(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Largo »

Dwa pytanka. Kiedy rusza wysyłka Brzdęka do sklepów?
Wiadomo może coś na temat tego w jakiej cenie będą dodatki?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 05 maja 2019, 14:38 Już końcówka maja - co z tym oficjalnym info? Tak pi*oko: kiedy można spodziewać się przedsprzedaży? :)
Poszedłem na urlop, więc nie miał kto dopilnować tego oficjalnego info ;) Przedsprzedaż rozpocznie się najpewniej we wrześniu, ale to na razie moje podejrzenie - w tym tygodniu wraz z resztą ekipy postaram się to ostatecznie umieścić w kalendarzu.

Largo pisze: 10 cze 2019, 09:40 Dwa pytanka. Kiedy rusza wysyłka Brzdęka do sklepów?
Wiadomo może coś na temat tego w jakiej cenie będą dodatki?
Wysyłka Brzdęka do sklepów rusza w najbliższy piątek, czyli w przyszłym tygodniu będzie już dostępny w sklepach.

Ostateczne ceny dodatków nie są jeszcze znane, bo nie mamy potwierdzonych kosztów transportu. Celujemy w następujące wartości SCD: Mokra robota i Klątwa mumii 95 zł, Ekspedycje 69 zł.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Jeżeli ktoś nie obserwuje fejsa to uprzejmie informuję, że Lucrum zawarło umowę z Board&Dice, na mocy której stajemy się ekskluzywnym partnerem B&D na polskim rynku.

W związku z powyższym jeszcze w tym roku logo obydwu wydawnictw znajdziemy na polskich wersjach następujących tytułów:

Dice Settlers (to już zapowiedziane wcześniej)
Trismegistus
Dust in the Wings
Bon Appetit
Little Monster
Black Skull Island
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Leser pisze: 28 cze 2019, 14:52 Jeżeli ktoś nie obserwuje fejsa to uprzejmie informuję, że Lucrum zawarło umowę z Board&Dice, na mocy której stajemy się ekskluzywnym partnerem B&D na polskim rynku.
A The Networks?

No i nie takim ekskluzywnym, bo Teo i Escape Tales wciąż ma Portal :P
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

japanczyk pisze: 28 cze 2019, 14:57
Leser pisze: 28 cze 2019, 14:52 Jeżeli ktoś nie obserwuje fejsa to uprzejmie informuję, że Lucrum zawarło umowę z Board&Dice, na mocy której stajemy się ekskluzywnym partnerem B&D na polskim rynku.
A The Networks?

No i nie takim ekskluzywnym, bo Teo i Escape Tales wciąż ma Portal :P
Umowa dotyczy wszystkich gier wydanych od daty jej zawarcia. Nic mi nie wiadomo o tym, by B&D miało coś robić w temacie The Networks i nie prowadziliśmy żadnych rozmów w sprawie tego tytułu.

Z tego samego względu posiadanie praw do Teo i Escape Tales przez Portal w żadnym stopniu nie wpływa na status "ekskluzywności" umowy - po prostu kontrakty na tamte serie zostały zawarte już wcześniej, a biznes planszówkowy to na szczęście (jeszcze;) nie krwawa walka na noże i wrogie przejęcia ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: EVOCATVS »

A na Inuit: The Snow Folk są jakieś szanse?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

EVOCATVS pisze: 28 cze 2019, 16:26 A na Inuit: The Snow Folk są jakieś szanse?
Szanse są niewielkie ponieważ Board&Dice ma prawa wyłącznie do wersji angielskiej i nie może nam udzielić licencji na rynek polski. Oczywiście moglibyśmy pozyskać prawa od właściciela, tylko tu pojawia się problem - właścicielem tych przecudownych ilustracji jest B&D. Wszystko dałoby się pewnie rozwiązać i mamy to na względzie, ale szczerze... jest co wydawać na rynku, a rozwiązanie tych zawiłości prawnych najprawdopodobniej wiązałoby się z nieproporcjonalnie dużym nakładem pracy.

