Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Gambit »

Gromb pisze: 26 lip 2019, 13:15 Dokładnie. Nie mam Facebooka i nie założę. Skoro takie podejście ma wydawnictwo, nie wróży to dobrze wsparciu klienta.
WL z 2 dodatkami opuszcza koszyk.
Ale więcej osób grających w planszówki ma konto na FB, niż na tym forum :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Gromb »

Gambit pisze: 26 lip 2019, 13:30
Gromb pisze: 26 lip 2019, 13:15 Dokładnie. Nie mam Facebooka i nie założę. Skoro takie podejście ma wydawnictwo, nie wróży to dobrze wsparciu klienta.
WL z 2 dodatkami opuszcza koszyk.
Ale więcej osób grających w planszówki ma konto na FB, niż na tym forum :)
Ale jest również strona wydawnictwa z newsami, gdzie ostatni wpis o WL jest z początku stycznia.
To po co ta strona, skoro nikt nie uaktualnia informacji?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Gromb pisze: 26 lip 2019, 13:15 Nie mam Facebooka i nie założę.
Gromb pisze:(...) Ja nie chcę — krzyknął Ananiasz z płaczem i rzucił się na podłogę, i dostał czkawki, i zrobił się cały czerwony, a potem cały siny.
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: wst121121 »

To ja może wrócę do tematu gry :)
Pytanie bardziej do tych co juz grali w gre (albo angielskie wydanie albo recenzenckie)

Klimat gry bardzo mi sie podoba i zastanawiam sie nad zakupem jednak była by grywana głównie na dwie osoby (wiecej na pewno tez sie zdarzy) opinie na temat gry dwuosobowej sa bardzo różne...
Warto? Da się tez dobrze bawić w dwie osoby?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Nie.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Bruno »

Filip z Funiverse pisze: 23 lip 2019, 11:51 Grupa jest otwarta, ale, żeby korzystać z grup (i innych dobrodziejstw Facebooka) wymagane jest konto.
Nie znam się na szczegółach działania fejsa, ale profil np. Planszowych Newsów każdy może oglądać, nawet bez posiadania konta na FB. I o to mi chodziło - czy nie można w podobny sposób "otworzyć" dla wszystkich grupy o Western Legends?
(chyba że "profil" i "grupa" inaczej działają?)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: kaszkiet »

playerator pisze: 26 lip 2019, 13:01
Filip z Funiverse pisze: 26 lip 2019, 09:21
Niezbyt uprzejma ta wasza odpowiedź. I w zasadzie na nic nie odpowiada.
Osoby bez konta na fb też grywają w planszówki.
Odpowiedź jest całkowicie neutralna i grzeczna.
A osoby bez fb mogą czerpać informacje z mnóstwa źródeł: strony wydawnictwa, serwisów typu Znad Planszy, czy Games Fanatic,kanałów YouTube (jest nawet coś typu wiadomości planszówkowe na On Table), czy także tego forum.
Awatar użytkownika
Filip z Funiverse
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Filip z Funiverse »

Pax Panowie.
Facebook faktycznie jest jednym z naszych głównych kanałów promocji i komunikacji i nie panujemy zmian w tym temacie.
Grupa jest tak bardzo otwarta, jak to możliwe - każdy kto ma konto może tam zaglądać i czytać wpisy (nawet nie musi dołączać do grupy). Od profilu jest o tyle bardziej przyjazna, że umożliwia komunikację obustronną, stąd taka decyzja.
Rozumiem jednak tych, którzy nie korzystają z FB. Dla tych z Was, którzy są z nim na bakier, postaram się publikować tutaj wszystkie najważniejsze informacje.
Pamiętajcie, że śmiało możecie zadawać pytania tutaj na forum. Będę odpowiadać na nie na bieżąco.
Wydawnictwo Funiverse - www, Facebook, Instagram
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Bruno »

Filip z Funiverse pisze: 26 lip 2019, 20:55 Rozumiem jednak tych, którzy nie korzystają z FB. Dla tych z Was, którzy są z nim na bakier, postaram się publikować tutaj wszystkie najważniejsze informacje.
Pamiętajcie, że śmiało możecie zadawać pytania tutaj na forum. Będę odpowiadać na nie na bieżąco.
Czuję się odpowiedzialny za wywołanie tematu związanego z FB (choć nie za temperaturę niektórych postów), więc chciałem podziękować za pozytywne stanowisko Funiverse: frontem do klienta, nawet tego social-mediowo wykluczonego! :wink: Chętnie będę śledził informacje nt. tej gry na forum i cieszę się na jej polskie wydanie, bo rozważam zakup!

