Reklamacje gier (zaczęło się od Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Rebel))

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Reklamacje gier (zaczęło się od Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Rebel))

Post autor: Golfang »

REBEL.pl pisze: 19 sie 2019, 10:55 -------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
polwac pisze: 14 sie 2019, 19:22 Rebelu, czy osoby posiadający pierwszy druk Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie mogą liczyć na dodruk poprawionych kart?
Nie ukrywam, że gra do tanich nie należy, także mam nadzieję otrzymać poprawione elementy, żeby móc cieszyć się wolnym od wad egzemplarzem gry.
W sumie wiem, że jest to podejście wydawców ogólnoświatowe. Jednak Trochę to nie w porządku wobec klientów. Jeśli kupisz niepełnowartościową suszarkę, golarkę, ubranie - no generalnie cokolwiek - producent/dystrybutor/importer - ma obowiązek usunąć na własny koszt wady lub zwrócić koszt zakupu. Tutaj jednak w przypadku gier jest całkiem inaczej. Wydawca mówi, no my wrzucimy na net poprawki - a ty sobie napraw sam... Proszę nie odbierać tego jako pretensje TYLKO do Rebela - ale generalnie do większości wydawców.

Czy jako Klient mam prawo reklamować wadliwy produkt (posiadający błędy)? - to już jest pytanie do wydawcy czyli Rebel'a
Ostatnio zmieniony 19 sie 2019, 11:34 przez Golfang, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------
10% flamberg.com.pl
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: _leigam_ »

REBEL.pl pisze: 19 sie 2019, 10:55
polwac pisze: 14 sie 2019, 19:22 Rebelu, czy osoby posiadający pierwszy druk Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie mogą liczyć na dodruk poprawionych kart?
Nie ukrywam, że gra do tanich nie należy, także mam nadzieję otrzymać poprawione elementy, żeby móc cieszyć się wolnym od wad egzemplarzem gry.
Jak w przypadku każdej gry FFG trzymamy się ich sposobu erratowania gier. Czyli Errata wyłącznie jako plik PDF. W ten sam sposób FFG wyda erratę do Władcy Pierścieni na swojej stronie. Erratę do polskiej wersji można pobrać na stronie naszego sklepu detalicznego oraz w TYM miejscu.
Kpina z konsumenta!
Zapamiętam.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

Golfang pisze: 19 sie 2019, 11:23 W sumie wiem, że jest to podejście wydawców ogólnoświatowe. Jednak Trochę to nie w porządku wobec klientów. Jeśli kupisz niepełnowartościową suszarkę, golarkę, ubranie - no generalnie cokolwiek - producent/dystrybutor/importer - ma obowiązek usunąć na własny koszt wady lub zwrócić koszt zakupu. Tutaj jednak w przypadku gier jest całkiem inaczej. Wydawca mówi, no my wrzucimy na net poprawki - a ty sobie napraw sam... Proszę nie odbierać tego jako pretensje TYLKO do Rebela - ale generalnie do większości wydawców.

Czy jako Klient mam prawo reklamować wadliwy produkt (posiadający błędy)? - to już jest pytanie do wydawcy czyli Rebel'a
Tylko, że z drukiem nigdy tak nie było - jak książka miała błędy to nie szło wszystko do kosza i nie drukowano od nowa tylko wydawano erraty i podejście Rebela jest IMHO normalne
Nie wydaje mi się, żeby błąd w instrukcji/na kartach/gdziekolwiek był podstawą do jakiejkolwiek reklamacji bo produkt wciąż jest pełnowartościowy i zdatny do uzytku.
Porównanie z elektronika czy ubraniami lekko chybione, bo to produkty uzytkowe ktorych wady uniemozliwiaja korzystanie z nich
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: _leigam_ »

japanczyk pisze: 19 sie 2019, 11:44
Golfang pisze: 19 sie 2019, 11:23 W sumie wiem, że jest to podejście wydawców ogólnoświatowe. Jednak Trochę to nie w porządku wobec klientów. Jeśli kupisz niepełnowartościową suszarkę, golarkę, ubranie - no generalnie cokolwiek - producent/dystrybutor/importer - ma obowiązek usunąć na własny koszt wady lub zwrócić koszt zakupu. Tutaj jednak w przypadku gier jest całkiem inaczej. Wydawca mówi, no my wrzucimy na net poprawki - a ty sobie napraw sam... Proszę nie odbierać tego jako pretensje TYLKO do Rebela - ale generalnie do większości wydawców.

