Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Morgon »

maciuch pisze: 05 lip 2019, 12:56 WItam!

Również mam pytanie o dodruk podstawki - czy błąd w instrukcji (str. 7) został poprawiony w dodruku czy pozostało to bez zmian?

pzdr.
maciuch
A jaki to błąd?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Jareks1985 pisze: 04 lip 2019, 22:42
Atamán pisze: 04 lip 2019, 17:14
Gromb pisze: 04 lip 2019, 17:08 Wiem, że może być to irytujące, ale nie mogę ogarnąć tego wątku i znaleźć jednoznacznej informacji, czy portal rozesłał już poprawione karty z podstawki. Prosta odpowiedź : tak lub nie?
Chyba zaczęli wysyłkę, bo użytkownik Jareks1985 napisał, że dostał poprawione karty w poniedziałek.
Ja ich jeszcze nie dostałem.
Potwierdzam otrzymałem za sklepu dragoneye.pl wraz z zakupionym egzemplarzem, co prawda delikatnie musiałem się o nie upomnieć, ale w poniedzialek dostałem paczuszkę z nowymi kartami.
A to ciekawe, że ze sklepu. Portal mówił, by zgłaszać to bezpośrednio do nich i to Portal miał te karty wysyłać.

Przesłuchałem się informacjom zapowiedzianym w Portal Games Express #09 i wychodzi mi, że faktycznie wg deklaracji Portalu dodrukowane są poprawne wersje kart pór roku z dodatku i one zostaną dodane do kart z podstawki, które będą wysyłane do graczy od przyszłego tygodnia (czyli od 8 lipca). Wg mnie naprawdę spoko decyzja, ale w takim razie likwiduje to 1 z 5 błędów dodatku, bo karty Brasil nie poprawiają. Jest też zapowiedziane, że jest szansa, na poprawkę kafli, będą rozmawiać z Matagotem i niczego jeszcze nie obiecują.

Wg mnie spoko. Jak dostanę te poprawione karty z podstawki i do tego poprawione karty pór roku (i nie będzie tam jakiś dodatkowych błędów), to chyba wybaczę im pozostałe niedociągnięcia i kupię ten dodatek. :D
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Scamander »

Właśnie z dystrybucją tych poprawionych kart jest jakieś zamieszanie. Dostałem w tym tygodniu telefon ze sklepu, że doślą mi poprawione karty podczas gdy Ignacy mówił, że to bezpośrednio wydawnictwo zajmuje się wysyłką poprawionych kart (przez dział reklamacji).
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: maciuch »

Morgon pisze: 05 lip 2019, 13:17
maciuch pisze: 05 lip 2019, 12:56 WItam!

Również mam pytanie o dodruk podstawki - czy błąd w instrukcji (str. 7) został poprawiony w dodruku czy pozostało to bez zmian?

pzdr.
maciuch
A jaki to błąd?

Według informacji na stronie Portalu:
ERRATA instrukcji

Strona 7 Sytuacja Szczególna – jest: „Jeśli na początku swojej kolejki gracz nie ma żadnych Klanów na żadnym Terenie, musi odrzucić wszystkie żetony Wyczynu, jeśli jakieś posiada. Następnie, bez względu na to czy odrzucił żetony czy nie, dowolnie rozmieszcza dwa swoje Klany na dostępnych Terenach.”

Strona 7 Sytuacja Szczególna – powinno być: „Jeśli na początku swojej kolejki gracz nie ma żadnych Klanów na żadnym Terenie, musi odrzucić żeton Wyczynu, jeśli jakiś posiada. Następnie, bez względu na to czy odrzucił żeton czy nie, dowolnie rozmieszcza dwa swoje Klany na dostępnych Terenach.”
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

Ja zgłaszałem bezpośrednio do wydawnictwa jako reklamację. Dostałem zwrotke, że przyjęli zgłoszenie i dopisali mnie do listy oczekujących.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: jrz8888 »

Gromb pisze: 05 lip 2019, 14:13 Ja zgłaszałem bezpośrednio do wydawnictwa jako reklamację. Dostałem zwrotke, że przyjęli zgłoszenie i dopisali mnie do listy oczekujących.
Ja tak samo. Ciekawe czy rzeczywiście wpisali na listę.
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: inforvill »

