Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: kamil018 »

Tilgor pisze: 19 sie 2019, 10:18 Mam dobrą wiadomość. Pojawił się w sklepach dodatek do alchemików. Cena moim zdaniem jest bardzo w porządku bo wychodzi koło 80 zł.
Może jakiś link albo chociaż nazwa dodatku?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: DarkSide »

kamil018 pisze: 19 sie 2019, 10:45
Tilgor pisze: 19 sie 2019, 10:18 Mam dobrą wiadomość. Pojawił się w sklepach dodatek do alchemików. Cena moim zdaniem jest bardzo w porządku bo wychodzi koło 80 zł.
Może jakiś link albo chociaż nazwa dodatku?
Przecież od 3 lat jest tylko jeden dodatek. A pojawił się "prawie wszędzie" bo to dodruk.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: karawanken »

Chciałem zainstalować ponownie aplikacje bo ja przypadkowo usunąłem w ramach porządków w telefonie. Patrzę a zniknęła ona ze sklepu w Google. I co teraz?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: hutriel »

O, faktycznie. Pozostaje wersja webowa:
http://gserver.czechgames.com/alchemy
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Fiacik »

Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: karawanken »

Wielkie dzięki 😁
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: karawanken »

Po interwencji Rebela aplikacja wróciła do sklepu
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 91
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Vallarr »

Złoty szpadel, wiem, ale pierwszy raz miałem właśnie okazję zagrać i jestem zauroczony.
Co prawda narzeczona rozjechała mnie jak walec, 50:38, grając totalnie na luzie i z drinkiem, kiedy ja móżdzyłem - ale jak sama twierdzi, "tutaj nie ma w ogóle móżdzenia, którym wszyscy straszą, to jest całkiem proste" :D Ale mimo tego rozjechania - bardzo, bardzo, bardzo przyjemne, głowa nie boli.

Ciekaw jestem jak będzie to wyglądało na więcej osób, bo na razie, z oczywistych względów, nie sprawdzę, niemniej ja jestem zachwycony. Czego się spodziewałem, bo dodatek czeka, aż podstawka będzie ograna :P
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: BasiekD »

Hehe bo dla mnie dużo uroku alchemików polega na tym, że można dużo móżdżyć i grać bardzo poważnie, ale też można podejść do gry jak student do sesji. Najwięcej punktów wyrobiłem wtedy gdy publikowałem każdą głupotę i podpinałem się pod odkrycia innych 🙈

Plus dla mnie im więcej osób tym większy fun więc życzę i sobie i wszystkim żeby ta epidemia się już skończyła.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: kozz84 »

Ostatnio dużo gramy w Alchemików i powoli kończy nam się blok z tabelą. Można go gdzieś zamówić, czy muszę drukować pdf dostępne na bgg? Warto napisać do rebel, sprzedają je osobne?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: DarkSide »

kozz84 pisze: 04 sty 2021, 19:05 Ostatnio dużo gramy w Alchemików i powoli kończy nam się blok z tabelą. Można go gdzieś zamówić, czy muszę drukować pdf dostępne na bgg? Warto napisać do rebel, sprzedają je osobne?
Ja mam wydrukowaną 4x tabelkę z BGG, które potem zalaminowałem. Teraz używamy pisaków suchościeralnych, więc bloczki się nie zużywają ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2021, 07:02 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Bruno »

kozz84 pisze: 04 sty 2021, 19:05 Ostatnio dużo gramy w Alchemików i powoli kończy nam się blok z tabelą. Można go gdzieś zamówić, czy muszę drukować pdf dostępne na bgg? Warto napisać do rebel, sprzedają je osobne?
To naprawdę sporo gracie! (zazdroszczę :wink: ). O sprzedaży samych bloczków nie słyszałem, ale polecam dokupić Królewskiego Golema - tam jest drugi, jeszcze bardziej rozbudowany bloczek :D , a i gra z tym dodatkiem rozwija skrzydła!
A serio, to jeśli gracie tak intensywnie, to zwróciłbym się z tym wprost do Rebela - ostatecznie z jakichś egzemplarzy wyjmują zamienniki dla felernych/brakujących komponentów (mi dosłali poprawione żetony z pieczęciami teorii). Zakładam więc, że i bloczek by się znalazł dla tak oddanego fana tego tytułu :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: kozz84 »

Bruno pisze: 04 sty 2021, 21:28O sprzedaży samych bloczków nie słyszałem, ale polecam dokupić Królewskiego Golema - tam jest drugi, jeszcze bardziej rozbudowany bloczek :D , a i gra z tym dodatkiem rozwija skrzydła!
Nam właśnie bloczek z Golema się kurczy :D

Ale laminarka to dobry patent. Dziękować.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Jools »

To nikt nie ma drukarki....?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Chudej »

Kupiłem tą grę razem z Trismegistusem jakieś 3-4 miesiące temu i bardzo się zdziwiłem, jak Alchemicy trafili na stół tylko 2-3 razy przez cały swój pobyt w mojej kolekcji. Czy tylko u mnie ta gra tak słabo się przyjęła? Sam pomysł, realizacja, tematyka i gameplay bardzo mi się podobają, ale tłumaczenie tej gry jest tak uciążliwe, że nie chce mi się jej wyciągać do nowych ludzi. Zwykle nie mam z tym problemu, ale jak na grę o takiej niskiej bggowej wadze, podczas wyjaśniania zasad ta gra sprawia wrażenie była co najmniej mocną "czwórką". Nie miałem nawet okazji zagrać z zaawansowanym obalaniem teorii, wydawało mi się to zresztą już niepotrzebnym komplikowaniem przy tylu mechanizmach co są w grze. Czy jedyna opcja to zmuszenie wszystkich do obejrzenia filmiku przed grą? :P
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: radsliwa »

