The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Ludzie w zamówieniach wszystko jest (dostaliście w emailach), informacje i numer konta, po prostu je opłaćcie, jakbyście pierwszy raz przez internet zamawiali. Mnie denerwuję tylko fakt, że nie otrzymałem potwierdzenia/aktualizacji mojego zamówienia.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 11:00 przez Jareks1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Kurczu »

kamil018 pisze: 15 lip 2019, 06:41 też bym ominął wpłatę, po zapytaniu portalu o moje zamówienie bo kupiłem bez zakładania konta.
Od tamtej pory nic zero informacji, a tutaj już pieniądze zbierają...

Oferta przedsprzedaży zniknęła ze sklepu.. jaką kwotę mam wpłacić? :/
niby 239,9 ale doliczać coś za przesyłkę czy nie?
Sprawdź skrzynkę mailową, powinieneś dostać maila, jak zamawiałeś, ale pewnie masz 0zł za przesyłkę. Ja wybrałem dostawę kurierem i mam za 0zł.
Ale prawdą jest, że Portal powinien wysłać maila w sprawie pomyślnego zakończenia zbiórki i informacji o wpłacie pieniędzy.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Retro »

Dziś dostałem mail z informacją o płatności.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Thanes »

Dokładnie, to jakaś żenada. Zaraz będzie komunikat, że nie udało się uzbierać. Mam ciekawsze rzeczy w życiu do robienia niż odświeżanie codziennie strony z aktualnościami portalu. Mamy 2019 rok, wypadałoby chociaż maila wysłać...
A co z kosztami przesyłki? Zostają na 0?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Zgodnie z informacją z maila: TAK.
Portal trochę zaspał z tą informacją, fakt. Ale się zreflektowali i wysłali mail do zamawiających, dziś rano. Dla mnie koniec tematu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Gromb pisze: 30 wrz 2019, 17:44 Koledze chodziło chyba, że Wydawnictwo zaczęło rozsyłać poprawione scenariusze po raz drugi.
Spoiler:
No i moje podziekowania mieszają się nieco z odczuciem rozczarowania, bo otrzymałem swoje plansze i o ile za pierwszym razem byly one porzadnie wydrukowane na porzadnym kartonie, to teraz jest nieco gorzej. Bo papier jest znacznie cieńszy a brzegi plansz sa postrzępione. Plansze raczej bedzie trzeba zalaminować, bo zaraz się pogniotą ;(
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lolas »

U mnie jest to samo: postrzępione krawędzie arkuszy. Trudno, po prostu trzeba skupić się na grze a nie na efektach pracy tępej gilotyny :lol:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Może technika jak z kart do aeons end, grube wytrzymałe tektury z postaciami zamienili na cienki papier, który od startu miały postrzępione krawędzie(a, że czarne, to widać ofc na maxa), ale hej, były elementy błyszczące na nich, a w oryginale nie było ;). Lubię Portal, ale jak otworzyłem nowe pudełko z fajną ponoć grą, a w srodku goniły jakieś czarne śmieci z tych boków, potem zobaczyłem jak wyglądają te arkusze, to ... no kurna niby gry coraz ładniejsze i lepiej wykonane, a tu taki zonk. Rozumiem chęć schodzenia z kosztów, ale kurcze...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: playerator »

Gromb pisze: 30 wrz 2019, 17:44 Koledze chodziło chyba, że Wydawnictwo zaczęło rozsyłać poprawione scenariusze po raz drugi.
A gdzie się po to zgłosić, bo w sklepiku nie widzę?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

playerator pisze: 30 wrz 2019, 21:23
Gromb pisze: 30 wrz 2019, 17:44 Koledze chodziło chyba, że Wydawnictwo zaczęło rozsyłać poprawione scenariusze po raz drugi.
A gdzie się po to zgłosić, bo w sklepiku nie widzę?
Zadzwoń do działu reklamacji lub napisz mail.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Dodatkowo wymiary są nieco inne, prawdopodobnie o spad, ~3mm z kazdej strony.
Słabo to wyglada bo plansza z apokalipsy wyróznia sie na tle cieńkich niedoróbek. Ciężko pałać zachwytem, mimo, że poprawili błędy, szkoda, ze marym wykonaniem.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: bly73 »

Niestety poprawili stare, a wkradł się nowy :) W scenariuszu Ostateczne Starcie Z Hell Clubem, w układzie płytek dla mapy B, zamiast poprawić angielskie oznaczenie dla Manipulatora z CT na M, zostawili CT, a znacznik M nałożyli w miejsce gdzie powinien być żeton Ognia.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

bly73 pisze: 30 wrz 2019, 23:09 Niestety poprawili stare, a wkradł się nowy :) W scenariuszu Ostateczne Starcie Z Hell Clubem, w układzie płytek dla mapy B, zamiast poprawić angielskie oznaczenie dla Manipulatora z CT na M, zostawili CT, a znacznik M nałożyli w miejsce gdzie powinien być żeton Ognia.
No to tyle z profesionalnego tlumaczenia :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

