Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

Ja na samym jednym core mam dwa podejścia:

Pierwsze to Roland solo. Pierwszy scenariusz wygrał. Drugi zakończył po północy
Spoiler:
W trzecim salwował się ucieczką
Spoiler:
Drugie podejście to Wendy i Daisy. Pierwszy scenariusz wygrany. Drugi wygrany rzutem na taśmę. Trzeci przede mną.

Już czuję hype. Na podstawce się nie skończy. Portfel mi rękę odgryzie.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Lukić pisze: 23 lip 2019, 23:14 Ja na samym jednym core mam dwa podejścia:

Pierwsze to Roland solo. Pierwszy scenariusz wygrał. Drugi zakończył po północy
Spoiler:
W trzecim salwował się ucieczką
Spoiler:
Drugie podejście to Wendy i Daisy. Pierwszy scenariusz wygrany. Drugi wygrany rzutem na taśmę. Trzeci przede mną.

Już czuję hype. Na podstawce się nie skończy. Portfel mi rękę odgryzie.
Gratuluję dobrych wyników w drugim scenariuszu, ale doczytaj porządnie zasady, bo coś za dobre jak na start. :mrgreen:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Zdecydowanie ten drugi scenariusz na podstawowej talii to brzmi jak grany z workiem chaosu z samymi niebieskimi żetonami. :) Ale rozumiem, że można mieć takie szczęście.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Lukić pisze: 23 lip 2019, 23:14 Już czuję hype. Na podstawce się nie skończy. Portfel mi rękę odgryzie.
Jak masz konto na Facebooku, to polecam dołączenie do polskiej grupy miłośników gry - dużo się tam dzieje. Warto też rzucić okiem na listę najczęściej popełnianych błędów, bo gra posiada jednak sporo zasad i dziwnych interakcji pomiędzy kartami. No i miłego wydawania pieniędzy :)
jedmac
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:55
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jedmac »

Czołem!

Korzystając z okazji chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat dwóch zestawów do LCG. Jest to w chwili obecnej moje pierwsze podejście do gry karcianej i tego tytułu. Poczytałem opinie i zdecydowałem, że chciałbym rozszerzyć kolekcję o HwA LCG (3ed. mam od niedawna:)). Wiem, że jest dużo dodatków i każdy dokłada coś nowego do rozgrywki, jednak czuję się nieco zakłopotany widząc konkretnie dwa: "dziedzictwo Dunwich" oraz "powrót dziedzictwa Dunwich". Czy "powrót..." to dodruk tego dodatku czy jego kontynuacja? Można śmiało brać core set + "powrót..." czy wybrać coś innego?
Pozdrawiam
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Wybrać coś innego :-D

Dodatki z serii "powrót..." to rozszerzenie normalnych dodatków, zwiększające poziom trudności danego cyklu :-) także najlepiej zacząć od Core seta, a dalej jakiś duży dodatek otwierający dany cykl. Najlepiej na początek wziąć dziedzictwo, bo są fajne karty bez których później może być ciężko :-)
jedmac
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:55
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jedmac »

Gosterq pisze: 24 lip 2019, 15:33 Wybrać coś innego :-D

Dodatki z serii "powrót..." to rozszerzenie normalnych dodatków, zwiększające poziom trudności danego cyklu :-) także najlepiej zacząć od Core seta, a dalej jakiś duży dodatek otwierający dany cykl. Najlepiej na początek wziąć dziedzictwo, bo są fajne karty bez których później może być ciężko :-)
Dzięki!

Mój błąd i skrót myślowy. Chodziło mi oczywiście o 3ed planszówki...
A jak wygląda sytuacja z Zapomnianą Erą? Do Dunwich mnie zraziły info o błędach w druku :P
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

"Zapomniana era" z samą podstawką może być trochę trudna. Sam nie mam cyklu "przerwany krąg", ale spotkałem się z opiniami, że to taki nowy punkt startowy. Może ktoś się wypowie :-)
Błędy nie są jakieś niewiadomo jak wielkie, na stronie galakty jest do pobrania nowa errata z FAQ, polecam ściągnąć i zobaczyć co gdzie jest nie tak ;-)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Niedawno był dodruk "Dziedzictwa Dunwich". Czy błędy w instrukcji i na kartach zostały poprawione? Sprawdzał ktoś z nowych graczy? Albo może ktoś dokupił drugi CS i może porównać?

A przy okazji zapytam: co jeszcze oprócz w/w dodatku było już dodrukowane? Sama podstawka miała dodruk?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Tak, dodruki podstawki i Dziedzictwa zawierały poprawki błędów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Jakieś kody na pudełku umożliwiają zorientowanie się, czy dane pudełko to pierwszy druk, czy dodruk?
Podejrzewam, że przy kodzie kreskowym coś może być, ale wolę się zapytać, czy ktoś się orientuje w szczegółach.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Jeśli kupujesz gry w sklepie i teraz to na 99,99% jest to dodruk. Podstawka zniknęła że sklepow w okolicach początku września zeszłego roku, Dunwich chyba nawet z miesiąc wcześniej. Przez pewien czasu obu nie było w sprzedaży w żadnym sklepie, dopóki nie pojawił się dodruk.

Poza tym nie wiem jak to sprawdzić.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Ukończyłem 2 scenariusz. Nikt nie poległ tym razem, ale tylko 2 akolitów przesłuchałem. Będzie bida z nędzą w 3 coś czuję :D
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Spoiler:
A ten 0,01% to skąd? :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Na wszelką okazję, kto wie, może kupisz w jakimś niszowym sklepie, który miał gdzieś schowaną jedną sztukę starego druku, którą nie sprzedał rok temu za grubą kasę, jak powstawka zaczęła drożeć wszędzie z 90 na 150 zł
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

jedmac pisze: 24 lip 2019, 15:07 Czołem!

