Aplikacje do liczenia punktów

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: citmod »

Acownik pisze: 30 mar 2019, 19:01 Nie chodzi mi o samo liczenie punktów, bo to mogę robić nawet na kartce, ale te wszystkie bajery, cuda, statystyki, które mają te aplikacje. Jest jakaś możliwość, aby coś podobnego znaleźć na pececie? Może na BGG jest jakieś narzędzie?
Jak wejdziesz na bgg w daną grę to masz przycisk "Log Play" i tam możesz dodać czego dusza zapragnie.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Acownik »

citmod pisze: 30 mar 2019, 19:20
Acownik pisze: 30 mar 2019, 19:01 Nie chodzi mi o samo liczenie punktów, bo to mogę robić nawet na kartce, ale te wszystkie bajery, cuda, statystyki, które mają te aplikacje. Jest jakaś możliwość, aby coś podobnego znaleźć na pececie? Może na BGG jest jakieś narzędzie?
Jak wejdziesz na bgg w daną grę to masz przycisk "Log Play" i tam możesz dodać czego dusza zapragnie.
Czy mógłbyś mnie nakierować na ten przycisk? Bo klikam i znaleźć nie mogę.

EDIT: Ok, już znalazłem, ale czy zbuduję sobie z tego jakieś statystyki? Miałem nadzieję znaleźć narzędzie, które będzie zapisywać wyniki, ale w takiej formie, żeby można było sobie np. porównywać, ustawiać w jakiejś kolejności, może jakiś wykres zrobić etc. Oczywiście przeżyję bez tego, ale skoro są aplikacje mobilne, które takie rzeczy robią, to fajnie by było, gdyby i na pecetach była taka możliwość. Tu jest to możliwe? Przy okazji: do czego odnoszą się "starting position" i "player rating", które mogę wpisać obok liczby punktów w rozgrywce? To pierwsze to chyba kolejność początkowa (czy to takie istotne?), a drugie?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: kwiatosz »

Ja przepraszam, że taki nudny z tym Excelem będę, ale jeśli zamierzasz budować statystyki i notować wszystko nas komputerze, to naprawdę nie będzie lepszego narzędzia. I wykresów narobisz ile dusza zapragnie;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Acownik »

kwiatosz pisze: 30 mar 2019, 22:46 Ja przepraszam, że taki nudny z tym Excelem będę, ale jeśli zamierzasz budować statystyki i notować wszystko nas komputerze, to naprawdę nie będzie lepszego narzędzia. I wykresów narobisz ile dusza zapragnie;)
A ja właśnie chciałem, że to takie proste było: klikam i jest (w sensie m.in. baza gier), bo excel znam tylko na poziomie zupełnych podstaw.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: citmod »

Acownik pisze: 30 mar 2019, 21:29 ...
EDIT: Ok, już znalazłem, ale czy zbuduję sobie z tego jakieś statystyki? Miałem nadzieję znaleźć narzędzie, które będzie zapisywać wyniki, ale w takiej formie, żeby można było sobie np. porównywać, ustawiać w jakiejś kolejności, może jakiś wykres zrobić etc. Oczywiście przeżyję bez tego, ale skoro są aplikacje mobilne, które takie rzeczy robią, to fajnie by było, gdyby i na pecetach była taka możliwość. Tu jest to możliwe? Przy okazji: do czego odnoszą się "starting position" i "player rating", które mogę wpisać obok liczby punktów w rozgrywce? To pierwsze to chyba kolejność początkowa (czy to takie istotne?), a drugie?
Tutaj http://boredgamertools.com/ wszystko Ci ładnie przedstawi.
Co do "starting position" i "player rating" to nie wiem, nie używam. Ale domyślam się, że pierwsze to kto był graczem rozpoczynającym, kto za nim itp. a player rating to pewnie jak dana osoba ocenia grę, ewentualnie jak ty oceniasz danego gracza, choć to by było trochę dziwne...
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Tringa »

Hejo, odświeżam temat. Znacie jakąś apkę do liczenia punktów w Abyssie? Mam na myśli podstawkę + 2 dodatki. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Apos »

Tringa pisze: 22 lip 2019, 15:36 Hejo, odświeżam temat. Znacie jakąś apkę do liczenia punktów w Abyssie? Mam na myśli podstawkę + 2 dodatki. :)
Scorepal ma kilka wbudowanych schematów, a jak się nie podoba to zawsze można dodać swój :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: elayeth »

Korzystam ze BG Stats od ponad dwóch lat i nie widze lepszej apki. Po pierwsze najładniejsza na rynku. Po drugie - automatyczny upload do BGG. Po trzecie - szereg możliwości przeglądania różnych statystyk, poczynając od tego z kim najcześciej gramy, poprzez czas gry, miejsce gry, dni tygodnia, aż do wszelkich statystyk punktowych (na gre, na gracza, wg. roli, rekordy, średnie itd.). Do tego wszystko w chmurze, więc można korzystać na różnych urządzeniach.

