Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Banan2 »

EsperanzaDMV pisze: 23 sty 2019, 14:08
Perf pisze: 23 sty 2019, 02:03 Na stronie FFG pojawił się oficjalny FAQ 2.0:
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... q_v2_0.pdf
Myślicie, że jest szansa by zostało przetłumaczone na język polski? Galakta tłumaczy i publikuje u siebie takie rzeczy, czy nie ma co liczyć? Ewentualnie może znajdzie się jakaś dobra osoba, która przetłumaczy i wrzuci na BGG...? Mocno by to pomogło.
Odpowiedź od Galakty:
planujemy przygotować nowe FAQ (tzn. 2.0) w polskiej wersji językowej, jednak w tej chwili trudno nam powiedzieć, kiedy będzie dostępne.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: promykx »

Galakta ma strasznie dużo różnych planów :) U nich to chyba sami team managerowie siedzą a nie ma ludzi do roboty :}
Awatar użytkownika
xINGRAMx
Posty: 209
Rejestracja: 23 gru 2018, 21:49
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: xINGRAMx »

miszczu666 pisze: 23 sty 2019, 16:41 Ale dobry organizer znacząco przyspiesza rozłożenie i złożenie gry, i pomaga w trakcie.
Niestety z jakiegos powodu zostala usunieta czesc postow i w tym twoj link do rebeliowego insertu. W piatek jade odebrac swoja rebelie wiec czy moglbys wrzucic jeszcze raz ten link? Chetnie zrobie sobie podobny insert bo jednak trzymanie wszystkich figurek w jednym worku wyglada jak zbrodnia a jeszcze dlugo sie calosc rozklada :/ Dzieki!
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: miszczu666 »

xINGRAMx pisze: 29 sty 2019, 13:28
Niestety z jakiegos powodu zostala usunieta czesc postow i w tym twoj link do rebeliowego insertu. W piatek jade odebrac swoja rebelie wiec czy moglbys wrzucic jeszcze raz ten link? Chetnie zrobie sobie podobny insert bo jednak trzymanie wszystkich figurek w jednym worku wyglada jak zbrodnia a jeszcze dlugo sie calosc rozklada :/ Dzieki!
Jest w dziale "Zrób to sam". Admin chyba uporządkował :D
viewtopic.php?f=61&t=59580
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
xINGRAMx
Posty: 209
Rejestracja: 23 gru 2018, 21:49
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: xINGRAMx »

miszczu666 pisze: 29 sty 2019, 13:36

Jest w dziale "Zrób to sam". Admin chyba uporządkował :D
viewtopic.php?f=61&t=59580
A to nie zauwazylem - dzieki :D
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: xxtomek93xx »

Niedawno zakupiłem SW: Rebelia, do tej pory rozegrałem 2 gry i muszę przyznać, że dawno nie grałem w tak dobrą grę. Międzyczasie przeczytałem cały wątek na forum (trochę to zajęło) jakieś tam wnioski wyciągnąłem. Mam teraz pytanie, czy coś więcej wiadomo odnośnie dodruku dodatku? Czy wiadomo tylko tyle, że ma być w tym roku. Bo nie ukrywam faktu, że bardzo bym chciał z nim zagrać, ale obecne ceny w jakich jego można kupić to lekka przesada.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Neoptolemos »

Nie ma co się napalać na dodatek od razu, zagraj z 10 razy i akurat dodruk się pojawi w sklepach :) dodatek jest ekstra, ale sama podstawka ma wystarczającą regrywalność, nie wwarto przepłacać za dodatek.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: xxtomek93xx »

Niby może i racja. Ale ten zastosowany nowy system walki jakoś bardziej do mnie przemawia (przynajmniej w instrukcji wygląda to lepiej). No ale może i racja, że lepiej na początku dobrze ograć podstawkę.

Ale co do mojego pytania, to dokładnej daty dodruku nie było nigdzie podanej?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

xxtomek93xx pisze: 02 mar 2019, 16:15 Niby może i racja. Ale ten zastosowany nowy system walki jakoś bardziej do mnie przemawia (przynajmniej w instrukcji wygląda to lepiej). No ale może i racja, że lepiej na początku dobrze ograć podstawkę.

Ale co do mojego pytania, to dokładnej daty dodruku nie było nigdzie podanej?
Na stronie Galakty widnieje status: W produkcji.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: miszczu666 »

Tak informacyjnie: Galakta ogłosiła dostepność dodruku dodatku "Imperium u Władzy" na lipiec 2019, więc już niedługo.