Czy jako Klient mam prawo reklamować wadliwy produkt (posiadający błędy)? - to już jest pytanie do wydawcy czyli Rebel'a
Tylko, że z drukiem nigdy tak nie było - jak książka miała błędy to nie szło wszystko do kosza i nie drukowano od nowa tylko wydawano erraty i podejście Rebela jest IMHO normalne
Nie wydaje mi się, żeby błąd w instrukcji/na kartach/gdziekolwiek był podstawą do jakiejkolwiek reklamacji bo produkt wciąż jest pełnowartościowy i zdatny do uzytku.
Porównanie z elektronika czy ubraniami lekko chybione, bo to produkty uzytkowe ktorych wady uniemozliwiaja korzystanie z nich
Książkę czytasz zazwyczaj raz, poza tym przy błędzie na 2 stronach trzeba by przedrukować całą książkę, nie 2 karki.
W gry najczęściej gra się wielokrotnie, z różnymi osobami, a na karcie jest błąd całkowicie wypaczający mechanikę, nie literówka.
Poza tym jak kupisz spodnie i zejdzie Ci kolor po jednym praniu to to jest wada fabryczna podlegająca reklamacji, a wcale nie uniemożliwia korzystania z nich.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 19 sie 2019, 11:44 Tylko, że z drukiem nigdy tak nie było - jak książka miała błędy to nie szło wszystko do kosza i nie drukowano od nowa tylko wydawano erraty i podejście Rebela jest IMHO normalne
Nie wydaje mi się, żeby błąd w instrukcji/na kartach/gdziekolwiek był podstawą do jakiejkolwiek reklamacji bo produkt wciąż jest pełnowartościowy i zdatny do uzytku.
Porównanie z elektronika czy ubraniami lekko chybione, bo to produkty uzytkowe ktorych wady uniemozliwiaja korzystanie z nich
Porównanie do książki też trochę nietrafione bo nikomu tu nie chodzi o literówki, a gdyby w książce np brakło rozdziału to już by podpadało pod wymianę.
Nikt też nie chce przemielać całego nakładu tylko zwykłe dosłanie źle przetłumaczonych kart. Po prostu można to załatwić bardziej elegancko niż wrzucenie pdf-a na stronę i stwierdzeniem "bo inni tak robią to my też".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: kwiatosz »

Tutaj wytłumaczenie "inni tak robią" działa dlatego, że rebel tego sam nie drukuje, tylko drukuje to FFG, więc jeśli oni tego nie chcą, to sam Rebel ich nie ma jak zmusić. Rebel dosyla rzeczy, które sam drukuje (chociażby Terraformacja). Ale to powinien Rebel pisać, nie kwiatosz ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Golfang »

kwiatosz pisze: 19 sie 2019, 12:06 Tutaj wytłumaczenie "inni tak robią" działa dlatego, że rebel tego sam nie drukuje, tylko drukuje to FFG, więc jeśli oni tego nie chcą, to sam Rebel ich nie ma jak zmusić. Rebel dosyla rzeczy, które sam drukuje (chociażby Terraformacja). Ale to powinien Rebel pisać, nie kwiatosz ;)
Tutaj niestety Rebel jako wydawca ponosiłby koszty - podobnie jest z importerem. Importujesz 1000 szt jeansów - i 100 okazuje się wadliwe - niestety musisz ponieść koszty wymiany/zwrotu pieniędzy. Importer nadal ma prawo dochodzić odszkodowania od producenta. Tak jest i tak powinno działać.