Spojrzałem na ScorePal, ale wygląda srasznie biednie... no ale ja jestem estetą... ;)
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Daro_ufo »

zix pisze: 12 lut 2019, 22:42 Może ktoś ma zarówno Bgg Stats oraz Scorepal i mógłby je porównać?
Sądząc po opiniach są to dwie najważniejsze/najlepsze aplikacje. Która z nich będzie lepsza jeśli chodzi o zapisywanie i podliczanie wyników (np. z 7 cudów świata) oraz synchronizację ze stroną BGG? Board Game Stats (bgstats) kosztuje 12.99 zł a upgrade 1 do ScorePal 14.99 zł.
elayeth pisze: 28 lip 2019, 00:14 Do tego wszystko w chmurze, więc można korzystać na różnych urządzeniach.

Spojrzałem na ScorePal, ale wygląda srasznie biednie... no ale ja jestem estetą... ;)
@elayeth chmura w BGStats kosztuje 0.99$ rocznie? Czy jest darmowa połączona np. z Dropbox
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: alpha »

Testuję sobie teraz ScorePal, ale nie wiem jak sobie poradzić w sytuacji liczenia czasu, gdy gram w podstawkę i dodatek.
Jeżeli wybiorę podstawkę to liczy mi czas ale dla podstawki, a przecież gram też z dodatkiem.
Od razu uprzedzam, że rozwiązaniem nie jest liczenie czasu dla dodatku (bo niby przecież nie da się grać w dodatek bez podstawki - to fakt), bo mogę dołączyć 3 lub więcej dodatków i wtedy już to nie zadziała.
Jak więc poradzić sobie z takim problemem?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: elayeth »

Daro_ufo pisze: 28 sie 2019, 09:23 @elayeth chmura w BGStats kosztuje 0.99$ rocznie? Czy jest darmowa połączona np. z Dropbox
Tak... u mnie napisane jest 4,99 zł / rok.
Ale można i bez chmury...
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Daro_ufo »

elayeth pisze: 28 lip 2019, 00:14 ... BG Stats od ponad dwóch lat ...
A jak wygląda w BGStats zapisywanie i podliczanie wyników (np. z 7 cudów świata)? Działa to podobnie jak w ScorePal gdzie można edytować co jest podliczane itd. (tak jak na załączonym obrazku)?

Obrazek
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Leszy2 »

kowdi pisze: 13 lut 2019, 07:03 A tak w zasadzie to czego od takiej aplikacji byście wymagali?
Robię zdjęcie planszy po zakończeniu z rozgrywki i dostaję wynik: Zwyciężył Czerwony - 76pkt.
Oczywiście pełna tabela wyników oraz statystyki typu: Agricola - najwięcej zaoranych pól miał Zielony
Apka oczywiście mogłaby prowadzić: "Zrób zdjęcie planszetki pierwszego gracza, zrób zdjęcie planszetki drugiego gracza..."
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: elayeth »

Daro_ufo pisze: 02 wrz 2019, 08:54
elayeth pisze: 28 lip 2019, 00:14 ... BG Stats od ponad dwóch lat ...
A jak wygląda w BGStats zapisywanie i podliczanie wyników (np. z 7 cudów świata)? Działa to podobnie jak w ScorePal gdzie można edytować co jest podliczane itd. (tak jak na załączonym obrazku)?
BG stats nie zastępuje kalkulatora tak jak robi to ScorePal...
W BG stats wpisujesz wynik końcowy gracza. Możesz też opisać jego rolę w grze (dla potrzeb statystyk na rolę).
Popatrz sobie na screeny BG stats na ich stronie lub na BGG będziesz widział co tam jest. Mnie aż tak szczegółowe wpisywanie nie interesuje. Ja stawiam na przejrzystość, automatyczną synchronizację z BGG i maksymalnie szybką obsługę + chmurę.

Jest też wątek porównawczy na ten temat i faktycznie wydaje się, że to co pokazałeś to jedyna przewaga ScorePal nad BG Stats... Tu link do dyskusji i drugi link.
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Lukers »

Obecnie korzystam z darmowego ScorePala, jednak zastanawiam się na wykupieniem opcji premium lub przesiadki na BG Stats. Dlatego też mam kilka pytań.

