Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Gizmoo »

Trochę zabawne, że kampania ruszyła, a tu cisza w temacie.

Jeszcze bardziej zabawna jest cena. 87 dolarów za (prawie) All in. Tyle, co gry premium z setką komponentów. Thunderstone Quest w pierwszej kampanii kosztował niewiele więcej, a zawartości było tak z 10 razy tyle. I to samych kart. Nie licząc nawet figurek, planszy, drewnianych znaczników i kafli terenu.

Miałem wreszcie kupić swoją kopie Zaklinaczy, ale muszę przyznać, że ponad trzy stówy za casualową karciankę, to nawet na moją planszówkową rozrzutność trochę za dużo. Pozostaje mi albo zakupić starszą wersję, albo jednak permanentnie zrezygnować z posiadania tego tytułu na półce.

Gratuluję jednak, że udało się uzbierać prawię setkę wsparć dla polskiej edycji! Biorąc pod uwagę cenę właśnie, to jest to nie mały sukces!
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: fumi »

Gizmoo pisze: 12 lip 2019, 14:42 Trochę zabawne, że kampania ruszyła, a tu cisza w temacie.

Jeszcze bardziej zabawna jest cena. 87 dolarów za (prawie) All in. Tyle, co gry premium z setką komponentów. Thunderstone Quest w pierwszej kampanii kosztował niewiele więcej, a zawartości było tak z 10 razy tyle. I to samych kart. Nie licząc nawet figurek, planszy, drewnianych znaczników i kafli terenu.

Miałem wreszcie kupić swoją kopie Zaklinaczy, ale muszę przyznać, że ponad trzy stówy za casualową karciankę, to nawet na moją planszówkową rozrzutność trochę za dużo. Pozostaje mi albo zakupić starszą wersję, albo jednak permanentnie zrezygnować z posiadania tego tytułu na półce.

Gratuluję jednak, że udało się uzbierać prawię setkę wsparć dla polskiej edycji! Biorąc pod uwagę cenę właśnie, to jest to nie mały sukces!
Ja tam wsparłem bo event deck za darmo i może odblokują się jeszcze jakieś fajne rzeczy, jednak też uważam, że cena jest za duża. Nigdy nie grałem i nie wiem czy podejdzie mi, lub w mojej grupie. Co mnie przekonało? - Deklarują się, że można oddać grę, gdy ta się nie spodoba :mrgreen:

"We are confident the game we’ve made is exceptionally good.

Nevertheless, for your convenience, we offer a 100% satisfaction guarantee: if you are not happy with the game up to 1 year after we send you the game, we will refund you your full pledge amount – no questions asked. All we ask is that you cover the cost of sending the game back to us."
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Atopos »

Mam podstawkę do Zaklinaczy i uważam, że to fajna gra. Jednak z tego co zrozumiałem, to poza KSem na dodatki mogę co najwyżej popatrzeć jak inni grają. A szkoda. Dla mnie wsparcie tej gry za 87$ podczas gdy część już mam nie ma sensu pod względem finansowym. 13$ więcej kosztował mnie Daimyo Pledge przy okazji Rising Sun :wink:
Ale i tak szacun za sukces gry.
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Ramzeseba »

Kupiłem podstawkę za 25 USD, później kupiłem Overlorda za 45 USD. Dzisiaj stoję przed decyzja zakupu PLki za 87 USD i czuje się wydojony :(

Gra jest fajna, ale powinien być jakiś rabat dla wspierających wcześniej...
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Rykas »

Ramzeseba pisze: 14 lip 2019, 11:38 Kupiłem podstawkę za 25 USD, później kupiłem Overlorda za 45 USD. Dzisiaj stoję przed decyzja zakupu PLki za 87 USD i czuje się wydojony :(

Gra jest fajna, ale powinien być jakiś rabat dla wspierających wcześniej...
Nie rozumiem czemu nie kupisz samego dodatku za 30?
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Ramzeseba »

PLka....

Może tekstu tam dużo nie ma, ale gram z kilkoma ni w ząb eng :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: rattkin »

Let me get this straight: czujesz się wydojony, bo kupiłeś angielską wersję, a teraz chcesz ją zamienić na polską i ktoś chce za to pieniędze?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: japanczyk »

rattkin pisze: 14 lip 2019, 17:19 Let me get this straight: czujesz się wydojony, bo kupiłeś angielską wersję, a teraz chcesz ją zamienić na polską i ktoś chce za to pieniędze?
Mysle że bardziej czuje się wydojony, bo polska wersja jest niekompatybilna z angielską, a overlords w ogóle po polsku nie wyszło;-)
Ale IMHO dla Polaków niższa cena, przesyłką za 0 zł to świetna rekompensata
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Ramzeseba »

rattkin pisze: 14 lip 2019, 17:19 Let me get this straight: czujesz się wydojony, bo kupiłeś angielską wersję, a teraz chcesz ją zamienić na polską i ktoś chce za to pieniędze?
Tak jakby. Wspierasz 2 razy i dostajesz tą samą cenę (87) co każdy Kowalski, który ich olał, bo nie zrobili PL.

