Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: ko2a »

rav126 pisze: 18 maja 2019, 21:39
A ja z innym pytaniem - jakiej gry używacie jako zamiennika dla Zamków Burgundii? Chodzi mi o ciężar gry, regrywalność i długość rozgrywki, w końcu nie samymi zamkami człowiek żyje :)
U mnie to 51 master set. Przez chwilę 5 klanów. Po około 15 partiach poszło na sprzedaz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: seki »

ko2a pisze: 19 maja 2019, 09:06
rav126 pisze: 18 maja 2019, 21:39
A ja z innym pytaniem - jakiej gry używacie jako zamiennika dla Zamków Burgundii? Chodzi mi o ciężar gry, regrywalność i długość rozgrywki, w końcu nie samymi zamkami człowiek żyje :)
U mnie to 51 master set. Przez chwilę 5 klanów. Po około 15 partiach poszło na sprzedaz.
Nie wiem czy wchodzenie w ten temat, w tym miejscu to dobry pomysł. Ilość alternatyw jest tak duża, że za chwilę będzie kilkanaście propozycji. Proponował bym przenieść to do działu co kupić. Szczerze to gier o podobnej złożoności i czasie rizgrywki jest tak duża, że ciężko coś polecić. My gramy w tej kategorii (czyli lekko średnie do ok 40 min) w Dominion, Keyflower, Pory roku, Roll for the galaxy, Zamki szalonego króla Ludwika, Odlotowy wyścig, Szklany szlak, Najeźdźcy z północy, Wiertła skały minerały, Łowcy kryształów, Na skrzydłach, Pięć klanów...
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AndreV »

Wiadomo kiedy będzie nowa edycja? i kto wyda w PL?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

AndreV pisze: 21 cze 2019, 22:18 Wiadomo kiedy będzie nowa edycja? i kto wyda w PL?
Premiera/pokaz ma być na GenCon czyli za kilka tygodni, a premiera retail w Europie jakoś w sierpniu tego roku, pewnie pod koniec.
Całą dyskusję z linkami do ogłoszeń wydawców masz na 30-31 stronie tego wątku.

Co do wersji PL nowej edycji... mocno wątpię że w tym roku, szczególnie patrząc ile jeszcze starej edycji jest na stanach sklepowych/magazynowych, podejrzewam że gdzieś połowa następnego, a nie zdziwiłbym się jeśli jeszcze później.

Też słyszałem że cena w EU ma być koło 50 euro.... co wydaje mi się dość wygórowanie, ale zobaczymy jaka będzie jakość tej edycji, choć nie wstrzymywałbym oddechu, szczególnie po zdjęciach nowej edycji Las Vegas która tak naprawdę ledwie spełnia obecne standardy jakościowe.
Co nie znaczy że nowa edycja nie będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki ;) :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 27 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: ENDryu »

AnimusAleonis pisze: 24 lip 2019, 14:55 Też słyszałem że cena w EU ma być koło 50 euro.... co wydaje mi się dość wygórowanie, ale zobaczymy jaka będzie jakość tej edycji, choć nie wstrzymywałbym oddechu, szczególnie po zdjęciach nowej edycji Las Vegas która tak naprawdę ledwie spełnia obecne standardy jakościowe
Jakość to jedno, ale jak dorzucą wszystkie dodatkowe plansze i rozszerzenia, to wcale nie taka glupia ta cena. Jak podlicze ile wydalem na poszczegolne dodatki wraz z gra podstawowa, to pewnie juz przekroczylem 50 EUR ;)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

