Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Matiel »

Gdzieś się to już pewnie przewijało, ale leadbelcher+contrast snakebite leather na niego, dają bardzo fajny efekt mosiądzu/starego złota. Myślę ze podzialam tak ze zbroją Atarina z Władcy :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Ale wtopę zanotowałem! Psiknąłem kilkanaście figurek z WoP podkładem citadel wraithbone. Niestety, nie wymieszałem należycie puszki i podkład mi się naniósł tak klejący, że musiałem go zmywać. Producent zaleca 2 minuty czochrania tej puszki i nie jest to wcale jakaś fanaberia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Figurki Warhammer Underworlds Nightvoult malowane contrastami. Oczywiście pomijając metaliki.
Obrazek Obrazek
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

Czy generalnie ktoś już wytypował najlepszy podkład pod contrasty? Citadel spray Gray standard ktoś testował? Lepiej niż szary sprawdzi się jakiś bezowy? Biały wydaje się za jasny...
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: miszczu666 »

RUNner pisze: 06 sie 2019, 20:20 Ale wtopę zanotowałem! Psiknąłem kilkanaście figurek z WoP podkładem citadel wraithbone. Niestety, nie wymieszałem należycie puszki i podkład mi się naniósł tak klejący, że musiałem go zmywać. Producent zaleca 2 minuty czochrania tej puszki i nie jest to wcale jakaś fanaberia.
Muszę cię zmartwić, ale problem klejących się figurek do WoP'a jest bardzo często spotykany.
I to mimo mycia, różnych podkładów, farbek i lakierów. Taki plastik :(
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Ciekawe w czym leży problem, bo jeden egzemplarz miałem bez zarzutu. W drugim były problemy. W każdym razie wrzuciłem pomalowane figurki do wody na 24 godziny i problem się w dużej mierze rozwiązał. Figurki już tylko minimalnie się kleją, dla mnie w granicach akceptowalności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

Takie pytanko po 3 piwach :D

Ktoś próbował malować contrastami na czarnym podkładzie? Zastanawiam się jakby np sprawdził się filet (jakiś seraphin) na czymś takim... Tj. Fiolet przechodzący w czerń...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Pierzasty »

Attan pisze: 18 sie 2019, 21:49 Takie pytanko po 3 piwach :D

Ktoś próbował malować contrastami na czarnym podkładzie? Zastanawiam się jakby np sprawdził się filet (jakiś seraphin) na czymś takim... Tj. Fiolet przechodzący w czerń...
Zakładam, że chcesz mieć fiolet ROZJAŚNIANY na czarno? Bo tak to będzie wyglądać, będziesz mieć czarne wystające elementy i fiolet w zagłębieniach, zależnie od farby ten fiolet może być prawie niewidoczny na czarnym.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: playerator »

Zapytam tutaj, bo chodzi o szybkie malowanie:


Jak zrobić sundrop, taki jak AR robi na figurkach do Nemesis?

Najlepszy byłby łopatologiczny poradnik krok po kroku, najlepiej bez konieczności użycia aerografu 8)


Figurkę obcego dostałem bonusowo z LoH. I uważam, że w tym sundropie bardzo jej do twarzy. Niestety, swoją kopię zamówiłem z gołym plastikiem. A Awaken jest nieugięte, sundropa nie dosyłają :wink:
Ale może da się prostym sposobem pomalować resztę w ten sam sposób?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Całą figurkę malujesz czarnym podkładem (spray) następnie delikatnie od góry sprejujesz właściwym kolorem (puszki od AP).
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

Pierzasty pisze: 18 sie 2019, 23:43
Attan pisze: 18 sie 2019, 21:49 Takie pytanko po 3 piwach :D