Jak karty zmienili na bezbramkowe to dodruk do pierwszej edycji kosztuje 7 USD tylko dla wspierających 1 KSa. Tak więc dałoby się zrobić dodruk kart PL za 30 dobra 50, zamiast 87 USD bez żetonów, pudełek itp. Nikt nie mówi, żeby za darmo to rozdawali...
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Miszon »

Jak duże zmiany zaszły od czasu pierwszej edycji?
Swoją nabyłem za 40 zeta, co prawda z drugiej ręki ale była w zasadzie jak nowa, może ze 2 razy grana i zastanawiam się, co się z tą grą wydarzyło, że aż tak zdrożała :shock: .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: skiba »

Dzisiaj startuje KS z kolejną edycją gry. Będzie można zakupić zarówno nowy dodatek do gry "East Quest" jak i wszystko, co do tej pory wyszło. Cena za całość z wysyłką wyniesie około $125.

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... n=d1d9ef8e

Myślicie, że warto? :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: japanczyk »

skiba pisze: 04 lut 2020, 08:22 Dzisiaj startuje KS z kolejną edycją gry. Będzie można zakupić zarówno nowy dodatek do gry "East Quest" jak i wszystko, co do tej pory wyszło. Cena za całość z wysyłką wyniesie około $125.

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... n=d1d9ef8e

Myślicie, że warto? :-)
Sprawdz recke Pełną Parą: https://www.youtube.com/watch?v=z_jKsKS ... oCnxJvXLmo

Gra wyglada super, ale w tej cenie to wybralbym bardziej rozbudowanego Thunderstone Questa
Na forum jak chcesz masz wersje z poprzedniego KS'a za cene z KS'a - 87$
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Gromb »

No tak, ale Zaklinacze są w naszym języku, to poważny argument za zakupem. Gdyby to nie to Thunderstone Quest jak najbardziej.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 04 lut 2020, 08:47
skiba pisze: 04 lut 2020, 08:22 Dzisiaj startuje KS z kolejną edycją gry. Będzie można zakupić zarówno nowy dodatek do gry "East Quest" jak i wszystko, co do tej pory wyszło. Cena za całość z wysyłką wyniesie około $125.

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... n=d1d9ef8e

Myślicie, że warto? :-)
Sprawdz recke Pełną Parą: https://www.youtube.com/watch?v=z_jKsKS ... oCnxJvXLmo

Gra wyglada super, ale w tej cenie to wybralbym bardziej rozbudowanego Thunderstone Questa
Na forum jak chcesz masz wersje z poprzedniego KS'a za cene z KS'a - 87$
Kolega japanczyk już nas zacytował, ale mogę jedynie dopowiedzieć, że tak - warto.
My jesteśmy autentycznie zachwyceni, ale nie dlatego, że jest to gra od TQ lepsza (chociaż wyraźnie chętniej ostatnio w nią gramy). Jest po prostu lżejsza, wygodniejsza w przygotowaniu, a daję podobne wrażenia z zabawy, tylko w formie hmm koncentratu :D No i ten humor, to jest coś co nie udało się większości silących się na śmieszność fantasy.

Podkreślę tylko, by zostać dobrze zrozumianym. Nie jestem z tej szkoły, która uznaje, że prostsza gra nie może kosztować więcej.
Jasne, pompowanie kasy w zbytki to inna sprawa, gdy sprzedajesz coś co działa co najwyżej średnio zasypując to np. plastikiem (tak, na Ciebie patrzę Stworologio)
Uważam jednak, że za ponad 1000 kart i wysoką jakość (będą SG jakościowe), te 100$ to akceptowalna cena. Wystarczy, że wiesz co faktycznie kupujesz.
I zauważ, że by w THQ dostać i wariant rywalizacyjny i coopowy, przy podobnej różnorodności kart, musisz wydać więcej.

