Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: Golfang »

Ktoś zna tę grę? Czy warto ją kupić czy raczej kiepska?
Wydali chyba tylko podstawkę i szybko umarła.
Możecie sprawdzić moją kolekcję poniżej - to może Wam podpowiedzieć co lubię i w co gram...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: rastula »

nie spotkałem się z pozytywną oceną tej gry, więc chyba nie warto, ale mieć, nie miałem.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: Golfang »

Właśnie obejrzałem BAAAAARDZO starą recenzję tej gry na YT no i faktycznie wygląda mocno średnio i w sposób mocno uproszczony do gry komputerowej. Ranking BGG też raczej nie zachęca do zakupu. Co dziwne grę ludzie sprzedają dość drogo ją - pomimo słabość tej gry.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: rastula »

siła marki :D
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: Bardok »

I magicznego "out of print" :P
Kumpel grał i mówił, że całkiem znośna, ale skoro to średniak to nawet nie opłaca się na niego patrzeć.

Jak szukasz czegoś podobnego to zobacz sobie BATTALIA.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: Brylantino »

Jeżeli szukasz czegoś podobnego do HoMM (w sensie wersji komputerowej) pod względem ogólnego odbioru gry, to chyba Mage Knight jest najbliższy temu (IMO).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: Gizmoo »

Grałem w planszową reinkarnację HoMM i polecić nie mogę. O ile wykonanie jest kapitalne i jakość ilustracji i grafiki - zwalają z nóg, o tyle sama gra jest niestety nie wymyślona do końca. Jest tu sporo ciekawych pomysłów i rozwiązań, jednakowoż walka (czyli mięsko HoMM) jest po prostu FATALNA. Nigdzie, w absolutnie żadnej planszówce nie widziałem gorszego rozwiązania. Pojedyncza potyczka trwa czasami 10-15 minut, podczas której pozostali gracze kompletnie nie mają co robić. (Pomijam fakt, że walka jest bardzo, ale to bardzo losowa). Graliśmy we cztery osoby i po 3 i pół godzinach męczarni - nie byliśmy nawet w połowie rozgrywki. Warto mieć, jeżeli jesteś jakimś totalnym kolekcjonerem HoMM, ale do grania, a tym bardziej - do zabawy - to to się niestety kompletnie nie nadaje.

Podobno najbliżej idei komputerowego HoMM jest Heroes of Land, Air & Sea. Ale raz, że nie grałem. A dwa - kosztuje miliony monet.

https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... nd-air-sea
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: Golfang »

Gizmoo pisze: 12 lip 2019, 16:56 Grałem w planszową reinkarnację HoMM i polecić nie mogę. O ile wykonanie jest kapitalne i jakość ilustracji i grafiki - zwalają z nóg, o tyle sama gra jest niestety nie wymyślona do końca. Jest tu sporo ciekawych pomysłów i rozwiązań, jednakowoż walka (czyli mięsko HoMM) jest po prostu FATALNA. Nigdzie, w absolutnie żadnej planszówce nie widziałem gorszego rozwiązania. Pojedyncza potyczka trwa czasami 10-15 minut, podczas której pozostali gracze kompletnie nie mają co robić. (Pomijam fakt, że walka jest bardzo, ale to bardzo losowa). Graliśmy we cztery osoby i po 3 i pół godzinach męczarni - nie byliśmy nawet w połowie rozgrywki. Warto mieć, jeżeli jesteś jakimś totalnym kolekcjonerem HoMM, ale do grania, a tym bardziej - do zabawy - to to się niestety kompletnie nie nadaje.

Podobno najbliżej idei komputerowego HoMM jest Heroes of Land, Air & Sea. Ale raz, że nie grałem. A dwa - kosztuje miliony monet.

https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... nd-air-sea
Dzięki za informację - dzięki Tobie zaoszczędziłem 200. Wielkie dzięki za to.
Cholera mogłeś nie mówić nic o Heroes of Land Air & Sea - bo przez Ciebie wydam ponad 400!
----------------
10% flamberg.com.pl
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Heroes of the Might and Magic - czy warto?

Post autor: shod »

ja swego czasu szukałem planszowego odpowiednika komputerowego HOM&M i po wielu godzinach spędzonych na czytaniu i oglądaniu rożnych materiałów kupiłem Runewars 2ed. [planszówkę a nie bitewniaka]. Mocno zastanawiałem się też nad Mage Knight [nie grałem i nie do końca mi odpowiada] i Battalią, w która grałem kilka razy, ale...w tej grze mechanika deckbildingu i budowy planszy [mapy] przez graczy jest dość specyficzna i nie tego oczekiwałem szukając odpowiednika HoM&M. sama gra jest świetna, ale jak dla mnie nie jako odpowiednik herołsów.
zaś co do Runewars to jestem bardzo zadowolony. gra oczywiście ma swoje minusy: jest już leciwa i jakość figurek nie powala - choć mi to zupełnie nie przeszkadza, potrafi się ciągnąć i miewać przestoje, ale to jak wszędzie, zależy od graczy przy takich kobyłach, jest dość losowa - co też mi jakoś specjalnie nie przeszkadza. jest sporo materiałów o tej grze, więc można poczytać o plusach i minusach.
Gra mi sie niesamowicie podoba, jest w niej to wszystko czego oczekiwałem...jest walka, jest rozwój, jest ekspansja, są bohaterowie i misje. Do gry czasami wprowadzamy homerula w postaci skrócenia rozgrywki jeśli nie mamy dużo czasu na granie. Po każdej partii mamy satysfakcje z czasu spędzonego przy grze. Gra nam się tak spodobała, że zdobyłem dodatek Banners of War, który jest naprawdę ciężko dostępny. Sama podstawka tez już jest niedostępna w sklepach, ale co jakis czas ktoś sprzedaje i często w rozsądnej kasie.
jakbyś potrzebował więcej info to mogę coś napisać ;)

Heroes of Land Air & Sea wygląda obłędnie, też się nad nią zastanawiałem, ale ta cena.... poza tym ponoć podstawka jest niewystarczająca do pełni szczęścia.
ODPOWIEDZ