Ale wiecie, że to drugie podejście do planszetek. Pierwszy poprawiony wydruk zawierał błędy. Obecnie otrzymaliśmy drugi wydruk. Podejrzewam, że trzeciego podejścia nie będzie. :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Gromb pisze: 01 paź 2019, 00:11 Ale wiecie, że to drugie podejście do planszetek. Pierwszy poprawiony wydruk zawierał błędy. Obecnie otrzymaliśmy drugi wydruk. Podejrzewam, że trzeciego podejścia nie będzie. :roll:
Gdyby miał być trzeci wydruk to na bibule :D, ahhhh. szkoda język strzępić. Skoro różnice w wykonaniu były aż tak daleko idące, to mogli odrazu wszystkie wydrukować, z Apokalipsy również. Wyszło słabo.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

Wiem, że słabo, ale szanuje za chęci poprawy, mimo, że wyszło " jak zawsze" to mogli to olać i dać druki do samodzielnego wydruku ze spadami. Z drugiej strony, pokazując pliki przed wydrukiem, gracze wychwycili by błędne opisy. Niemniej, nie zmienia to mojego podejścia do Portalu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lolas »

bly73 pisze: 30 wrz 2019, 23:09 Niestety poprawili stare, a wkradł się nowy :) W scenariuszu Ostateczne Starcie Z Hell Clubem, w układzie płytek dla mapy B, zamiast poprawić angielskie oznaczenie dla Manipulatora z CT na M, zostawili CT, a znacznik M nałożyli w miejsce gdzie powinien być żeton Ognia.
Nieee, nie wierzę :lol: :lol: :lol:
A powiadają, że do trzech razy sztuka...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: polwac »

Znowu jakieś problemy??? Przecież Portal Games oficjalnie poinformował, że oni nie robią błędów
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Scamander »

Prezes mówił, że Portal nie robi błędów*




*błędów w tłumaczeniu (co by pominąć wpadki z Bolidami i AE)
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Arek001 »

Mam prośbę, napiszcie w jednym poście jakie błędy znajdują się na wszystkich kartach z 2 druku. Proszę o opisanie "jest" - "powinno być". Dziękuję.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Jeśli chodzi ci o ostatni przedruk, to poza kilkoma sformułowaniami, które można było przetłumaczyć trochę lepiej, to tak naprawdę błąd jest tylko ten jeden co powyżej. W scenariuszu Ostateczne Starcie Z Hell Clubem, w układzie płytek dla mapy B, zamiast poprawić angielskie oznaczenie dla Manipulatora z CT na M, we właściwym miejscu zostawili dalej CT, a znacznik M nałożyli w miejsce gdzie powinien leżeć znacznik żetonu Ognia.
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 225
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Harwas »

Hej
Gdzie można w tym ich sklepie zamówić te nowe planszetki (swoją drogą to w nim się strasznie szuka). Dodatkowo wrzucili gdzieś do pobrania poprawiona planszetkę grzechu Nieczystość, bo też nie mogę zanieść.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

O planszetce poprawionego grzechu nic nie wiem, ale pozostałe scenariusze można zamówić w dziale reklamacji. Przy okazji, jak ktoś coś wie o planszetce grzechu, chętnie się dowiem :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Plansza grzechu - https://www.dropbox.com/s/t7pxivzs36i0u ... 8.pdf?dl=1 - swoja drogą mogę przygotować druk naklejek gdyby ktoś był zainteresowany.

Edit. Dzisiejszy Portal Ekspres bardzo mnie zmartwił, ponieważ wygląda na to, że Portal Games nie wyda dwóch ostatnich drużyn. Tłumacząc się tym, że cmon zmienia fabrykę a zarazem wycofują się tym samym z obietnic składanych podczas zbiórki na dwa pozostałe grzechy :(. Dziwne, ze wiedząc, że CMON planuje zmianę fabryki, nie upewniliście się wcześniej kiedy to nastąpi, tylko potwierdziliście wydanie kolejnych drużyn!.

Uważam, że powinniście wywiązać sie z danego słowa i zrobić wszystko aby wydać brakujące drużyny. Skoro zostało kilka miesięcy, to trzeba uzgodnić do kiedy jest realny czas na zamówienie. Przeprowadzić, zbiórkę najszybciej jak się tylko da. Zabrać się za tłumaczenie i wyprodukować, zanim cmon sie przeprowadzi. Bez stękania, że na to nie macie wpływu!

Szkoda było by zostawić grę i fanów bez tych dwóch dodatków, ale czas pokaże, tak naprawdę Portal już powinien przeprowadzić kolejną zbiórkę na oba dodatki jak tylko dostanie dead line od com.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Szkoda, bo wielu zapewne kupiło w nadziei na wydanie ostatnich drużyn a tak, gracz grzechu ma o wiele większe pole wyboru.
ODPOWIEDZ