Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: noowy »

Jeśli ktoś napotkał podobny problem jak ja pod koniec 3 scenariusza:
noowy pisze: 30 cze 2019, 15:52 Po zakończeniu fazy, wyświetlił się komunikat o przegranej i dalej nic - za nic w świecie nie można przejść dalej, można przesuwać mapę, można klikać niektóre rzeczy, ale zakończyć scenariusza nie ma jak. Restarty aplikacji, tabletu, ileś tam prób i cały czas to samo. Przeniesienie save'ów na komórkę - wciąż to samo.
Jest sposób, żeby przywrócić stan gry sprzed rozpoczęcia danego scenariusza. W folderze z save'ami są 2 pliki SaveGameA i SaveGameB. Wystarczy nadpisać plik z nowszą datą (SaveGameA) plikiem ze starszą datą (SaveGameB). W moim przypadku granie jeszcze raz w scenariusz, który powinienem przegrać to trochę jak oszustwo, ale lepsze to niż zaczynanie kampanii od początku.

Chciałem też pożalić się na wydawcę czyli Rebela. Tydzień od zgłoszenia im problemu mailowo i żadnej odpowiedzi. Aplikacja niezbędna do gry nie działa prawidłowo? - szukaj i radź sobie sam, bo polski wydawca ma to w poważaniu. Niefajnie. Dzisiaj napiszę do FFG, może przynajmniej tam ktoś się zainteresuje problemem i raczy odpowiedzieć cokolwiek.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

noowy pisze: 08 lip 2019, 06:36 Chciałem też pożalić się na wydawcę czyli Rebela. Tydzień od zgłoszenia im problemu mailowo i żadnej odpowiedzi. Aplikacja niezbędna do gry nie działa prawidłowo? - szukaj i radź sobie sam, bo polski wydawca ma to w poważaniu. Niefajnie. Dzisiaj napiszę do FFG, może przynajmniej tam ktoś się zainteresuje problemem i raczy odpowiedzieć cokolwiek.
Trochę niełanie, że nic nie odpisali, ale pocieszę Cię, że Rebel w aplikacji odpowiada tylko za tłumaczenie, więc takie błędy trzeba od razu zgłaszać do FFG lub może Rebel takie zgłoszenia przekazuje ale pewności nie mam. Tak z ciekawości nie zapisałeś może tego zepsutego sejwa ?
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: noowy »

Rozumiem, że odpowiada tylko za tłumaczenie, ale jednak sprzedają grę w Polsce, więc chociaż wypada odpisać, że przekażą sprawę do FFG albo chociaż polecić mi skontaktować się bezpośrednio z FFG. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi powoduje poczucie zupełnego olania.

Kopię save'ów oczywiście mam. Wysłałem je zresztą i do Rebela i do FFG. Jeśli ktoś chcę spróbować wczytać u siebie to mogę wysłać na maila, wrzucę też tutaj:
http://s000.tinyupload.com/?file_id=007 ... 9904844760
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

No dobra, udało się kupić wersję ENG za pół darmo i dzisiaj przeszedłem dwie pierwsze misje na hardzie. Legolas hunter + gimli guardian. Gra może nie jest jakimś mega skomplikowanym decyzyjnie tytułem, ale póki co sprawia frajdę, więc jestem zadowolony. Ciekawe jak dalej, bo wszyscy narzekają, że początkowy zachwyt mija koło trzeciez/czwartej misji, bo ileż razy można robić te testy w ten sam sposób.

I mały spoiler
Spoiler:
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Aftar2 »

noowy pisze: 08 lip 2019, 10:48 Rozumiem, że odpowiada tylko za tłumaczenie, ale jednak sprzedają grę w Polsce, więc chociaż wypada odpisać, że przekażą sprawę do FFG albo chociaż polecić mi skontaktować się bezpośrednio z FFG. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi powoduje poczucie zupełnego olania.

Kopię save'ów oczywiście mam. Wysłałem je zresztą i do Rebela i do FFG. Jeśli ktoś chcę spróbować wczytać u siebie to mogę wysłać na maila, wrzucę też tutaj:
http://s000.tinyupload.com/?file_id=007 ... 9904844760
cześć,

