Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Oj tam, oj tam po prostu wersja polska "ukrycia" jest lepsza :D Dziwi mnie, że dopiero teraz to ktoś zauważył, tzn. też nie wiedziałem o tym chociaż trochę mi to fabularnie nie grało.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Nowa kampania nadaje się bezproblemowo do gry ze "świeżakami"? Czy lepiej grać w nią dopiero po ukończeniu podstawowej, bo np. skleja się to razem fabularnie, albo jest dużo trudniejsza?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Błąd na karcie atutu "Ukrycie"

Post autor: Olgierdd »

noowy pisze: 12 sie 2019, 22:37 Nie wiem czy było już to tutaj poruszane, ale na karcie atutu "Ukrycie" w polskiej wersji jest poważny błąd.
To by oznaczało, że Bilbo jest jednak o wiele bardziej śmiertelny niż się wydawało.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Błąd na karcie atutu "Ukrycie"

Post autor: Jools »

Olgierdd pisze: 13 sie 2019, 15:55
noowy pisze: 12 sie 2019, 22:37 Nie wiem czy było już to tutaj poruszane, ale na karcie atutu "Ukrycie" w polskiej wersji jest poważny błąd.
To by oznaczało, że Bilbo jest jednak o wiele bardziej śmiertelny niż się wydawało.
A był takim nieśmiertelnym zabijaką ;)
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Aftar2 »

Errata, która pojawi się dzisiaj na stronie rebel.pl .


Obrazek
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

Pytanie czy Rebel stanie na wysokości zadania i poprawi te błędne karty, tym bardziej że gra tania nie jest.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lost Death »

niemałe błędy. Karty powinny być poprawione i dodane w jakimś przyszłym większym dodatku.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Fajnie się dowiedzieć po przejściu większości kampanii, że są takie rażące błędy.
Gra tania nie była, więc nie wyobrażam sobie, że nie zostaną te karty dodrukowane przy najbliższej okazji.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Karta Gimliego to w zasadzie drobiazg. Beczki są opisane dodatkowo w aplikacji, więc karta to tylko pomoc, która z czasem przestaje być potrzebna, bo w razie potrzeby można kliknąć na tablecie co one robią, chociaż zdziwiony jestem, że to ma być test mądrości a nie sprytu. Ciekaw jestem czy w aplikacji też był błąd, bo nie korzystałem jeszcze z tej "zdolności".

Natomiast ukrycie faktycznie zmienia sporo. Tyle że, na szczęście, każda z tych kart jest zawsze odkryta i się ich nie tasuje. Można sobie wydrukować kopię, bo nawet jak się będzie różnic to nie zepsuje gry.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

No mi najbardziej o Ukrycie chodzi, chociaż w sumie osoby, które w ciemno wzięły pierwszy druk powinny również cieszyć się z produktu bez wad, także liczę, że wszystko będzie poprawione i udostępnione dla nas(nic tak nie irytuje jak błędy).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Ja też nie znoszę błędów, ale już z dwojga złego lepsze takie irytujące estetów, niż psujące tajemnice scenariusza, jak w Horrorze w Arkham LCG. Fajnie by było jakby Rebel wydrukował te karty nawet cyfrowo, bo tu akurat identyczność kart nie jest niezbędna. Tylko pytanie czy znowu nie pojawi się problem, że FFG ma inne standardy. :wink:
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

"Gdy zostajesz zaatakowany, zanim wykonasz test, odrzuć ten atut, aby zapobiec wszystkim ranom"
"If you are attacked, before you test, prevent all damage and discard this boon."

A gdzie w sumie jest napisane ze to odrzucenie/discard jest obligatoryjne?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hadrian »

Jools pisze: 15 sie 2019, 01:35 "Gdy zostajesz zaatakowany, zanim wykonasz test, odrzuć ten atut, aby zapobiec wszystkim ranom"
"If you are attacked, before you test, prevent all damage and discard this boon."