Być może gdyby znalazłaby się grupa niezadowolonych z produktu klientów i wygrałaby w sądzie z wydawcą raz, drugi a w końcu trzeci, spowodowałoby lepszą jakość kolejnych tytułów. Dokąd jednak wydawcy sa bezkarni - to co im zależy? Przecież i tak nie poniosą żadnych kosztów...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: kwiatosz »

Golfang pisze: 19 sie 2019, 12:40
kwiatosz pisze: 19 sie 2019, 12:06 Tutaj wytłumaczenie "inni tak robią" działa dlatego, że rebel tego sam nie drukuje, tylko drukuje to FFG, więc jeśli oni tego nie chcą, to sam Rebel ich nie ma jak zmusić. Rebel dosyla rzeczy, które sam drukuje (chociażby Terraformacja). Ale to powinien Rebel pisać, nie kwiatosz ;)
Tutaj niestety Rebel jako wydawca ponosiłby koszty - podobnie jest z importerem. Importujesz 1000 szt jeansów - i 100 okazuje się wadliwe - niestety musisz ponieść koszty wymiany/zwrotu pieniędzy. Importer nadal ma prawo dochodzić odszkodowania od producenta. Tak jest i tak powinno działać.

Być może gdyby znalazłaby się grupa niezadowolonych z produktu klientów i wygrałaby w sądzie z wydawcą raz, drugi a w końcu trzeci, spowodowałoby lepszą jakość kolejnych tytułów. Dokąd jednak wydawcy sa bezkarni - to co im zależy? Przecież i tak nie poniosą żadnych kosztów...
W przypadku jeansow pewnie wystarczy zamienic na dobre. Natomiast poprawne kopie tych kart fizycznie nie istnieja, w czym jest caly problem. Nie szalalbym z tym "wydawcy nie poniosa zadnych kosztow", bo ktos sprawdzi ze wielokrotnie wielu wydawcow wysylalo poprawione elementy lub wstrzymywalo wydanie gry i piszacemu bedzie glupio :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Trolliszcze »

Bardzo bym chciał zobaczyć sprawę sądową zakładaną wydawcy z powodu błędu na karcie czy w instrukcji (do którego stworzono erratę). Bardzo. Nie wiem, jak wielkim planszówkowym geekiem musiałby być sędzia, żeby wydawca taką sprawę przegrał...
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: _leigam_ »

Ale jaką sprawę sądową w ogóle. Nasze państwo działa jak działa, trudno przewidzieć jak to by się skończyło, ale w teorii należałoby się zgłosił do UOKiKu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Golfang »

kwiatosz pisze: 19 sie 2019, 12:48
Spoiler:
Być może gdyby znalazłaby się grupa niezadowolonych z produktu klientów i wygrałaby w sądzie z wydawcą raz, drugi a w końcu trzeci, spowodowałoby lepszą jakość kolejnych tytułów. Dokąd jednak wydawcy sa bezkarni - to co im zależy? Przecież i tak nie poniosą żadnych kosztów...
W przypadku jeansow pewnie wystarczy zamienic na dobre. Natomiast poprawne kopie tych kart fizycznie nie istnieja, w czym jest caly problem. Nie szalalbym z tym "wydawcy nie poniosa zadnych kosztow", bo ktos sprawdzi ze wielokrotnie wielu wydawcow wysylalo poprawione elementy lub wstrzymywalo wydanie gry i piszacemu bedzie glupio :mrgreen:
[/quote]
Ale jakim problemem jest wydrukowanie tych kart? Skoro sprzedawali grę za spore pieniądze - to chyba zarobili na tyle aby zapłacić za swoje błędy.