Korzystając z okazji chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat dwóch zestawów do LCG. Jest to w chwili obecnej moje pierwsze podejście do gry karcianej i tego tytułu. Poczytałem opinie i zdecydowałem, że chciałbym rozszerzyć kolekcję o HwA LCG (3ed. mam od niedawna:)). Wiem, że jest dużo dodatków i każdy dokłada coś nowego do rozgrywki, jednak czuję się nieco zakłopotany widząc konkretnie dwa: "dziedzictwo Dunwich" oraz "powrót dziedzictwa Dunwich". Czy "powrót..." to dodruk tego dodatku czy jego kontynuacja? Można śmiało brać core set + "powrót..." czy wybrać coś innego?
Pozdrawiam
Powroty są fajne jak już ograsz podstawowy cykl kilka razy- to taki upgrade pack dla danego cyklu.
Na upartego wcześniej można kupić dla karta badaczy i pudełka gdzie ładnie się cały cykl mieści.

Sugerowana kolejność zakupu to podstawka/ki -> cykl dunwich -> cykl Carcosa -> cykl zapomniana era -> cykl przerwany krag -> powroty zgodnie z cyklami
Jak cię najdzie ochota na standalony to też sa bardzo fajne -> Straznicy otchłani - super 2pak ale ciezki, karnawał i wilq bardzo fajne, labirynt solo najsłabszy ale jak masz okazje zagrac w trybie epickim na 3 grupy to bardzo polecam.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Tylko że tacy Strażnicy otchłani nawet na normalnym poziomie są nie do przejścia jak nie masz odpowiednio dużej puli kart. Dodatki standalone są raczej trudne i sam się na to naciąłem. Warto wiedzieć, żeby się nie zrazić od razu po podstawce. Ja zaczynałem od Carcosy, bo Dunwich był niedostępny i grało się bardzo fajnie, nawet dokładając do kart gracza na bieżąco tylko jeden-dwa zestawy mitów.
loganplatinum
Posty: 17
Rejestracja: 25 lip 2019, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: loganplatinum »

Witam wszystkich :) mam takie pytanie czy ktoś z was orientuje się czy jakieś autorskie rozszerzenia zostały może wydane w jeżyku PL prócz (Kiedy sny stają się rzeczywistością) ?
A może ktoś posiada przetłumaczone pliki z jakiś zagranicznych autorskich dodatków ?
Z góry bardzo dziękuję !
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

Munchhausen pisze: 24 lip 2019, 12:31
Lukić pisze: 23 lip 2019, 23:14 Już czuję hype. Na podstawce się nie skończy. Portfel mi rękę odgryzie.
Jak masz konto na Facebooku, to polecam dołączenie do polskiej grupy miłośników gry - dużo się tam dzieje. Warto też rzucić okiem na listę najczęściej popełnianych błędów, bo gra posiada jednak sporo zasad i dziwnych interakcji pomiędzy kartami. No i miłego wydawania pieniędzy :)
Dzięki za info. Fajnie że jest taka grupa na fb. Ja jednak facebooka nie znam, nie używam. Raczej się nie przekonam.

Lista z błędami się przydała. Jak w ręce startowej miałem osłabienie, to je zagrywałem, zamiast odrzucić i dobrać nową kartę. Źle też grałem "limit raz na grę", bo dla mnie to był limit raz na całą grę, a nie na jednego badacza. Dzięki wielkie.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Załóż fakowe konto. Fb jest niesamowite ale tylko po to by należeć do grup hobbystycznych oraz informacyjnych i nic więcej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Skończyłem 3 scenariusz. W sumie to on skończył ze mną :P słabe te karty miałem :D z CS jednego da się talię dobrą zbudować?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

MrAtrion pisze: 25 lip 2019, 21:34 Skończyłem 3 scenariusz. W sumie to on skończył ze mną :P słabe te karty miałem :D z CS jednego da się talię dobrą zbudować?
Nie , własciwie z 1 CSa nic nie budujesz - bierzesz wszystkie karty z obu kolorów + trochę neutralnych i masz 4-5 kart do wyboru za xp.
Na 1 CSie są 2 taktyki aby wygrać ostatni scenariusz ale nie będę spojlerował :P
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Spartacus1312
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:14
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Spartacus1312 »

Czołem. Chciałbym rozpocząć przygodę z HwA LCG i właściwie na większość pytań znalazłem odpowiedź przeglądając ten temat, ale coś jeszcze urodziło mi się w głowie. Grę kupuje tak naprawdę tylko do gry solo i nie mam problemów z angielskim. Bardziej polecacie iść w wersję angielską czy polską, czy może nie ma to zupełnie znaczenia? Finansowo jak bardziej się opłaca?

Ah i po kupieniu jednej podstawki i stwierdzeniu, że to na pewno to, kupić drugą, czy mogę bez obaw iść w poszczególne cykle?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Taniej wychodzj polska wersja. IMO jest bardzo dobrze zrobiona. Najwieksze bledy byly w podstawce i dodatku dunwich ale te po dodruku usunięto.

Co do drugiej podstawki to tyle sie to rozy przewinelo ze skoro czytales ten temat to nie wiem co dodac. Jeden rabin powie tak, inny powie nie.
Jesli lubisz budowac wlasne talie to 2ga podstawka najszybciej da ci ta mozliwosc. Mimo 4 cykli nadal uzywac sie duzo kart z podstawki, posiadanie ich w 2 egz ulatwia gre.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Kup polska wersje. Będzie taniej, łatwiej sprzedać jak cos I wspierasz polskie wydawnictwo. Jak masz budżet to bierz odrazu druga podstawke I cykl dziedzictwa dunwich.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