Dice Settlers (Dávid Turczi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: mat_eyo »

EVOCATVS pisze: 09 sie 2019, 10:31 W wersji PL będzie dodawane promo do Teotihuacan?
Tak, jest nawet ich opis w polskiej instrukcji ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

rastula pisze: 09 sie 2019, 08:33 szkoda, że nawet wydawca przyznaje że gra traci dynamikę na 2os. gra wyglada ciekawie, ale 2os to u mnie 90% gier a budżet nie jest z gumy...
Akurat dynamika w rozgrywce dwuosobowej nie spada, a raczej rośnie. Spada poczucie interakcji, jest mniej walki.
EVOCATVS pisze: 09 sie 2019, 10:31 W wersji PL będzie dodawane promo do Teotihuacan?
Będą, potwierdzam.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: hadrian »

Leser pisze: 09 sie 2019, 12:37 Akurat dynamika w rozgrywce dwuosobowej nie spada, a raczej rośnie. Spada poczucie interakcji, jest mniej walki.
O i to jest bardzo potrzebna mi informacja w kontekście myślenia o grze z żoną, dziękuję! :)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Z jednej strony poczucie interakcji spada, z drugiej dużo łatwiej spełnić wymagania akcji ataku (atakować można namioty tylko jednego gracza), mając tylko jednego przeciwnika 8)
greggreg123
Posty: 48
Rejestracja: 31 mar 2019, 00:05
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: greggreg123 »

EVOCATVS pisze: 09 sie 2019, 10:31 W wersji PL będzie dodawane promo do Teotihuacan?
Mam polski egzemplarz i posiadam takowe promo ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: rastula »

dobra, dobra... przyjrzę się bliżej :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

mat_eyo pisze: 09 sie 2019, 09:36 Nazywanie tej ceny za wysoką to jakiś absurd. Dice Settlers można dziś zamówić choćby w 3trolle za 150 z. Jeśli to jest dużo za ładną, porządnie wydaną, posiadającą customowe, drukowane kostki i przede wszystkim bardzo dobrą grę, to nie wiem, która gra jest warta swojej ceny.
Jeżeli ktoś ma zajawkę na tę grę to cena może być nawet spoko, ale...
Jeżeli to tylko opcja zakupowa to niestety cena jest problematyczna bo przy kwocie 160 zł włącza mi się myślenie na zasadzie: 160 zł? Hm... a może lepiej dołożyć te dwie dyszki i walnąć preorder Brassa!?
No i to co pisałem już wcześniej, mam Keyflowera i dlatego Dice Settlers wydaje mi się pozycją wtórną, oczywiście pod względem wizualnym :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 74 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: czarny kapelusz »

A ja się właśnie mocno zastanawiam nad zakupem tego jako "gry rodzinnej"... Starsza córa łapie wszystko więc będzie grała, celuję więc bardziej pod syna, który łupie głównie w gry typu Summoner Wars coby pogłówkował trochę bardziej... Gra wydaje się rewelacyjna tylko ciągle zastanawiam się czy będzie chęć by do niej wracać... Więc znów standardowe pytanie kupić już czy czekać na więcej opinii?? Kto już grał niech pisze 8)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: mat_eyo »

czarny kapelusz pisze: 09 sie 2019, 21:02 A ja się właśnie mocno zastanawiam nad zakupem tego jako "gry rodzinnej"... Starsza córa łapie wszystko więc będzie grała, celuję więc bardziej pod syna, który łupie głównie w gry typu Summoner Wars coby pogłówkował trochę bardziej... Gra wydaje się rewelacyjna tylko ciągle zastanawiam się czy będzie chęć by do niej wracać... Więc znów standardowe pytanie kupić już czy czekać na więcej opinii?? Kto już grał niech pisze 8)
Tak w zasadzie to o co pytasz? Czy będziesz do niej wracał? Nie wiem. Czy córka będzie do niej wracała? Nie wiem. Czy syn będzie do niej wracał? Nie mam pojęcia.

Czy gra jest regrywalna? Bardzo, przede wszystkim dzięki dużej liczbie technologii, spośród których losujemy zestaw na daną partię. Czy przy podobnym zestawie technologii da się zagrać na różne sposoby? Tak, bo gra oferuje kilka równorzędnych źródeł punktów.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

czarny kapelusz pisze: 09 sie 2019, 21:02 A ja się właśnie mocno zastanawiam nad zakupem tego jako "gry rodzinnej"... Starsza córa łapie wszystko więc będzie grała, celuję więc bardziej pod syna, który łupie głównie w gry typu Summoner Wars coby pogłówkował trochę bardziej... Gra wydaje się rewelacyjna tylko ciągle zastanawiam się czy będzie chęć by do niej wracać... Więc znów standardowe pytanie kupić już czy czekać na więcej opinii?? Kto już grał niech pisze 8)
Regrywalność to potężny atut Dice Settlers. Próg wejścia nie jest jakiś olbrzymi, więc sądzę, że jeśli Twój syn ogarniał wszystkie zdolności specjalne w Summoner Warsach, to i tu podoła. A czy się spodoba? No na to pytanie już nie potrafię odpowiedzieć. Masz już recenzje Inka na Games Fanatic (link wyżej), jest opinia ekipy Gradania.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 74 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: czarny kapelusz »

"Czy będzie chęć do niej wracać..."
Tak, chodziło mi o regrywalność, które to słowo jakoś nie do końca mi leży. Fakt, można było mnie nie zrozumieć, niemniej dziękuję za odpowiedzi :D Przekonały mnie 8)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 08:57 przez czarny kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Kjuba
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:32

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Kjuba »

