyplaty netto wielu osob w tym kraju. 350zl to relatywnie niedrogo za planszowke z bardzo duza iloscia elementow obecnie w tym hobby.
A skąd bierze się przyzwolenie kupujących na byle jakość? Jeżeli coś jest nierówno (czyt. źle) przycięte, ma odmienne kolory tych samych elementów, to jest to ewidentna wada produktu, którą należy piętnować.
Możesz kupić buty za 50, 350 lub 1.000 zł. Czy biorąc nawet te najtańsze nie zwracałbyś uwagi na odmienny odcień każdego z nich, inną długość sznurówek albo wręcz długość czy wysokość?
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: VVilku »

Halloween pisze: 06 lip 2019, 02:06
VVilku pisze: 05 lip 2019, 14:03 Ale WYKONANIE w grze za ~350 powinno być wzorowe.
Skad to przekonanie? Popatrz w watek sprzedam/wymienie ludzie tam sprzedaja planszowki z KS za 1000złotych. Zabawka za pol wyplaty netto wielu osob w tym kraju. 350zl to relatywnie niedrogo za planszowke z bardzo duza iloscia elementow obecnie w tym hobby.
Bzdura. Mam wiele gier z KS w zakresie cenowym od 300 zł. Nigdzie tak źle nie było. A wręcz było właśnie wzorowo (np. Rising Sun, ok ~430 zł)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Halloween »

Sami czesto piszecie jak to wolny rynek wszystko sam reguluje i pokazuje ile co jest naprawde warte.

Skoro MK ultimate to taka fuszerka to czemu nie ma uzywek po 150zl tylko sa blizej 300zl? Czemu wydawca nie musial obnizac ceny? Ba, ta gre nowa juz ciezko kupic za pierwotna cene sklepów internetowych 350zł teraz sa 400zł i lepiej!

W tym wypadku kapitalizm uczy, ze MK ultimate to nie jest wcale zly produkt. Popatrzcie na propozycje kupna sprzedaży w dziale handel tego forum.
toblakai
Posty: 1264
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: toblakai »

Halloween pisze: 06 lip 2019, 12:45W tym wypadku kapitalizm uczy, ze MK ultimate to nie jest wcale zly produkt. Popatrzcie na propozycje kupna sprzedaży w dziale handel tego forum.
To jest kiepski jakościowo produkt - pod kątem produkcyjnym. Problem natomiast jest taki, że to jest jedyny w swoim rodzaju produkt - nie ma drugiej gry która dała by dokładnie to samo. Monopolista dyktuje cenę ;)
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

Tylko, że to chyba nie wina Portalu? Owszem odpowiada jako sprzedający ale nie miał wpływu na to gdzie to będzie drukowane? Pisanie,ze Portal dał ciala jest nie na miejscu.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Halloween »

Darkstorm pisze: 08 lip 2019, 05:11 Tylko, że to chyba nie wina Portalu? Owszem odpowiada jako sprzedający ale nie miał wpływu na to gdzie to będzie drukowane? Pisanie,ze Portal dał ciala jest nie na miejscu.
Z tego co rozumiem chodzi o to,ze angielski Ultimate choc tez wydany budzetowo ma relatywnie mniej wad w wykonaniu jak polski.

Zreszta to raczej mankamenty niz wady. Ktos to kupuje po to 400zl wiec sa one do przezycia.
Przynajmniej nie trzeba koszulkowac kart skoro i tak sa krzywe ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: raj »

