Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: siekan »

rattkin pisze: 12 gru 2018, 13:10 Mimo tych utyskiwań, gra jest bardzo fajna, podoba mi się. Nie jest to mistrzostwo świata, ale doskonale się broni.
Przeczytalem caly Twoj post i to zdanie jest kompletnie od niego oderwane xD
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Nie przejmuj się. Umiejętność celnej oceny rodzi się przede wszystkim z przenikliwości. "Niekonsekwencja" w rozparcelowywaniu gry to, zdaje się, mój znak rozpoznawczy. Dużo częściej objawia się w opisach rzeczy wypadających in minus, niż in plus - uważam to po prostu za ciekawszą część. To, czego nie widzisz, to "waga" przyłożona do owych opisów felerów. Mogę w grze, która jest dla mnie, dajmy na to - 9/10, wciąż skupić się głównie na jej wadach, co może dla nieuzbrojonego oka wyglądać jak zupełne mieszanie z błotem. To nie rozprawka z liceum, w której między śródtytułami tyle samo tekstu opisuje argumenty "za" i argumenty "przeciw", a na koniec jest podkreślona podwójnym ołówkiem idealnie wypływająca konkluzja.

Jeśli potrzebujesz uproszczonej, sprymitywizowanej wersji, która nie wymaga myślenia, to użyję owego cudownego słówka, tak chętnie dziś nadużywanego w kontekście "recenzji gier" - "warto".
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: gierrappa »

Na święta dostałem swoją kopię gry i teraz pytanie - kiedy zamawiamy dodatki z podstawki? :D

EDIT:
Mam pytanko co do general store - nigdzie nie ma w instrukcji wyjaśnione jak ułożyć itemy w sklepie, tylko lakoniczne "umieść przedmioty w sklepie" jak Wy to robicie czy tasujecie przemioty i losowo je rozkładacie do przegródek aż się skończy talia czy grupujecie je i układacie oddzielnie rewolwery, strzelby, konie itd?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: lunatykuku »

Eeeee... A po co mielibyśmy sobie utrudniać życie i je tasować? Ja rozkładam poszczególne itemy do osobnych przegródek, stroną zwykłą (z ceną) do graczy.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Tycjan »

W tym roku WL wraz z dwoma dodatkami zostanie wydane po polsku przez wydawnictwo Funiverse: https://goo.gl/YBdW3p

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: jnowaczy »

Świetnie, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatki to będzie w końcu można kupić bo podstawke już mam. Tylko jedno pytanie, z czegoś jeszcze to wydawnictwo słynie?
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Tycjan »

jnowaczy pisze: 09 sty 2019, 19:56 Świetnie, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatki to będzie w końcu można kupić bo podstawke już mam. Tylko jedno pytanie, z czegoś jeszcze to wydawnictwo słynie?
Tu znajdziesz ich portfolio: https://funiverse.pl
W tym roku jeszcze wydadzą m.in. serię Kemet.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: gierrappa »

Ruszyła kampania na KS z dodatkiem Ante UP LINK
Nigdy nie wspierałem przez KS ale gdyby ktoś organizował jakieś grupowe zamówienie to chetnie bym się dołączył :)

PS. szukam również dodatków z pierwszej kampanii ma ktoś jakieś namiary? :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: mat_eyo »

gierrappa pisze: 11 sty 2019, 08:38PS. szukam również dodatków z pierwszej kampanii ma ktoś jakieś namiary? :wink:
Jest w FAQ w kampanii, będzie można dodatki z pierwszej kampanii dobrać jako add ony w obecnej:

"There will not be an English Legendary bundle. We encourage you to check with your local game store to see if they have any copies of Western Legends available. If not, the items that make up the English Legendary bundle (Base+Fistful of Extras+The Good, the Bad, and the Handsome) will be available for purchase through the pledge manager once the campaign has finished.

Prices:
Base game- $75
Fistful of Extras- $30
The Good, the Bad, and the Handsome- $15"
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: gierrappa »

No niby tak ale pewnie dopiero w październiku zaczną wysyłać a ja już bym zagrał w dodatki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: TOMI »

Przymierzam się do kupna tej gry zachęcony pozytywnymi opiniami ale czy ta gra..... zachęca do ponownej rozgrywki ? Ma klimat ? Czuć jakieś większe emocje w trakcie gry czy to raczej taka lekka gra zabawowa do piwka ? Z jaką grą (pod względem funu) byście ja porównali ?
Pytanie może dziwne ale mam już sporo gier lekkich (które się kurzą na półce) i nie potrzebuje kolejnej gry tzw zabawowej to rozgrywek z początkującym graczami. Zaawansowanym się spodoba ??
Dzięki 😀
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: gierrappa »

Najczęściej porównywana jest do Kupcy i Korsarze i chyba słusznie. Klimat jak dla mnie czuć mocno lecz co do skomplikowania to jest na tyle skomplikowana na ile sandbox może być. Co do emocji to zależy od graczy - jeżeli masz towarzystwo które nie lubi interakcji między sobą to każdy rozejdzie się w swoją stronę i będzie coś tam robił na boku nikomu nie wadząc (zabawa=0) ale jeżeli masz kilka osób które lubi wbijać szpileczki innym i przy tym nikt się nie obraża to będziecie napadać się wzajemnie, ganiać po planszy i aresztować jeden drugiego obmyślając przy tym jak najelpiej zaplanować swoją vendette na koledze który obrabował Cię zaraz po tym jak wyszedłeś z kopalni czy po obrabowaniu banku (fun=10). Co do regrywalności to znowu zależy od graczy - jeżeli kolega stawia tylko na wygraną (i nie widzi sensu robienia innych akcji skoro z tej można wycisnąć najwięcej) to jego gra będzie polegała wyłącznie na kursowaniu między kamieniołomem i bankiem aż do uzyskania wymaganej liczby LP - zabawa średnia i raczej nie będzie chciał zagrać ponownie ale jeżeli będzie próbował za każdym razem innych metod/ścieżek to regrywalność wzrasta.