niestety nie dostałem żadnej informacji. Napisz do mnie na andrzej.aftarczuk@rebel.pl , opisz co się dokładnie dzieje i jaki masz sprzęt. Możliwe, że już mieliśmy podobne zgłoszenia i rozwiązania, a jeżeli nie, to przekażemy dalej zgłoszenie do FFG.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Czy ktoś coś wie o aktualizacji aplikacji ? Jutro będę miał dodatek fizycznie (pewnie jak wielu innych) a w aplikacji brak możliwości dodania go do kolekcji. Z tego co słyszałem nowa kampania też miała być dostępna 29.08.2019 r. I wciąż jej nie ma :(
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Phate pisze: 30 lip 2019, 19:43 Czy ktoś coś wie o aktualizacji aplikacji ? Jutro będę miał dodatek fizycznie (pewnie jak wielu innych) a w aplikacji brak możliwości dodania go do kolekcji. Z tego co słyszałem nowa kampania też miała być dostępna 29.08.2019 r. I wciąż jej nie ma :(
Za miesiąc? Hmmm....
Dostałem maila od "swojego" sklepu, że dodatek już do odbioru. Bez appki to może być z lekka dziwnie (a i nowej kampanii, bo chyba miała być na premierę tego add on'a).
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Premiera jest 01.08, więc prawdopodobnie wtedy udostępnią dodatek w aplikacji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5594
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1206 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Ciekawe, czy dodatek będzie mógł coś zmienić w trakcie już trwającej kampanii czy jednak dopiero od zaczęcia nowej? Ktoś widział jakieś informacje na ten temat?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Obstawiam, że nie powinno być z tym problemu, bo każda misja jest generowana na bieżąco, a nie przy rozpoczęciu kampanii, ale nie żebym gdzieś widział info na ten temat ;)
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Neph »

Jeśli dobrze pamiętam to w Descencie po dodaniu nowych rozszerzeń do kolekcji aplikacja uwzględniała je od następnej misji, sądzę że tutaj będzie tak samo 🙂
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

Czy gdzieś już ktoś przebąkiwał coś o większym dodatku do podróży? Moim zdaniem to jeżeli do początku przyszłego roku nic porządnego nie wydadzą to ta gra po prostu umrze ...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Markus »

Jest update apki na androida. Można zakupić w niej dodatkową kampanię cena ok 32 pln (przynajmniej mi tak wyświetliło)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Bartoszeg02 pisze: 31 lip 2019, 07:42 Czy gdzieś już ktoś przebąkiwał coś o większym dodatku do podróży? Moim zdaniem to jeżeli do początku przyszłego roku nic porządnego nie wydadzą to ta gra po prostu umrze ...
Gra do tej pory z samej podstawki dała 30-50h gry (ja mam już 53h w Steamie a przeszedłem kampanię tylko raz,choć jako porażka). Nowa kampania wniesie kolejne 15-25h. To jest dużo jak za tylko samą podstawkę.
Każda gra fabularna ma swój tzw. 'okres życia'. Tzn. starczy na pewną ilość zabawy, kwestia na jak długo. Każdy dodatek dokłada kolejne godziny zabawy.

Także Podróże przez Śródziemie mają świetną wartość w stosunku do ceny.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Zaan84 »

Zabawne jest to jak gracze z jednej strony narzekają/dowcipkują na politykę FFG opartą na dodatkach a z drugiej wypytują o te dodatki zaraz po premierze. Bartosz, to nie przytyk do Ciebie, to takie ogólne zauważenie przy okazji :).
Nie sądzę aby FFG odpuściło tę grę za szybko. Obstawiam, że możemy się spodziewać podobnego przebiegu jak w przypadku LCG, czyli paru dużych dodatków, kilkunastu małych i obowiązkowo saga Trylogii i prawdopodobnie Hobbita.
W związku z zapowiedzianym serialem hype na Władcę będzie powoli rósł, a z nim sprzedaż wszystkiego co z nim związane.
Poza tym, jeżeli gra wyprzedaje się na świecie tak jak w Polsce to ja bym był spokojny o dodatki. Większość recenzji jest pozytywna, Ocena na BGG to 8.3 (211 miejsce w rankingu obecnie, jeszcze miesiąc - dwa i wejdzie do 100). FFG są z pewnością zadowoleni z odzewu rynku. Na najbliższych targach pewnie usłyszymy o dużym dodatku.

PS. Można zaktualizowac aplikację. Pojawia się możliwość dodania Złoczyńców oraz opcja zakupu drugiej kampanii, 33 zł.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Bartoszeg02 pisze: 31 lip 2019, 07:42 Czy gdzieś już ktoś przebąkiwał coś o większym dodatku do podróży? Moim zdaniem to jeżeli do początku przyszłego roku nic porządnego nie wydadzą to ta gra po prostu umrze ...
Jutro zaczyna się GenCon i obstawiam, że tam ogłoszą kolejne dodatki. Z tego co nieoficjalnie słyszałem, to dodatków będzie sporo i kolega wyżej dobrze myśli, że to będzie podobny format jak LCG, ale jak mówię, to są nieoficjalne informacje.
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Pomelo »