Ktoś próbował malować contrastami na czarnym podkładzie? Zastanawiam się jakby np sprawdził się filet (jakiś seraphin) na czymś takim... Tj. Fiolet przechodzący w czerń...
Zakładam, że chcesz mieć fiolet ROZJAŚNIANY na czarno? Bo tak to będzie wyglądać, będziesz mieć czarne wystające elementy i fiolet w zagłębieniach, zależnie od farby ten fiolet może być prawie niewidoczny na czarnym.
Właściwie to chciałbym czarny Rozjasniany na fioletowo tzn czerń wpadająca w fiolet :) myślałem żeby czarny podkład potraktować contrast em skyrish purple czy jakoś tak ;)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Właściwie to chciałbym czarny Rozjasniany na fioletowo tzn czerń wpadająca w fiolet :) myślałem żeby czarny podkład potraktować contrast em skyrish purple czy jakoś tak
To co proponujesz da dokładnie odwrotny efekt tak jak @Pierzasty napisał. Contrast ścieknie do zakamarków i powstanie taki trochę neonowy efekt czarnego z lekko fioletową ramką w zakamarkach. Powinieneś raczej celować w kombo - pomalować na fioletowo + nuln oil albo rozcieńczony black templar. Prawdę powiedziawszy natomiast to wydaje mi się, że lepiej wyszłoby pomalować bardzo ciemnym szarym -> wash nuln oil i lekki gighlight (np. drybrushem) za pomocą fioletu.
Jak zrobić sundrop, taki jak AR robi na figurkach do Nemesis?
IMO można zrobić puszkami na czarno (po całości), potem trochę szarego psikanego pod kątem 45 stopni, potem trochę białego psikanego centralnie z nad figurki (tzw. zenithal priming). Na to wszystko położyć cieniutkie warstwy inków, glazów albo contrastów w wybranym kolorze.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: donmakaron »

W sumie można zrobić fioletowy podkład i pojechać go Black Templarem. Shyish Purple jest bardzo ciemny sam z siebie, nie wyjdzie raczej dobrze na czarnym podkładzie. Poszukaj na youtube testów contrastów od znanych jutubowych malarzy, wydaje mi się, że niektórzy pokazywali testy na czarnym podkładzie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Yuri »

Obrazek

Moje pierwsze podejście do malowania. Wszystkie figurki malowałem w oparciu o kolorystykę i cechy fizyczne z kart postaci. Obsłużone gry:

Touch Of Evil The Supernatural Game
Touch Of Evil: Something Wicked
Touch Of Evil: The Coast
Touch Of Evil: Hero Pack 1
Touch Of Evil: Hero Pack 2

Fortune and Glory The Cliffhanger Game
Fortune and Glory: Rise of the Crimson Hand
Fortune and Glory: Treasure Hunters

Posiadłość Szaleństwa 2nd
Posiadłość Szaleństwa 2nd: Ulice Arkham
Posiadłość Szaleństwa 2nd: Recurring Nightmares
Posiadłość Szaleństwa 2nd: Suppressed Memories
Posiadłość Szaleństwa 2nd: Świątynia Świtu
Posiadłość Szaleństwa 2nd: Za Progiem
Posiadłość Szaleństwa 2nd: Przerażajace Podróże

Do "Posiadłości..." pominałem na razie postacie, czekam na dostawę przeźroczystych podstawek z malowaniem.

p.s. na fotce nie zmieściły się monety do "Fortune and Glory", jakieś 100 sztuk :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

A bawił się ktoś w malowanie washem po nałożeniu citadel contrast? Myślę żeby w ten sposób pogłębić efekt niektórych cieni koloru bazowego citadela contrast np. Nuln Oil tak aby niektore miejsca wydawały się jeszcze bardziej 'ciemne'.
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: pszem »

Attan pisze: 19 sie 2019, 12:34 A bawił się ktoś w malowanie washem po nałożeniu citadel contrast? Myślę żeby w ten sposób pogłębić efekt niektórych cieni koloru bazowego citadela contrast np. Nuln Oil tak aby niektore miejsca wydawały się jeszcze bardziej 'ciemne'.
tak i polecam. nuln oil na contrastach daje rade
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Pierzasty »

Attan pisze: 19 sie 2019, 12:34 A bawił się ktoś w malowanie washem po nałożeniu citadel contrast? Myślę żeby w ten sposób pogłębić efekt niektórych cieni koloru bazowego citadela contrast np. Nuln Oil tak aby niektore miejsca wydawały się jeszcze bardziej 'ciemne'.
Tak i to się nieźle sprawdza. To moim zdaniem ogromna zaleta Contrastów, że nie ograniczają cię do schematu jaki wymyśliło GW, ale mogą być również fajnym punktem wyjścia do dalszego malowania - przykładowo biały to może być: biały podkład, contrast Apothecary White, potem miejscowo w największe zagłębienia ciemnoszary wash (robiony samemu farba + flow improver) i rozjaśnienia złamaną i/lub czystą bielą.
KamradziejTomal pisze: 19 sie 2019, 10:33@Pierzasty
Daję tylko znać, że zaznaczenie użytkownika przez @ nie daje żadnego powiadomienia ani nic. Zauważyłem czystym przypadkiem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: playerator »