Chciałbym też zapytać osoby lepiej zorientowane: który z tych zapowiedzianych na polski rynek dodatków byłby lepszy na start?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Żaden nie jest istotny, obydwa są z gatunku więcej wszystkiego. Jeden (fistful) chyba dodaje specjalne zachowania bandytom. Albo grać podstawką albo z obydwoma dodatkami.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Piehoo »

Bruno pisze: 27 lip 2019, 00:17
Filip z Funiverse pisze: 26 lip 2019, 20:55 Rozumiem jednak tych, którzy nie korzystają z FB. Dla tych z Was, którzy są z nim na bakier, postaram się publikować tutaj wszystkie najważniejsze informacje.
Pamiętajcie, że śmiało możecie zadawać pytania tutaj na forum. Będę odpowiadać na nie na bieżąco.
Czuję się odpowiedzialny za wywołanie tematu związanego z FB (choć nie za temperaturę niektórych postów), więc chciałem podziękować za pozytywne stanowisko Funiverse: frontem do klienta, nawet tego social-mediowo wykluczonego! :wink: Chętnie będę śledził informacje nt. tej gry na forum i cieszę się na jej polskie wydanie, bo rozważam zakup!

Chciałbym też zapytać osoby lepiej zorientowane: który z tych zapowiedzianych na polski rynek dodatków byłby lepszy na start?
Marcin ladnie omawia dodatki TUTAJ
Mi osobiscie bardziej podchodzi "Za garsc..." ze wzgledu na Jokery i nowe postacie. Jednak jako fan tej gry bede mial jeden i drugi. Wieksza roznorodnosc.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Filip z Funiverse
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Filip z Funiverse »

Asia z On Table nagrała film z instrukcją do Western Legends. Dla tych, którzy wolą słowo pisane - instrukcja do pobrania.

Wrzucam także publikacje, które pojawiły się do tej pory:
Mitka z Boardtimes rzuca okiem.
Marcina Krupińskiego z Znadplanszy Western Legends w kilka minut (video).
Pozostałe materiały na Znadplanszy.

Wracam do saloonu, czołem!
Wydawnictwo Funiverse - www, Facebook, Instagram
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 128
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: minnen »

Czy może ktoś grał/jest w posiadaniu i może doradzić/wytłumaczyć jaka jest, jakby to nazwać, "opłacalność", "musthave'owość" dodatków "Dobry, Zły i Przystojny" i "Za garść dodatków"? Z tego co widzę, zawartość tego pierwszego nie powala (ok. 40 kart, bez figurek) , zwłaszcza że w porównaniu do "brata" wypada raczej blado (w tym drugim ok. 80 kart, woreczek, figurki) a cena ta sama... Czy ta garść ;) kart z dodatku "Dobry, Zły i Przystojny" jest na tyle mocna i wprowadza istotne zmiany w rozgrywce?

P.S. Figurki postaci z dodatków trzeba sobie jakoś dobrać spośród tych z podstawki? Czy może w planach jest dodatek z figurkami do dodatków?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5594
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1206 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: mat_eyo »

minnen pisze: 03 wrz 2019, 09:06 Czy może ktoś grał/jest w posiadaniu i może doradzić/wytłumaczyć jaka jest, jakby to nazwać, "opłacalność", "musthave'owość" dodatków "Dobry, Zły i Przystojny" i "Za garść dodatków"? Z tego co widzę, zawartość tego pierwszego nie powala (ok. 40 kart, bez figurek) , zwłaszcza że w porównaniu do "brata" wypada raczej blado (w tym drugim ok. 80 kart, woreczek, figurki) a cena ta sama... Czy ta garść ;) kart z dodatku "Dobry, Zły i Przystojny" jest na tyle mocna i wprowadza istotne zmiany w rozgrywce?

P.S. Figurki postaci z dodatków trzeba sobie jakoś dobrać spośród tych z podstawki? Czy może w planach jest dodatek z figurkami do dodatków?
Jeśli chodzi o zawartość, to The Fistful of Extras ma jej zdecydowanie więcej. Sześć nowych postaci razem z figurkami, nowe wydarzenia i przedmioty, a także wariant z kartami bandytów. The Good, the Bad, and the Handsome ma tego zdecydowanie mniej, bez figurek. Jedyne, czym się wyróżnia, to bardzo fajne karty przedmiotów legendarnych. Jeśli miałbym kupić tylko jeden, to zdecydowanie brałbym The Fistful of Extras.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Gromb »

Zagrałem w polską wersję językową na II edycji Planszówki w Spodku. Dzięki Jeremi za wytłumaczenie zasad i cierpliwość :D . Graliśmy w 3 osoby wariant 15 turowy. Graliśmy w wersję spolszczoną z dwoma dodatkami, ale wciąż nie ostateczną. Francuskie opisy na żetonach bydła plus drobne błędy w ikonach na kartach pomocy (kawałek ultra cienkiej bibułki) i instrukcji w porównaniu z mapą. Mam na myśli ikonkę kabaretu, Teatralne maski vs. nóżka w pończosze. Grało się nam naprawdę świetnie. Liznęliśmy wprawdzie mechanikę, nie graliśmy tak jak wymyślili to twórcy, a wymaga to ogrania i wczucia się w role bandyty lub stróża prawa. Niemniej, było to super pozytywne wrażenie. Zależność językowa samej gry jest bardzo duża, opisy na kartach budują klimat i polska wersja, również daje możliwość wczucia się w klimat dzikiego zachodu. Co do samych komponentów gry, zastrzeżenie można mieć do kart pomocy, figurki są w jakości tych z Dead Men tell no tales, karty pokerowe są... pokerowe, a plansza, cóż...mogłaby być czytelniejsza, szczególnie granice obszarów, które mogą sprawiać trudność podczas poruszania się, kiedy gramy w słabo oświetlonym pokoju.
Dlatego odszczekuję wcześniejsze wypowiedzi i gra trafia z powrotem na radar.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: suibeom »