Scamander pisze: 05 lip 2019, 13:34 Właśnie z dystrybucją tych poprawionych kart jest jakieś zamieszanie. Dostałem w tym tygodniu telefon ze sklepu, że doślą mi poprawione karty podczas gdy Ignacy mówił, że to bezpośrednio wydawnictwo zajmuje się wysyłką poprawionych kart (przez dział reklamacji).
Fakt, jest pewna niejasność. Według oficjalnych informacji uzyskanych wczoraj od Portalu, to oni mają wysyłać poprawione karty (z podstawki i dodatku - w ramach jednej przesyłki). Deklarowany na ten moment termin rozpoczęcia wysyłek, to koniec przyszłego tygodnia (piątek).

Niewykluczone jednak, że część sklepów również otrzymała zestawy poprawionych kart i prowadzi wysyłkę swoimi kanałami.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Morgon »

Dzięki, nie wiedziałem, że należy odrzucić jeden żeton zamiast wszystkich. Nigdy żaden z graczy nie stracił wszystkich klanów, ale dobrze wiedzieć.
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 58 times
Been thanked: 8 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: sewerjan »

Mailowałem wczoraj z jednym z dużych e-sklepów. Dowiedziałem się, że mają w ofercie zarówno dodruk, jak i pierwszy druk - który wysyłają z pakietem poprawionych kart. Czyli muszą takie pakiety mieć
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: maciuch »

sewerjan pisze: 05 lip 2019, 18:03 Mailowałem wczoraj z jednym z dużych e-sklepów. Dowiedziałem się, że mają w ofercie zarówno dodruk, jak i pierwszy druk - który wysyłają z pakietem poprawionych kart. Czyli muszą takie pakiety mieć
Ja w piątek koło południa odebrałem od kuriera zamówioną dzień wcześniej podstawkę wraz z pakietem dodrukowanych kart. Więc takie pakiety sklepy na pewno mają.
Awatar użytkownika
herem
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2018, 12:04
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: herem »

Na czym polega ten błąd?
Atamán pisze: 03 lip 2019, 13:30
MajkelEryk pisze: 03 lip 2019, 10:45 Mógłby ktoś podsumować błędy/niedociągnięcia/braki w dodatku d
3. Jest błąd na kartach, które informują o tym, jak działają pory roku. (niektórzy mówią na ten materiał pomoc gracza, ale to jest coś więcej niż pomoc, bo informacji o tym, jak działają pory roku nie ma ani w instrukcji, ani nigdzie indziej, a tutaj na tym materiale jest błąd).
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Błędna jest instrukcja na karcie Pory Roku, efekt wiosny:

Wersja błędna:
"Gracz(e) z najmniejszą liczbą umieszczają po 1 Klanie na Terenie, na którym są obecni."

Wersja poprawna:
"Gracz(e) z najmniejszą liczbą KART umieszczają po 1 Klanie na Terenie, na którym są obecni."

Tu poprawna wersja karty w pdf:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... wiosna.pdf
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Właśnie listonosz przytargał mi poprawione karty do podstawki. :D
O dziwo dostałem też te planszetki do pór roku choć dodatku nie posiadam, czyli taki gratisik jak mniemam :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: skiba »

Zadałem pytanie o kafelki terenów podczas "Portal Games Express" dzisiejszego. Sprawa jest w toku, Portal jest w kontakcie z pośrednikiem przedstawiającym Matagot, ale nie ma jeszcze konkretów. Opcje jakieś są przedstawione, ale póki nie podpiszą żadnego postanowienia to o niczym nie mówią. Tam jeszcze jest jakaś zamotka związana z tym, że jakiś szef czy ktoś inny ważny odszedł z Matagota i jest zawierucha.