A w ramach promocji i zachęcenia do tytułu - link do mojego posta w temacie malowania figurek - pomalowana SW Rebelia z dodatkiem.
viewtopic.php?f=61&t=19540&p=1153426#p1153426
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Bartoszeg02 »

Myślicie że i tym razem Janusze wykupią cały nakład dodatku żeby potem sprzedawać go po mocno wygórowanych cenach? Moja kopia gry dopiero do mnie jedzie więc do premiery dodruku na pewno jej nie ogram ale jeżeli się wkręcę to najpewniej dodatek będę chciał mieć ale na pewno nie zapłacę za niego 500 zł :p ...
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: malekith_86 »

Bartoszeg02 pisze: 10 cze 2019, 07:35 Myślicie że i tym razem Janusze wykupią cały nakład dodatku żeby potem sprzedawać go po mocno wygórowanych cenach? Moja kopia gry dopiero do mnie jedzie więc do premiery dodruku na pewno jej nie ogram ale jeżeli się wkręcę to najpewniej dodatek będę chciał mieć ale na pewno nie zapłacę za niego 500 zł :p ...

to kup już teraz w przedsprzedaży
już w kilku sklepach się pojawiła w normalnych cenach
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: EsperanzaDMV »

Sam właśnie się nastawiam bardzo na kupno dodatku i cieszę się, że pojawiają się już oferty w przedsprzedaży za 129,90zł, mam wielką nadzieję, że inne sklepy też pójdą w tę stronę (zwłaszcza te, w których mam rabaty :D).
Mam również ogromną nadzieję, że tym razem Galakta lepiej wyliczy zainteresowanie tytułem i dodatek (i podstawka w sumie też) nie wyprzeda się w moment, tak jak to miało miejsce ostatnio. Patrząc na ceny na rynku wtórnym, zainteresowanie dodatkiem jest naprawdę duże.

(Do moderacji - jako typ osoby czytającej wątki od samego początku do końca nawet kilka lat po wydaniu gry (kiedy zaczynam się interesować starszym tytułem, jak teraz mam chociażby z Imperial Assault), takie informacje o zmieniających się cenach w zależności od dostępności są czasem równie ważne, co z opiniami o samej grze, także uprasza się o niekasowanie dla dobra potomnych).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Skrót zasad, jakby ktoś chciał...
https://boardgamegeek.com/filepage/1731 ... sie-na-jed
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Dlaczego w dodatku Imperium u władzy nie jest opisana jeszcze raz od A do Z walka w trybie kinowym?
Chodzi mi o taki sam opis jaki jest w instrukcji podstawki tylko z naniesionymi zmianami/poprawkami z dodatku, a jak do tego jeszcze byłby aktualny przykład walki to już w ogóle byłoby super.
A tak już dostałem oczopląsu od tego ciągłego zaglądania do jednej i drugiej instrukcji i wyławiania tego co jest po staremu a co ma być po nowemu. Masakra!
Ja rozumiem że jak ktoś ograł podstawkę i teraz kupił dodatek to może i jest pryszcz, ale jak ktoś ma kupić podstawkę razem z dodatkiem to jest masakra!
Już dawno nie widziałem takiego pomieszania z poplątanym, żeby nawet nie zamieścić aktualnego przykładu walki...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: lazarro »

Czy ktoś zaglądał do tego wątku?
viewtopic.php?f=19&t=57532&start=25
Chciałbym się dowiedzieć jak działają znaczniki od fanowskiego dodatku a sam autor watku nie odpowiada.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Jools »

lazarro pisze: 13 sie 2019, 22:42 Czy ktoś zaglądał do tego wątku?
viewtopic.php?f=19&t=57532&start=25
Chciałbym się dowiedzieć jak działają znaczniki od fanowskiego dodatku a sam autor watku nie odpowiada.
A ktoś przejmuje się takimi fanowskimi dodatkami? Bo z tego co widziałem to jest to niezbalansowany wytwór wyobraźni autora na rzecz niedoboru oficjalnych dodatków.
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Pynio »

