7th Continent

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

7th Continent

Post autor: pszem »

Zakładam wątek, ponieważ zapewne jest tu sporo osób, które, tak jak ja, odkupiły karty do 7th Continent. Plan jest taki, żeby stworzyć poradnik jak zrobić sobie "zestaw wzbogacający", żeby mieć grę możliwie zbliżoną do "pełnej wersji".

Na ten moment zebrałem to co poniżej, szczególnie osoby, które już się w to bawiły, a także posiadaczy oryginału proszę o pomoc w uzupełnieniu poradnika.
To co potrzebne:
  • A rulebook PL z BGG, lub ENG Printer Friendly ze strony Serious Pulp
  • 962 cards divided in different “decks” TO MAMY ;)
  • 7 explorer figures - jeśli ktoś znalazł takie do wydruku 3D, lub pomysł czym je można fajnie zastąpić - proszę o sugestie
  • 4 campfire figures (1 per player), OPCJE druku 3D: 1, 2, 3
  • 8 6-sided dice serving as durability counters for items within inventories - kostki pewnie każdy ma, ale jeśli ktoś się uprze drukować: setki opcji do wyboru
  • 4 player aids PL nie znalazłem, ang ze strony Serious Pulp
  • 3 storing trays, ja dostałem karty w pudełku, w którym był wysłany replacement i liczę na to, że wystarczy, ale ponownie - proszę o sugestie
  • 30 dividers to make it easier to find any card you need - są już na Thingiverse 1 lub 2, pytanie do posiadaczy pełnej edycji - jakie i ile warto wydrukować, żeby dobrze się grało?
  • 1 magnifying glass to help you scrutinize all cards in play - podobno zupełnie niepotrzebne, można użyć telefonu, albo kupić, jest tego pełno
  • 1 double-sided holder for the Action cards’ Discard Pile - jak to funkcjonuje, że zaznaczono, że ma być dwustronny? Thingiverse proponuje takie: 1, 2, 3, sugestie, który najlepszy mile widziane.
I to na tyle. Co być może warto mieć i może się przydać też posiadaczom fulla (ale to najlepiej niech oni się wypowiedzą):
Stojak na karty 1
Stojak na karty 2
Coś a la planszetka gracza

Otwieram dyskusję i zapraszam :)
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: golonko »

"Separatory" do kart lepiej moim zdaniem wydrukować na papierze i nakleić na tekturę. Z tego co kojarzę są dwa zestawy dostępne na bgg. Jeden jest bogatszy o kilka numerów. Sam się zastanawiam nad ich dodrukowaniem.

Player Aidy moim zdaniem kompletnie niepotrzebne. Zasady gry są proste jak drut. Jedyna skomplikowana rzecz, czyli przedmioty na pomocach gracza nie są opisane z tego co pamiętam.

Stojak do kart jest niepotrzebny. Jedyną jego funkcją jest udostępnienie jednej z dwóch stałych akcji. Można to zrobić za pomocą choćby karty.

Z tego co wypisałeś, to tak naprawdę tylko kości są niezbędne. Ogniska i figurki można zastąpić czymkolwiek. I tak dużo bardziej się patrzy na karty niż na figurki.

No i z tego czego nie wypisałeś, to koszulki na karty akcji. Używa się ich BARDZO intensywnie, więc szczerze polecam zakoszulkować. Na bgg jest milion wątków o tym jakie wybrać :)
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: pszem »

Dzięki za wskazówki! Co do koszulek - przy tylu kartach ich koszt może przekroczyć koszt kart ;)
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: golonko »

pszem pisze: 09 lip 2019, 19:31 Dzięki za wskazówki! Co do koszulek - przy tylu kartach ich koszt może przekroczyć koszt kart ;)
Nie na wszystkie. Na sam Action Deck i to co do niego wchodzi.
Nie pamiętam czy to mniej niż 150 czy mniej niż 200 :)
Na pewno nie więcej :)
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: pszem »

golonko pisze: 09 lip 2019, 19:35
Nie na wszystkie. Na sam Action Deck i to co do niego wchodzi.
Nie pamiętam czy to mniej niż 150 czy mniej niż 200 :)
Na pewno nie więcej :)
683 numbered Adventure cards (with a green or gold back) forming the Adventure Deck
135 Exploration cards (with a foggy back)
118 Action cards (with a blue back)
11 Character cards
1 “Satchel & Journal” card
4 Clue cards
10 Save cards