A gdzie w sumie jest napisane ze to odrzucenie/discard jest obligatoryjne?
Gdybyś nie musiał byłoby słówko "may", tak jak to jest zresztą w zdaniu dotyczącym ataku bohatera. Taka jest logika w karciankach, słówko "must" pojawia się tylko wtedy gdy chcą szczególnie podkreślić że gracz nie ma wyjścia i musi to zrobić. Tutaj nie trzeba dawać "must" dlatego że jest to drugie zdanie i wydać wyraźnie że tylko z tych czynności nie jest obowiązkowa. Poza tym co to za atak że jesteś w ukryciu, dostajesz komplet obrażeń i dalej w tym ukryciu pozostajesz xd Od początku tak sobie mi się to kleiło, teraz przynajmniej mamy jasność. Rebel nie wystawiłby erraty bez konsultacji z FFG.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Aftar2 »

jak z każdą grą FFG trzymamy się ich sposobu erratowania i FAQ-owania gier. Wyłącznie jako FAQ/Errata PDF. W ten sam sposób FFG wyda erratę do Władcy Pierścieni na swojej stronie. (niedługo)
loreciak

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: loreciak »

Aftar2 pisze: 15 sie 2019, 19:03 jak z każdą grą FFG trzymamy się ich sposobu erratowania i FAQ-owania gier. Wyłącznie jako FAQ/Errata PDF. W ten sam sposób FFG wyda erratę do Władcy Pierścieni na swojej stronie. (niedługo)
I tylko wciąż nie mogę pojąć jak to jest, że za około 400 zł kupuję grę z błędami, a później muszę coś dodatkowo sobie drukować. Czy to nie sprzedawca ma wymienić mi na produkt wolny od wad? Czy do planszówek jest stosowane inne prawo ?

edit: Dlaczego w kwestii planszówek jest stosowana jakaś taryfa ulgowa ? Rebel błędnie przetłumaczył karty, niech na swój koszt dodrukuje i dośle. Dlaczego mam sam sobie coś drukować ? Wystarczy, że straciłem ileś godzin błędnie grając. Errata, którą umieścili jest piękna. Ale ktoś, kto wydał niemałe pieniądze na grę może czuć się zawiedziony. Produkt powinien być wymieniony na wolny od wad, albo powinna być zwrócona kwota zakupu.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

loreciak pisze: 15 sie 2019, 19:40 I tylko wciąż nie mogę pojąć jak to jest, że za około 400 zł kupuję grę z błędami, a później muszę coś dodatkowo sobie drukować. Czy to nie sprzedawca ma wymienić mi na produkt wolny od wad? Czy do planszówek jest stosowane inne prawo ?

edit: Dlaczego w kwestii planszówek jest stosowana jakaś taryfa ulgowa ? Rebel błędnie przetłumaczył karty, niech na swój koszt dodrukuje i dośle. Dlaczego mam sam sobie coś drukować ? Wystarczy, że straciłem ileś godzin błędnie grając. Errata, którą umieścili jest piękna. Ale ktoś, kto wydał niemałe pieniądze na grę może czuć się zawiedziony. Produkt powinien być wymieniony na wolny od wad, albo powinna być zwrócona kwota zakupu.
A próbowałeś w ogóle coś z tym działać, czy tylko piszesz? Większość ludzi pisze sobie na forum, a nikt nie idzie z tym do Rebela, nie robi reklamacji. To potem jest taryfa ulgowa, bo sami ją im robimy.
Ja zbieram eng, jak mi FFG spieprzyło druk do Arkham Horror z powrotu, to wysłałem im reklamację produktu i dosłali mi z USA 15 kart..
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Ale z kartami do HwA LCG problem był taki, o ile dobrze kojarzę, że w wersji angielskiej Powrotu... błąd sprawiał, że gra była niegrywalna z dodatkiem bo przestawała działać w założony sposób. Karty różniły się i wykluczyły poprawne rozłożenie i przygotowanie gry. Tutaj z błędem da się grać i wpływa po prostu na niektóre zasady, ale nie sprawia że gry nie da się przejść ani przygotować. Mnóstwo osób grało z błędem i nawet się nie zorientowało, że coś jest nie tak. Nie bronię Rebelia i fajnie by było dostać chociaż jakieś naklejki na te karty, ale prawda jest taka, że to błąd raczej niewielki. W HwA taboo, które błędem nie jest tylko opcjonalną zmianą zasad wywraca tekst na kilkunastu kartach i FFG ani myśli drukować nowych wersji dla osób kryte chcąc grać z zasadami tabu. A tam dopiero do pamiętania jest mnóstwo rzeczy.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Arek001 »

