Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Wydaje mi się, że Cory wspominał gdzieś, że jak się do niego napisze, to da namiary na to, gdzie można ustrzelić jeszcze w Europie. Ale może majaczę :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

azz pisze: 26 kwie 2019, 17:25Wyłącznie USA.
Faktycznie. No to w takim razie wielkiego wyboru nie ma. Jak ktoś chce mieć pewność, że gra wpadnie w jego ręce to musi płacić ile sobie teraz lczą. To będzie w takim razie mega niszowy tytuł na polskim rynku. Bardziej niż Eklundowskie gry, bo te z kolei w pre-orderze sklepowym wyszły taniej niż na KS, co było bardzo miłym zaskoczeniem. Równie miła jest możliwość uzupełnienia dwóch wcześniejszych części Bios, jak ktoś jeszcze nie posiada, więc to co niedawno było trudno dostępne jest obecnie bezproblemowe do zamówienia - przynajmniej przez jakiś czas. Pozostaje jedynie czekać na dodruk Pax Renaissance - możliwość ukazania się nowej edycji była wspominana w komentarzach na KS. Najbliższym planem jest nowa edycja High Frontier, ale może w następnej w kolejności ukaże się właśnie Renaissance, więc należy mieć oczy szeroko otwarte na 2020-21.

Co ciekawe powstaje odświeżona graficznie edycja hiszpańska Pax Renaissance:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2019, 11:56 przez Wolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mauserem »

Wolf pisze: 27 kwie 2019, 11:18 Co ciekawe powstaje odświeżonej graficznie edycja hiszpańska Pax Renaissance:
hmm... ciekawe, a nawet inspirujące...
Ta gra nie jest wydawniczym "rocket science" to 120 kart i trochę drewna.
Czesi dali radę, Hiszpanie też dają radę... a my co gęsi? gdyby zrobić jakieś P500...
tak sobie głośno myślę... :mrgreen:
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 150
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: DziejopisWawel »

Wolf pisze: 27 kwie 2019, 11:18
azz pisze: 26 kwie 2019, 17:25Wyłącznie USA.
(...)Najbliższym planem jest nowa edycja High Frontier, ale może w następnej w kolejności ukaże się właśnie Renaissance, więc należy mieć oczy szeroko otwarte na 2020-21.

Co ciekawe powstaje odświeżona graficznie edycja hiszpańska Pax Renaissance:
Spoiler:
Dajcie proszę znać na tym forum wyraźnie jak się pojawi High Frontier bo jestem tą grą zainteresowany a niechciałbym przegapić.
A co do okładki to bardzo ładna ale do mnie oryginalny bankier jednak bardziej przemawia w kontekście gry.
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: michaldz1 »

KS z High Frontier jest zaplanowany na 24 października 2019r. Więcej w wątku o High Frontier.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

feniks_ciapek pisze: 26 kwie 2019, 22:49 Wydaje mi się, że Cory wspominał gdzieś, że jak się do niego napisze, to da namiary na to, gdzie można ustrzelić jeszcze w Europie. Ale może majaczę :)
https://www.sierra-madre-games.com/pax-pamir.html
Chyba tutaj...
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

Za bgg, prawdopodobny dodruk PaxRen wraz z dodatkiem za rok.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Galatolol »

Mam nadzieję, że dodruk, a nie nowa edycja.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Galatolol pisze: 05 maja 2019, 23:36 Mam nadzieję, że dodruk, a nie nowa edycja.
Z jednej strony nie obraziłbym się za deluxe i ogarnięcie wyglądu kart, żeby były nieco czytelniejsze. Z drugiej grze wiele nie brakuje w przeciwieństwie do starszych Greenlandów i Neandertalczyków i szkoda by było kupować ją po raz drugi.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 559
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 375 times
Been thanked: 209 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Namurenai »

