(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 161 times
Been thanked: 156 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Muleq »

Czy dobrze rozumiem, że ma wyjść nowa edycja nowej edycji Hannibala??
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gromb »

I czy upgrade pack będzie dostępny w sklepiku wydawnictwa?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

Tak, będzie dostępna w sklepach, tak samo jak upgrade pack.

Nowa edycja to za duże słowo. To będą napisane na nowo zasady oraz pudło wyższe o 3cm, by nie było problemów z pomieszczeniem komponentów gry. Cała reszta bez zmian.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: playerator »

ozy pisze: 14 sie 2019, 13:50 (...) To będą napisane na nowo zasady (...)
Będzie polska wersja?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

Czuje że będzie. Chociaż wolałbym nie :D (łatwiej byłoby zrezygnować)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnimusAleonis »

playerator pisze: 14 sie 2019, 14:04
ozy pisze: 14 sie 2019, 13:50 (...) To będą napisane na nowo zasady (...)
Będzie polska wersja?
Choć mi bardziej zależy na angielskiej :P także się podłączam pod pytanie: jakie wersje językowe będą dostępne, szczególnie jako pre-order na KS Successors?

Aha i też dopytam: czy w nowej edycji nowej wersji Hannibala ( :P ) dodatki (Sun of Macedon, Price of Failure) będą w pudle czy nadal osobno do kupienia?
I czy figurki w nowej edycji będą z innego tworzywa czy tego samego co w poprzedniej? Bo w obecnej wersji ten plastik dużo daje do życzenia, chyba nawet w jakimś wątku Successors, na BGG bodajże było o tym też pytanie. To nawet bardziej prośba niż pytanie :D

No i, prawie na koniec, czy bierzecie pod uwagę nie małą liczbę głosów/sugestii co do hełmu/okładki Successors, czy decyzja zapadła i nieodwracalna jest? Pytam tak tylko z czystej ciekawości bo na BGG gdzie jest ich najwięcej brak odpowiedzi.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: wst121121 »

Kampania już za chwile a dalej nie ma infomacji o Polskiej wersji Successors to jak z nia bedzie?
Widzialem że będzie nawet Czeska wiec nie widze innej opcji żeby miało zabraknąć jej w naszym języku.
Czekamy na więcej szczegółów :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: kastration »

wst121121 pisze: 19 sie 2019, 15:05 Kampania już za chwile a dalej nie ma infomacji o Polskiej wersji Successors to jak z nia bedzie?
Widzialem że będzie nawet Czeska wiec nie widze innej opcji żeby miało zabraknąć jej w naszym języku.
Czekamy na więcej szczegółów :)
Możesz się przeliczyć niestety. Po braku polskiej wersji Hannibala i banalnych błędach w tłumaczeniach Zimnej Wojny również raczej nie zamierzam wspierać tego wydawnictwa (choć Wyścig do Renu jest wydanie cudnie). Poza tym mam wersję od Gołębiewskiego za śmieszne pieniądze, no i jest to dość trudna i - w pewnym uproszczeniu - żmudna gra, więc zbyt często nie udaje się czegokolwiek zdziałać z ludźmi. Samą ideę wznowienia jednak pochwalam, bo jakość komponentów i estetyka z pewnością będzie biła dawną polską wersję językową na głowę (takie standardy wydawania gier dziś). Tylko zależność językowa jest duża, więc raczej nie wciągną "świeższych" graczy.

Czeska wersja podobno jest na licencji, a nie wydawana przez wydawnictwo. To w pewnym stopniu redukuje moje zdziwienie odnośnie pasywności wydawcy i milczenia w sprawie ewentualnej wersji rodzimej. Brak polskiej wersji uznam nie tyle za kuriozum, co za fanaberię polskiego rynku planszówkowego - zapewne specjaliści od sprzedaży z wydawnictwa sondują rynek znacznie lepiej niż wypowiadający się w tym wątku. Jakkolwiek, sam jestem ciekaw, kiedy wydawnictwo się odniesie. Moim zdaniem, Sukcesorzy są tytułem bardziej niszowym niż Hannibal i raczej szanse są małe, ale co tam.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: wst121121 »

Ja do Phalanx mam mega zaufanie, jeśli chodzi o błędy to zdażają się każdemu, Ja moją pierwsza edycje zimnej wojny bez problemu wymienilem na nową od Phalanxów.
Mam Hanibala z spolszczonymi kartami od MB Print i jest to jedna z najlepszych gier, pięknie wydanych i grywalnych.
Wsparłem Freedom, wsparłem Europe Divided, zamówilem preorder Fire in the Sky oraz Nanty Narking, Obie czesci Brassa zamówione juz od pół roku.
Posiadam Auztralie, Lincolna, Scythe i Mare Nostrum z dodatkami.

