(KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
inzkulozik
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: inzkulozik » 19 mar 2019, 11:42

Daetorian, a podatek ile Ci wychodzi?

Daetorian
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times

Post autor: Daetorian » 19 mar 2019, 13:08

inzkulozik pisze:
19 mar 2019, 11:42
Daetorian, a podatek ile Ci wychodzi?
ok, z podatkiem masz racje jeżeli chodzi o przesyłkę bezpośrednio z Chin. Aczkolwiek nie ma to znaczenia w kontekście wysyłki masowej paczek AR z Polski. Bo jestem pewien, że adres nadania będzie Polska jak będzie inaczej to przeproszę.

Awatar użytkownika
inzkulozik
Użytkownik wspierający

Post autor: inzkulozik » 19 mar 2019, 13:13

Jeśli nie produkują w Polsce to sami muszą ten podatek zapłacić, i w takim przypadku będzie mniejszy, bo od wartości kontenera (czyli de facto kosztów produkcji)

Daetorian
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times

Post autor: Daetorian » 19 mar 2019, 14:29

inzkulozik pisze:
19 mar 2019, 13:13
Jeśli nie produkują w Polsce to sami muszą ten podatek zapłacić, i w takim przypadku będzie mniejszy, bo od wartości kontenera (czyli de facto kosztów produkcji)
Ostatnio post w tym temacie, wszystkie koszty cła/produkcji/transport i inne koszty plus marża powinna zawierać się w cenie detalicznej produktu a nie w kosztach przesyłki. Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
inzkulozik
Użytkownik wspierający

Post autor: inzkulozik » 20 mar 2019, 08:21

Daetorian pisze:
19 mar 2019, 14:29
Ostatnio post w tym temacie, wszystkie koszty cła/produkcji/transport i inne koszty plus marża powinna zawierać się w cenie detalicznej produktu a nie w kosztach przesyłki. Takie moje zdanie.
Co kraj to inne stawki...

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 296 times
Been thanked: 72 times

Post autor: polwac » 17 lip 2019, 14:25

Czy ktoś może wie kto jest odpowiedzialny za polskie wydanie Tainted Grail?

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Acererak » 17 lip 2019, 19:11

Wydawców wersji nieanglojęzycznych mają dopiero ogłosić.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 561 times
Been thanked: 238 times

Post autor: japanczyk » 26 lip 2019, 20:26

Wychodzi na to, że polską wersję zobaczymy w 2020, skoro wysyłka ANG wersji jest planowana na koniec września/początek października :(

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 26 lip 2019, 20:33

Ja się tam wcześniej niż na 2020 nie nastawiałem wiedząc kto jest wydawcą.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 30 times
Been thanked: 40 times

Post autor: Nidhogg » 26 lip 2019, 22:14

I pewnie po chińskim nowym roku
7% rabatu - 3Trolle

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 113 times

Post autor: brazylianwisnia » 27 lip 2019, 00:11

japanczyk pisze:
26 lip 2019, 20:26
Wychodzi na to, że polską wersję zobaczymy w 2020, skoro wysyłka ANG wersji jest planowana na koniec września/początek października :(
No ale to juz było dość oczywiste. Skoro pierwotny termin wysłania z Chin był przewidziany na sierpień i przesunął się o 3 tyg na wrzesień to +3 miesiące równa się grudzień. Na tą chwilę jeśli wszystko pójdzie dobrze to pierwsze językowe wersje w Europie mogą trafić na koniec grudnia do wspierajacych. Bardziej prawdopodobny jest styczeń. AR nie kryje się z tym że oni zawsze podają termin wysyłki czyli załadowania na kontenerów na statek a nie termin dostarczenia. Tak samo jest z Etherfields - wysyłka z Chin planowana na marzec 2020.
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 27 lip 2019, 11:01