Witam. Mam jedną prośbe dla posiadaczy polskiego wydania tej gry. Mam angielską wersje tej gry i poprosił bym, jeśli ktoś będzie chętny i naskenuje mi: Plansze graczy oraz karty technologii. Dzięki
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Casiliasplp »

Sprzedaj ang kup pl :) tak jak ja :p wspieraj Polski rynek
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

Casiliasplp pisze: 13 sie 2019, 18:00 Sprzedaj ang kup pl :) tak jak ja :p wspieraj Polski rynek
Szanuję =)

Przy okazji. Jeżeli ktoś z zacnych forumowiczów-warszawiaków chciałby wypróbować Dice Settlers w akcji to zapraszam do kawiarni Kawadzieścia w poniedziałek o 18.00
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Kjuba
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:32

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Kjuba »

Casiliasplp pisze: 13 sie 2019, 18:00 Sprzedaj ang kup pl :) tak jak ja :p wspieraj Polski rynek
Dla mnie problem ze wsparciem polskiego rynku, ze nie pochodze ani nie zyje w Polsce. :) Moze ktos znajdzie, i pomoze z tym skenem.
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: pegzi »

Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Wroobel »

Oj ta gra mnie bardzo kusi. Zdecydowanie trafia na radar
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Casiliasplp »

Mega jest mam wersje KS sprzedałem tylko samą grę i kupiłem PL a wszystko z KS zostawiłem :D duży plus za surowce i domki 3d,sama gra jest super lecz bez tych elementów 3d trochę traci.
Hala Madrid
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: sajlenthill »

Wertując neta czytam same pozytywne opinie na temat tej gry (myślę tutaj o naszych rodzimych recenzentach). Zastanawia mnie skąd taka średnia ocena na bgg (7/10 to tak bez szału)....
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

sajlenthill pisze: 20 sie 2019, 18:52 Wertując neta czytam same pozytywne opinie na temat tej gry (myślę tutaj o naszych rodzimych recenzentach). Zastanawia mnie skąd taka średnia ocena na bgg (7/10 to tak bez szału)....
Przy 1200 ocenach, to wydaje mi się, że średnia 7.0 jest całkiem spoko.

Ja zawsze czytam negatywne komentarze na BGG, by sprawdzić, czy mnie przekonają do porzucenia zainteresowania daną grą. Polecam spróbować.

Prywatnie nie natrafiłem na żaden przekonujący komentarz ;) narzekają, że losowo i bez kontroli - moim skromnym zdaniem bzdura pisana po jednej partii pomiędzy samymi debiutantami.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: sajlenthill »

Przy 1200 ocenach, to wydaje mi się, że średnia 7.0 jest całkiem spoko.

Ja zawsze czytam negatywne komentarze na BGG, by sprawdzić, czy mnie przekonają do porzucenia zainteresowania daną grą. Polecam spróbować.

Prywatnie nie natrafiłem na żaden przekonujący komentarz ;) narzekają, że losowo i bez kontroli - moim skromnym zdaniem bzdura pisana po jednej partii pomiędzy samymi debiutantami.
[/quote]

Czyli rozumiem, że spokojnie polecasz? :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

sajlenthill pisze: 20 sie 2019, 19:26 Przy 1200 ocenach, to wydaje mi się, że średnia 7.0 jest całkiem spoko.

Ja zawsze czytam negatywne komentarze na BGG, by sprawdzić, czy mnie przekonają do porzucenia zainteresowania daną grą. Polecam spróbować.

Prywatnie nie natrafiłem na żaden przekonujący komentarz ;) narzekają, że losowo i bez kontroli - moim skromnym zdaniem bzdura pisana po jednej partii pomiędzy samymi debiutantami.
Czyli rozumiem, że spokojnie polecasz? :)
[/quote]

Jestem pracownikiem wydawcy, więc moja opinia jest mało warta ;)

Ale muszę też przyznać, że wczoraj miałem okazję zagrać i miażdżące zwycięstwo nad debiutantami dostarczyło mi mnóstwo satysfakcji (to tak w kontekście braku kontroli).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: probbi »

Serca nie masz tak cisnąć początkujących :)
U mnie gra trafia na radar jednak najpierw znajdę kopie do przetestowania. Regrywalnosc jest tu największą zaletą
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Scamander »

sajlenthill pisze: 20 sie 2019, 18:52 Wertując neta czytam same pozytywne opinie na temat tej gry (myślę tutaj o naszych rodzimych recenzentach). Zastanawia mnie skąd taka średnia ocena na bgg (7/10 to tak bez szału)....
Też mnie to dziwi, szczególnie po wysypie samych pozytywnych opinii od rodzimych recenzentów. No ale BGG to amerykański serwis a w Dice Tower powiedzieli, że DS to dobra gra ale bez żadnych wodotrysków ani innowacji czyli taki właśnie średniaczek 7/10. Póki co dla mnie ta gra to dalej zagadka.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Neoptolemos »

Ja jestem na razie po dwoch partiach (w 2 i 4 osoby) i powiem tak - gra jest całkiem niezła (zwłaszcza w większym gronie), ale do wybitności sporo brakuje. Przede wszystkim mam dosyć małe poczucie kontroli nad kostkami - owszem, można nimi manipulować za pomocą symboli pionierów lub surowców, ale wydaje się to średnio opłacalne - często robimy to co nam wypadło, a nie to co planowaliśmy. Zważywszy na to że uwielbiam Dice Masters i Orlean obiecywałem sobie trochę więcej po Dice Settlers, ale wciąż gra jest w porządku. BGG zresztą dobrze to oddaje - jak zobaczycie przekrój ocen, to bardzo mało jest zarówno ocen negatywnych (1-3), jak i bardzo pozytywnych (9-10). Takie właśnie 7, 7.5 w skali :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