Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Largo »

Otóż może na początek wrzucę moją kolekcję, a potem dopiszę o co chodzi :) W chwili obecnej posiadam:
Sztuka Wojny
Azul
7 Cudów Świata Pojedynek
Wsiąść do Pociągu Europa+Zjed Król
Santorini
Zamki Burgundii
Elementum
Odlotowy Wyścig
Sagrada
Lords of Waterdeep
Dochodzenie
Red7
Szarlatani z Pasikurowic
Na skrzydłach
51. Stan Master Set
Aeon's End (PL) plus dodatki
Welcome to
Blood Rage
Lords of Hellas
Brzdęk
Robinson Crusoe
Detektyw

Jest to kolekcja raczej mocno wyselekcjonowana i we wszystko z niej staramy się grać. A teraz czego poszukuję. Otóż posiadam bon na zakup gry w cenie 200 zł plus minus 20 zł. Chciałbym to spożytkować na jakiś nowy tytuł. Byłby on ogrywany najczęściej w dwie osoby. Super gdyby udało się dostać jakiś klimatyczny tytuł, ale mam świadomość, że tych jest niedobór na rynku, stąd dopuszczam też zakup euro.
Najmocniej rozmyślam na Arkham Horror 3 ed. Kiedyś miałem Eldritcha z dodatkami, ale musiałem go sprzedać. AH3 niestety zbiera mieszane opinie i sam już nie wiem.
Kolejnym tytułem, który rzucił mi się w oczy jest Inis. Nie mam tylko pojęcia jakby latał na dwie osoby? I czy we dwójkę to nie byłaby tylko taka bezsensowna przepychanka.
Kolejne na liście są Podwodne Miasta. Tytuł totalnie nieznany, ale zbiera świetne noty.

Ogólnie uwielbiam mechanikę worker placement stąd równie rozważania nad Epoką Kamienia (nie będzie za prosta?) lub Kawerną.

Już lekko zgłupiałem od nakładu tego wszystkiego :) Liczę na pomoc :)
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: pjentaszeq »

Epoka kamienia jest fajnym tytułem gdy niekoniecznie chcesz siadać do ciężkiego tytułu.
Razem z żoną gramy w najróżniejsze gry, ale do Epoki Kamienia mamy niezwykły sentyment - nie nudzi się nigdy i nie jest zbyt prosta i powtarzalna :)
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Eltonos »

Trochę od czapy, bo w Epokę Kamienia nigdy nie grałem, ale wydaje mi się, że niszę lekkich euro idealnie wypełnia Lords of Waterdeep i patrząc na resztę twoich gier, Epoka Kamienia mogłaby być dla was za prosta.

Jeśli chodzi o Inis to różne są opinie o grze w dwie osoby. Mi się podoba, zawsze chętnie zagram. Jednak jak to z grami area control i dudes on map, najlepiej chodzą na większą ilość osób. Czy bym kupił Inisa wyłącznie do rozgrywek 2-osobowych? Trudno powiedzieć;)

Może warto się przyjrzeć grom kolekcjonerskim? Horror w Arkham LCG ma świetny klimat, idealnie chodzi na dwie osoby, w cenie -/+ 200 zł kupisz podstawkę i duży dodatek albo dwie używane podstawki. Tyle, że na dłuższą metę to skarbonka. Ale ilość dodatków, popularność i miejsce na BGG mówią samo za siebie.

Spójrz jeszcze na Warhammer Shadespire, połączenie gry planszowej z bitewniakiem. Gra stworzona pod rozgrywki 2-osobowe, w twoim budżecie kupisz podstawkę + jeden dodatek, co starczy na długie godziny grania. Potem można dokupować dodatki, których już się zdążyło trochę nazbierać.

Tylko mała uwaga co do obu gier powyżej - obie posiadają elementy deckbuildingu przed rozgrywką i satysfakcja jest największa, gdy obaj gracze są równie mocno w to zaangażowani.

I na koniec zobacz sobie jeszcze Seasons, a`la Pory roku, bardzo fajna karcianka z klimatem, świetnie chodzi na 2 osoby, można dostać nówkę już poniżej 100 zł.