Czy w ScorePal lub BG Stats jest możliwość przypisania frakcji do danego gracza tak, żeby statystyki obejmowały również podział na frakcję? Np. w Grze o Tron, chciałbym widzieć statystyki jakie miałem grając poszczególnymi frakcjami. Jeżeli tak to jak to ustawić?

Drugie pytanie. Czy w BG Stats możemy sami wpisać czas gry? Czy również musimy mieć odpaloną apkę jak w ScorePal żeby czas leciał na bieżąco?

Trzecie pytanie. Podłączam się do pytania, jak liczycie punkty/czas w przypadku gry z dodatkami? Zapisujecie wyniki i czas tylko w grze podstawowej czy przenosicie to wszystko również na każdy dodatek w który graliście?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Kilson »

Lukers pisze: 09 sty 2020, 12:31 Czy w BG Stats możemy sami wpisać czas gry? Czy również musimy mieć odpaloną apkę jak w ScorePal żeby czas leciał na bieżąco?
W ScorePal możesz ustawić czas gry "z palca". Ja często zapominam odpalić, albo odpalam w połowie gry i potem czas gry edytuję.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: zioombel »

To samo chciałem napisać, ale mam wersję płatną i nie wiem czy w darmowej też jest ta opcja.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Kilson »

Ja używam darmowej, więc to nie tylko w "pakiecie premium" ;)
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Lukers »

ok już znalazłem tę opcję :)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Koziełło »

Od dłuższego czasu do liczenia punktów w niektórych grach używam ScorePal. Bardzo przydatna rzecz dla gier, w których na planszy nie ma toru punktacji tylko trzeba popracować kartką / długopisem. Do tego pięknie aktualizuje zapisane rozgrywki z BGG..... A właśnie. Powinienem napisać - do niedawna pięknie aktualizował rozgrywki..., bo coś nagle zaczyna się psuć. Jest kilka gier, których za żadne skarby świata nie chce zaktualizować. Podejrzewam, że może mieć to związek z tym, że mam na BGG wprowadzone do kolekcji polskie wydanie z polskim tytułem, bo problem zauważyłem ostatnio na Wicehrabiach Zachodniego Królestwa. Ale dzieje się tak również w przypadku Pharaon, gdzie nazwa jest standardowa (angielska). Czego bym nie robił, nie chce wysłać wyników na BGG. O dziwo, jeśli wprowadzę grę na BGG, importuje wyniki prawidłowo i tworzy z nich nową rozgrywkę. Czy ktoś z szacownego grona ma pomysł, jak sobie z tym poradzić?

Ewentualnie ktoś może polecić inną aplikacją, o podobnej funkcjonalności? Zależy mi na:
  • Definiowaniu arkusza podliczania punktacji dla danej gry
  • Zapamiętywaniu wyników poszczególnych gier
  • Synchronizacji (w obie strony) z BGG
Będę wdzięczny za wszystkie porady
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: seki »

Od niedawna używam Bgstats. Wcześniej używałem BGG for android. Niektóre funkcje są lepsze w jednej, niektóre w drugiej aplikacji. Generalnie strasznie irytuje mnie, że w Bgstats nie mogę wpisać większej ilości partii w daną grę. W BGG było pole quantity a tutaj nie mogę czegoś takiego znaleźć i aż jestem zdziwiony bo aplikacja jest rozbudowana. Czy naprawdę nie da się zrobić jednego wpisu Play i w nim wpisać ilości partii?
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: mbuka »

Czy ktoś przenosił dane ze Scorepala do BGStats? Dodatkowa trudność polega na tym, że jest inny właściciel i trzeba przenieść tylko część danych.
Ja posiadam Scorepala od wielu lat, za to kolega chce zacząć notować rozgrywki i kupił BGStats. Kolega spytał czy mogę mu przesłać od siebie dane z gier, w których uczestniczył. Spotkał się ktoś z takim wyzwaniem?
Mi się na szybko udało wymyślić 3 podejścia, nie wiem jeszcze na ile realne, wszędzie są jakieś plusy i minusy:
  • eksportować dane ze Scorepala, przemapować ręcznie jakimś skryptem do formatu akceptowalnego przez BGStats, zaimportować w BGStats,
  • użyć BGG do przesłania danych, czyli zalogować się na moje konto w BGStats kolegi,
  • kupić BGStats u siebie, użyć BGG, a potem funkcji Share w BGStats
ODPOWIEDZ