ENDryu pisze: 25 lip 2019, 13:47 Jakość to jedno, ale jak dorzucą wszystkie dodatkowe plansze i rozszerzenia, to wcale nie taka glupia ta cena. Jak podlicze ile wydalem na poszczegolne dodatki wraz z gra podstawowa, to pewnie juz przekroczylem 50 EUR ;)
Zle, a raczej dla wydawcy bardzo dobrze, na to patrzysz/liczysz: ze strony kupienia każdego dodatku z osobna - co wiązało się z kosztami poszczególnych produkcji/transportu, jak i podażu i popytu niektórych z tych dodatków na rynku wtórnym - a nie ze strony produkcji tych rzeczy na raz w jednym ciągu produkcyjnym z podstawką.
Wszystkie rozszerzenia/dodatki to raptem z tuzin tekturowych żetonów i z tuzin planszy graczy (które w Zamkach są bliższe kartkom niż czemukolwiek innemu).
Jakbyś to wszystko miał w jednym, za dużym oczywiście :lol:, pudle jako rozszerzenie na półce sklepowej za prawie tyle co podstawka to byś był średnio zadowolony z relacji ceny do zawartości. Nie wspominając że z tych 10 dodatków to może tak naprawdę z 3-4 są faktycznie warte zachodu i coś wnoszą, a reszta to takie o są bo są - były "promkami" z dobrego powodu.

Co, jak mówiłem, nie znaczy że nie będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki nawet za 60 euro :D

Widziałem nowy Las Vegas Royale (tutaj zdjęcie dla smaczku, choć nie odda pełnego majestatu tego wydania :P).... i powiem tyle, dla mnie to wyglądało jak 10 minut pracy grafika na MS Paint, plus ten element "deluxe" czyli złotawy plastikowy ring na rzucanie kości.... jeśli to jest wersja "royale" na prawdę nie chciałbym zobaczyć co według Alea jest "ignoble" :lol:
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 15:03 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

ENDryu pisze: 25 lip 2019, 13:47
AnimusAleonis pisze: 24 lip 2019, 14:55 Też słyszałem że cena w EU ma być koło 50 euro.... co wydaje mi się dość wygórowanie, ale zobaczymy jaka będzie jakość tej edycji, choć nie wstrzymywałbym oddechu, szczególnie po zdjęciach nowej edycji Las Vegas która tak naprawdę ledwie spełnia obecne standardy jakościowe
Jakość to jedno, ale jak dorzucą wszystkie dodatkowe plansze i rozszerzenia, to wcale nie taka glupia ta cena. Jak podlicze ile wydalem na poszczegolne dodatki wraz z gra podstawowa, to pewnie juz przekroczylem 50 EUR ;)
No właśnie, zapłaciłeś jak za złoto a nadal masz tombak :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Powiem szczerze że rozumiem mocne zirytowanie, by nie powiedzieć złość, niektórych właścicieli Zamków, którzy żmudnie, i za nie małe pieniądze (widziałem jak dodatek Solo sprzedawał się po 15+ euro!), kompletowali wszystkie dodatki. I w sumie nie dziwie się gdy widzę widziałem wyceny pełnych zestawów Zamków powyżej 100 euro. Teraz to jest warte....

Jakby Alea miała gest, i smykałkę do dobrego PR, to by zrobiła dla tych osób jakiś program wymiany (typu za przesłane promki 50% kod rabatowy itp).
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bobule »

Czy wiadomo już coś więcej na temat nowego wydania? Będzie to zwykła edycja bez dodatków?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

bobule pisze: 17 sie 2019, 10:54 Czy wiadomo już coś więcej na temat nowego wydania? Będzie to zwykła edycja bez dodatków?
:lol:

Będą wszystkie dodatki obecnie wydane plus jeden nowy, tutaj znajdziesz więcej: LINK
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

Gry jeszcze nikt (no może prawie nikt) na oczy nie widział, a ma już na bgg 57 ocen, w tym 22 x 10 i 3 x 1 :shock:
Trawers

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Trawers »

MichalStajszczak pisze: 18 sie 2019, 21:38 Gry jeszcze nikt (no może prawie nikt) na oczy nie widział, a ma już na bgg 57 ocen, w tym 22 x 10 i 3 x 1 :shock:
22 fanow mechaniki, otwartych na wszystko

3 osoby, ktore nakupily dodatkow/promo za chore pieniadze i daly upust swemu niezadowoleniu w zwiazku z nadchodzacym zestawem

Standard...
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

MichalStajszczak pisze: 18 sie 2019, 21:38 Gry jeszcze nikt (no może prawie nikt) na oczy nie widział, a ma już na bgg 57 ocen, w tym 22 x 10 i 3 x 1 :shock:
I piękny przykład dla wątku o słuszności dawania 1, czy jakichkolwiek ocen, na BGG...