I tak Zaklinacze będą teraz w pełni PL, a PL w zaklinaczach jest naprawdę bardzo pożądane, głównie z racji na wspomniany humor, który jak w mało której prostej grze robi tu robotę.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: skiba »

"Pełną Parą" słuchałem wczoraj. W sumie podcast mam na liście, którą obserwuję, więc jestem na bieżąco. Pytałem, bo chciałem się dowiedzieć czy więcej ludzi jest tak żywo "podjaranych" tą grą ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: promykx »

Nie miałem przyjemności oglądać draftu kampanii i prędko nie będę miał ale czy jest jakaś nowa mechanika w dodatku?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: japanczyk »

promykx pisze: 04 lut 2020, 11:22 Nie miałem przyjemności oglądać draftu kampanii i prędko nie będę miał ale czy jest jakaś nowa mechanika w dodatku?
Tak, mechanika Questów
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 04 lut 2020, 11:28
promykx pisze: 04 lut 2020, 11:22 Nie miałem przyjemności oglądać draftu kampanii i prędko nie będę miał ale czy jest jakaś nowa mechanika w dodatku?
Tak, mechanika Questów
+ jak zawsze nowe talie, które same w sobie zapowiadają się ciekawie, mieszając nieco swoimi zdolnościami.
skiba pisze: 04 lut 2020, 10:49 "Pełną Parą" słuchałem wczoraj. W sumie podcast mam na liście, którą obserwuję, więc jestem na bieżąco. Pytałem, bo chciałem się dowiedzieć czy więcej ludzi jest tak żywo "podjaranych" tą grą ;-)
hmm. może warto zapytać Tomka Dobosza z GambitTV, co po latach myśli o serii? Jeśli naturalnie miał okazję do niej wrócić.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Gambit »

pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 13:00 hmm. może warto zapytać Tomka Dobosza z GambitTV, co po latach myśli o serii? Jeśli naturalnie miał okazję do niej wrócić.
Nadal mi się podoba. Jasne robi się powtarzalna, ale na tę lekkość zupełnie mnie to nie boli. Co prawda nie szaleję za nią na tyle, żeby natychmiast myśleć o dokupieniu wszelkich dodatków (mam tylko Śmierć w Szlamie). Ale na pewno się nad tym zastanowię :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: pan_satyros »

Gambit pisze: 04 lut 2020, 13:31
pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 13:00 hmm. może warto zapytać Tomka Dobosza z GambitTV, co po latach myśli o serii? Jeśli naturalnie miał okazję do niej wrócić.
Nadal mi się podoba. Jasne robi się powtarzalna, ale na tę lekkość zupełnie mnie to nie boli. Co prawda nie szaleję za nią na tyle, żeby natychmiast myśleć o dokupieniu wszelkich dodatków (mam tylko Śmierć w Szlamie). Ale na pewno się nad tym zastanowię :)
Ha :D no my też lata temu na podobnym założeniu skończyliśmy naszą przygodę z rozszerzaniem serii (szczególnie, że jakoś buzz później wokół dodatków był w Polsce znacznie mniej odczuwalny), a tu ostatnio przyszły do nas talie z Overlords i Odyssey, i się zakochaliśmy, i poszło +1 do oceny dla serii jako całości hehe
Merenques
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2019, 10:31
Has thanked: 4 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Merenques »

A jak gra działa w trybie solo? Czy warto w nią zainwestować tylko do grania samemu?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: pan_satyros »

Merenques pisze: 04 lut 2020, 14:14 A jak gra działa w trybie solo? Czy warto w nią zainwestować tylko do grania samemu?
Tylko i wyłącznie, by grać w wariant coop, ale solo vs boss?
Działa fajnie jak grasz sobie na 2 postacie i rozgryzasz łamigłówkę z kolejnych dostępnych kart, ale mimo wszystko nie jest to wariant, który by mi ten tytuł sprzedał. Ta gra została zaprojektowana jako doświadczenie rywalizacyjne i wieloosobowe, wariant coop działa i jest naprawę fajny, ale okupuje to kosztem bardzo licznych, drobnych zmian w zasadach kart, które siłą rzeczy nie są wyrażone w treści samych kart, a w postaci reguł, które musisz sobie na bieżąco kodować w głowie.
Innymi słowy, jako przystawka - super, jako danie główne - tylko mając świadomość jak jest podane.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: pan_satyros »

Kampania ruszyła :D
Obrazek
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Khag »

Zapytam, czy warto? Według tego co oglądałem to niezapowoada się nawet jako ciekawy filler, a tu nawet 99$ za wersje deluxe. Co was urzekło w tej grze?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4434
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Hardkor »

Hm cena troche dobija, ale słyszałem dużo dobrego o grze Zaklinacze. Jako osobie, która w planszówki gra długo i doświadczenie gra, ale w ww. grę nie grała lepiej poszukać podstawki i pograć czy pakować w KS, bo SG oraz KSE robią cenowo robotę?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