Galatolol pisze: 05 maja 2019, 23:36 Mam nadzieję, że dodruk, a nie nowa edycja.
A ja chętnie bym przygarnął Renaissance odpicowany niczym Pamir 2ed. ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

mauserem pisze: 27 kwie 2019, 11:52Czesi dali radę, Hiszpanie też dają radę... a my co gęsi? gdyby zrobić jakieś P500...
Mnie akurat polska wersja zupełnie nie kręci - ani mi nie potrzebna, ani nie napawa optymizmem, że zostanie odpowiednio przetłumaczona czy nie będzie zawierać innych kwiatków. Dodruk albo nowa edycja angielska to wszystko co mi do szczęścia potrzebne.
Namurenai pisze: 06 maja 2019, 00:23
Galatolol pisze: 05 maja 2019, 23:36 Mam nadzieję, że dodruk, a nie nowa edycja.
A ja chętnie bym przygarnął Renaissance odpicowany niczym Pamir 2ed. ;)
Oczywiście, że bierzemy super odpicowaną nową edycję! :D
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Galatolol »

Zdajecie sobie sprawę, że oba Pamiry to są dwie różne gry także mechanicznie?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Galatolol pisze: 06 maja 2019, 11:04 Zdajecie sobie sprawę, że oba Pamiry to są dwie różne gry także mechanicznie?
Dlatego nazywa się 2nd edition, prawda? Ale też nie przesadzajmy z tymi różnicami.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 559
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 375 times
Been thanked: 209 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Namurenai »

Galatolol pisze: 06 maja 2019, 11:04Zdajecie sobie sprawę, że oba Pamiry to są dwie różne gry także mechanicznie?
Oczywiście, ale pisząc
Namurenai pisze: 06 maja 2019, 00:23A ja chętnie bym przygarnął Renaissance odpicowany niczym Pamir 2ed. ;)
mam na myśli upgrade komponentów / symboli, a nie zmiany mechaniczne (dlatego jest tam "odpicowany niczym", a nie "zmieniony na modłę") ;)
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 150
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: DziejopisWawel »

Z bgg wypowiedź Eklunda
Given the large demand, I wanted to do a collector's edition for Pax Renaissance, similar to the collector's edition for Pax Porfiriana. It would have a map, better chess pieces, the expansion cards, and a cigar box size similar to Porfiriana. I think this will come out next year (2020).
Moje biedatłumaczenie:
Biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie, chciałem zrobić edycje kolekcjonerską Pax Reaissance, podobną do edycji kolekcjonerskiej Pax Porfiriana. Miałaby ona mapę, lepszę pionki szachowe, karty z dodatku oraz pudełko cygarowe o podobnych rozmiarów do tego z Porifriany. Myślę że wyjdzie w przyszłym roku (2020)

A ja niedawno kupiłem używaną podstawkę :cry:
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

DziejopisWawel pisze: 07 maja 2019, 18:48 A ja niedawno kupiłem używaną podstawkę :cry:
Graj, póki nie wyjdzie. Masz jeszcze pewnie z rok gwarantowanej dobrej zabawy :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Dokładnie. Poza tym "Eklundy" to jedne z nielicznych gier wartych posiadania. Choćbyś miał kupić 10-edycji pod rząd to i tak warto, bo wiesz, że kasa poszła do kogoś kto jest świetnym projektantem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: DarkSide »

DziejopisWawel pisze: 07 maja 2019, 18:48 Z bgg wypowiedź Eklunda
Given the large demand, I wanted to do a collector's edition for Pax Renaissance, similar to the collector's edition for Pax Porfiriana. It would have a map, better chess pieces, the expansion cards, and a cigar box size similar to Porfiriana. I think this will come out next year (2020).
Będę miał przynajmniej wydanie domowe do chwalenia się znajomym i wydanie kieszonkowe na wyjazdy :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: orzeh »