brazylianwisnia pisze:
27 lip 2019, 00:11
japanczyk pisze:
No ale to juz było dość oczywiste. Skoro pierwotny termin wysłania z Chin był przewidziany na sierpień i przesunął się o 3 tyg na wrzesień to +3 miesiące równa się grudzień. Na tą chwilę jeśli wszystko pójdzie dobrze to pierwsze językowe wersje w Europie mogą trafić na koniec grudnia do wspierajacych. Bardziej prawdopodobny jest styczeń. AR nie kryje się z tym że oni zawsze podają termin wysyłki czyli załadowania na kontenerów na statek a nie termin dostarczenia. Tak samo jest z Etherfields - wysyłka z Chin planowana na marzec 2020.
Estimated delivery, aug 2019. Nie wspierałem, kupuję od zatu games w wersji EN w grudniu, tak samo jak Nemesis, które miałem 4mc po estimated delivery, czyli w Twoim tłumaczeniu, pakowanie kontenerów na statek :)

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 27 lip 2019, 20:04

pavel pisze:
27 lip 2019, 11:01
brazylianwisnia pisze:
27 lip 2019, 00:11
japanczyk pisze:
Estimated delivery, aug 2019. Nie wspierałem, kupuję od zatu games w wersji EN w grudniu, tak samo jak Nemesis, które miałem 4mc po estimated delivery, czyli w Twoim tłumaczeniu, pakowanie kontenerów na statek :)
Co Ty masz do mnie? Takie jest info od Marcina Swierkota a ja tylko podaję dalej. Osoby które wspierają Etherfileds też powinny zdawać sobie z tego sprawę by nie być rozczarowanym jak tu.
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający
Been thanked: 25 times

Post autor: vikingowa » 27 lip 2019, 21:08

Ja zdaję sobie z tego sprawę i nie mam z tym żadnego problemu. Pan Pavel jak zwykle na "nie" ze wszystkim co tyczy się AR... Nie wiem czym tak Panu zaszli za skórę ale chyba nie zasługują na taką nagonkę.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 28 lip 2019, 09:14

@brazylianwisnia
Nie potrzebnie odbierasz to co piszę, osobiście. Wiem, że ludzie entuzjastycznie podchodzą do gier od AR i ja również. Do gier, bo do ich kampanii z "chłodną głową".

nasamspam
Has thanked: 16 times

Post autor: nasamspam » 06 lis 2019, 18:33

Muszę powiedzieć, że sundrop w Tainted Grail wygląda rewelacyjnie.
Spoiler:

manicminer
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times

Post autor: manicminer » 06 lis 2019, 19:37

Figurki wyglądaja rewelacyjne, sundrop jak sundrop, fajnie to wygląda ale to jest podkład i washe, profesjonalnie pomalowane to będzie dopiero coś.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 28 lis 2019, 13:56

Śledzi ktoś może jak wyglądają pracę nad tłumaczeniem i na jakim to etapie jest?
Wiadomo coś na ten temat? Wszystko zgodnie z planem, czy już jakieś obsuwy zapowiedziane?

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 28 lis 2019, 14:21

Co do TG to proces tlumaczenia trwa. Przewiduja min 4 miesiace. Obstawiam ze gry dostaniemy w maju.
Kupię:

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 28 lis 2019, 14:28

a nie zapowiadali 3 miesiące od ukończenia wersji EN, czyli teoretycznie gdzieś początkiem przyszłego roku?

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 28 lis 2019, 15:54

3 miesiace to byl plan minimum i cos przebakiwali o bardzo moziwych opoznieniach ze wzgledu na ilosc tekstu ale teraz oficjalnie jest 4 miesiace jesli pojdzie gladko. Czyli 5. Dostawa ENG potrwa do swiat wiec jezykowe pewnie w maju. Nie ma co sie nastawiac na lepszy scenariusz.
Kupię:

ta.skunk.manitou
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Post autor: ta.skunk.manitou » 09 gru 2019, 10:06

