Dungeon crawler podobny do Karak

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vegan
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2015, 15:34
Has thanked: 9 times

Dungeon crawler podobny do Karak

Post autor: Vegan »

Cześć,

Szukam dungeon crawlera osadzonego w świecie fantasy. Ostatnio graliśmy w Karak i gra na pocztku była super, ale po kilku partiach zaczeła nużyć więc szukam czegoś podobnego, ale jednak trudniejszego :)

> dungeon crawler
> klimat fantasy
> dobrze działa na 2 graczy
> Polskie wydanie
> szybki setup
> raczej nie coop i na pewno bez mrocznego władcy

Mamy: Descent, Brzdęk
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Dungeon crawler podobny do Karak

Post autor: Goldberg »

Hmmmmmm....
Moze uda wam sie znalezc Duengonera, z nowszych to oczywiscie karciane podziemia, hmmm co jeszcze, moze niezbyt typowo, ale mnie ostatnio spodobala sie ucieczka z mrocznego zamku , teraz ma byc wydana przez rebela po polsku...
Co jeszcze, hmmmm, no problem ze chcecie po polsku (co mnie caly czas zadziwia, ale ok....), Dobra wiecej po polsku nie znam...ok SW:IA powiedzmy ze to dungeoncrawler, no i tez ma byc Sword&Sorcery po pl...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Dungeon crawler podobny do Karak

Post autor: ariser »

Jeżeli warunek z brakiem kooperacji nie jest kluczowy to może zobacz coś z serii Zombicide. W klimacie fantasy są Czarna Plaga i Zielona Horda. Dużo turlania, ale jest bardziej zaawansowana od Karaka (który de facto jest grą wprowadzającą w dc, więc ciężko żeby tak nie było ;)) i da się trochę pokombinować.

Jeżeli warunek językowy nie jest kluczowy rzuć okiem na Arcadia Quest. Jedna z przyjemniejszych gier, z ogromem negatywnej interakcji. Wymagana znajomość angielskiego na poziomie podstawym przy drafcie kart ekwipunku, przez resztę gry wszystko jest jawne, więc może jedna osoba tłumaczyć.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Dungeon crawler podobny do Karak

Post autor: ariser »

Przepraszam za post pod postem, ale jeszcze mi się przypomniała Masmorra: Dungeons of Arcadia. Gra także po angielsku, ale zasadniczo najbardziej przypomina Karaka z tych wymienionych przeze mnie - wykładamy kafelki, losujemy wrogów i biegamy. Można grać w kooperacji, ale głównym trybem jest kompetytywny.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dungeon crawler podobny do Karak

Post autor: Gromb »

I jest jeszcze Dungeon Quest: Smocze lochy. Czas gry od kilku minut do 1h.
Myślę, że spełnia twoje oczekiwania.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