raj pisze: 19 sie 2019, 06:34 Całą figurkę malujesz czarnym podkładem (spray) następnie delikatnie od góry sprejujesz właściwym kolorem (puszki od AP).
Tak po prostu? Żadnych sposobów, washy, nic? To nie może być aż takie proste :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

tak jest robiony sundrop przez AR :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Curiosity »

Zachęcony pozytywnym odbiorem, zakupiłem dziś zestaw bodaj 16 Contrastów.
Nie malowałem już kilka lat, a parę figurek by się przydało tak na szybko pociągnąć pędzlem. Najbardziej mnie własnie odstraszała czasochłonność. Liczę, że Contrasty pomogą mi szybko i przyjemnie nadać planszówkom nowych kolorów :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

Kojarzy ktoś jakieś filmy, artykuły o testach contrast ów na innych pokładach niż dedykowane? Np na jakiś odcieniach niebieskiego lub zielonego koloru bazowego? Ciekaw jestem takich efektów ale wszystko co znajduje malowane ma wraithbone albo Grey. Pozostają tylko własne testy? Może ktoś próbował?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Kojarzy ktoś jakieś filmy, artykuły o testach contrast ów na innych pokładach niż dedykowane? Np na jakiś odcieniach niebieskiego lub zielonego koloru bazowego? Ciekaw jestem takich efektów ale wszystko co znajduje malowane ma wraithbone albo Grey. Pozostają tylko własne testy? Może ktoś próbował?
Malowanie na kolorowych podkładach ale w jakim celu? Jeżeli chcesz malować niebieskim Contrast na niebieskim podkładzie to wyjdzie Ci prawie to samo co przy washu. Można tak samo jak można to robić washem czy zwykłą farbą z podobnymi efektami.

Takie coś jest przydatne ale raczej do glazowania (co raczej nie jest ekspresową metodą). Ogólnie najlepsze efekty są IMO na białym podkładzie, lub szarym z podkładzie + biały drybrush.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

Zależy mi na tym żeby kolory z contrastów nie wyszły jasne i 'kreskowkowe'. Chciałbym żeby po nałożeniu sprawiały wrażenie ciemniejszych. Pytanie czy coś takiego wyjdzie po malowaniu zamiast na podkładzie beżowym np na jakimś ciemnym szarym lub brązowym?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Zależy mi na tym żeby kolory z contrastów nie wyszły jasne i 'kreskowkowe'. Chciałbym żeby po nałożeniu sprawiały wrażenie ciemniejszych. Pytanie czy coś takiego wyjdzie po malowaniu zamiast na podkładzie beżowym np na jakimś ciemnym szarym lub brązowym?
Taki efekt jest przy nakładaniu Contrastów na szary - tzn. kolory wychodzą nieco przygaszone. Natomaist ta linia farb ma właśnie bardzo intensywny i mocny pigment. Jeżeli chcesz żeby wszystkie kolory były wogóle zgaszone - to nie widzę powodów dlaczego po nałożeniu contrastów (czy normalnej farby) wszystkiego nie przejechać odpowiednim washem - np. nuln oil. Zawsze też można do farby na palecie dodać dosłownie odrobinkę czarnego koloru, żeby wszystko było ciemne i "brudne".
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: donmakaron »

Attan pisze: 20 sie 2019, 08:25 Kojarzy ktoś jakieś filmy, artykuły o testach contrast ów na innych pokładach niż dedykowane? Np na jakiś odcieniach niebieskiego lub zielonego koloru bazowego? Ciekaw jestem takich efektów ale wszystko co znajduje malowane ma wraithbone albo Grey. Pozostają tylko własne testy? Może ktoś próbował?
Coś oglądałem, ale nie pamiętam od kogo. Generalnie był zadowolony używając ciemnego podkładu, choć dla mnie na filmiku figurki wyglądały źle, kolory się zlewały, brakowało (hehe) kontrastu, wszystko ciemne i jakby zamazane.
ODPOWIEDZ