Dla mnie dziwniejsze są oceny typu 8,8 lub 7,5 czy 7,2... jak oni do tych cyfr doszli? :lol:
No bo 10 rozumiem, jestem super podekscytowanym fanem daje 10 i ledwo na krześle siedzę oglądając te dwa dostępne zdjęcia okładki, te 1 też rozumiem, jak Trawers idealnie zdefiniował :P ale jak dojść do oceny 7,2 gry której nigdy nie widziało się na oczy? Nie 7, nie 8 tylko dokładnie 7,2 :lol: Matematyka wyższa :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: seki »

AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 21:58
MichalStajszczak pisze: 18 sie 2019, 21:38 Gry jeszcze nikt (no może prawie nikt) na oczy nie widział, a ma już na bgg 57 ocen, w tym 22 x 10 i 3 x 1 :shock:
I piękny przykład dla wątku o słuszności dawania 1, czy jakichkolwiek ocen, na BGG...

Dla mnie dziwniejsze są oceny typu 8,8 lub 7,5 czy 7,2... jak oni do tych cyfr doszli? :lol:
No bo 10 rozumiem, jestem super podekscytowanym fanem daje 10 i ledwo na krześle siedzę oglądając te dwa dostępne zdjęcia okładki, te 1 też rozumiem, jak Trawers idealnie zdefiniował :P ale jak dojść do oceny 7,2 gry której nigdy nie widziało się na oczy? Nie 7, nie 8 tylko dokładnie 7,2 :lol: Matematyka wyższa :lol:
Czy nowa wersja Zamków jest tak zupełnie nowa? Nie. Nie bardzo. Mechanicznie to jest ta sama gra. Dlatego naturalne dla mnie byłoby dać jej taką samą ocenę jak starej wersji. Stąd pewnie te dokładne wartości. Ludzie często w ocenach odzwierciedlają miejsce gry w osobistej hierarchii i oceny stopniują ułamkami. Jeśli starej wersji ktoś dał 7,2 to czemu nowej miałby nie dać tyle samo?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

seki pisze: 18 sie 2019, 22:30 Czy nowa wersja Zamków jest tak zupełnie nowa? Nie. Nie bardzo. Mechanicznie to jest ta sama gra. ... Jeśli starej wersji ktoś dał 7,2 to czemu nowej miałby nie dać tyle samo?
Czy nowa wersja Zamków jest kompletnie stara? Nie. Nie bardzo.
Jest powód dlaczego ma odrębną stronę/wpis na BGG.
Mechanika została troszkę zmieniona, i grafika bardzo. I jak można argumentować że zmiany w mechanice są tak małe że mogą nie mieć wpływu, to wygląd i grafika gry raczej chyba się zgodzimy że wpływają na oceny... a tej nowej wersji nikt (no prawie nikt) nie widział. Choćby z tego powodu dla mnie dawanie z automatu tej nowej wersji taką samą ocenę jak poprzednia nie jest ani oczywiste ani nawet zasadne.

Oczywiście dyskusja czysto akademicka, bo każdy może dawać oceny jakie tylko chce :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Trolliszcze »

Niektórzy się dziwią, że ludzie wystawiają na BGG oceny typu 7.52412, a ja się na przykład dziwię, że komuś innemu chce się o tym pisać na forum, jakby to jakiś problem był. Serio, co za różnica dlaczego ktoś dał ocenę 7.52312? I dlaczego kogokolwiek miałoby to w ogóle interesować? Cytując klasyka: wystawił to wystawił, na $@#@! drążyć temat?
Natomiast przy okazji friendly hint - niektórzy używają ocen dziesiętnych, żeby sortować gry w kolekcji pod względem ocen (z dowolnych powodów). Jak się ma trzydzieści wystawionych siódemek, to się robi burdel, a tak można sobie łatwo uporządkować. Szok horror.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: playerator »

