Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Inserty

Post autor: KamradziejTomal »

Szlifierka taśmowa ew. papier ścierny i hajda szlifować o ile ścianki wytrzymają ścieranie 2,5 mm.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

gabens29 pisze: 18 sie 2019, 16:45
Spoiler:
Spróbuj jeszcze docisnąć na łączeniach. Mam kilka insertów od nich i z reguły były bardzo ciasno dopasowane do pudełka a łączenia bezklejowe wymagały dopieszczenia :wink:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

gabens29 pisze: 18 sie 2019, 15:55 Ma ktoś pomysł jak albo komu można zapłacić żeby 'zmniejszyc' kupiony insert wykonany ze sklejki?
Ostry nóż i jedziesz. Serio. Ja tak poprawiałem kilka insertów.
gabens29
Posty: 439
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 223 times
Been thanked: 12 times

Re: Inserty

Post autor: gabens29 »

Rigidigi pisze: 19 sie 2019, 18:54
gabens29 pisze: 18 sie 2019, 15:55 Ma ktoś pomysł jak albo komu można zapłacić żeby 'zmniejszyc' kupiony insert wykonany ze sklejki?
Ostry nóż i jedziesz. Serio. Ja tak poprawiałem kilka insertów.
kupiłem już papier scierny rożne rodzaje i zobaczymy
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

Na mój gust papierem ściernym nie da rady. Ale daj znać jak poszło.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Inserty

Post autor: kmd7 »

Mam pytanie dotyczące insertu do Gloomhaven - czy ktoś skorzystał z dostępnych na BGG planów insertów do tej gry? Chodzi mi o pliki .pdf, wypatrzyłem tam ze dwa lub trzy takie projekty. Pewnie któryś wybiorę i coś wydłubię, ale może ktoś już taki insert zmajstrował i może sie podzielić uwagami na tak lub nie? Lub wskazać inne plany takiego insertu do samodzielnego wykonania. Z góry wielkie dzięki!
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

gabens29 pisze: 18 sie 2019, 15:55 Ma ktoś pomysł jak albo komu można zapłacić żeby 'zmniejszyc' kupiony insert wykonany ze sklejki?
heh ja miałem to samo też z Ukrainy - insert do Descenta. Ja sobie go dopasowałem zwykłym nożem tapicerskim. Nie jest pięknie równo poprawiony - ale działa - poza tym dolną stronę i tak nikt nie widzi :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

Golfang pisze: 16 gru 2019, 13:18 samo też z Ukrainy - insert do Descenta. Ja sobie go dopasowałem zwykłym nożem tapicerskim. Nie jest pięknie równo poprawiony - ale działa - poza tym dolną stronę i tak nikt nie widzi :)
Mówisz o insercie z TowerRex?
Ja mam stamtąd insert do Descenta i pasuje idealnie.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

Rigidigi pisze: 16 gru 2019, 17:15
Golfang pisze: 16 gru 2019, 13:18 samo też z Ukrainy - insert do Descenta. Ja sobie go dopasowałem zwykłym nożem tapicerskim. Nie jest pięknie równo poprawiony - ale działa - poza tym dolną stronę i tak nikt nie widzi :)
Mówisz o insercie z TowerRex?
Ja mam stamtąd insert do Descenta i pasuje idealnie.
Dokładnie TowerRex dla DESCENT 2 - wersja angielska (tak było na karteczce napisane) - ale rozmiar był za duży jakieś 0,5 cm za szeroki - musiałem ścinać z obu stron około 5mm.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: miszczu666 »

A dzisiaj wieczorem znalazłem w końcu czas i zrobiłem insert do Architektów Zachodniego Królestwa. Przygotowany pod przyszłoroczny dodatek.
Standardowo u mnie zagościła płyta piankowo kartonowa o grubości 3mm.
Karty w koszulkach premium, metalowe monety. Wszystko ma swoje miejsce.
Spoiler:
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: xCronoxPL »