Natomiast zapomniałem podać pełnej informacji we wcześniejszym poście: Sierra West i Rescue Animals Przemka Wojtkowiaka ukażą się naszym nakładem w przyszłym roku (najpewniej jego wcześniejszych częściach).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Spasi
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwie 2016, 12:21
Has thanked: 1 time

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Spasi »

Kiedy będzie znana data wydania dice settlers? To już niedługo, prawda?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 28 cze 2019, 14:57
Leser pisze: 28 cze 2019, 14:52 Jeżeli ktoś nie obserwuje fejsa to uprzejmie informuję, że Lucrum zawarło umowę z Board&Dice, na mocy której stajemy się ekskluzywnym partnerem B&D na polskim rynku.
A The Networks?
B&D już dawno cichaczem wycofało się z wydania tej gry. Szczegóły tutaj.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Cześć,

Mam 3 pytanka:

1) Co z tymi dodatkami do Brzdęka, wiadomo coś o dacie?
2) https://youtu.be/YxhAbwZKtek?t=34 <-- zakładam, że kartę będziecie dorzucać do najnowszego dodatku Expeditions: Temple of the Ape Lords ( https://www.renegadegamestudios.com/cla ... -ape-lords ), na twichu był filmik z opisem zawartości, ale co z figurką smoka? będzie gdzieś szansa ją dorwać?
3) Zanim ogłosiliście, że dodatki będą w tym roku to w zeszłym kupiłam Expeditions: Gold and Silk. Wiem już (z forum), że będziecie dodawać do polskiej wersji 1 kartę promocyjną. Czy jest jakaś szansa ją zdobyć? Nie ukrywam, że kupowanie drugi raz tego samego dodatku jest mało przyjemną wizją, i solennie obiecuję, że już nie popełnię takiego błędu i z pozostałymi dodatkami grzecznie poczekam. :) Pytam też o to dlatego, że promki z przedsprzedaży podstawki można obecnie normalnie kupić, jako powiększony pakiet kart dodatkowych. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 04 lip 2019, 23:29 Cześć,

Mam 3 pytanka:

1) Co z tymi dodatkami do Brzdęka, wiadomo coś o dacie?
2) https://youtu.be/YxhAbwZKtek?t=34 <-- zakładam, że kartę będziecie dorzucać do najnowszego dodatku Expeditions: Temple of the Ape Lords ( https://www.renegadegamestudios.com/cla ... -ape-lords ), na twichu był filmik z opisem zawartości, ale co z figurką smoka? będzie gdzieś szansa ją dorwać?
3) Zanim ogłosiliście, że dodatki będą w tym roku to w zeszłym kupiłam Expeditions: Gold and Silk. Wiem już (z forum), że będziecie dodawać do polskiej wersji 1 kartę promocyjną. Czy jest jakaś szansa ją zdobyć? Nie ukrywam, że kupowanie drugi raz tego samego dodatku jest mało przyjemną wizją, i solennie obiecuję, że już nie popełnię takiego błędu i z pozostałymi dodatkami grzecznie poczekam. :) Pytam też o to dlatego, że promki z przedsprzedaży podstawki można obecnie normalnie kupić, jako powiększony pakiet kart dodatkowych. :)
1. Dostałem zakaz przeprowadzania jakichkolwiek spekulacji i przedstawiania estymowanych terminów tu na forum. Wszystko to potem wypływa w necie jako "oficjalna" informacja od wydawcy, a ja muszę się tłumaczyć, czemu jej udzieliłem. Zatem niestety "nic nie wiem", czekam, jak wszyscy na oficjalne ogłoszenie przez wydawnictwo (te kwestie, to akurat nie moja działka i mam na to nieznaczny wpływ). Potwierdzam to, co było już wcześniej ogłaszane - wszystkie 3 dodatki ukażą się w tym roku.
2. Nie dostaliśmy jeszcze od Amerykanów oficjalnych informacji o tym dodatku. Jeżeli wszystko odbędzie się, jak do tej pory, to będziemy mieli tę kartę jako promos.
3. Najłatwiej będzie złapać nas na jakimś konwencie i wyłudzić ;) Być może karta pojawi się w przyszłym zestawie kart promo dostępnym do zakupu.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Dobra, będę polować ;)

Szkoda, że nie możesz nic podać. Ale jak będą w tym roku to chociaż tyle dobrego :)

W każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Scamander »