Tyle, że oba są drukowane przez tego samego wydawcę i nie jest nim Portal, który tylko dostarczył pliki.
Jest możliwe ale mało prawdopodobne aby takie błędy były w plikach.
Jest tez możliwe, że Wizkids przyłożyły mniejszą wagę do jakości nieanglojęzycznej produkcji.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: ShapooBah »

raj pisze: 08 lip 2019, 08:10 Tyle, że oba są drukowane przez tego samego wydawcę i nie jest nim Portal, który tylko dostarczył pliki.
Jest możliwe ale mało prawdopodobne aby takie błędy były w plikach.
Jest tez możliwe, że Wizkids przyłożyły mniejszą wagę do jakości nieanglojęzycznej produkcji.
Albo po prostu mniej anglojęzycznych użytkowników biło pianę o to na otwartych forach, zresztą dochodzi tutaj tez to, że procentowo, źle wydrukowane pudełka mieszczą się w założonym przez QA progu błędów.
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Fingus »

Mniej błędów w angielskiej? Były przecież wątki na bgg z fotami kart tak krzywo przyciętych, że ucinało część grafiki. I narzekania na inne kolory rewersów. Fun fact: w poprzedniej edycji karty podstawki i dodatku miały inną wysokość, przy tasowaniu czułem się jak Wielki Szu. :lol:
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: skiba »

Na Facebooku w grupie "Warsztat Planszówkowych Ulepszeń" wrzuciłem zdjęcia swojego projektu insertu do MK. Nie będę może parafrazował posta na siłę tylko wrzucą tutaj opis całości - może komuś się przyda :-)
Mage Knight: Ultimate Edition - każdy posiadacz wie jak ciulowy insert jest w środku. Gra sporych rozmiarów, a insert dodatkowo wydłuża jej rozłożenie. Pudło to też przerost formy nad treścią. Najśmieszniejsze jest to, że w pudełku mamy sporo powietrza, a karty w lepszych koszulkach i tak się nie mieszczą w przeznaczonych na nie miejscach.

Więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i coś podziałać 8-)

Robotę oszacowałem sobie na 5 dłuższych wieczorów, rozrysowałem wstępny projekt i zacząłem kleić na czuja.

Pudło jest ogromne, więc postanowiłem najpierw zbudować szkielet insertu z płyty 5mm. W ten sposób powstały 3 komory. Jedna na maty do gry, druga na karty w koszulkach Dragon Shield (najgrubsze, jakie są dostępne) i trzecia na resztę komponentów. W pudełku po koszulkach (widoczne w narożniku) trzymam karty questów, które można sobie ściągnąć z BGG.

Dolna część środkowej komory została zapełniona figurkami i kaflami terenów. Figsy stoją w okrągłych otworach, które wyciąłem cyrklem. Tutaj jest mała niedogodność, bo jak się mocniej zatrzęsie pudełkiem to figurki bohaterów potrafią się przechylić, ale jest na to rozwiązanie. Podstawkę figurki bohatera można podkleić drucikiem albo jakąś cienką płytką stalową, a pod insertem wyciąć kilka otworów na malutkie magnesy neodymowe. Znany trik z gier bitewnych :-) Figsy miast i Volkara za to są nie do ruszenia co by się nie działo 8-)

Póki co przy normalnym użytkowaniu i tak nie udało mi się tych figurek wywrócić, więc "problem" trochę wyolbrzymiłem :-)

Na wierzchu kładziemy pudełeczka z mniejszymi komponentami. Pudełeczko z kryształami (dokupiłem sobie worek innych kryształków, bo te oryginalne są paskudne) oraz z wrogami ląduje od razu na stole i jest gotowe do użytku. We wrogach jest na tyle luzu, że żetony się nie przewracają, ale na luzie można sobie coś ze środka stosu wylosować.

Pudełeczko ze skillami, żetonami poziomów i kostkami jest mało ważne, bo na stole nie ląduje, ale jest na tyle duże, że na luzie sobie możemy wyciągnąć interesujące nas komponenty.

W ostatnim pudełku trzymam pozostałe żetony, które rzadko są używane oraz woreczki strunowe z tarczami bohaterów.

Na wszystkim ląduje torebka z instrukcjami i ścieżką chwały/sławy.