Trolliszcze pisze: 18 sie 2019, 23:58 Niektórzy się dziwią, że ludzie wystawiają na BGG oceny typu 7.52412
(...)
niektórzy używają ocen dziesiętnych, żeby sortować gry w kolekcji pod względem ocen (...) Szok horror.
AnimusAleonis dziwił się chyba czemu innemu:
AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 21:58 (...) ale jak dojść do oceny 7,2 gry której nigdy nie widziało się na oczy? Nie 7, nie 8 tylko dokładnie 7,2 (...)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Trolliszcze pisze: 18 sie 2019, 23:58 Niektórzy się dziwią, że ludzie wystawiają na BGG oceny typu 7.52412, a ja się na przykład dziwię, że komuś innemu chce się o tym pisać na forum...
Niektórzy się dziwią, że komuś chce się pisać na forum o tym, że się dziwią, że ludzie wystawiają na BGG oceny typu 7.52412, a ja się na przykład dziwię, że komuś innemu chce się pisać na forum o tym, że się dziwią, że komuś chce się pisać na forum o tym, że się dziwią, że ludzie wystawiają na BGG oceny typu 7.52412 :lol:
playerator pisze: 19 sie 2019, 02:34 AnimusAleonis dziwił się chyba czemu innemu:
AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 21:58 (...) ale jak dojść do oceny 7,2 gry której nigdy nie widziało się na oczy? Nie 7, nie 8 tylko dokładnie 7,2 (...)
I tak dokładnie o to mi chodziło :)

A tak bardziej na temat, a propos nie widzenia gry, cytując z wywiadu z Ravesburger:
The first two titles in this line — Las Vegas Royale and The Castles of Burgundy — will debut in the U.S. at Gen Con 2019 in August, with a retail release for the former title in Europe in April 2019 and the latter title in August.
Z taką samą informacja powieloną w 2019 Press-release Revensburgera (tutaj)... a GenCon już dawnym wspomnieniem, a tu nie słyszę by zamki miały jakiś tam debiut, a i sierpień już powoli się kończy..... coś im się chyba mocno obsunęło... :?

Ktoś coś słyszał może?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kaszkiet »

AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 23:33 Mechanika została troszkę zmieniona, i grafika bardzo.
Jakie będą zmiany w mechanice? Byłem przekonany, że mechanika zostaje ta sama.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kisiel365 »

Po co ten cały szum? Zobaczmy może wpierw jak to ma wyglądać i co będzie w pudełku.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

kaszkiet pisze: 19 sie 2019, 09:37
AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 23:33 Mechanika została troszkę zmieniona, i grafika bardzo.
Jakie będą zmiany w mechanice? Byłem przekonany, że mechanika zostaje ta sama.
Kompletnie nie mam pojęcia :lol:

A tak na poważnie, jakieś będą, bodajże w tym wywiadzie z przedstawicielem Ravensburga była o tym wzmianka, jak i w opisie nowej apki jest coś w stylu że zasady rozgrywki zostały 'dostosowanie do nowych reguł'. Z tego co wyciekło na BGG na razie nic nie porywa: zmiany zasad rozstrzygania remisów i tego typu zmiany, powiem szczerze że nawet nie śledziłem tych "wycieków"/domniemań. Raczej bym się spodziewał mniejszych "tweaks".

Jedyne co można definitywnie i z pewnością powiedzieć to to że co najmniej 2 z 3 wymiarów pudełka będą takie same jak reszta pudełek w serii Alea :lol:

Co biorąc pod uwagę że debiut już dawno miał być a gra dostępna w sklepach jeszcze w tym miesiącu nie napaja pewnością :P
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Trolliszcze »

To będzie ta sama gra z nową grafiką. Jeśli ktoś się spodziewa zmian, które w jakikolwiek znaczący sposób wpłyną na rozgrywkę, to się srogo zawiedzie. Tak naprawdę cała ta edycja to po prostu Zamki Burgundii Big Box - i nic więcej, tak wynika ze wszystkich szczątków informacji, które się dotąd pojawiły.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 473
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 382 times
Been thanked: 330 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: cactusse »

Jeżeli kogoś uwiera straszliwie niewiadomy wygląd nowej wersji Zamków Burgundii, to już może odetchnąć (z ulgi bądź zawodu ;-) )

Niemiecka instrukcja

Plansza :
Spoiler:
Planszetka gracza :
Spoiler:
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kaszkiet »

Wygląda to jak przeciętne niemieckie euro sprzed dziesięciu lat. Czyli słabo.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Tomzaq »

Mnie jednak podoba się bardziej stara "brzydka" grafika.
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