Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Wynik Sekretnego imienia zależy mocno od teamu, nasz wsysał wskazówki aż miło i przeszliśmy to ze sporym zapasem czasu.
A w Zapłacie za grzechy celem nie jest wyklęcie ich wszystkich - tylko tylu, ilu się uda. Czterech to jest przypadek skrajny, który powinien się zdarzyć wyłącznie od wielkiego dzwonu, jak się gwiazdy ułożą w porządku. Wyklęcie dwóch to już dobry rezultat, nie ma sensu przeciągać tego scenariusza. To scenariusz analogiczny do Undimensioned and Unseen - tam też nie ma sensu na siłę próbować tłuc wszystkie pomioty; lepiej bezpiecznie ubić tyle, ile się da, a jak się akcja zagęści - zrezygnować.
Ja do tej pory miałem wrażenie niższego poziomu trudności niż w Zakazanej Erze - pierwszy scenariusz w ekipie dwuosobowej poszedł stosunkowo łatwo, w drugim perfekcyjny rezultat, w trzecim poszło nam b. dobrze (ale mieliśmy trochę szczęścia), czwarty - po traumie na badacza, ale to nasza wina, bo cisnęliśmy dłużej, niż powinniśmy :D I gracze z grupy fejsowej raczej potwierdzają, że Krąg jest litościwszy dla badaczy od Ery.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Swoją drogą w zapłacie za grzechy heretyków nie trzeba wygnać, tylko wystarczy jak są w twoim obszarze jako karty fabularne. Wygnanie ich daje tylko punkt doświadczenia :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Munchhausen pisze: 07 sie 2019, 20:41
kozz84 pisze: 07 sie 2019, 19:32 -3- Chłopaki z Galakty przyłożyli się, bo nie widzę żadnych rażących błędów w tłumaczeniu :)
To niesamowite, ile można zyskać na jakości tłumaczeń, jeżeli zaangażuje się fanów danej gry. Inne wydawnictwa niech biorą przykład :)
Nie jestem w temacie. Możesz rozwinąć?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

W tłumaczeniu pomaga grupa fanów z FB.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że Galakta nie może udostępniać wcześniej kart (przed premierą), więc nie da rady żeby ktokolwiek oprócz tłumacza to widział wcześniej. W jaki więc sposób ludzie z FB mają do tego dostęp?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

alpha pisze: 08 sie 2019, 22:25 Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że Galakta nie może udostępniać wcześniej kart (przed premierą), więc nie da rady żeby ktokolwiek oprócz tłumacza to widział wcześniej. W jaki więc sposób ludzie z FB mają do tego dostęp?
Może są w ekipie tłumaczy po prostu ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

OK, ale w takim razie nie można wtedy pisać, że fani z FB pomagają Galakcie w tłumaczeniu czy sprawdzaniu, tylko że tłumacze Galakty udzielają się na FB :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Można, jeśli fani z FB zostali zwerbowani do ekipy lokalizacyjnej w celu podniesienia jakości tłumaczenia ;>
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

alpha pisze: 08 sie 2019, 22:53 OK, ale w takim razie nie można wtedy pisać, że fani z FB pomagają Galakcie w tłumaczeniu czy sprawdzaniu, tylko że tłumacze Galakty udzielają się na FB :)
Zdecydowanie można tak o nas pisać.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

alpha pisze: 08 sie 2019, 22:53 OK, ale w takim razie nie można wtedy pisać, że fani z FB pomagają Galakcie w tłumaczeniu czy sprawdzaniu, tylko że tłumacze Galakty udzielają się na FB :)
To znaczy że nie byli fanami Horroru w Arkham? Zostali zwerbowani spośród społeczności. Zresztą po co spierać sie o nazwanie tematu skoro ważne jest ze są efekty
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Tak klaryfikujac.
Tłumaczenie itp cały czas robi Galakta. Osoby z FB tylko pomagaja wychwycic ew bledy przed oddaniem do druku - typowa korekta.

