Dice Settlers (Dávid Turczi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Casiliasplp »

Ktoś może ma jakieś super info o tym że ta gra będzie po polsku ? Zamówiłem edycję KS ale słabo u mnie z graczami (w których jest język ang) przekupili mnie surowcami i budynkami :P
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1389 times

Re: [KS]Dice Settlers

Post autor: Leser »

Casiliasplp pisze: 17 wrz 2018, 22:58 Ktoś może ma jakieś super info o tym że ta gra będzie po polsku ? Zamówiłem edycję KS ale słabo u mnie z graczami (w których jest język ang) przekupili mnie surowcami i budynkami :P
Dice Settlers ukażą się po polsku w okolicach wakacji 2019 r. nakładem Lucrum Games.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1389 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

Dla zainteresowanych - wraz z premierą Dice Settlers do sklepów trafi (niezbyt duży) kontyngent ekskluzywnych surowców (kickstarterowych).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: kaimada »

tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: tsodo »

Leser pisze: 21 maja 2019, 13:51 Dla zainteresowanych - wraz z premierą Dice Settlers do sklepów trafi (niezbyt duży) kontyngent ekskluzywnych surowców (kickstarterowych).
A wiadomo, w których sklepach będzie można kupić te ładniejsze surowce ?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1389 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

tsodo pisze: 22 lip 2019, 14:18
Leser pisze: 21 maja 2019, 13:51 Dla zainteresowanych - wraz z premierą Dice Settlers do sklepów trafi (niezbyt duży) kontyngent ekskluzywnych surowców (kickstarterowych).
A wiadomo, w których sklepach będzie można kupić te ładniejsze surowce ?
W tych, które zamówią. Na razie jeszcze nie mam wiedzy w tym temacie, ale zakładam, że wszystkie wiodące sklepy coś dla siebie wezmą.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
greggreg123
Posty: 48
Rejestracja: 31 mar 2019, 00:05
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: greggreg123 »

Właśnie jestem po pierwszej partyjce na polskim egzemplarzu (dzięki Kaimada ZnadPlanszy :D ) Grało się bardzo przyjemnie we 2 osoby, czułem taki klimacik rozrastania swojej cywilizacji, oczywiście nie graliśmy za bardzo optymalnie i za bardzo dałem się rozrosnąć przeciwnikowi, sama przewaga 5 domków do 3 zrobiła taką przewagę punktową że niczym nie byłem wstanie tego nadrobić. Nie mogę się doczekać przyszłych partii w szerszym gronie :D
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 17:03 przez greggreg123, łącznie zmieniany 1 raz.
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Casiliasplp »

Już jest !?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jak dla mnie jest to takie Keyflowerowate...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: kaimada »

Casiliasplp pisze: 07 sie 2019, 03:46 Już jest !?
Można było wygrać w konkursie ;)
Premiera w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 sie 2019, 07:47 Jak dla mnie jest to takie Keyflowerowate...
:shock:

Co tam jest związane z Keyflowerem, poza kafelkami?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Ink »

Recenzja na łamach Games Fanatic -> o tutaj.

Bardzo do mnie trafiła ta gra: dynamiką, regrywalnością, świeżością. Od kiedy osadnicy wyprowadzili się z Catanu, są coraz fajniejsi ;)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1389 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

Ink pisze: 07 sie 2019, 11:54 Recenzja na łamach Games Fanatic -> o tutaj.

Bardzo do mnie trafiła ta gra: dynamiką, regrywalnością, świeżością. Od kiedy osadnicy wyprowadzili się z Catanu, są coraz fajniejsi ;)
Dice Settlers jest super (co innego mogę napisać jako pracownik wydawcy;P), ale nie sądziłem, że aż tak Ci podejdzie =)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Ink »

Leser pisze: 07 sie 2019, 14:11
Ink pisze: 07 sie 2019, 11:54 Recenzja na łamach Games Fanatic -> o tutaj.