To mój pierwszy post, także cześć wszystkim serdecznie ;)

Co do LOTR: JiME, jestem przekonany, że gra będzie wspierana przez długi czas i najprawdopodobniej tego-tygodniowa premiera dodatków nie była przypadkowa, na GenConie zobaczymy zapewne duży dodatek. Jaram się jak enty !
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Ile scenariuszy ma ta nowa kampania?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

@Zaan84 ja akurat uwielbiam dodatki ! :)
Lubię wkręcić się w zbieranie gier (szczególnie przygodowych) i móc co miesiąc kupić jakiś nowy boxik. Ostatnio doszedłem do wniosku że zamiast 50 różnych tytułów wolę mieć w swojej kolekcji 10 ale dobrze rozwiniętych; tak żebym nie musiał znać kilkudziesięciu instrukcji na pamięć :P ..

Nienawidzę tylko dodatków z kategorii DLC... gdzie w cholernym total warze za granie jakąś ciekawą frakcją muszę dodatkowo zapłacić ... :P

Nie mogę się doczekać jutra w takim razie. Jaki dodatek obstawiacie? :P Mój taki luźny strzał to Moria i dodatkowa postać gandalfa :)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Bartoszeg02 pisze: 31 lip 2019, 11:50 Nie mogę się doczekać jutra w takim razie. Jaki dodatek obstawiacie? :P Mój taki luźny strzał to Moria i dodatkowa postać gandalfa :)
Co do settingu to nie wiem, ale obstawiam, że w dużym dodatku dodadzą z 2 bohaterów i może jakiś mały z bohaterami ogłoszą?

Ciekawe kiedy się pojawi mata od Rebela.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli mam kupionych złoczyńców eriadoru to muszę i tak kupić kampanię w apce? Myślałem, że złoczyńcy będą już w sobie mieć kampanię...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5594
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1206 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Po urlopie wróciłem do grania i 3 kolejne partie za mną, wszystkie trzy dosyć łatwo wygrane. Szło mi na tyle dobrze, że gdy gra postawiła przede mną wybór dotyczący następnej misji, to bez wahania wybrałem
Spoiler:
W tej misji niestety aplikacja bardzo niemiło mnie zaskoczyła. Zamiast sporej liczby tekstów były placeholdery, coś się widocznie porozpinało w najnowszej wersji (grałem dziś, już po aktualizacji aplikacji). Screen w spoilerze:
Spoiler:
Dodatkowo gra kazała mi wystawić wrogów gdzieś daleko poza mapą i ich normalnie poruszać (!), co skutkowało tym, że nie miałem okazji walczyć, bo niby z kim?
Na szczęście okazało się, że
Spoiler:
więc udało mi się wygrać tę misję, ale niesmak pozostał spory. W zasadzie trochę teraz strach grać dalej, bo wiadomo, czy aktualizacja nie zepsuła jeszcze więcej?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sirafin »

Barolek pisze: 31 lip 2019, 12:16Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli mam kupionych złoczyńców eriadoru to muszę i tak kupić kampanię w apce? Myślałem, że złoczyńcy będą już w sobie mieć kampanię...
Złoczyńcy Eriadoru to mały zestaw figurkowy - 3 figurki bossów, kilka kart przedmiotów i tytułów.
Nowa kampania to Poszukiwania korony żaru - zawartość cyfrowa do kupienia w apce.

To dwa osobne produkty. Możesz kupić tylko nowe figurki (i użyć w podstawej kampanii) albo kupić tylko nową kampanię (i grać w nią bez nowych figurek) albo kupić oba (i grać w nową kampanię z nowymi figurkami).
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019, 12:42 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

mat_eyo pisze: 31 lip 2019, 12:23 W tej misji niestety aplikacja bardzo niemiło mnie zaskoczyła. Zamiast sporej liczby tekstów były placeholdery, coś się widocznie porozpinało w najnowszej wersji (grałem dziś, już po aktualizacji aplikacji).
Wygląda na to, że po aktualizacjach trzeba trochę czasu odczekać, żeby dowiedzieć się o ewentualnych problemach.
Mam nadzieję, że każdy taki przypadek wzmacnia kontrolę jakości w FFG i doczekamy czasów bezproblemowych aktualizacji :?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Zaan84 pisze: 31 lip 2019, 09:41 PS. Można zaktualizowac aplikację. Pojawia się możliwość dodania Złoczyńców oraz opcja zakupu drugiej kampanii, 33 zł.
Git malina :D .

Edit.
Mam już:

Obrazek Obrazek Obrazek

Figurki ładne, bez zarzutu w zasadzie, do tego mamy broszurkę i tyci nowych kart.
ODPOWIEDZ