Btw 23.08 wracamy do Carcosy :-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

Ta gra kusi mnie od jakiegoś czasu i chciałbym w nią wejść, ale widzę, że są problemy z dodatkami, mam więc pytanie do znawców, jest sens inwestować w tą grę, czy lepiej przejść na Horror w Arkham 3 edycja? A jeżeli warto, bo są szanse na dodruki dodatków, albo da się grać bez tych brakujących, to jakie dodatki i w jakiej kolejności kupować? Zaznaczam, że jestem 100% laikiem w tego typu grach, ale kuszą opinie tutaj wyrażane (choć przyznam, że nie przeczytałem jeszcze całego wątku tutaj), więc będę zobowiązany za pomoc.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Nie grałem w 3ed, ale grałem w posiadlosc, 2ed, Eldritch horror i żadna gra mi nie podeszła. Nie jestem fanem ameritrashu, przez co planszowe gry ffg są dla mnie zbyt losowe. Gry ccg/lcg są to również ameritrash, jednak wydaje mi się, że mam więcej kontroli nad grą. Gameplay AH lcg jest nieporównywalnie lepszy od każdej innej gry z serii AH.

IMO warto inwestować w AH lcg. Jesteśmy na 4 cyklu i nie było jeszcze żadnych bubli. Dodatki najlepiej kupować po kolei w ramach jednego cyklu. Pudełko Deluxe zaczyna cykl i 6 małych paczek kontynuuje go. Obecnie nie ma w obiegu 2 małych paczek, muzeum miskatonic z pierwszego cyklu i nieopisywalna przysięga z drugiego. Najlepiej grać w cały cykl w trybie kampanii, wiec bardziej musiał poszukać na Allegro tych paczek.

Ale najpierw sprawdź czy ta gra w ogóle ci się spodoba. Kup podstawowe pudełko (~100 pln) i graj w koszulkach. Jak ci podejdzie to super, jak nie to sprzedasz bez problemu.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Quba40 »

Zorak pisze: 09 sie 2019, 07:31 Tak klaryfikujac.
Tłumaczenie itp cały czas robi Galakta. Osoby z FB tylko pomagaja wychwycic ew bledy przed oddaniem do druku - typowa korekta.

Btw 23.08 wracamy do Carcosy :-)
Potwierdzam, jest kilku zapaleńców z grupy FB Horror w Arkham: Gra karciana, którzy przede wszystkim pomagają w korekcie i czasami coś doradzą w kwestii tłumaczenia.

suibeom pisze: 09 sie 2019, 08:53 Ta gra kusi mnie od jakiegoś czasu i chciałbym w nią wejść, ale widzę, że są problemy z dodatkami, mam więc pytanie do znawców, jest sens inwestować w tą grę, czy lepiej przejść na Horror w Arkham 3 edycja? A jeżeli warto, bo są szanse na dodruki dodatków, albo da się grać bez tych brakujących, to jakie dodatki i w jakiej kolejności kupować? Zaznaczam, że jestem 100% laikiem w tego typu grach, ale kuszą opinie tutaj wyrażane (choć przyznam, że nie przeczytałem jeszcze całego wątku tutaj), więc będę zobowiązany za pomoc.
Prawdopodobnie będą wznowione druki kolejnych cykli, a jeśli nie to być może chociaż w formie Druk na Żądanie dostaniesz pojedyncze brakujące mythoski - natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby zbierać od cyklu, który jest dostępny. Musisz mieć tylko na uwadze, że cykl 7 dodatków (1 delux i 6 mythosków) składa się na zamkniętą 8-scenariuszową kampanię i zwyczajnie nie ma sensu kupować tylko jej części ponieważ decyzje badaczy oraz to czy zwyciężyli czy przegrali mają konsekwencje w następnych scenariuszach. Dlatego najpierw zorientuj się, który cykl posiada wszystkie dodatki i ją kupuj w pierwszej kolejności.

Sugeruję kupowanie w kolejności wydawniczej, jeśli gra się spodoba to sam stwierdzisz, że potrzebujesz drugą podstawkę aby w pełni cieszyć się budowaniem bardziej optymalnych talii.
Przede wszystkim kup podstawkę i sprawdź czy gra mechanicznie Ci pasuje, tylko miej na uwadze, że podstawka to taka namiastka tego co odkryjesz w pełnoprawnym cyklu, tutaj masz tylko 3 scenariusze, które nie są zbyt porywające fabularnie.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

[
Spoiler:
W planie miałem zakup podstawki i jakiegoś całego cyklu. Jednakże problem z dostępnością i możliwością skompletowania takowego -allegro z ich kosmicznymi cenami nie wchodzi w rachubę - skutecznie mnie zniechęcił. W każdym razie dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Sprawdź grupę na Facebooku i oferty tu na forum. Czasami trafia się podstawka i cały cykl Dunwich lub Carcosa w bardzo atrakcyjnej cenie. Faktycznie jeśli chodzi o dostępność w sklepach, to teraz jest kiepski moment, bo do każdego z dwóch pierwszych cykli czegoś brakuje.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

A wiadomo czy będą dodruki tych małych paczek?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeśli będą to pewnie tylko Druk na żądanie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Hoho to trzeba przyjanuszować i kupić parę paczek.