Czyli same Action mówisz, że będą ok?
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: golonko »

pszem pisze: 09 lip 2019, 19:47

683 numbered Adventure cards (with a green or gold back) forming the Adventure Deck
135 Exploration cards (with a foggy back)
118 Action cards (with a blue back)
11 Character cards
1 “Satchel & Journal” card
4 Clue cards
10 Save cards

Czyli same Action mówisz, że będą ok?
Tak. Tylko tymi obracasz na bieżąco. Reszta albo siedzi w pudełku albo leży na stole.
I z rozpiski widać, że 3 paczki po 50 koszulek wystarczą.
Jakieś mayday premium 80x80 są polecane. Takie kupiłem i póki co się sprawdzają
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

Moje karty jeszcze nie dojechały. Na tą chwilę mam tylko to co na zdjęciach, plus wydrukowaną instrukcję i w planie pudełko. No i muszę rozważyć koszulki na karty akcji.



Obrazek

Obrazek
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: golonko »

strategie_pl pisze: 09 lip 2019, 20:24 Moje karty jeszcze nie dojechały. Na tą chwilę mam tylko to co na zdjęciach, plus wydrukowaną instrukcję i w planie pudełko. No i muszę rozważyć koszulki na karty akcji.


Obrazek
O ile dobrze widzę, masz tam tylko dodatkowe separatory z bgg. Podstawowe co 50 też ci się przydadzą.

A koszulki serio są must have. Te karty nie są super jakości, bardzo szybko się zużywają, do tego jedne bardziej niż inne, a istotne jest, żebyś nie wiedział jaką kartę zaraz pociągniesz.
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: 7th Continent

Post autor: cezarr »

A ja nie lubię koszulek i nie będę używał. ;)

Ale chciałem o czym innym: pudełko na karty zastępcze jest dopasowane do wymiaru kart. Nie ma w nim prawie w ogóle miejsca na separatory (może mogłyby wystawać ponad karty na jakieś pół centymetra). Poza tym jest nimi wypchane po brzegi (po odpakowaniu i użyciu separatorów, nawet bez ani jednej koszulki), tzn. nie ma w nim miejsca na figurki/pionki ani kostki.

Może ktoś ma jakiś pomysł w czym trzymać grę (komplet: karty, pionki, kostki, instrukcję)?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

cezarr pisze: 09 lip 2019, 21:16 A ja nie lubię koszulek i nie będę używał. ;)

Ale chciałem o czym innym: pudełko na karty zastępcze jest dopasowane do wymiaru kart. Nie ma w nim prawie w ogóle miejsca na separatory (może mogłyby wystawać ponad karty na jakieś pół centymetra). Poza tym jest nimi wypchane po brzegi (po odpakowaniu i użyciu separatorów, nawet bez ani jednej koszulki), tzn. nie ma w nim miejsca na figurki/pionki ani kostki.

Może ktoś ma jakiś pomysł w czym trzymać grę (komplet: karty, pionki, kostki, instrukcję)?
No właśnie ja będę robił po prostu pudełko, tylko żeby zaprojektować grafikę muszę mieć karty. Chciałbym zrobić klasyczne 30x30x7, ale wysokość musiałaby być chyba 11cm (tyle co separatory + zapas), więc pudełko lepiej zrobić wtedy bliższe kształtem kartce A4. Wszystko zależy ile tych kart będzie objętościowo.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: golonko »

strategie_pl pisze: 09 lip 2019, 21:51 No właśnie ja będę robił po prostu pudełko, tylko żeby zaprojektować grafikę muszę mieć karty. Chciałbym zrobić klasyczne 30x30x7, ale wysokość musiałaby być chyba 11cm (tyle co separatory + zapas), więc pudełko lepiej zrobić wtedy bliższe kształtem kartce A4. Wszystko zależy ile tych kart będzie objętościowo.
Zmierzę wam potem wymiary oryginalnej tacki.
Jeśli chodzi o przechowywanie, to dość istotne jest żeby karty nie latały a jednocześnie żeby było dość miejsca na "grzebanie" w nich. Nie mogą stać całkiem pionowo, bo nie będziesz w stanie w trakcie gry znaleźć konkretnej karty. Z kolei jeśli będą za luźno, to po spakowaniu wymieszają się i spędzisz potem kilka godzin na ich segregowaniu, nie mówiąc o odzyskaniu sejva.
W oryginale dali takie fajne gąbki, których o mało nie wyrzuciłem. Pasują akurat tak, że karty po spakowaniu się fajnie trzymają.
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