Bardzo do mnie trafiła ta gra: dynamiką, regrywalnością, świeżością. Od kiedy osadnicy wyprowadzili się z Catanu, są coraz fajniejsi ;)
Dice Settlers jest super (co innego mogę napisać jako pracownik wydawcy;P), ale nie sądziłem, że aż tak Ci podejdzie =)
Otóż ja również nie :) Ani hype'u na to jakiegoś ogromnego nie było, ani ze mnie wielki koneser gier kościanych. A tu wszystko po prostu kliknęło nadspodziewanie dobrze.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: ko2a »

Jak się sprawuje na dwie osoby?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1389 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

ko2a pisze: 07 sie 2019, 16:54 Jak się sprawuje na dwie osoby?
Wyraźnie spada poczucie interakcji, może być tak, że każdy pójdzie w swoją stronę - dużo tu jednak zależy od samych graczy. Nadal jest to bardzo fajna rozgrywka, w dodatku zazwyczaj bardzo dynamiczna. Wydaje mi się jednak, że pełnym blaskiem lśni przy większej liczbie graczy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: karawanken »

Kiedy dokładnie premiera?
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Dewon23 »

Wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo dobra gra i powinna zostać bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Niestety w odniesieniu sukcesu może być tylko jeden problem, którym jest cena 🙁 Rozmawialiśmy wczoraj z kumplami między innymi na temat Dice Settlers, każdy wyraził zainteresowanie grą ale wszyscy zgodzili się, że cena jest nieadekwatna do zawartości. Co prawda to tylko zdanie pięciu osób ale już dawno nie byliśmy tacy zgodni. Gdyby to było max 130 zł. to w środę zapewne byśmy już testowali, a tak niestety pozostanie obyć się smakiem 😥 Mimo że pewnie nie uda mi się zagrać w Dice Settlers to życzę Lucrum Games żeby nakład wyprzedał się tak szybko jak to miało miejsce z Brzdękiem 😀
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: probbi »

160 zł patrząc na zawartość nie jest chyba zbytnia przesadą. A jak widzę po o szopie to ceny zaczynają się właśnie od ok tego pulapu
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

probbi pisze: 08 sie 2019, 20:27 160 zł patrząc na zawartość nie jest chyba zbytnia przesadą. A jak widzę po o szopie to ceny zaczynają się właśnie od ok tego pulapu
A widziałeś cenę i zawartość Osadnicy KP ?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1389 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

Dewon23 pisze: 08 sie 2019, 19:53 wszyscy zgodzili się, że cena jest nieadekwatna do zawartości.
Nie moją rolą jest oceniać adekwatność ceny do zawartości - to święte prawo klienta. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że zawartość pudła jest NAPRAWDĘ bogata. I w dużej mierze przekłada się to na gameplay. Na przykład kombinacji kart technologii jest pierdyliard, a potrafią one mocno wpłynąć na przebieg rozgrywki.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: tsodo »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 sie 2019, 21:05
probbi pisze: 08 sie 2019, 20:27 160 zł patrząc na zawartość nie jest chyba zbytnia przesadą. A jak widzę po o szopie to ceny zaczynają się właśnie od ok tego pulapu
A widziałeś cenę i zawartość Osadnicy KP ?
Pamiętaj, że na cenę gry składa się nie tylko produkcja elementów. Naprawdę takie porównywanie nie ma wielkiego sensu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: rastula »

szkoda, że nawet wydawca przyznaje że gra traci dynamikę na 2os. gra wyglada ciekawie, ale 2os to u mnie 90% gier a budżet nie jest z gumy...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Nazywanie tej ceny za wysoką to jakiś absurd. Dice Settlers można dziś zamówić choćby w 3trolle za 150 z. Jeśli to jest dużo za ładną, porządnie wydaną, posiadającą customowe, drukowane kostki i przede wszystkim bardzo dobrą grę, to nie wiem, która gra jest warta swojej ceny.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: EVOCATVS »

W wersji PL będzie dodawane promo do Teotihuacan?
ODPOWIEDZ