Tak na poważnie czemu dnż? Dodruk Dziedzictwa dunwich był normalny, prawda?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

kozz84 pisze: 09 sie 2019, 17:50 Hoho to trzeba przyjanuszować i kupić parę paczek.

Tak na poważnie czemu dnż? Dodruk Dziedzictwa dunwich był normalny, prawda?
Polityka FFG - przy dodruku małych dodatków trzeba zamówić cały cykl, czyli sześć paczek, a to już mało opłacalne w przypadku polskiej wersji.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

arian pisze: 09 sie 2019, 16:20 Sprawdź grupę na Facebooku i oferty tu na forum. Czasami trafia się podstawka i cały cykl Dunwich lub Carcosa w bardzo atrakcyjnej cenie. Faktycznie jeśli chodzi o dostępność w sklepach, to teraz jest kiepski moment, bo do każdego z dwóch pierwszych cykli czegoś brakuje.
Na galakcie w sklepie, z cyklu Dunwich, brakuje - chyba bo nigdzie nie mogę znaleźć, które dodatki wchodzą na dany cykl - tylko Muzeum Miskatonic. Czy bez tego dodatku da się grać? Planuję zakupy i cały czas biję się z myślami brać nie brać.
Czy druk na żądanie tak bardzo odstaje od normalnego, że nie warto w to wchodzić?

I jeszcze jedno pytanie, jest gdzieś dostępny spis dodatków, które wchodzą na dany cykl?
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

suibeom pisze: 09 sie 2019, 19:08 I jeszcze jedno pytanie, jest gdzieś dostępny spis dodatków, które wchodzą na dany cykl?
Tutaj jest kompletna lista: https://arkhamdb.com/search
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

brazylianwisnia pisze: 09 sie 2019, 17:35 Jeśli będą to pewnie tylko Druk na żądanie.
Oby nie.
Druk na żądanie to zło
Wyższa cena za gorszą jakość.
Jeśli zrobiliby reprint 1 cyklu w formie DnŻ to znaczy że polska wersja upada.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

To tylko bedzie oznaczać że Galakta nie spodziewa się napływu wielu nowych graczy. Zresztą nie wiem czy ktoś co jest zainteresowany cyklem DD będzie zainteresowany 6,7 czy 8ym cyklem w krótkim czasie. Nie WIADOMO tez jakie są minimalne zamówienia u FFG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

suibeom pisze: 09 sie 2019, 19:08 Na galakcie w sklepie, z cyklu Dunwich, brakuje - chyba bo nigdzie nie mogę znaleźć, które dodatki wchodzą na dany cykl - tylko Muzeum Miskatonic. Czy bez tego dodatku da się grać? Planuję zakupy i cały czas biję się z myślami brać nie brać.
Czy druk na żądanie tak bardzo odstaje od normalnego, że nie warto w to wchodzić?
Ciężko grać w kampanię jeśli nie ma jednej paczki. Od biedy możesz przeczytać zarys fabularny i wybrać jakieś zakończenie, ale jest to trochę bez sensu. Sporo tracisz nie grając we wszystkie misje. Do tego często w wielu misjach (wydaje mi się ze w tej również) zdobywasz karty, które wchodzą ci do talii. Bez dodatku nie możesz tego robić.

Zawsze możesz kupić dwa ostatnie cykle. Zapomniana Era i Przerwany krąg są do kupienia w komplecie.

Druk na żądanie znacznie odbiega jakością od normalnego. Płacisz więcej za gorszy produkt.

PS Najprościej napisać do nich i zapytać się czy planują dodruki małych paczek. Sam chciałem napisać na ich forum, ale nie mogę się zarejestrować :/
ODPOWIEDZ