Nie wiem czy takie pytanie padło ale czy Upper Management Pack do Brzdęka też wyjdzie?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Oczywiście jest w planach, ale nie możemy się wciąż doprosić szczegółów od panów z USA
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
dziubelas
Posty: 34
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 64 times
Been thanked: 32 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: dziubelas »

Hej, kiedy można spodziewać się aplikacji do Brzdęka w języku polskim?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

dziubelas pisze: 08 lip 2019, 14:17 Hej, kiedy można spodziewać się aplikacji do Brzdęka w języku polskim?
Sam bym chciał wiedzieć ;) Dla studia Dire Wolf - twórców Clanka i jednocześnie producentów aplikacji mobilnych - wprowadzenie innych niż angielska wersji językowych nie jest priorytetem, ale będą starali sięto uczynić - taki dostaliśmy komunikat. Z naszej strony wszystko jest już dawno przetłumaczone i przesłane.
W piątek wysłaliśmy pytanie w tej sprawie - dam znać, gdy przyjdzie odpowiedź (jeśli przyjdzie, bo to wcale nie jest takie oczywiste;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Jiloo »

Leser pisze: 08 lip 2019, 14:46 (...) Dla studia Dire Wolf - twórców Clanka i jednocześnie producentów aplikacji mobilnych - wprowadzenie innych niż angielska wersji językowych nie jest priorytetem, ale będą starali sięto uczynić - taki dostaliśmy komunikat.
W tej chwili pracują pewnie nad cyfrową wersją Mage Knight, więc kto by się tam przejmował wdrożeniem jakiegoś niezrozumiałego języka...
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Jiloo pisze: 08 lip 2019, 15:16
Leser pisze: 08 lip 2019, 14:46 (...) Dla studia Dire Wolf - twórców Clanka i jednocześnie producentów aplikacji mobilnych - wprowadzenie innych niż angielska wersji językowych nie jest priorytetem, ale będą starali sięto uczynić - taki dostaliśmy komunikat.
W tej chwili pracują pewnie nad cyfrową wersją Mage Knight, więc kto by się tam przejmował wdrożeniem jakiegoś niezrozumiałego języka...
Co poradzić. A trzeba zauważyć, że niestety np. języka niemieckiego też w apce nie ma - jeśli ten rynek nie jest dla nich priorytetem, to co powiedzieć o polskim.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2019, 20:56 przez Leser, łącznie zmieniany 1 raz.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Gra jest mega fajna i super, że ją wzięliście, ale trochę mam wrażenie, że nadzialiście się na minę z tymi Amerykańcami ;) Same problemy z nimi.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Gromb »

Tringa pisze: 08 lip 2019, 15:51 Gra jest mega fajna i super, że ją wzięliście, ale trochę mam wrażenie, że nadzialiście się na minę z tymi Amerykańcami ;) Same problemy z nimi.
Jaką minę? Gra sprzedaje się jak świeże bułeczki. A kontakt z ekipą DW... no cóż, te typy z za oceanu tak mają.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Gra tak, ale właśnie kontakt z DW to taka mina ;p
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Dodatki do Brzdęka będą w pierwszej połowie października!

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7508177851
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 19 lip 2019, 11:00 Dodatki do Brzdęka będą w pierwszej połowie października!

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7508177851
Halo! Ja to miałem ogłosić ;P
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Ubiegłam Cię :D

Tak w ogóle, to czy tutaj, na forum, nie powinniśmy mieć informacji wcześniej niż na FB? ;P
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: KonradT »

Leser pisze: 27 sie 2018, 12:16
KonradT pisze: 27 sie 2018, 11:58 Czy zamierzacie wydać inne gry oryginalnego wydawcy Krótkiej Historii Cywilizacji?
Po zamieszaniu z Clankiem przyjęliśmy w wydawnictwie politykę nieudzielania żadnych informacji, jeżeli w tychże informacjach nie znajdzie się data premiery, którą będziemy mogli dotrzymać na 95% (gdzie 5% to naprawdę kompletnie nieprzewidywalne przypadki siły wyższej).
Mogę tylko napisać, że niezmiennie interesujemy się dokonaniami tego wydawnictwa.
Czy możesz napisać, że nie wydacie Mini Rails po polsku?
ODPOWIEDZ