Tutaj dostajecie westernową piaskownicę i to jak dobrze się w niej będziecie bawić zależy tylko i wyłącznie od Was
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: EVOCATVS »

Pojawiło się już może gdzieś więcej info o dacie wydania wersji PL?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Rigidigi »

Na fejsie napisali, że w kwietniu rusza produkcja. Więc może przed wakacjami będzie.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: osa1908 »

Zastanawiam sie nad kupnem gry w wersji PL.Przed zainwestowaniem w gre mam pare pytan czy gra jest powtarzalna w ile osob najlepiej chodzi?.kolejne pytanie w jakim stopni gra sklepowa bedzie ubozsza niz wrsja KS?Czy jest to prawda ze wersja sklepowa angielska jest kiepsko jakosciowa? Czy spodziewane sa jakies roznice w jakosci miedzy Polska a Angielska wersja?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Curiosity »

osa1908 pisze: 07 cze 2019, 18:28 w jakim stopni gra sklepowa bedzie ubozsza niz wrsja KS?
W zasadzie wcale. Gra nie miała żadnych istotnych KS Exclusives.
Czy jest to prawda ze wersja sklepowa angielska jest kiepsko jakosciowa?
Nie zauważyłem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: playerator »

Są jakieś świeże informacje o postępach w produkcji / terminie pojawienia się w sklepach?

btw - Funiverse nie zagląda na forum?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: kaszkiet »

osa1908 pisze: 07 cze 2019, 18:28 czy gra jest powtarzalna w ile osob najlepiej chodzi?
Grałem w składach 3-5 osób i optymalnie jest w 4, ze względu na zagęszczenie na planszy oraz karty celów, które w 3 i 5 osób odpalane są rzadziej.
Czy jest powtarzalna? Trochę może tak, bo gra od razu oferuje całość swoich możliwości (niewiadomymi są rozstrzygnięcia kart celów, ale one nie wpływają znacząco na to w jaki sposób przebiega rozgrywka), ale zawsze można podążyć inną strategią niż poprzednio. Dużo też zależy od tego jak na swoje poczynania będą reagować gracze.
Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że za każdym razem świetnie się przy tej grze bawię.
Awatar użytkownika
Filip z Funiverse
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Filip z Funiverse »

Zaglądamy, zaglądamy:)
Co do Western Legends, to nie mamy na tą chwilę bardzo precyzyjnych informacji. Produkcja jest już prawdopodobnie zakończona (tydzień temu mieliśmy informację o dodruku jednej z kart, która zawierała błędy) i wyczekujemy wiadomości na temat wysyłki. Nie możemy się doczekać równie mocno jak Wy!
playerator pisze: 07 cze 2019, 20:41 Są jakieś świeże informacje o postępach w produkcji / terminie pojawienia się w sklepach?

btw - Funiverse nie zagląda na forum?
Wydawnictwo Funiverse - www, Facebook, Instagram
Awatar użytkownika
Filip z Funiverse
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Filip z Funiverse »

Zapraszam na dedykowaną grupę na Facebooku - Western Legends - szykujemy spluwy. Znajdziecie tam wszystkie bieżące informacje o produkcji oraz opinie grających.
Wydawnictwo Funiverse - www, Facebook, Instagram
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Bruno »

Filip z Funiverse pisze: 23 lip 2019, 11:51 Zapraszam na dedykowaną grupę na Facebooku - Western Legends - szykujemy spluwy. Znajdziecie tam wszystkie bieżące informacje o produkcji oraz opinie grających.
To jest zamknięta (?) grupa, a w każdym razie bez zalogowania nie da rady tej strony otworzyć... Nie można by zmienić tej strony na ogólnodostępną? (nie każdy ma konto na FB)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Filip z Funiverse
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Filip z Funiverse »

Bruno pisze: 25 lip 2019, 11:04
Filip z Funiverse pisze: 23 lip 2019, 11:51 Zapraszam na dedykowaną grupę na Facebooku - Western Legends - szykujemy spluwy. Znajdziecie tam wszystkie bieżące informacje o produkcji oraz opinie grających.
To jest zamknięta (?) grupa, a w każdym razie bez zalogowania nie da rady tej strony otworzyć... Nie można by zmienić tej strony na ogólnodostępną? (nie każdy ma konto na FB)
Grupa jest otwarta, ale, żeby korzystać z grup (i innych dobrodziejstw Facebooka) wymagane jest konto.
Wydawnictwo Funiverse - www, Facebook, Instagram
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: playerator »

Filip z Funiverse pisze: 26 lip 2019, 09:21
Niezbyt uprzejma ta wasza odpowiedź. I w zasadzie na nic nie odpowiada.
Osoby bez konta na fb też grywają w planszówki.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Gromb »

Dokładnie. Nie mam Facebooka i nie założę. Skoro takie podejście ma wydawnictwo, nie wróży to dobrze wsparciu klienta.
WL z 2 dodatkami opuszcza koszyk.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: japanczyk »

Serio macie bulwers że głównym kanałem informacyjnym jakiejkolwiek firmy jest Facebook?
Jak będzie coś istotnego to pewnie tutaj zakomunikują, tak jak poinformowali o stworzeniu grupy
ODPOWIEDZ