Setup i złożenie gry zmalały mi o jakieś 60%. "Podbój solo" rozkładałem kiedyś 15 minut, teraz na luzie się mieszczę w 5. Jak mi żona porobi przegródki na karty, które sobie podrukuję to będzie jeszcze trochę szybciej :-)

Zobaczcie ile miejsca w pudle jeszcze zostało. Czy w grze takich rozmiarów nie dało się tego jakoś lepiej zaplanować na etapie produkcji? -.-

Zdjęcia insertu:
Spoiler:
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Lost Death »

robicie coś z tymi felernymi kośćmi?? jakaś reklamacja? jeśli tak to gdzie? Portal??.. Odnośnie kart to jak dla mnie są OK. ucięte za bardzo o milimetr w tą czy w tą stronę to żaden problem - prawie nie zauważalny.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

Lost Death pisze: 09 lip 2019, 16:08 robicie coś z tymi felernymi kośćmi?? jakaś reklamacja? jeśli tak to gdzie? Portal??.. Odnośnie kart to jak dla mnie są OK. ucięte za bardzo o milimetr w tą czy w tą stronę to żaden problem - prawie nie zauważalny.
U siebie nie zauważyłem nierówności w cięciu kart. Jeśli chodzi o kości to szkoda mi czasu bić pianę o takie pierdoły. I tak się nie skupiam w czasie gry nad ich zdobieniami. Natomiast odkryłem u siebie jeszcze dwa żetony uszkodzone mechanicznie ale wątpię czy ktoś to uzna po ponad 2 miesiacach.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Moonday »

Natomiast odkryłem u siebie jeszcze dwa żetony uszkodzone mechanicznie ale wątpię czy ktoś to uzna po ponad 2 miesiacach.
Pisz śmiało, mi uznali (grę dostałem z poślizgiem). Problem w tym, że nie wiadomo, czy będą te żetony mieli na wymianę, ale warto spróbować. Jak nie, to wymienią po dodruku (taką dostałem informację).
dżeq
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: dżeq »

Darkstorm pisze: 09 lip 2019, 22:14 Natomiast odkryłem u siebie jeszcze dwa żetony uszkodzone mechanicznie ale wątpię czy ktoś to uzna po ponad 2 miesiacach.
A jak wygląda to uszkodzenie?
Ja zauważyłem na dwóch żetonach taki jakby odcisk okrągły, niby nic ale denerwuje mnie to w czasie gry
bo wiem co to za żetony, też się zastanawiam czy to reklamować.

pozdrawiam
Jacek
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: c08mk »

dżeq pisze: 10 lip 2019, 21:07
Darkstorm pisze: 09 lip 2019, 22:14 Natomiast odkryłem u siebie jeszcze dwa żetony uszkodzone mechanicznie ale wątpię czy ktoś to uzna po ponad 2 miesiacach.
A jak wygląda to uszkodzenie?
Ja zauważyłem na dwóch żetonach taki jakby odcisk okrągły, niby nic ale denerwuje mnie to w czasie gry
bo wiem co to za żetony, też się zastanawiam czy to reklamować.

pozdrawiam
Jacek
Napisać do wydawnictwa zawsze można.
Takie odciski staram się sprawdzać zaraz po rozpakowaniu jak wszystko jest w wypraskach. Obie strony planszy z żetonami pod światło i wtedy widać wszystkie uszkodzenia.
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

dżeq pisze: 10 lip 2019, 21:07
Darkstorm pisze: 09 lip 2019, 22:14 Natomiast odkryłem u siebie jeszcze dwa żetony uszkodzone mechanicznie ale wątpię czy ktoś to uzna po ponad 2 miesiacach.
A jak wygląda to uszkodzenie?
Ja zauważyłem na dwóch żetonach taki jakby odcisk okrągły, niby nic ale denerwuje mnie to w czasie gry
bo wiem co to za żetony, też się zastanawiam czy to reklamować.

pozdrawiam
Jacek
Tak jak opisałeś : okrągły odcisk.
ODPOWIEDZ