Jest szansa na projekt tego insertu ? Chciałbym go wykonać z płyty kartonowo-piankowej
longmen76 pisze: 24 mar 2019, 20:27 Długo szukałem inspiracji do wykonania własnego insertu do Gloomhaven.
#gloomhaven #insertgloomhaven #insert
Spoiler:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Rigidigi pisze: 16 gru 2019, 17:15
Golfang pisze: 16 gru 2019, 13:18 samo też z Ukrainy - insert do Descenta. Ja sobie go dopasowałem zwykłym nożem tapicerskim. Nie jest pięknie równo poprawiony - ale działa - poza tym dolną stronę i tak nikt nie widzi :)
Mówisz o insercie z TowerRex?
Ja mam stamtąd insert do Descenta i pasuje idealnie.
Pisałem już o tym kiedyś. jak się robi insert to się bierze jedno pudło i do niego dopasowuje, bo raczej mało kto będzie kupował 10 sztuk i sprawdzał/załatwiał nowe egzemplarze co dodruk, dobrze zrobić jakiś margines bezpieczeństwa, ale w praktyce tolerancja wykonania pudełek może się okazać i tak większa niż to co założyliśmy posiadając jedną sztukę. Ot i cały "problem".
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Inserty

Post autor: woytas »

Jak ktoś ma 3 minuty do stracenia, to może zobaczyć mój własny insert do Sword & Sorcery. Wyszedł lepiej niż się spodziewałem i jest bardzo praktyczny. Robiony bez wstępnego projektu. Wszystko mierzone i cięte "bo akurat tak pasowało".
Insert_S&S
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Fajny, musiał zająć Ci sporo czasu. Wiem coś o tym, w grudniu robiłem do Anachrony...
https://www.facebook.com/groups/Warszta ... 460407670/
Spoiler:
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

Pytanie do zaprawionych w bojach "insertowiczów" - macie jakieś sprawdzone rozwiązania, jeśli chodzi o zamykane pojemniki z pianko-kartonu? Chciałbym sklecić sobie insert do Terraformacji Marsa z zamiennymi planszetkami graczy, który w przyszłości miałby pomieścić również Preludium, Kolonie oraz dodatkową mapę Hellas/Elysium. Problem jest taki, iż zależałoby mi na tym, żeby grę móc postawić na półce na boku bez obawy, że wszystko się w środku porozwala. Niestety, wszelkie przychodzące mi na myśl sposoby zamykania wymagają sporo dodatkowego miejsca, którego i tak w pudełku nie ma zbyt wiele.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

W moim insercie mieszczą się te nowe kartonowe planszetki (na zdjęciach są takie samoróbki, ale w ich miejsce, z luzem, weszły kartonowe), Preludium, Hellas się zmieści, jeżeli od wymiaru wysokości pojemników na kostki odejmie się grubość planszy (chyba ok 10mm). Ja niestety tego nie zrobiłem i dodatkowa mapa powoduje że pudełko się nie domyka, a gotowego insertu nie chcę ruszać. Kolonie też powinny się zmieścić, ktoś mi odpowiedział na fb, że kafelek kolonii ma 101mm x 58mm. Wszystkie na sobie 23mm, a jeżeli odejmie się od wymiaru wysokości pojemników te 10mm, to i tak zostaje 29mm. Więc teoretycznie powinny się zmieścić w pojemniku z żetonem pierwszego gracza, a znaczniki w pozostałych pojemnikach, nie mam w domu więc nie jestem tego w stanie na pewno stwierdzić.
Ja grę trzymam pionowo i nic mi się nie przesypuje, ważne żeby do pudełka przystawić z boku jakąś inną grę. W sumie w żadnym insercie nie robiłem zamknięć na pojemniki, jedynie czasami dokładam luzem kawałek pianki na karty, ponieważ karty są cienkie i łatwo się przesuwają między elementami insertu. W insertach raczej nie przesypują mi się elementy, najgorzej jest podczas transportu, ale tak samo, staram się, żeby pudełka przylegały do siebie.
https://www.facebook.com/groups/Warszta ... 364878084/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Hardkor »

Panowie polecicie jakiś insert do Lords of Hellas? Znalazłem jeden póki co : https://mepel.pl/organizer-z-pianki-do- ... -of-hellas Tylko jesli dobrze widze to mi nawet do opakowania nie wejdzie po grze to jak to trzymac xD ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 263
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 104 times

Re: Inserty

Post autor: yaro_ »

Pytanie do insertowiczów - macie jakiś patent na pojemniczki na zasoby, by lepiej z nich się wyciągało kostki itp. Niby fajnie, porządeczek, ale i tak trzeba je wysypywać bo niewygodne. Spotkałem się z robieniem skosów, ale trochę to uciążliwe do zaprojektowania.
Myślałem, żeby wyłożyć taki pojemniczek czymś od środka żeby był zaokrąglony, tylko czym :roll: ?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

