Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: eltadziko »

Fantasy Flight Games zapowiedziało nowego kooperacyjnego LCG w klimacie Marvela :)
Zapowiedź: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f7M9WHIqN4

Obrazek

Opis wydawcy:
Marvel Champions: The Card Game is a cooperative Living Card Game that sees players embody Marvel heroes battling to thwart the schemes of dastardly villains. In the game, players will call on iconic allies, harness powerful weapons and armor, and unleash devastating tactics as they battle to defeat the villains of the Marvel universe.

In every scenario of Marvel Champions: The Card Game, the heroes face a powerful villain pushing a unique scheme, as well as their own personal enemies that can be shuffled into the hero deck.

On every turn, players will have to decide whether to play as a superhero and fight the villain directly, or change into their alter-ego to recover damage, prepare their forces, and fight the villain indirectly - presenting an interesting strategic decision every turn. If the heroes can defeat the villain before they complete their dastardly scheme, the heroes win the game.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=-ovgWNj ... q15bPsre-Y

Premiera w IV kwartale tego roku.
Z tego co widzę Rebel nie wyda polskiej wersji, będzie jedynie dystrybuować wersję angielską.


Bardzo lubię Marvela, więc lubię też jak wychodzą nowe ciekawe gry w tym uniwersum :) Na razie mam mieszane uczucia, czy wchodzić w tę grę, ponieważ jeśli chodzi o świat Marvela, to mam Legendary Marvel, a z kooperacyjnych LCG mam Władcę Pierścieni. I obie te gry bardzo lubię (są jednymi z moich ulubionych ;)), więc raczej nie jestem skłonny ich wymieniać na coś nowego. Z drugiej strony z tego co widzę, to Marvel Champions będzie się sporo różnić od obu z tych gier. Władca Pierścieni był pierwszym kooperacyjnym LCG od FFG, Marvel Champions są już trzecim, więc teoretycznie powinni mieć najlepiej dopracowaną mechanikę, a już przy Arkham Horror LCG było widać postępy w mechanice w stosunku do Władcy Pierścieni. Na razie w Marvel Champions podoba mi się to, że karty można zarówno zagrywać jak i zużywać jako surowce. Wygląda na to, że nie ma tak jak we Władcy Pierścieni generowania surowców co turę, tylko trzeba niektóre karty poświęcać. Bardzo mi się to podoba, bo wydaje mi się, że będzie nad czym pomyśleć. Też bardzo fajnym pomysłem wydaje mi się mechanizm alter-ego - każda postać jest w dwóch wersjach, które mają różne umiejętności.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: KurikDeVolay »

Wejdę w ciemno, jeśli nie będzie potrzeba dwóch podstawek do rozsądnej gry.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

Wystarczy kupić jedną podstawkę:

„In addition, although previous Living Card Game Core Sets required multiple purchases to get a complete set of cards, Fantasy Flight Games is proud to announce that just one Marvel Champions: The Card Game Core Set will give you a complete set of cards, giving you everything you need to customize your heroes!”
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 240
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 69 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Kondzio167 »

kozz84 pisze: 01 sie 2019, 11:38 Wystarczy kupić jedną podstawkę:

„In addition, although previous Living Card Game Core Sets required multiple purchases to get a complete set of cards, Fantasy Flight Games is proud to announce that just one Marvel Champions: The Card Game Core Set will give you a complete set of cards, giving you everything you need to customize your heroes!”
Nareszcie!!!!!! :D :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Tak, mnie również to przekonało do wejścia w ciemno. Ciekawe, jak dobra będzie do gry solo. Raczej pójdą w stronę LotRa, chyba nie ma co liczyć na kampanię, jak w Horrorze w Arkham.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: eltadziko »

mat_eyo pisze: 01 sie 2019, 12:29 Tak, mnie również to przekonało do wejścia w ciemno. Ciekawe, jak dobra będzie do gry solo. Raczej pójdą w stronę LotRa, chyba nie ma co liczyć na kampanię, jak w Horrorze w Arkham.
Dla mnie lepiej, że bez kampanii, bo do pojedynczego scenariusza zawsze jakoś tak łatwiej usiąść :P

Wracając do samej gry - podobają mi się też karty Obstacles, które wrzuca się do talii wroga i jak wychodzą to konkretny bohater musi podjąć jakąś ciężką decyzję :)

Gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=wFhOaVjfIU8
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

O Panie <3 Karcianka i bitewniak w świecie Marvela? Biorę w ciemno :D

Na sell prawdopodobnie pójdzie HwA lcg, aby to wkleić w kolekcję.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: eltadziko »

Na Facebooku znalazłem zdjęcie z zapowiedziami pierwszych dodatków:

Obrazek

Wygląda na to, że dodatki będą poświęcone albo scenariuszowi/wrogowi albo bohaterowi. Przynajmniej tak wnioskuje po okładkach ;P
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Zorak »

W Hwa LCG tez mozna grac tylko pojedyncze scenariusze.

Ciekawi mnie jak deckbulding. Bo dla mnie to maga wazny aspekt kazdej karcianki. Tutaj maja byc bohaterowie w osobnych dodatkach wiec ciekawe jak z "starymi" bedzie. Czy tylko 1 zestaw kart i w oparciu o to budujesz talie dla danego bohatera.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

eltadziko pisze: 01 sie 2019, 12:37
mat_eyo pisze: 01 sie 2019, 12:29 Tak, mnie również to przekonało do wejścia w ciemno. Ciekawe, jak dobra będzie do gry solo. Raczej pójdą w stronę LotRa, chyba nie ma co liczyć na kampanię, jak w Horrorze w Arkham.
Dla mnie lepiej, że bez kampanii, bo do pojedynczego scenariusza zawsze jakoś tak łatwiej usiąść :P

Wracając do samej gry - podobają mi się też karty Obstacles, które wrzuca się do talii wroga i jak wychodzą to konkretny bohater musi podjąć jakąś ciężką decyzję :)

Gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=wFhOaVjfIU8
Będą wydawać Hero packs, standalone scenarios i story boxes w których będzie „kampania”:

Story Boxes – The larger Story Boxes introduce a series of three to five linked scenarios that let you live out your favorite comic book stories! These boxes contain both new heroes and villains to expand your game of Marvel Champions!

Nie sądzę, ze będzie to aż tak rozwinięte jak AH Lcg, raczej coś na wzór późniejszych dodatków do lotr lcg.
Hazegiant
Posty: 238
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Hazegiant »

Jaram się tym mega! Wchodzę rękami i nogami. Tego mi brakowało na rynku LCG :D Lotr już za dużo ma dodatków i nie jestem super fanem, AH LCG świetne i Marvel to jest to co chce :D :D
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

Jaram się jak Johnny Storm :D Nic tylko czekać !!!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Bary »

Zorak pisze: 01 sie 2019, 13:13 Ciekawi mnie jak deckbulding.
Obawiam się, że będzie ograniczony, pewnie nawet bardziej niż w AH LCG...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: eltadziko »

Mam już obejrzany częściowo ten gameplay z Team Covenant. Jeśli chodzi o deckbuilding to wychodzi na to, że do każdego bohatera jest przypisanych 15 kart, a oprócz tego do talii można dobrać dowolne karty z jednego aspektu. W grze występują 4 aspekty - jeden skupia się na ataku, drugi na obronie, trzeci na zwalczaniu zagrożenia, czwarty na sojusznikach.
Z ciekawych rzeczy, które także zobaczyłem:
- sojusznicy nie są na stałe na stole, zazwyczaj przy użyciu otrzymują jedno obrażenie, więc prędzej czy później odpadną z gry
- gdy Twoja talia się skończy, przetasowujesz ją (inaczej niż we Władcy Pierścieni), więc nawet jak coś odrzucisz za zasoby, może kiedyś do Ciebie wrócić
- niektóre karty działają tylko wtedy jak jesteś w odpowiedniej postaci - albo alter-ego, albo herosem
- w talii wroga jest podstęp, który powoduje, że w zwarcie z graczem wchodzi jego nemesis i karty tego nemesis są wtasowywane do talii wroga. Każdy bohater ma swojego indywidualnego nemesis :D Bardzo mi się to podoba.

Na razie z tego co widzę jest dużo zmian w mechanice w stosunku do Władcy Pierścieni LCG. Z Legendary Marvel też mechanicznie ma to mało wspólnego. Takiej gry mi było trzeba xD
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Pierrnik »

Ktoś się orientuje jakie będzie wymiar kart, bo nie wyobrażam sobie zacnych grafik w mniejszym rozmiarze niż CCG
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Wstępnie wygląda na to, że gra będzie miksem AH LCG i LotRa LCG. W ciemno na pewno nie wezmę, raczej myślę poczekać, przeczytać instrukcję i poprzeglądać recenzje po premierze.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

Oglądam gameplay i nie widzę wiele wspólnego z AH lcg ( poza Kartagina osłabienia). Brak mapy; brak kampanii i punktów doświadczenia; brak punktów akcji; brak żetonów. Jest to zdecydowanie powrót do lotr lcg (regres?). Z tego co widzę to będzie zdecydowania najprostsza i najszybsza do grania spośród tych 3 gier.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kempy »

Kondzio167 pisze: 01 sie 2019, 11:48
kozz84 pisze: 01 sie 2019, 11:38 Wystarczy kupić jedną podstawkę:

„In addition, although previous Living Card Game Core Sets required multiple purchases to get a complete set of cards, Fantasy Flight Games is proud to announce that just one Marvel Champions: The Card Game Core Set will give you a complete set of cards, giving you everything you need to customize your heroes!”
Nareszcie!!!!!! :D :D
Warto mieć na uwadze, że ten Core Set na pewno nie będzie kosztował 40$ jak w poprzednich LCG'ach.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

kempy pisze: 01 sie 2019, 22:31
Kondzio167 pisze: 01 sie 2019, 11:48
kozz84 pisze: 01 sie 2019, 11:38 Wystarczy kupić jedną podstawkę:

„In addition, although previous Living Card Game Core Sets required multiple purchases to get a complete set of cards, Fantasy Flight Games is proud to announce that just one Marvel Champions: The Card Game Core Set will give you a complete set of cards, giving you everything you need to customize your heroes!”
Nareszcie!!!!!! :D :D
Warto mieć na uwadze, że ten Core Set na pewno nie będzie kosztował 40$ jak w poprzednich LCG'ach.
Cena u rebela juz jest. Odjac mozna jakies 20zl ale nadal bedzie kolo 200zl. Wiec placimy mniej niz jak za dwa CSy ale wiecej niz za jeden. Imho good deal
Rebel 6% (trójmiasto)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wincenty Jan »

Myślicie, że Rebel lub ewentualnie Galakta (...) planują polskie wydanie? Albo inaczej, czy jest szansa na wersję PL?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Wincenty Jan pisze: 01 sie 2019, 22:56 Myślicie, że Rebel lub ewentualnie Galakta (...) planują polskie wydanie? Albo inaczej, czy jest szansa na wersję PL?
Skoro Rebel zapowiedział tylko dystrybucję wersji oryginalnej, to na spolszczenie nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kempy »

Sarseth pisze: 01 sie 2019, 22:50
kempy pisze: 01 sie 2019, 22:31
Kondzio167 pisze: 01 sie 2019, 11:48

Nareszcie!!!!!! :D :D
Warto mieć na uwadze, że ten Core Set na pewno nie będzie kosztował 40$ jak w poprzednich LCG'ach.
Cena u rebela juz jest. Odjac mozna jakies 20zl ale nadal bedzie kolo 200zl. Wiec placimy mniej niz jak za dwa CSy ale wiecej niz za jeden. Imho good dealów
Wiadomo w ogóle co będzie w środku? Ilość kart i akcesoriów? Wiadomo ile będą kosztowały dodatki i ile będą miały kart? Czy ilustracje są autorstwa FFG czy to wycinanki i kadry z komiksów? FFG nadal chce zarabiać, więc jeśli tu jest taniej to kosztem czego?

Retail prize ma być ponoć 60$ czyli 1,5 ceny Core Set poprzedniej generacji (40$). Jeśli będzie to adekwatne do zawartości to ok. Jak dla mnie to taki eksperyment, czy przeciętny zjadacz gier, który często skończył zakupy na jednym Core Secie poprzednich LCG'ów przełknie te dodatkowe 20$ mimo, że relacja zawartość/cena karty będzie pewnie ewidentnie na korzyść nowej gry. Chodzi raczej o przełamanie nowej barierę cenowej.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

AH 240 kart za $40, Marvel Champions 350 kart za $60, czyli wychodzi minimalnie gorzej.

Ja czekam na polską edycję. Jeśli nie rebel to Galakta?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Paskuder »

Nie będzie żadnej polskiej edycji. Grę wydaje Rebel i zapowiedział że tylko en. Czyli po najmniejszej linii oporu. Ludzie narzekali na Galakte że zamyka nierentowne lcgi pl i jak rebel przejmie pałeczkę to będzie cudownie. Widać właśnie jak jest wspaniale. Btw rebel właśnie ogłosił zamknięcie xwinga 2ed pl. Nie dociągną nawet do końca cyklu, 6 fala już tylko en.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

Czyli nie ma szans, ze rebel będzie dystrybutorem wersji en a galakta wyda wersje pl? :(

Jeżeli nie będzie wersji pl to jest to IMO ogromny błąd. Hype na marvela jest gigantyczny, pułki w empiku uginają się od komiskow a marka jest teraz większa niż Star warsy.
ODPOWIEDZ