Chociaż tak na dobrą sprawę, nie wiem czy nie spróbowałbym z Projekt Gają, tym bardziej, że nakład się wyczerpuje i już niedługo grę będzie można zdobyć wyłącznie z drugiej ręki. Naprawdę świetne euro (7 miejsce na BGG), dobre w każdym składzie, nawet klimatu czuć trochę;) Polecam.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: jrz8888 »

Ja również przy wyborze gier nastawiam się na gry z bardzo dobrą skalą na 2 osoby, ponieważ gram w zasadzie tylko z narzeczoną.
- Agricola (jako konkurent dla Kawerny, ponieważ Kawerna ma sporą zawartość i można w nią grać aż do 7 graczy, tak więc kupowanie tej gry dla samej zawartości przy planowanym ogrywaniu we dwójkę może się mijać z celem);
- Inis (bardzo lubimy tę grę i planowałem zakupić dodatek dla urozmaicenia, ale niestety Portal się nie popisał. Generalnie, tak jak ktoś wyżej wspomniał, gry typu area control lepiej chodzą na więcej graczy i też tak sądzimy, ale mimo wszystko rozgrywka jest przyjemna. W każdym razie Inis na pewno na dwie osoby śmiga lepiej niż Kemet bądź Cyklady);
- Troyes (kościana, z negatywną interakcją. Bardzo polubiliśmy Zamki Burgundii, więc zakupiłem do kolekcji kolejną z kośćmi);
- Great Western Trail (dopiero co zakupiłem i jeszcze nie mieliśmy przyjemności zagrać, ale i tak wyczuwam same pozytywy :wink: );
- Osadnicy: NI (ale masz 51 Stan, więc nie ma to zbytnio sensu);
- Terraformacja Marsa (chociaż w przypadku dwóch osób wymaga nastawienia na rozgrywkę minimum 3 godzinną, ponieważ dłużej zajmuje spełnienie warunków wymaganych do ukończenia gry, dlatego też ląduje u nas na stole najrzadziej - niedobór czasu w życiu prywatnym);
- Projekt Gaja (jest w trasie, czekam na przesyłkę :wink: );
- Concordia (im więcej graczy, tym lepiej).

Generalnie zauważyłem podobny gust. Też posiadam Robinsona Crusoe, Brzdęk, Zamki Burgundii, Pojedynek i planuję zakup Aeon’s End.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Largo »

Epokę raczej odpuszczę z uwagi na posiadanie LoW i chęć zakupu trochę bardziej skomplikowanych gier typu worker placement ;)
Inis raczej też odpada. Na dwie osoby nie byłby to raczej hicior u mnie, a jak mam większą ekipę to jednak wolałbym ogrywać BR.
Horror w Arkham LCG kusi, ale trochę przeraża mnie po pierwsze konieczność składania talii przed grą, czego szczerze nie cierpię, a po drugie koszta zakupu wszelakiej maści dodatków. Już chyba bardziej wolałbym AH 3.
Warhammer miałem i sprzedałem. Jakoś nie zatrybił u nas. Podobnie terraformacja.
Seasons właśnie wypatrzyłem i mocno zastanawiam się nad tą grą. Wygląda obłędnie tylko ciekawe jak gameplay :)
Projekt Gaja odpada ze względu na tematykę sci-fi.
Dzięki za propozycje.
Na chwilę obecną rozważam:
1. Kawerna lub Agricola. Z recenzji i opinii wynika, że Kawerna jednak jest lepsza
2. Seasons + coś jeszcze
3. Hero Realms z pakietem dodatków
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Golfang »

Jeśli gra ma chodzić na 2 graczy i być w przystępnej cenie - to może Heroes of Normandie? Gra jest świetna - właściwie zaprojektowana dla 2 graczy (granie w większa liczbę to takie na siłę jest dorobione). Gra ma lekko humorystyczne podejście do tematu wojennego, zarówno obrazki i jak i tematy zadań/scenariuszy (np: ratowanie psa). Rozgrywki bywają bardzo krótkie jak i te dłuższe - w zależności od wybranego scenariusza. Wydano do niej sporo dodatków, także w języku polskim. Jakiś czas temu można ją było nabyć w mega wyprzedażach (coś koło 100 kosztowała nowa podstawka) - nie wiem czy nadal te oferty gdzieś są.
Tylko nie wiem czy lubicie takie wojenne klimaty?