polwac pisze:
28 lis 2019, 13:56
Śledzi ktoś może jak wyglądają pracę nad tłumaczeniem i na jakim to etapie jest?
Wiadomo coś na ten temat? Wszystko zgodnie z planem, czy już jakieś obsuwy zapowiedziane?
Mimo, że zawsze piszą 3 miesiące, to jeszcze nigdy nie widziałem by wydali wersje językową w takim czasie w porównaniu do wersji angielskiej. Na ogół to jest minimum pół roku.
Oni myślą o tym, że warto teraz przetłumaczyć grę dopiero jak już maja wydrukowaną wersje angielską... bo niby po co w ogóle myśleć o tym wcześniej :P ?
Jak już będą mieli tłumaczenia (kilka miesięcy) to potem będą wdrażane poprawki i błędy w tłumaczeniach do sprawdzenia.. i od nowa cały proces produkcyjny (bo niby po co wcześniej), który sami wiemy ile trwa widząc jak im szła angielska wersja. W miedzy czasie jeszcze zaskoczy ich chiński nowy rok, coś zawali się w fabryce, oraz okaże się jakaś karta została wydrukowana na odwrót, lub złym fontem, a kilka figurek jest źle wyprodukowanych ... i dołożą kolejne kilka miesięcy.
Oczywiście mogą być jeszcze też spore opóźnienia przy wysyłkach... zwłaszcza tych zbiorowych i błędy lub zwroty niekompletnych egzemplarzy.
Takie uroki kickstartera z AR :D

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający
Been thanked: 25 times

Post autor: vikingowa » 09 gru 2019, 10:19

ta.skunk.manitou pisze:
09 gru 2019, 10:06
polwac pisze:
Mimo, że zawsze piszą 3 miesiące, to jeszcze nigdy nie widziałem by wydali wersje językową w takim czasie w porównaniu do wersji angielskiej. Na ogół to jest minimum pół roku.
Oni myślą o tym, że warto teraz przetłumaczyć grę dopiero jak już maja wydrukowaną wersje angielską... bo niby po co w ogóle myśleć o tym wcześniej :P ?
Jak już będą mieli tłumaczenia (kilka miesięcy) to potem będą wdrażane poprawki i błędy w tłumaczeniach do sprawdzenia.. i od nowa cały proces produkcyjny (bo niby po co wcześniej), który sami wiemy ile trwa widząc jak im szła angielska wersja. W miedzy czasie jeszcze zaskoczy ich chiński nowy rok, coś zawali się w fabryce, oraz okaże się jakaś karta została wydrukowana na odwrót, lub złym fontem, a kilka figurek jest źle wyprodukowanych ... i dołożą kolejne kilka miesięcy.
Oczywiście mogą być jeszcze też spore opóźnienia przy wysyłkach... zwłaszcza tych zbiorowych i błędy lub zwroty niekompletnych egzemplarzy.
Oooo widzę, że na tym forum wróżbitów i jasnowidzów nie brakuje :lol:
A tak na poważnie to chyba nie śledziłeś niczego związanego z kampaniami od AR (i nie tylko) skoro nie masz pojęcia na czym polega priorytetowa produkcja angielskich wersji nad tłumaczeniami w innych językach...

Banan2
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 31 times

Post autor: Banan2 » 09 gru 2019, 10:29

vikingowa pisze:
09 gru 2019, 10:19
ta.skunk.manitou pisze:
09 gru 2019, 10:06
polwac pisze:
Oooo widzę, że na tym forum wróżbitów i jasnowidzów nie brakuje :lol:
A tak na poważnie to chyba nie śledziłeś niczego związanego z kampaniami od AR (i nie tylko) skoro nie masz pojęcia na czym polega priorytetowa produkcja angielskich wersji nad tłumaczeniami w innych językach...
Też tak na serio, nawet bardzo na serio, bo Pan Wróżbita ma 100% racji. AR obiecuje wersje zlokalizowane 3 miesiące po wersji angielskiej. Na dodatki PL do LoH czekamy już 1,5 roku tzn. od momentu otrzymania podstawki PL. I powiem szczerze g...o mnie obchodzą ich priorytety, organizacja pracy, model biznesowy, itd, itp. Pomysły mają świetne. Cała reszta leży i kwiczy ....
Pozdrawiam
Sprzedam Zombicide Invader KS Soldier Pledge

Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii i 7% w 3Trolach

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 09 gru 2019, 11:04

No to mnie pocieszyliście :cry: