Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Trawers

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Trawers »

vikingowa pisze: 30 cze 2019, 00:30
Poochacz pisze: 29 cze 2019, 22:10 Z tą długością całej gry to zależy. Sama 3 sprawa zajęła mi 40 minut więc z całością w moim przypadku będzie to oscylować raczej ok. 6-7 godzin. I trochę jestem zawiedziony.
Wow! To chyba nie wczuwałeś się w rolę detektywa tak jak ja bo mi każda sprawa zajęła ok 4h a sprawa 3 - 2.5h... Gra dla mnie fantastyczna i bardzo nowatorska. Jak na jednorazówkę bardzo tania bo np. taki EXIT za 50zł daje tylko ok 1 do 2h więc za 100zł dostajemy naprawdę świetną i długą rozrywkę.
Widzisz, ja popieram przedmówcę, sprawa zajmie okolo godziny (nie da się wiecej gdyż gra ogranicza nas czasowo), w sumie mamy 5-10h grania, jest to powodowane jedynie tym ile kto spędzi czasu nad pojedyńcza kartą.
Gra nie daje poczucia nowatorskiej.
Gra nie daje zadowolenia, mamy irracjonalna punktacje, jedynie trochę lepiej zbudowaną niż w Sherlocku.
Gra jest w porządku jeśli grasz nie swoim egzeplarzem.
Polecam zagrać, pobawić się i zapomnieć :wink:
Ostatnio zmieniony 09 lip 2019, 14:21 przez Trawers, łącznie zmieniany 1 raz.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Właśnie czas gry jest najtrudniejszy do oszacowania. Ja np straciłem około godziny lub nawet 1.5 na rozwiązanie zagadki z 3 sprawie bo za dużo kombinowałem a inni po paru lub parunastu minutach dochodzili do konkluzji. A ja dodatkowo po trzech sprawach zrobiłem duże podsumowanie i segregację wszystkich informacji zebranych aby dobrze przygotować się do sprawy numer 4.

Moim zdaniem gra warta każdych pieniędzy ale jeśli odpowiednio wczujecie się w klimat. Bez tego gra traci większość swoich atutów.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 243
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 60 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Poochacz »

vikingowa pisze: 30 cze 2019, 00:30 Wow! To chyba nie wczuwałeś się w rolę detektywa tak jak ja bo mi każda sprawa zajęła ok 4h a sprawa 3 - 2.5h... Gra dla mnie fantastyczna i bardzo nowatorska. Jak na jednorazówkę bardzo tania bo np. taki EXIT za 50zł daje tylko ok 1 do 2h więc za 100zł dostajemy naprawdę świetną i długą rozrywkę.
Ja wiem czy się wczuwałem? Po prostu grałem :) Jakieś tam notatki miałem zrobione ale kwestia 3. sprawy to 5 minut na jej pierwszą część i potem już poleciało. Druga sprawa zajęła mi jakieś 1,5 godziny gdzie w nadgodzinach zdobyłem czysty strzał - nazwisko sprawcy więc nie działałem jakimiś tam półśrodkami. Pewnie - można wyciągnąć jakieś tablice ścieralne itd. i robić klimat tak jak można puszczać sobie soundtracki do Eldritch Horror :D Ale gra sama w sobie jest szybka. Nie jest też do końca dopracowana. We wspomnianej trzeciej sprawie odgadłem szybko jedno z kluczowych nazwisk ale nie mogłem nic z tym zrobić póki gra nie poinformowała mnie wreszcie przy którejś karcie że już czas sprawdzić to nazwisko w bazie Antares.
Nie grałem w EXITY bo trochę nie moje klimaty ale w przypadku Detektywa pierwszy raz żałuję że w jego miejsce nie kupiłem czegoś innego. Na rynku wtórnym kosztuje grosze więc nie odzyskam nawet 70% kosztów gdybym chciał ją teraz sprzedać. Tak więc istotnie - jeśli ktoś chce spędzić czas z tą grą nie opłaci się kupować nówki w sklepie - lepiej zapolować na używkę która zapewne będzie miała niewielkie ślady użycia
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Ciekawe informacje odnośnie planów Portalu związanych z planowanym rozwojem serii Detektyw:

https://www.youtube.com/watch?v=v9ahmHeiseM

Informacje pojawiają się w 25:58 czasu nagrania oraz 28:15
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: jrz8888 »

W związku z tym, że nie poluję na jednorazówki, to wyłapałem grę na rynku wtórnym. Zrobiłem wyjątek, bo nie biorę w ogóle tego rodzaju gier pod uwagę. Zamiar był taki, aby we dwoje, wraz z narzeczoną, spędzić wspólnie czas i poddać się dedukcji przy wciągającej fabule. I rzeczywiście tak jest. Sobota i niedziela po jednym scenariuszu, wtorek kolejny jeden, więc pozostały dwa. Przyznaję, że jestem pełen podziwu, że można stworzyć coś tak złożonego i trzymającego się kupy (zresztą wiele planszówek mnie zaskakuje swoimi mechanikami i pomysłem na grę). W zasadzie to Detektywa nie można nazwać nawet grą planszową, a przynajmniej nie standardową. Liczy się dedukcja, intuicja i podążanie za tropem (odkrywanie kolejnych kart), a także notowanie wszystkiego, aby nie zapomnieć. Poszlak i nazwisk jest bowiem cała masa.
Bardzo mi się podoba, chociaż na pewno nie jest to gra dla każdego. Przede wszystkim potrzeba dużo cierpliwości w rozwiązywaniu sprawy i trzeba nastawić się na 2-3 godziny grania. No i trzeba zrozumieć, że to nie jest typowa gra planszowa, a po prostu jej odmiana.

Odradzam ludziom, którzy:
- nie mają cierpliwości,
- zamierzają grać w pojedynkę (jakoś sobie tego nie wyobrażam, bo wieje nudą bez wzajemnej dedukcji),
- chcą rywalizacji, kości, zagrywania kart, przesuwania się po planszy. To nie jest typowa gra planszowa, a bardziej inna forma rozgrywki, porównywalna do czytania ciekawego kryminału (oczywiście nie dosłownie), kojarzenia faktów i rozwiązywania zagadek.

Oczywiście planujemy dokończyć kampanię i natychmiast sprzedać.
W grę nie ma absolutnie żadnego sensu grać ponownie, a nawet powtarzać jednego scenariusza. Jak kogoś ciekawią niektóre tropy, to sugeruję przejrzeć wszystkie po zakończeniu gry. Ja taką metodę zastosowałem :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Kilson »

jrz8888 pisze: 10 lip 2019, 07:22 Jak kogoś ciekawią niektóre tropy, to sugeruję przejrzeć wszystkie po zakończeniu gry. Ja taką metodę zastosowałem :)

Pozdrawiam.
Jeśli masz na myśli zakończenie całej kampanii, to pewnie że można, ale jeśli robiłeś to po każdym scenariuszu to sobie ułatwiłeś i zaspoilerowałeś, bo końcówka kampanii mocno czerpie z poprzednich spraw, a wynik końcowy bazuje zdaje się na tym, czego dowiedziałeś się wcześniej i na dowodach zebranych w całej kampanii.
Ja po przejściu dowiedziałem się, że pewne wątki całkowicie pominąłem, ale końcówka i tak była zdecydowanie najlepsza i osiągnąłem świetny wynik, mimo bardzo słabych wyników na początku. Po kiepskiej moim zdaniem sprawie trzeciej odpuściłem na dłuższy czas, ale jak się przemogłem, żeby dokończyć, to byłem mile zaskoczony sprawą 4 i 5.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

jrz8888 pisze: 10 lip 2019, 07:22 Odradzam ludziom, którzy:
- zamierzają grać w pojedynkę (jakoś sobie tego nie wyobrażam, bo wieje nudą bez wzajemnej dedukcji),
Nie zgadzam się. Świetne mi się grało solo, wogóle nie było nudno i bardzo polecam tym, którzy nie mają stałej ekipy do rozegrania całej kampani. Myślę, że było nawet trudniej bo faktycznie nie miałam się kogo poradzić ale każdą sprawę rozwiązałam pozytywnie więc radość i duma były ogromne:-)
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: jrz8888 »

Kilson pisze: 10 lip 2019, 08:54 Jeśli masz na myśli zakończenie całej kampanii, to pewnie że można, ale jeśli robiłeś to po każdym scenariuszu to sobie ułatwiłeś i zaspoilerowałeś, bo końcówka kampanii mocno czerpie z poprzednich spraw, a wynik końcowy bazuje zdaje się na tym, czego dowiedziałeś się wcześniej i na dowodach zebranych w całej kampanii.
Wiedziałem, że w ten sposób mogę sobie zepsuć rozgrywkę, więc nie sprawdzałem po każdym scenariuszu, a odłożyłem niewykorzystane karty do pudełka. Zamierzam to zrobić po zakończeniu kampanii.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

Czy ktoś już wie o co chodzi z tym jednorazowym kodem bonusowym z dodatku który trzeba gdzieś wpisać podczas gry?
Jesteśmy po drugim scenariuszu a nic takiego nie widziałem.
Miało to promować zakup nowej gry.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: YoYo »

Jools pisze: 07 sie 2019, 09:13 Czy ktoś już wie o co chodzi z tym jednorazowym kodem bonusowym z dodatku który trzeba gdzieś wpisać podczas gry?
Jesteśmy po drugim scenariuszu a nic takiego nie widziałem.
Miało to promować zakup nowej gry.
Ale ten kod masz na instrukcji z tego co pamiętam :). Nie w scenariuszach.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

YoYo pisze: 07 sie 2019, 20:11
Jools pisze: 07 sie 2019, 09:13 Czy ktoś już wie o co chodzi z tym jednorazowym kodem bonusowym z dodatku który trzeba gdzieś wpisać podczas gry?
Jesteśmy po drugim scenariuszu a nic takiego nie widziałem.
Miało to promować zakup nowej gry.
Ale ten kod masz na instrukcji z tego co pamiętam :). Nie w scenariuszach.
Moje pytanie dotyczyło gdzie ten kod wpisać.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: YoYo »

Jools pisze: 07 sie 2019, 22:42 Moje pytanie dotyczyło gdzie ten kod wpisać.

Aaaa ok, no to niestety, nie wpiszesz go nigdzie :wink: .
Zobacz ten post viewtopic.php?f=1&t=48791&start=525#p1133277 .
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

YoYo pisze: 08 sie 2019, 22:09
Jools pisze: 07 sie 2019, 22:42 Moje pytanie dotyczyło gdzie ten kod wpisać.

Aaaa ok, no to niestety, nie wpiszesz go nigdzie :wink: .
Zobacz ten post viewtopic.php?f=1&t=48791&start=525#p1133277 .
WTF?
To po co te całe zapewnianie Trzewiczka że chcą dać bonus dla tych którzy kupili pierwotną wersję..
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Chyba zrozumiałe ze jak jej nie pozbędziesz to w przyszłości będzie jakiś bonus przygotowany. Nikt nie wie co ale nie spodziewałbym się niczego spektakularnego. Może jakieś darmowe sprawy lub rabat na kolejne gry z serii.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

Po zagraniu stwierdzam iż jest co najwyżej średni.

Co się nie spodobało:
- kiepska jakość wykonania - cieńkie planszetki, brak porządnej instrukcji, kiepska plansza (druga strona mówi żeby kłaść żetony prawdopodobieństwa ale pola na planszy są tak małe że żetony nie mieszczą się w polach),
- brak wyjaśnienia w instrukcji niektórych mechanik (np. druga strona planszy w trzecim scenariuszu i czerwone pole, np. czy jak wyciągnę kartę ze znacznika to niewadomo czy trzeba pojechać na wskazaną lokalizację),
- sprawy są tak wypakowane danymi że aż się odechciewa, tego jest tyle że w zasadzie trzeba by siedzieć i wszystko dokumentować (bo nawigowanie po danych w Antaresie to nieporozumienie, patrz niżej), albo wydrukować, co wtedy by mieli robić inni gracze gdy jeden by siedział i robił dokumentacje ze wszystkiego, a bez zanotowania i analizy danych nie da się dobrze ogarnąć sprawy,
- kod bonusowy z instrukcji nic nie robi (potwierdzone przez samego autora)
- aplikacja Antares z dodatku to jakaś kpina, wiem że miało to symulować lata 80 ale na litość boską, tego nie da się obsługiwać.

No i zastrzeżenia do samego autora:
- Trzewiczek mówił na nagraniu live że chce wynagrodzić osoby które kupiły grę z pierwszej ręki (nówka) przez dodanie kodu bonusowego, ale okazało się że ten kod nic nie robi,
- Trzewiczek mówił że scenariusze są niezależne i można je grać w dowolnej kolejności - co za stek bzdur, wszystkie sprawy są ze sobą powiązane i znajomość poprzedniego duże daje, także powinno się grać 1>2>3, choć mimo powiązania sprawy nie stanowią kampanii jak w podstawce,
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Moja grupa z kolei uważa, że sprawy ze Zbrodni LA są dużo równiejsze (jakościowo, merytorycznie) niż z podstawki (vide: sprawa z wierszykiem). Notatki robi u nas jedna osoba, inna obsługuje laptop, dodatkowo jedna osoba robi też mapę myśli na tablicy. Rozwiązywanie spraw z dodatku poszło nam dużo lepiej niż z podstawki i bawiliśmy się świetnie. Szczególnie ostatnia sprawa jest super i jej rozwiązanie sprawiło nam dużo satysfakcji.
A to że plansza ani karty postaci nie są z twardej tektury? Bo dodatek ma służyć na - w domyśle - trzy rozgrywki, a tych komponentów nie międli się w dłoniach, ot, leżą sobie na stole. Moim zdaniem podejście Portalu bardzo uzasadnione.
Niestety w dodatku wydawnictwo nie ustrzegło się błędów i niejasności. Ta druga to właśnie m.in. wspomniane wyżej "czerwone" godziny (nocne) na planszy dla ostatniej sprawy. Głowiliśmy się, czy np. nie okaże się, że podczas tych godzin nie będzie można nic sprawdzić w laboratorium etc. Zupełnie niepotrzebnie, bo okazało się, że to tylko fantazja grafika, ale dziwię się, że tak doświadczony projektant jak Trzewik nie zwrócił uwagi na tą nieopisaną nigdzie kolorystykę. Z błędów merytorycznych, to - podobnie jak to było w jednej ze spraw z podstawki - są rozbieżności w określeniu liczby dostępnych godzin na rozwiązanie sprawy 3. Inną liczbę wskazano w opisie, a inna wynika z planszy (my kierowaliśmy się tą drugą przesłanką).
Druga rzecz to błędy ortograficzne i gramatyczne w treściach kart/antaresu. Jest nieco lepiej niż w podstawce (o tamtych błędach pisałem kilkanaście stron wcześniej), ale wciąż jest ich trochę i wkurza mnie ta niechlujność językowa w grze tekstowej... :roll:
Nic to, kolejne dodatki też kupię, bo warto! A może też z czasem doczekam się staranniejszej redakcji w serii Detektywa? :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

Teaser nowego dodatku:

Obrazek
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: emka »

Czy dodatek Zbrodnie L.A. nawiązuje w jakikolwiek sposób do podstawki? Chodzi mi o to, czy nic nie stracę lub nie zaspoileruję sobie czegoś, jeśli zacznę grę od dodatku, a dopiero potem rozegram kampanię z podstawki.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

emka pisze: 25 sie 2019, 02:53 Czy dodatek Zbrodnie L.A. nawiązuje w jakikolwiek sposób do podstawki? Chodzi mi o to, czy nic nie stracę lub nie zaspoileruję sobie czegoś, jeśli zacznę grę od dodatku, a dopiero potem rozegram kampanię z podstawki.
Nie nawiązuje, te kampanie są zupełnie niezależne.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: YoYo »

Bonusik się szykuje, a co jakbym chciał mieć wydrukowany przez Portal ;)?
Może by była opcja zakupu?
Portal Games świętuje pierwszą rocznicę wydania gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa. Z tej okazji publikujemy bonusową sprawę „Przyczyny Naturalne”. Będzie dostępna całkowicie bezpłatnie na stronie Portal Games od 23 września.

Profesor Calvin Higgs zostaje znaleziony martwy w swoim laboratorium w Instytucie Biologii Uniwersytetu Wspólnoty Narodów w Wirginii. Czy uda Ci się dowiedzieć dlaczego zmarł? Kto jest odpowiedzialny? Twoje umiejętności detektywistyczne, duch współpracy grupowej i wyobraźnia są niezbędne, aby wyjaśnić tę zbrodnię.

„Przyczyny Naturalne” to krótka sprawa z czasem gry około 90 minut. To idealna okazja, by poznać grę Detektyw i rozpocząć zabawę! Dla graczy, którzy znają już Detektywa to możliwość, by zaprezentować grę nowym graczom i wprowadzić ich w świat Detektywa!

Na stronie internetowej gracze znajdą zasady gry i pliki do wydruku razem ze wszystkimi materiałami potrzebnymi aby rozegrać sprawę (nawet dla tych, którzy nie posiadają gry bazowej!)

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa jest grą kooperacyjną dla 1 do 5 graczy, z których każdy przyjmuje rolę śledczego próbującego rozwikłać zbrodnię.
Obrazek
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Będzie można kupić w Sklepie Portalu. Nie wiem czy od razu w premierę, ale będzie taka możliwość na pewno.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

Zdecydowanie poczekam na wydrukowaną już wersję🤗
skbr
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2019, 15:53
Been thanked: 1 time

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: skbr »

Przepraszam, czy w końcu wiadomo do czego będzie użyty kod z instrukcji dodatku? :D
ODPOWIEDZ