Artus (Michael Kiesling, Wolfgang Kramer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Artus (Michael Kiesling, Wolfgang Kramer)

Post autor: cezaras »

wiecie coś na ten temat?
pojawiła się w sklepie na R, wydana w ramach serii alea (a to dla mnie gwarant radości z grania), w rozsądnej cenie.

Z instrukcji odniosłem wrażenie, że szybka, lekkośrednia.
Obawiam się, że aż za lekka, bardzo, bardzo losowa.
ale chciałbym się mylić...
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Artus

Post autor: Wookie »

mam, grałem już parę razy, za jakiś czas zrobię videocast na temat tej gry

wstępnie mogę powiedzieć, że dla mnie zbyt lekka, czegoś lepszego się spodziewałem po tych autorach
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Artus

Post autor: Maras »

Wookie pisze: wstępnie mogę powiedzieć, że dla mnie zbyt lekka, czegoś lepszego się spodziewałem po tych autorach
Czyli jaka? To kolejna gra z "małej serii Alea" te gry są zazwyczaj lżejszego gatunku.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Artus

Post autor: Wookie »

Maras pisze:
Wookie pisze: wstępnie mogę powiedzieć, że dla mnie zbyt lekka, czegoś lepszego się spodziewałem po tych autorach
Czyli jaka? To kolejna gra z "małej serii Alea" te gry są zazwyczaj lżejszego gatunku.
Z tej serii to grałem ostatnio w świetne Glen More, które było średniej ciężkości, także nie ma tutaj zasady.

Artus opiera się na zagrywaniu kart (głównie ruszamy rycerzy, lub książąt /króla, albo zmieniamy króla) i punktowaniu naszych rycerzy przy okrągłych stole (konkretnie punktujemy poruszoną figurkę). Niegłupi jest motyw z obracaniem stołu wraz z ruchem króla i ze zmianami króla, ale cała reszta jest taka sobie. Nie grałem jeszcze dużo, ale na razie nikomu bardziej się nie podoba. Wszyscy mają odczucia neutralne/negatywne. Mechanizm działa, ale bez szału.
Plus głupawy temat do tej mechaniki, meczą mnie gry aż tak oderwane od tematu - siedzą przy sole jacyś rycerze, co chwilę zgodnie z ruchem wskazówek zegara się przesuwają, czasem kręci się stół, no i przy jednej kolacji kilka razy zmienia się król:)

Na ten moment mocno zalecam sprawdzić, zanim kupicie.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Artus

Post autor: bobule »

Czy na przestrzeni ostatnich lat ktoś grał i mógłby, polecić/odradzić? Jak na razie nie zawiodłem się na żadnej grze od któregoś z tych autorów, choć grałem jedynie w Szczęść Boże, Wikingów i Azula.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Artus (Michael Kiesling, Wolfgang Kramer)

Post autor: garg »

Ja za nią nie przepadam (ale weź poprawkę, że nie lubię większości ich gier, choć szansę dawałem co najmniej kilkunastu). Jest dla mnie STRASZLIWIE wręcz mechaniczna, sucha i matematyczna. To nie jest gra, tylko zadanie z matematyki. Wykonanie na poziomie Alea, czyli tanie i brzydkie, ale solidnej jakości i funkcjonalne.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Artus (Michael Kiesling, Wolfgang Kramer)

Post autor: idha »

Ja z kolei mam całkiem sporo gier tego duetu, ale tę sprzedałam już dawno temu. Mnie jej mechaniczność i suchość nie przeszkadzały (chyba wszystkie gry duetu Kramer & Kiesling takie są), ale pamiętam, że mój główny zarzut dotyczył - jak dla mnie - bardzo kiepskiej skalowalności. O ile we wszystkie wymienione przez Ciebie gry chętnie zagram zarówno we 2 jak i większą liczbę osób, tak do tej nie było absolutnie sensu siadać w gronie większym niż 2. Totalny chaos, z gatunku tych frustrujących - bo czasami nic nie możesz zrobić, a do tego masz świadomość, że na 2 osoby jesteś w stanie sytuację na planszy kontrolować i robić racjonalne ruchy. A przy tym wionie nudą.
ODPOWIEDZ