Czyli w skrócie - sprawa jest w toku, może coś z tego wyjdzie, chłopaki działają :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lip 2019, 13:59 Właśnie listonosz przytargał mi poprawione karty do podstawki. :D
O dziwo dostałem też te planszetki do pór roku choć dodatku nie posiadam, czyli taki gratisik jak mniemam :wink:
Bomba! A ile tych kart pór roku dostałeś?
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Morgon »

Mi też dziś przyszły karty. Dodatkowo są 4 karty pomocy z podstawki (czyli jedna dla 5 gracza + 3 do rezerwy) i 5 kart Pór Roku. W zasadzie można grać z Porami Roku bez posiadania dodatku. Wystarczy pamiętać jaka jest pora roku :) Miło!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Atamán pisze: 08 lip 2019, 17:15
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lip 2019, 13:59 Właśnie listonosz przytargał mi poprawione karty do podstawki. :D
O dziwo dostałem też te planszetki do pór roku choć dodatku nie posiadam, czyli taki gratisik jak mniemam :wink:
Bomba! A ile tych kart pór roku dostałeś?
Tak potwierdzam, jest ich 5.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: playerator »

Atamán pisze: 05 lip 2019, 13:20 (...) karty Brasil nie poprawiają (...)
Chodzi o bieżące poprawki, czy w ogóle nie będzie poprawnej karty?


Karty do Inis są wysyłane listem zwykłym, do skrzynki?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Z tym Brasil to w ogóle dziwna sprawa, w ogóle Portal wspomnial coś o tym błędzie?
Jak da się wywnioskować z postów na BGG to problem który dotyczy wszystkich wersji poza oryginalna FR.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Morgon »

Indar pisze: 08 lip 2019, 20:37 Z tym Brasil to w ogóle dziwna sprawa, w ogóle Portal wspomnial coś o tym błędzie?
Jak da się wywnioskować z postów na BGG to problem który dotyczy wszystkich wersji poza oryginalna FR.
Pewnie skończy się na FAQ, chyba że Matagot ogarnie kwestię kafli i przy okazji zrobią międzynarodowy druk tej karty. Muszą zacząć od zmiany drukarni bo to co się dzieje z dodatkiem do INIS i nowym wydaniem Kemeta to jest dramat.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Martin_Valdez »

Indar pisze: 08 lip 2019, 20:37 Z tym Brasil to w ogóle dziwna sprawa, w ogóle Portal wspomnial coś o tym błędzie?
Jak da się wywnioskować z postów na BGG to problem który dotyczy wszystkich wersji poza oryginalna FR.
To wychodziłoby na to, że cały świat tłumaczył z wersji angielskiej? A może jednak wersja FR ma błąd i autor chciał to zmienić? Oczywiście to by osłabiało tą kart, ale czemu nie....Czy gdzieś była wypowiedź autora w tym temacie?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Autor wypowiadał się w temacie Brasil na forum BGG.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: skiba »

Martin_Valdez pisze: 08 lip 2019, 22:58
Indar pisze: 08 lip 2019, 20:37 Z tym Brasil to w ogóle dziwna sprawa, w ogóle Portal wspomnial coś o tym błędzie?
Jak da się wywnioskować z postów na BGG to problem który dotyczy wszystkich wersji poza oryginalna FR.
To wychodziłoby na to, że cały świat tłumaczył z wersji angielskiej? A może jednak wersja FR ma błąd i autor chciał to zmienić? Oczywiście to by osłabiało tą kart, ale czemu nie....Czy gdzieś była wypowiedź autora w tym temacie?
Jest tutaj: https://boardgamegeek.com/article/32353227#32353227
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Martin_Valdez »

No cóż zatem smuteczek z Brasilem :( Szkoda, że nie dodali go do poprawionych kart jak karty z Wiosną z dodatku. Przecież mogli :/
Ja jeszcze nie dostałem swojej przesyłki z poprawionymi kartami. Jakim typem przesyłki jest to nadawane? Listem zwykłym? Spodziewać się tego po prostu w skrzynce?
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 58 times
Been thanked: 8 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: sewerjan »

Martin_Valdez pisze: 09 lip 2019, 22:39 Przecież mogli :/
Nie mogli. Zrobili szybki druk krajowy - inny papier, inne kolory. Byłoby widać, że to Brasil.
W przypadku kart dodrukowanych nie miało to znaczenia, bo to karty informacyjne.
ODPOWIEDZ