Kolejna propozycja to Sid Meiers Civilization. Gra strategiczna, którą ja osobiście bardzo lubię ale mało w nią gram - wadą jest dość długi czas rozgrywki oraz trudno znaleźć osobę chętną do grania. Gra chodzi dobrze zarówno na 2 jak i na 3 osoby - 4 nigdy nie grałem. Wydali dwa polskie spore dodatki do niej - Sława i Bogactwo oraz Wiedza i Wojna. Jeśli byś się decydował na dodatek to kupuj w tej kolejności jak wymieniłem (pierwsze SiB a później WiW). Jednak spokojnie na samej podstawce da się grać.

Wyspa Skye - to też fajna propozycja - dość lekka ale całkiem przyjemna rozgrywka.

Na koniec zostawiłem Horror w Arkham LCG! Gra jest dobra solo, na dwóch i pewnie na więcej też (grałem głównie solo i raz mi się zdarzyło zagrać kampanię podstawową we 2). Koszt podstawki jest spoko - jednak później trzeb będzie dopłacać i to sporo do dodatkowych scenariuszy. Jednak ja nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tę grę. Dla mnie ta gra ma dwa tryby zabawy:
1. Budowanie talii - żmudne i czasochłonne przeglądanie dostępnych kart i optymalizowanie talii
2. Rozgrywka - scenariusze przeważnie zajmują 60 do 90 minut.
Tę grę szczerze polecam. Jednak uprzedzam - gra sporo kosztuje - jak to w LCG...
----------------
10% flamberg.com.pl
chiranjiv
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2016, 19:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: chiranjiv »

Skoro Worker Placement to może Tzolkin? Wykonanie jak i mechanika bardzo ciekawe, gra nieźle się skaluje i jest bardzo regrywalna.
Sprawdź też Sierra West, jest to tegoroczna premiera, ta gra to połaczenie mechaniki WP z programowaniem ruchów. :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Largo »

Dokonałem całkiem innej decyzji. Zakupiłem Puerto Rico i Wyspę Skye :-) dobrze latają na 2 osoby?
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: jrz8888 »

Też myślałem nad Puerto Rico.
Ale to chyba jednak gra na większa liczbę osób.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Largo »

jrz8888 pisze: 05 lip 2019, 21:12 Też myślałem nad Puerto Rico.
Ale to chyba jednak gra na większa liczbę osób.
Jak tylko przetestuję to dam znać. Troszkę na przekór próbkowania nowych gier wybrałem pozycje stare ale ze świetnymi opiniami :-)
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: autopaga »

Według mnie obie błyszczą dopiero przy większej liczbie graczy.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Zaan84 »

Jeżeli coś cięższego to Gaja Project. Trochę lżejsza w tej samej klasie gra to Klany Kaledonii.
Jeżeli worker placement to wymóg to może nadchodzące wkrotce Everdell?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: Pisarka »

jrz8888 pisze: 05 lip 2019, 21:12 Też myślałem nad Puerto Rico.
Ale to chyba jednak gra na większa liczbę osób.
Wiem, że przy starej edycji były kłótnie, jak poprawnie grać w 2 osoby - czy wypracowali wreszcie sposób?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Zakup gry w cenie ok. 200 zł

Post autor: jrz8888 »

Pisarka pisze: 15 lip 2019, 12:55
jrz8888 pisze: 05 lip 2019, 21:12 Też myślałem nad Puerto Rico.
Ale to chyba jednak gra na większa liczbę osób.
Wiem, że przy starej edycji były kłótnie, jak poprawnie grać w 2 osoby - czy wypracowali wreszcie sposób?
Niestety nie miałem przyjemności grać w tę grę. Może ktoś inny się wypowie.
ODPOWIEDZ