Chudej pisze: 02 paź 2021, 13:56 tłumaczenie tej gry jest tak uciążliwe, że nie chce mi się jej wyciągać do nowych ludzi.
No gra do tłumaczenia nowym jest okropna. Tym bardziej, że same zasady nie wydają się jakoś bardzo intuicyjne dla początkujących. My w domu kochamy Alchemików. Mamy ich od początku jak ukazali się w Polsce, dodatek Golema także i gra zostanie z nami na lata. Nie jest to zdecydowanie tytuł na szybkie progranie ze znajomymi wieczorkiem z wytłumaczeniem im zasad przy piwku.
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Bruno »

Chudej pisze: 02 paź 2021, 13:56
Spoiler:
Same zasady (mechanika gry) są dość proste. Rozkmina nad alchemonami jest prawdziwym wyzwaniem! :wink:
I obawiam się, że tu żadne filmiki nie pomogą.
Graczom wysłałbym raczej te strony instrukcji, gdzie wyjaśnione są sposoby dedukcji (wraz z ćwiczeniami na końcu) - do samodzielnej i uważnej lektury w domu, a reguły gry wyjaśnił szybko podczas spotkania.

Ta gra to intelektualne wyzwanie, jeśli traktować te zagadki serio, choć są i tacy, co twierdzą, że da się wygrać w dużej mierze blefując i potem odpowiednio szybko obalając własne teorie :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Bary »

Hejka! Czy w polskiej edycji pojawiła się może karta bonusowa "Publisher"?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Bruno »

Bary pisze: 15 paź 2021, 09:10 Hejka! Czy w polskiej edycji pojawiła się może karta bonusowa "Publisher"?
Nie. Jako bonus dodawana była tylko karta Pierścień przysługi (jeśli dobrze pamiętam nazwę).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Kozio89
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2019, 06:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Kozio89 »

Chudej pisze: 02 paź 2021, 13:56 Kupiłem tą grę razem z Trismegistusem jakieś 3-4 miesiące temu i bardzo się zdziwiłem, jak Alchemicy trafili na stół tylko 2-3 razy przez cały swój pobyt w mojej kolekcji. Czy tylko u mnie ta gra tak słabo się przyjęła? Sam pomysł, realizacja, tematyka i gameplay bardzo mi się podobają, ale tłumaczenie tej gry jest tak uciążliwe, że nie chce mi się jej wyciągać do nowych ludzi. Zwykle nie mam z tym problemu, ale jak na grę o takiej niskiej bggowej wadze, podczas wyjaśniania zasad ta gra sprawia wrażenie była co najmniej mocną "czwórką". Nie miałem nawet okazji zagrać z zaawansowanym obalaniem teorii, wydawało mi się to zresztą już niepotrzebnym komplikowaniem przy tylu mechanizmach co są w grze. Czy jedyna opcja to zmuszenie wszystkich do obejrzenia filmiku przed grą? :P
Jedna z moich ulubionych gier: gameplay jest świetny i kapitalnie powiązany z tematyką. Wszystko, co robimy w grze mam sens i przekłada się w realny sposób na nasze badania, tak ze możemy poczuć się jak prawdziwi alchemicy. Zgodzę się, że zasady są niekonwencjonalne i tłumaczy się je inaczej niż w większości gier. Gra jest przedstawiona w lekki i humorystyczny sposób i ja zawsze w ten sposób tłumaczę grę: lekko i z jajem (posługuje się przy tym świetnie napisaną instrukcją). Wiadomo nowa osoba nie będzie w stanie zagrać na 100 % w pierwszej rozgrywce. Wszyscy zawsze nowym pomagamy i podpowiadamy. Przez to, że lekko podchodzimy do tej gry, jej grafika - sprawia, że mechanika nie wygląd aż tak ciężko. Zresztą same akcje nie są aż tak trudne. Dlatego ważne jest wyjaśnienie w sposób humorystyczny samego sensu i właściwe podejście do gry.

Cena - bajka, podstawa za ok 100 zł, wykonanie świetne, aplikacja, regrywalność!

Szczerze polecam grę każdemu - paradoksalnie zwłaszcza do lekkiego, rodzinnego grania!
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: kpr »

Zamierzam w końcu zakupić do kolekcji. Czy wersja polska ma jakieś wady (błędy na kartach, inne niezgodności z wersją oryginalną) w porównaniu z angielską? Innymi słowy, brać angielską czy można bez żalu polską? Jeżeli polską - czy istnieją plany dodruku dodatku?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Bruno »

Nie ma błędów - jest świetnie spolonizowana, a dodatek jest co jakiś czas dodrukowywany.
Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: kpr »

Dzięki za szybką odpowiedź!

Ja generalnie wolę posiadać w oryginale (po angielsku), ale alchemików akurat mogę mieć po polsku. Martwi jedynie w dalszej perspektywie ten dodatek. Mam lepsze doświadczenia z oryginalnymi wydawcami - szybsze naprawianie błędów, lepszy kontakt. Poza tym gry są dostępne kiedy wchodzą na rynek, mam pewność, że zakupię przewidziane rozszerzenia, nie istnieje ryzyko błędnej translacji, itp.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Bruno »

Dodatek był dotychczas w miarę regularnie wznawiany, ale jeśli chcesz mieć pewność, to najlepiej zapytaj o to w wątku wydawniczym Rebela.
Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Post autor: Robin Wood »

Cześć,

zapraszam wielbicieli Alchemików po insert do tej wspaniałej łamigłówki.

Poniżej dwa zdjęcia, by nie śmiecić + potrzebny link do wszystkich informacji.


Obrazek

Obrazek

TUTAJ LINK:
SZNUREK

Serdeczności Państwo Czarodzieje
Robin Wood
ODPOWIEDZ