Ja jednak wiem jaki jest z tym problem. Rebel musiałby wymusić na FFG wydruk i nawet jeśli by mu się udało - to już więcej gier od FFG nie wyda. Czyli Rebel siedzi cicho bo:
1. trzęsie portkami żeby nie utracić dobrych stosunków z FFG
2. ma swoich klientów w "głębokim poważaniu" - bo i tak mu nic nie zrobimy
W każdej z powyższych sytuacji oni wygrywają a my przegrywamy... do czasu aż kilka osób wystosuje pozew zbiorowy przeciwko wydawcy - jednak musi znaleźć się kilka osób które będą na tyle zdesperowane, posiadały czas wolny oraz wolne środki finansowe aby je zaryzykować (jak już ktoś napisał - żyjemy w Polsce i z egzekwowaniem prawa różnie bywa).
Ostatnio zmieniony 19 sie 2019, 13:34 przez Golfang, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Trolliszcze »

Ale jaką sprawę sądową w ogóle. Nasze państwo działa jak działa, trudno przewidzieć jak to by się skończyło, ale w teorii należałoby się zgłosił do UOKiKu.
Powodzenia. Ktoś przecież musi przecierać szlaki, prawda? ;) I to byłby chyba ewenement na skalę światową, skoro w USA FFG robi dokładnie to samo, a tam przecież potrafią założyć sprawę o to, że na kubku z kawą nie jest napisane: "Uwaga, gorące".
Generalnie wymianie czy naprawie podlegają produkty z wadą istotną - taką, która sprawia, że produktu nie sposób używać zgodnie z jego przeznaczeniem. I o ile sąd zapewne zrozumiałby zdanie: "Panie sędzio, ta suszarka nie suszy, a producent nie chce wymienić", to próbuję sobie wyobrazić, jak by to miało wyglądać w przypadku gry planszowej. "Panie sędzio, ale ten błąd na karcie to jest wada istotna, bo gdyby nie on, to zadałbym Królowi Goblinów dwa obrażenia więcej i zdobył moim wojownikiem dwadzieścia punktów doświadczenia, a przez to kampania mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej!". Mam wrażenie, że sąd pogubiłby się mniej więcej po słowach "Panie sędzio" - do takiej sprawy to by trzeba chyba powołać biegłych. Albo by sąd stwierdził: plansza jest, pionki są, znaczy da się grać.
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: cool_max »

Golfang pisze: 19 sie 2019, 12:40
kwiatosz pisze: 19 sie 2019, 12:06 Tutaj wytłumaczenie "inni tak robią" działa dlatego, że rebel tego sam nie drukuje, tylko drukuje to FFG, więc jeśli oni tego nie chcą, to sam Rebel ich nie ma jak zmusić. Rebel dosyla rzeczy, które sam drukuje (chociażby Terraformacja). Ale to powinien Rebel pisać, nie kwiatosz ;)
Tutaj niestety Rebel jako wydawca ponosiłby koszty - podobnie jest z importerem. Importujesz 1000 szt jeansów - i 100 okazuje się wadliwe - niestety musisz ponieść koszty wymiany/zwrotu pieniędzy. Importer nadal ma prawo dochodzić odszkodowania od producenta. Tak jest i tak powinno działać.

Być może gdyby znalazłaby się grupa niezadowolonych z produktu klientów i wygrałaby w sądzie z wydawcą raz, drugi a w końcu trzeci, spowodowałoby lepszą jakość kolejnych tytułów. Dokąd jednak wydawcy sa bezkarni - to co im zależy? Przecież i tak nie poniosą żadnych kosztów...
Podobnie sprawa sie miala z Portalem i kiepskiej jakosci koscmi. Znalazla sie grupa niezadowolonych klientow, a oini w ramach reklamacji podibno zalatwili z oryginalnym wydawcą, że przy dodruku doślą.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: playerator »

japanczyk pisze: 19 sie 2019, 11:44 Tylko, że z drukiem nigdy tak nie było - jak książka miała błędy to nie szło wszystko do kosza i nie drukowano od nowa tylko wydawano erraty i podejście Rebela jest IMHO normalne
Z drukiem??? Pomylone słowo w książce to całkiem co innego, niż pomylone słowo w instrukcji albo na karcie gry. Jako osoba używająca gier (i książek?) musisz to wiedzieć.
japanczyk pisze: 19 sie 2019, 11:44 Nie wydaje mi się, żeby błąd w instrukcji/na kartach/gdziekolwiek był podstawą do jakiejkolwiek reklamacji bo produkt wciąż jest pełnowartościowy i zdatny do uzytku (...)
Przecież gra działa wtedy źle. Nie robi tego, co powinna. Nieśmiertelny Bilbo nie jest w twoim rozumieniu wadą gry? Nie mówimy tu o literówkach przecież?