Było wielokrotnie wałkowane. Wklejasz bristol, z jednej strony spodu pojemniczka, i u góry przeciwległej do wklejenia na spodzie ścianki, robiąc taką "skocznię narciarską".
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

yaro_ pisze: 07 sty 2020, 09:41 patent na pojemniczki na zasoby, by lepiej z nich się wyciągało kostki itp.
J.w.,np. tak jak tu
Spoiler:
Nie trzeba aż bristolu, wystarczy blok techniczny.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 263
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 104 times

Re: Inserty

Post autor: yaro_ »

Takie proste, że aż na to nie wpadłem ;)
Dziękuję
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

rav126 pisze: 06 sty 2020, 21:54Ja grę trzymam pionowo i nic mi się nie przesypuje, ważne żeby do pudełka przystawić z boku jakąś inną grę. W sumie w żadnym insercie nie robiłem zamknięć na pojemniki, jedynie czasami dokładam luzem kawałek pianki na karty, ponieważ karty są cienkie i łatwo się przesuwają między elementami insertu. W insertach raczej nie przesypują mi się elementy, najgorzej jest podczas transportu, ale tak samo, staram się, żeby pudełka przylegały do siebie.
Dzięki za odpowiedź. Twój insert jest całkiem niezły, ale tak jak pisałem - chciałbym uniknąć wysypywania się elementów z pojemników, bez konieczności "upychania" wieka pudełka innymi grami. Piszesz o kartach, że są cienkie i się przesuwają - to również jedno z moich zmartwień. Niestety, do tego wszystkiego dochodzi moja chęć, żeby insert po prostu dobrze wyglądał. Jak się to wszystko zbierze razem, to wychodzi niezła zagwozdka. Cóż, będę musiał pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem, ale najpierw muszę zakoszulkować karty, ponieważ nie wiedząc, ile dokładnie miejsca będą zajmowały, nie mam nawet co planować. Głupio byłoby rozrysować w Inkscapie jakiś schemat tylko po to, żeby za dwa dni dowiedzieć się, że miejsca na karty zbytnio poskąpiłem. :lol:
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Vakarian89 pisze: 09 sty 2020, 22:13 Piszesz o kartach, że są cienkie i się przesuwają - to również jedno z moich zmartwień.
Przy takim rozwiązaniu jak jest w moim insercie TM karty się nie przesuwają, bo są "na stojąco" w pudełku, przesuwają się, jeżeli są w pudełku "na leżąco", u mnie to pudełko na karty z insertu, po wyciągnięciu robi za podajnik na karty podczas rozgrywki, świetnie się sprawdza :)
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

rav126 pisze: 09 sty 2020, 22:41Przy takim rozwiązaniu jak jest w moim insercie TM karty się nie przesuwają, bo są "na stojąco" w pudełku, przesuwają się, jeżeli są w pudełku "na leżąco", u mnie to pudełko na karty z insertu, po wyciągnięciu robi za podajnik na karty podczas rozgrywki, świetnie się sprawdza :)
No właśnie widzę, że miejsce na karty zagospodarowane co do milimetra. :D To w sumie największy problem, jeśli chodzi o tworzenie insertu do TM - ilość kart. Bez koszulkowania ich objętość jeszcze nie była taka straszna, ale dziś właśnie powkładałem karty w koszulki Rebel Premium i... Masakra! :shock: Miałem cichą nadzieję, że wysokość stosiku nie wzrośnie aż tak bardzo, ale cóż - nadzieja ponoć matką głupich. :lol: Jak doliczę Preludium i Kolonie, które insert ma kiedyś pomieścić, to dochodzi kolejne 101 kart. A może bym się jeszcze skusił na fanowski dodatek Ekspansja Terytorialna i zestaw kart projektów... Jak tu żyć? :D

Oprócz kart, sporo miejsca zabierają również tekturowe planszetki graczy. O ile pod względem funkcjonalności nie mam im nic do zarzucenia, ponieważ spełniają swoją rolę znakomicie i do tego całkiem nieźle wyglądają, tak ilość zajmowanego miejsca (na wysokość) mogłaby być nieco mniejsza.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Tak wyglądało, jak koszulki były nowe, po kilku rozgrywkach się "sprasowały", o tak:
Spoiler:
Więc miejsca jest jeszcze sporo 😉
ODPOWIEDZ