Spoiler:
Ja też się jej w Spodku przyglądałem, niestety nie zagrałem i nadal nie potrafię podjąć decyzji, czy ją chcę, czy nie. Temat bardzo kusi, ale mam ciągle wrażenie, że czegoś tam brakuje. Najgorsze, że to jedno z tych subiektywnych wrażeń, które ciężko sprecyzować. Jest, ale co dokładnie i dlaczego, ni cholery nie wiadomo! Dlatego liczę, że może gra pojawi w Gliwicach w październiku i tam ją wypróbuję.
Awatar użytkownika
Filip z Funiverse
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Filip z Funiverse »

Witajcie!
Podobnie jak wielu z Was wyczekujemy dostawy Western Legends. Cały nakład od jakiegoś czasu znajduje się już na morzu, ale prognozowany termin dotarcia do portu raczej wyklucza szansę na dostawę gry na premierę. Na tą chwilę nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić daty faktycznego pojawienia się Western Legends w naszym magazynie. Mamy nadzieję, że opóźnienie nie będzie duże. Trzymamy rękę na pulsie i jak tylko uda nam się ustalić coś konkretnego, to damy Wam znać.
Bardzo Was przepraszamy za to opóźnienie.
Wydawnictwo Funiverse - www, Facebook, Instagram
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: kilpopx »

Mam głupie pytanie odnośnie gry. Czy plansza wraz z elementami zmieści się na owalnym stoliku o wymiarach ok. 55 cm x 85 cm? Mógłby też ktoś podać wymiar planszy ;). Gra podoba mi się ze względu na tematykę ale mamy dosyć ograniczone miejsce stąd takie pytania :D.
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Nero »

Coś wszyscy ucichli...
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: tsodo »

Nero pisze: 29 paź 2019, 01:07 Coś wszyscy ucichli...
Bo czekają na premierę polskiej wersji :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: japanczyk »

kilpopx pisze: 20 paź 2019, 22:13 Mam głupie pytanie odnośnie gry. Czy plansza wraz z elementami zmieści się na owalnym stoliku o wymiarach ok. 55 cm x 85 cm? Mógłby też ktoś podać wymiar planszy ;). Gra podoba mi się ze względu na tematykę ale mamy dosyć ograniczone miejsce stąd takie pytania :D.
Sama plansza jest rozmiaru 50x76, więc reszta elementów powinna się zmieścić na okragłym stole.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: mauserem »

kilpopx pisze: 20 paź 2019, 22:13 Mam głupie pytanie odnośnie gry. Czy plansza wraz z elementami zmieści się na owalnym stoliku o wymiarach ok. 55 cm x 85 cm? Mógłby też ktoś podać wymiar planszy ;). Gra podoba mi się ze względu na tematykę ale mamy dosyć ograniczone miejsce stąd takie pytania :D.
Na owalu o podanych wymiarach nie widzę tego za bardzo - okrągły stół o średnicy 85cm dałby już radę.
Jest sklepik i jego wystawka, który zajmuje całkiem sporo miejsca.
Gdzieś trzeba rzucać kostkami (jakaś tacka? bo po planszy turlanie działa średnio)
Nie wszystkie karty trzymamy w ręku cały czas.
Złote samorodki warto gdzieś zgromadzić.

Jakiś dodatkowy stolik "pomocnik" jest wart rozważenia
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Nero »

tsodo pisze: 29 paź 2019, 08:14
Nero pisze: 29 paź 2019, 01:07 Coś wszyscy ucichli...
Bo czekają na premierę polskiej wersji :)
No właśnie o tym mówię. Nic nie wiadomo?
Do świąt dojdzie?

Coraz bardziej mnie denerwują pre-ordery, kikstartery
Człowiek wpłaca kasę a potem czeka jak jeleń na rykowisku. A wilki smażą kiełbaski na grillu z jeleni...

Statek się spóźnia, kurier złapał gumę... czeski film.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Tymczasem dodatek Ante-Up i Wild Bunch of Extras dotarły na polskie progi. Cattle Chips (addon w kampanii) są wyjątkowo fajne.
diegomaradona21
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 21:44
Has thanked: 1 time

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: diegomaradona21 »

rattkin pisze: 30 paź 2019, 00:16 Tymczasem dodatek Ante-Up i Wild Bunch of Extras dotarły na polskie progi. Cattle Chips (addon w kampanii) są wyjątkowo fajne.
co masz na mysli z ante up? gdzie mozna kupic w PL?
ODPOWIEDZ