Generalnie, twoja wypowiedź to całkowity brak zastanowienia, albo trolling po prostu.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: playerator »

Trolliszcze pisze: 19 sie 2019, 12:55 Bardzo bym chciał zobaczyć sprawę sądową zakładaną wydawcy z powodu błędu na karcie czy w instrukcji (do którego stworzono erratę). Bardzo. Nie wiem, jak wielkim planszówkowym geekiem musiałby być sędzia, żeby wydawca taką sprawę przegrał...
Patrz wyżej. Produkt z wadą, jak każdy inny. W wypadku odmowy uznania reklamacji, droga sądowa nie powinna być specjalnie wyboista.
Errata nie załatwia niczego. Może załatwiłaby, gdyby była w pudełku z grą.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Trolliszcze »

playerator pisze: 19 sie 2019, 13:45 Patrz wyżej. Produkt z wadą, jak każdy inny. W wypadku odmowy uznania reklamacji, droga sądowa nie powinna być specjalnie wyboista.
Errata nie załatwia niczego. Może załatwiłaby, gdyby była w pudełku z grą.
To jak pisałem - do dzieła.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Tringa »

Ale czepiacie się Rebela. Wpadki i błędy zdarzają się każdemu - do sporej części gier w mojej kolekcji mam Erratę i to nie jest żaden problem. Mam na myśli tutaj różne wydawnictwa.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

playerator pisze: 19 sie 2019, 13:44 Przecież gra działa wtedy źle. Nie robi tego, co powinna. Nieśmiertelny Bilbo nie jest w twoim rozumieniu wadą gry? Nie mówimy tu o literówkach przecież?
Mało jest gier które mają niezbalansowane zasady? Zły projekt gry nie bedzie podstawą do jej reklamacji :D:D
A że Bilbo może być nieśmiertelny - cóż, błąd który trzeba poprawić albo houserule'owac.

PS. Nie zgadzanie sie z czyjas wizja swiata to nie trolling ;-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: kwiatosz »

Golfang pisze: 19 sie 2019, 13:27 Ale jakim problemem jest wydrukowanie tych kart? Skoro sprzedawali grę za spore pieniądze - to chyba zarobili na tyle aby zapłacić za swoje błędy.

Ja jednak wiem jaki jest z tym problem. Rebel musiałby wymusić na FFG wydruk i nawet jeśli by mu się udało - to już więcej gier od FFG nie wyda. Czyli Rebel siedzi cicho bo:
1. trzęsie portkami żeby nie utracić dobrych stosunków z FFG
2. ma swoich klientów w "głębokim poważaniu" - bo i tak mu nic nie zrobimy
W każdej z powyższych sytuacji oni wygrywają a my przegrywamy... do czasu aż kilka osób wystosuje pozew zbiorowy przeciwko wydawcy - jednak musi znaleźć się kilka osób które będą na tyle zdesperowane, posiadały czas wolny oraz wolne środki finansowe aby je zaryzykować (jak już ktoś napisał - żyjemy w Polsce i z egzekwowaniem prawa różnie bywa).
Problem jest taki, ze FFG ma dogadany z drukarnia druk pewnie z rok wczesniej. Zeby wydrukowac inna liczbe kart kilku rodzajow musza umowic kolejny druk, bo dorzucenie kart do trwajacego druku jest logistycznie bardzo problematyczne - nagle masz inna procedure kompletowania, inna liczbe arkuszy, etc. Gdyby to bylo drukowane w Polsce lub okolicach pewnie daloby rade (patrz Rebel dorzucajacy poprawiona karte Piramid z Poprzez wieki do druku nowego nakladu, bo bylo miejsce na arkuszu).
Trzesienie portkami to nietrafiony argument, bo FFG I Rebel naleza do Asmodee, do jednej struktury. Nie po to Asmodee przejelo Rebela zeby teraz oddawac swoje gry zewnetrznym wydawcom.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Reklamacje gier