Bardzo słabe to, że Rebel sprzedaje bubla i nie chce tego naprawić poprzez wydrukowanie poprawnych kart.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Rebel to wam może drodzy chłopcy talon na balon wydrukować ;)
Wszystko jest klepane w Chinach i do dodruku czegokolwiek decyduje ffg. A jeśli błąd,, tylko,, przeszkadza w grze a nie ja nie umożliwia, jak to było w przypadku AHlcg to nic nie dodrukuja. I jęczę ie tutaj,, ojojoj wydałem kupę monet a oni mnie bubla, ajajaj, jak mogli, zue firmy...,,
Nic nie da. Posapiecie, na forach i wam przejdzie. Aha i zanim ktoś wypali z nocą fanatka, galakta własnym sumptem wydrukowana naklejki i w ramach przeprosin dodała żetony. Miło z ich strony ale ruch kompletnie nie autoryzowany przez FFG
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: raj »

Na temat stosunku Rebela do naprawy wad Wp:PzŚ możecie podyskutowac tutaj:
viewtopic.php?f=64&t=62369
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ponika »

W aplikacji można zaznaczyć posiadany dodatek "złoczyńcy z eriadoru", obok którego wyliczone są komponenty i tajemnicze "zawartość cyfrowa - wkrótce".
Czy ktoś coś wie? Pojawiły się już jakieś informacje o co chodzi?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Grałem ostatnio drugi scenariusz z podstawowej kampani z zaznaczonym dodatkiem "złoczyńcy z Eriadoru" i aplikacja kazała wystawić mi figurkę Marudera zamiast Gulgotara, więc dodatek nie działa prawidłowo :/
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Wczoraj była aktualizacja i już jest ok. Aplikacja informuje, żeby wystawić figurkę Gulgotara (grafika figurki też jest właściwa).
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ponika »

Mam pytanie zrodzone z frustracji :?
Czy taki ślimaczy rozwój postaci to norma? Gram obecnie 7 misję, Gimlim obrońcą i Eleną tropicielem (nie polecam tego ostatniego połączenia, btw). W jednej misji dość szybko zginęliśmy, w innej błyskawicznie spełniliśmy warunki scenariusza (więc właściwie nie odkryliśmy żadnych pobocznych znajdziek). Efekt jest taki, że nasze postacie zarobiły trochę punktów doświadczenia, co pozwoliło dobrać karty, ale wiedzy tajemnej nadal mamy niewystarczająco na ulepszenie czegokolwiek. Patrzę na liczby przy przedmiotach, a tam minimum dwadzieścia-kilka punktów żeby ulepszyć jedna rzecz! A to najniższe ulepszenia! Gra dorzuciła nam raptem dwa przedmioty, oba działające na poprawę zwiadu, oba dość słabe (i oczywiście wymagające setek wiedzy tajemnej na rozwój). Trochę nudnawo lecieć kolejne misje tasując w kółko tę samą talię (nie oszukujmy się, karty rozwoju też jakieś błyskotliwe nie są) i mając do dyspozycji te same przedmioty co w pierwszych misjach.
Czy ja mam jakiegoś ekstremalnego pecha? Przeoczyłam coś w zasadach? Czy po prostu jest drętwo i stara fajka to jedyne co można znaleźć w całym Śródziemiu?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Sprzęt wymieniasz co 3-4 przygody. To przygodówka a nie bezmózgi hack&slash gdzie co zakręt potykasz się o 5 mieczy a po kwadransie napiersnikami możesz się podcierać.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