Bartoszeg02 pisze: 10 cze 2019, 07:35 Myślicie że i tym razem Janusze wykupią cały nakład dodatku żeby potem sprzedawać go po mocno wygórowanych cenach? Moja kopia gry dopiero do mnie jedzie więc do premiery dodruku na pewno jej nie ogram ale jeżeli się wkręcę to najpewniej dodatek będę chciał mieć ale na pewno nie zapłacę za niego 500 zł :p ...
Rozumiem, że Ty będziesz Januszował przy zakupie szukając 5 złotych taniej? Jest w przedsprzedaży, wiesz co dostaniesz w pudełku. Nie kupujesz kota w worku.
Jeśli nie, to licz się z tym, że zapłacisz 50% więcej. Prawo rynku.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: mmag »

lazarro pisze: 13 sie 2019, 22:42 Czy ktoś zaglądał do tego wątku?
viewtopic.php?f=19&t=57532&start=25
Chciałbym się dowiedzieć jak działają znaczniki od fanowskiego dodatku a sam autor watku nie odpowiada.
Mam obecnie urlop, a w ramach niego, w planach jest ogarnięcie mini-instrukcji do tego;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

O matko! Nadal studiuję instrukcje i wciąż nie mogę się nadziwić jak spaprana jest ta od dodatku.
Np. takie zdanie: "Wyniki specjalne nie mogą być wydawane do dobierania ani zagrywania kart Taktyki"- zdanie które anuluje punkt 2. Akcje Walki z podstawki, a znajduje się na końcu akapitu w śródtytule Usuwanie Uszkodzeń. A z kolei tenże śródtytuł opisuje nową akcję walki a opis innej nowej akcji walki jest w innym śródtytule Akcja Przerzutu Lidera a między nimi znajdują się takie śródtytuły jak Niszczenie i uszkadzanie jednostek i Zapobieganie trafieniom. Zero logiki! :shock: Zasady są naciapane bez ładu i składu...
Ale jedno wam powiem, że jeszcze nie grałem a już czuję że ta gra (i system walki) jest EPICKA!
Taki chociażby Inis wydaje się przy Rebelii zwykłą nudną popierdułą...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: mmag »

Tak generalnie to radziłbym jednak rozegrać kilka gier według podstawowych zasad - wprowadzenie elementów z dostatku jest wtedy zdecydowanie mniej bolesne. A i łatwiej wtedy docenić zmiany które wprowadza:D
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: longmen76 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 14 sie 2019, 16:43 Taki chociażby Inis wydaje się przy Rebelii zwykłą nudną popierdułą...
Pograsz i zobaczysz. Dla mnie Rebelia jest zwyczajnie przehajpowana. Może to magia Star Wars. Grafiki z postaciami na standach i kartach robią swoją robotę. Ale co do samego sposobu prowadzenia gry to w przypadku Imperium to ciągle ta sama strategia - trzeba budować i rozlać się jak najszybciej na planszy, żeby znaleźć bazę Rebelii. Gra robi WOW na początku, ale jak się pomyśli nad prowadzeniem rozgrywki to wygląda ona strategicznie zawsze tak samo. W sumie to gra na zagranie raz na pół roku, gdyby nie fakt, że instrukcja jest napisana słabo, jak na standardy FFG. No i czas rozgrywki też jest niemały...
Reasumując w INIS są większe emocje niż w Rebelii, jest bardziej dynamiczna i krótsza. Także INIS dużo wyżej oceniam jako grę (8/10). Rebelia niestety tylko 6/10. Nie grałem jeszcze z dodatkiem - może będzie lepiej, ale strategii rozgrywki Imperium oraz Rebelią raczej nie zmienia.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: robertos »

Znaczy szanowny kolega, gry nie rozpoznał :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

mmag pisze: 14 sie 2019, 17:25 Tak generalnie to radziłbym jednak rozegrać kilka gier według podstawowych zasad - wprowadzenie elementów z dostatku jest wtedy zdecydowanie mniej bolesne. A i łatwiej wtedy docenić zmiany które wprowadza:D
Ale to nic nie daje bo po co mam grać w kulejący system z kartami walki z podstawki?
A granie "tylko" z nowymi kartami z dodatku i tak oznacza potrzebę wertowania instrukcji.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: longmen76 »

robertos pisze: 14 sie 2019, 22:49 Znaczy szanowny kolega, gry nie rozpoznał :)
Może i nie rozpoznałem. Może się nie znam. Na potwierdzenie swoich odczuć mam jedynie odczucia kolegi (fana Star Wars) i są takie same oraz wskazówki strategiczne w instrukcji, które właśnie podpowiadają taką taktykę grania.
Swoją drogą jak masz rozpoznaną grę, to może się podziel swoimi przemyśleniami, może dzięki nim spojrzę na tę grę inaczej i zyska większą przychylność i ocenę.
ODPOWIEDZ