Post autor: playerator »

Tringa pisze: 19 sie 2019, 13:53 Ale czepiacie się Rebela. Wpadki i błędy zdarzają się każdemu (...)
Nie czepiam się Rebela. Naprawdę. Próbuję tylko odczarować zaklętych, uświadomić im, że:

1. Gra planszowa to produkt, jak każdy inny
2. Jak każdy produkt, powinna być wolna od wad, i można (powinno się) tego wymagać
3. W przypadku niezgodności towaru z umową można grę reklamować
4. Dochodzenie swoich praw nie będzie stanowić problemu tylko dlatego, że chodzi o grę planszową

Ale nawet kiedy ta wiedza stanie się powszechna, pozostaną inne problemy.

1. Problem osób, które kupiły grę w sklepie i nie mają pojęcia, że gra jest wadliwa. Moim zdaniem, to najgorsze, co dzieje się w tym hobby.
2. Problem z tym, że nie ma alternatywy dla osób, które chciałyby tę konkretną grę, ale nie chcą naprawiać jej we własnym zakresie.
I pewnie parę innych.


japanczyk pisze: 19 sie 2019, 13:57 (...) Nie zgadzanie sie z czyjas wizja swiata to nie trolling ;-)
Spoko, pisałem o dwóch możliwościach :wink:

Trolliszcze pisze: 19 sie 2019, 13:49 To jak pisałem - do dzieła.
Takie rady możesz spokojnie pozostawić tam, gdzie się zrodziły, to nie jest dyskusja.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Reklamacje gier

Post autor: MichalStajszczak »

Jeśli chodzi o błędnie wydrukowane karty, to chciałbym przypomnieć, jak było w przypadku Broom Service. Wydawca wydrukował poprawione karty i przekazał dystrybutorom, aby mogli dołączyć je do rozprowadzanych egzemplarzy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Reklamacje gier

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze: 19 sie 2019, 15:13 Jeśli chodzi o błędnie wydrukowane karty, to chciałbym przypomnieć, jak było w przypadku Broom Service. Wydawca wydrukował poprawione karty i przekazał dystrybutorom, aby mogli dołączyć je do rozprowadzanych egzemplarzy.
Ale w tym przypadku Rebel powiedział, że zrobi pdf-a...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Reklamacje gier

Post autor: Trolliszcze »

playerator pisze: 19 sie 2019, 15:11 Takie rady możesz spokojnie pozostawić tam, gdzie się zrodziły, to nie jest dyskusja.
A tu akurat pełna zgoda - to, co tu robisz, to czysto akademicka dyskusja i nic z niej nie wyniknie.
Ja akurat należą do osób, które uważają, że problem jest rozdmuchiwany - ale skoro tak wielu jest niezadowolonych z jakości zakupionych produktów (do tego stopnia, że uważają je za działające niezgodnie z przeznaczeniem), to nie rozumiem, dlaczego na lewo i prawo nie sypią się kolejne skargi do UOKiK. Choć mam swoje podejrzenia.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Reklamacje gier

Post autor: MichalStajszczak »

playerator pisze: 19 sie 2019, 13:44 Pomylone słowo w książce to całkiem co innego, niż pomylone słowo w instrukcji albo na karcie gry
A jak książka to Atlas Grzybów i pomyłkowo zamiast "trujący" jest napisane "jadalny"? :mrgreen:
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Reklamacje gier

Post autor: _leigam_ »

MichalStajszczak pisze: 19 sie 2019, 16:04
playerator pisze: 19 sie 2019, 13:44 Pomylone słowo w książce to całkiem co innego, niż pomylone słowo w instrukcji albo na karcie gry
A jak książka to Atlas Grzybów i pomyłkowo zamiast "trujący" jest napisane "jadalny"? :mrgreen:
To wtedy już podchodzi pod "nieumyślne spowodowanie śmierci" ;)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