No właśnie, muszę je mieć w ręku żeby wymierzyć insert i pudełko. Same karty ok, ale w koszulkach już będą grubsze, separatory też mają swoją grubość. Może do końca tygodnia mi się uda, ale małe szanse.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
plazmat
Posty: 53
Rejestracja: 16 cze 2019, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: 7th Continent

Post autor: plazmat »

Może ktoś posiada namiar na separatory gotowe do wydruku (nie 3d)?
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: golonko »

plazmat pisze: 10 lip 2019, 17:20 Może ktoś posiada namiar na separatory gotowe do wydruku (nie 3d)?
Tu są takie proste z numerami z podstawki:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... d-dividers

Jakbyś chciał piękne to chyba byś musiał sam kombinować z przerabianiem tych dodatkowych:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... l-dividers
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
plazmat
Posty: 53
Rejestracja: 16 cze 2019, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: 7th Continent

Post autor: plazmat »


Tu są takie proste z numerami z podstawki:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... d-dividers

Jakbyś chciał piękne to chyba byś musiał sam kombinować z przerabianiem tych dodatkowych:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... l-dividers
Też tylko te znalazłem...
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

plazmat pisze: 10 lip 2019, 19:41

Tu są takie proste z numerami z podstawki:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... d-dividers

Jakbyś chciał piękne to chyba byś musiał sam kombinować z przerabianiem tych dodatkowych:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... l-dividers
Też tylko te znalazłem...
Ja mam dokładnie te dwa zestawy. Nie chce mi sie już kombinować.

I mam pytanie, czy takie coś jak Cartographers Notebook jest konieczne i jak w ogóle tego używać?
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: 7th Continent

Post autor: polwac »

strategie_pl pisze: 10 lip 2019, 21:12 I mam pytanie, czy takie coś jak Cartographers Notebook jest konieczne i jak w ogóle tego używać?
https://boardgamegeek.com/thread/183080 ... book-usage

Przydaje się notowanie. Dobre notatki pomagają przy kolejnych klątwach.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

Dobra, chyba gotowe, czekam jeszcze na kostki. Będą fioletowe 7mm, czarnych nie było w moim sklepie. Dorzucę też koszulki na akcje i to będzie wszystko.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 7th Continent

Post autor: pszem »

Jakie wymiary pudła?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

pszem pisze: 11 lip 2019, 15:06 Jakie wymiary pudła?
Idea była taka żeby grafika na wieku zmieściła się na A4. Kolejny przeskok wielkościowy powoduje skokowy wzrost ceny.

A więc wymiary to 232x175x110mm, rzuciłem też na bokach gradient do białego, żeby chociaż trochę zaoszczędzić toner.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: grzeslaw90 »

Cześć! Chciałbym się z Wami podzielić własnymi przekładkami, które zrobiłem jak najbardziej na wzór oryginalnych: https://boardgamegeek.com/filepage/1835 ... t-dividers
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: 7th Continent

Post autor: polwac »

Gdybyście chcieli to tłumaczyłem na szybko dla żony Player Aid przed pierwszą rozgrywką i wrzuciłem przy okazji pliczek do pobrania na BGG:
https://boardgamegeek.com/filepage/183499/player-aid-pl
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: 7th Continent

Post autor: playerator »

polwac pisze: 16 lip 2019, 12:17 Gdybyście chcieli to tłumaczyłem na szybko dla żony Player Aid przed pierwszą rozgrywką i wrzuciłem przy okazji pliczek do pobrania na BGG:
https://boardgamegeek.com/filepage/183499/player-aid-pl
Zasoby - Drewn - [Drewno]
Rozpatrywanie akcji - 6. KONSEKWENCJE - bieżę - [bierze]

Dzięki :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: 7th Continent

Post autor: polwac »

Dzięki za spostrzegawczość. Jutro to poprawię i wrzucę nową wersję :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: 7th Continent

Post autor: Lets_Grajmy »

Dodrukowałem Crystal's Song. Wyszło nawet ok. Najwięcej problemów sprawiło zaokrąglanie rogów, bo promień jest mniejszy niż S, który posiadam. Ostatecznie nie są idealnie okrągłe, ale nie rzuca się to w oczy. No i rewers karty przygody jest ciemniejszy niż oryginał. Nie byłem nawet zaskoczony, bo zazwyczaj wydruki wychodzą mi znacznie ciemniej niż to co mam na monitorze. Spróbuję z tym żyć :)

Obrazek
Oryginał z lewej


Obrazek
Oryginał z lewej


Obrazek
Komplet kart
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
ODPOWIEDZ