Pax Parmir SE wygląda świetnie, jakośc wykonania, jak na karciankę jest wyśmienita, monet nie potrafię się "nadotykać ;)":
Spoiler:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mauserem »

orzeh pisze: 12 lip 2019, 08:52 Pax Parmir SE wygląda świetnie, jakośc wykonania, jak na karciankę jest wyśmienita, monet nie potrafię się "nadotykać ;)":
...
Wygląda to rewelacyjnie, ech... czekam grzecznie na Pax Renaissance w takim wypasie
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: drzewko »

orzeh pisze: 12 lip 2019, 08:52 Pax Parmir SE wygląda świetnie, jakośc wykonania, jak na karciankę jest wyśmienita, monet nie potrafię się "nadotykać ;)":
Potwierdzam! Wygląda fantastycznie, a gra się jeszcze lepiej :)

Ojj przydałby się pax renesans w takim wydaniu. Boje sie że ten reprint zapowiedziany na przyszły rok nie będzie miał takiej otoczki, tym bardziej, że to inni twórcy.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

drzewko pisze: 12 lip 2019, 12:10
orzeh pisze: 12 lip 2019, 08:52 Pax Parmir SE wygląda świetnie, jakośc wykonania, jak na karciankę jest wyśmienita, monet nie potrafię się "nadotykać ;)":
Potwierdzam! Wygląda fantastycznie, a gra się jeszcze lepiej :)

Ojj przydałby się pax renesans w takim wydaniu. Boje sie że ten reprint zapowiedziany na przyszły rok nie będzie miał takiej otoczki, tym bardziej, że to inni twórcy.
Może Ion/Sierra mogłoby C.W. wynająć żeby zrobił też upiekszene lub/i poprawki w regułach do Pax Ren. :)
No wczoraj przyszło PP2 i trzeba bedzie zagrać.
I wczoraj też zagrałem wreszcie w Pax Eman ponownie i gra jest lepsza niz myślałem, ale w dalszym ciągu widze ze trzeba bedzie zagrać wiele razy zanim się zacznie sensownie formułować i realizować strategie pod granie Competitive
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

drzewko pisze: 12 lip 2019, 12:10 Ojj przydałby się pax renesans w takim wydaniu. Boje sie że ten reprint zapowiedziany na przyszły rok nie będzie miał takiej otoczki, tym bardziej, że to inni twórcy.
Chyba ma być oparty na hiszpańskim wydaniu deluxe, więc może jednak nie będzie tak źle :)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

Czy ktoś z Was miał już okazję zagrać w nowego Pamira? Jak wrażenia? Zamierzam zagrać w najbliższym czasie i interesuje mnie czy warto w trzy osoby, czy raczej poczekać na czteroosobowy skład, zgodnie z rekomendacjami z bgg? Z drugiej strony bgg rekomenduje PaxRen na trzy osoby, z czym się absolutnie nie zgadzam. :?

Jak się ma Pamir do PaxRen? Po zapoznaniu się instrukcją, mam wrażenia że stopień skomplikowania raczej oczko niżej, a mechanika zbliżona.
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: drzewko »

Grałem w sumie w konfiguracjach 2,3 i 4 osobowych, i zdecydowanie najlepiej grało mi się w 4 osobowym składzie, a najgorzej w 3, gdzie zazwyczaj było 2v1 jeśli chodzi o lojalność armii.
Ale to była jednorazowa gra, poza tym mówiąc 'najgorzej' wcale nie mam na myśli źle, wręcz przeciwnie! Ale ja tą grę uwielbiam.
Moim zdaniem warto zagrać w 3 osoby chociażby dlatego, żeby sobie zasady utrwalić, bo mimo, że tak jak piszesz, jest tu oczko niżej niż w Pax Renesans, to jednak tych zasad jest stosunkowo dużo (overthrow rule!) i wymagają one usystematyzowania :) Chociaż są zdecydowanie bardziej eleganckie niż w renesansie. I nie do końca nazwałbym tutaj mechanike zbliżoną, no chyba, że masz na myśli kupowanie kart w markecie i tworzenia swojego tablo - ale to jest charakteryzacja każdej gry z serii pax :)
Zablokowany