Każda z wymienionych powyzej gier została pięknie wydana, niewiele jest w nich błędów, a te które nie zostały jeszcze wydane mają u mnie wielki kredyt zaufania.
Część z tych gier jest niszowa (szczególnie wojenne) więc nie dziwi brak polskiej wersji choc do niektórych (Fire In the sky) wystarczyła by tylko polska instrukcja.

Jedyne do czego mozna się przyczepić to słabe promowanie gier w Polsce w naszym języku, o części gier czasem ciężko dostac jakąkolwiek informacje.

Jakis czas temu grając w klubie planszówkowym w Hanibala dużo osób podchodziło do mnie znając gre ale będąc bardzo zdziwionym skąd mam Polskie karty.
Dlatego też licze i będe liczył ze tak istotny tytuł jakim jest Successors pojawi się w naszym języku. :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

@kastration - polska instrukcja do Hannibala jest w składzie, w przeciągu miesiąca ją opublikujemy. TS - erratę wyprodukujemy razem z rozszerzeniem do gry - karty, nakładkę na planszę.

Co do polskiej edycji Sukcesorów prawdopodobnie zdecydujemy się na wyjście warunkujące jej wydanie od liczby wspierających z Polski. Będziemy potrzebować 150 wsparć.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: EVOCATVS »

ozy pisze: 21 sie 2019, 10:11
Polska instrukcja do Hannibala to będzie ta co w pudełku z grą obecnie jest czy te nowe zasady, co mają dopiero wyjść?
I wiadomo już kiedy można spodziewać się Brassa? Widziałem gdzieś info ze po długim weekendzie miał wyruszać z fabryki, ale nie wiem jak bardzo oficjalne jest to info.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 10:26 przez EVOCATVS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnimusAleonis »

ozy pisze: 21 sie 2019, 10:11 Co do polskiej edycji Sukcesorów prawdopodobnie zdecydujemy się na wyjście warunkujące jej wydanie od liczby wspierających z Polski. Będziemy potrzebować 150 wsparć.
Bardzo słuszne rozwiązanie.
I tylko 150? Myślę że już można zacząć tłumaczenia przygotowywać :P

Jest szansa na informacje o tym z czego będą figurki w Successors i nowym wydaniu Hannibala? Z tego samego tworzywa co obecne wydanie Hannibala? Jest to akurat na tyle ważne bo zdeterminuje czy wchodzić na nowe wydanie Hannibala czy nie. Z góry dziękuję za informacje :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 634 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Hannibal miał 64 wsparć z Polski...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

ozy pisze: 21 sie 2019, 10:11 @kastration - polska instrukcja do Hannibala jest w składzie, w przeciągu miesiąca ją opublikujemy. TS - erratę wyprodukujemy razem z rozszerzeniem do gry - karty, nakładkę na planszę.

Co do polskiej edycji Sukcesorów prawdopodobnie zdecydujemy się na wyjście warunkujące jej wydanie od liczby wspierających z Polski. Będziemy potrzebować 150 wsparć.
Eee no, liczyłem że ogłosicie przy dodruku polską wersje Hannibala, skoro już wszystko do niego macie. No szkoda.

A jak będzie można zdobyć poprawione karty i nakładkę do TS?

Probe9 pisze: 21 sie 2019, 10:29 Hannibal miał 64 wsparć z Polski...
na wersje angielską...
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 634 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

_leigam_ pisze: 21 sie 2019, 10:34
na wersje angielską...
Nie do końca. Przy Hannibalu też dość długo mówiło się o możliwej wersji polskiej i podobnie jak tu miała być uzależniona od liczby wsparć.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

chyba się skuszę na dodruk Hannibal...it's official :wink:
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

Probe9 pisze: 21 sie 2019, 10:39
_leigam_ pisze: 21 sie 2019, 10:34
na wersje angielską...
Nie do końca. Przy Hannibalu też dość długo mówiło się o możliwej wersji polskiej i podobnie jak tu miała być uzależniona od liczby wsparć.
Przelotnie coś tam śledziłem sprawę, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale nie było nic podane przynajmniej oficjalnie że przy wystarczającym wsparciu z Polski pojawi się polska wersja. Wtedy bym pewnie się skusił.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnimusAleonis »

rastula pisze: 21 sie 2019, 10:40 chyba się skuszę na dodruk Hannibal...it's official :wink:
No ja też się łamię... chciałbym tylko wiedzieć że materiał do figurek będzie inny, bo ten w obecnej wersji zostawia dużo do życzenia, a 350+ pln na wydanie gdzie figurki mają pokrzywioną broń itp to tak no średnio...
I wiem że niektórzy w ogóle z figurkami nie grają, preferując "standees", i my może nawet i też, ale są one znaczną częścią kosztów/ceny i jak już płacę chciałbym by ten błąd/niedociągnięcie było poprawione.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gromb »

A ja poczekam na zestaw aktualizujący do nowej edycji. Mam nadzieję, że powiększone pudełko będzie jego częścią.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 634 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

_leigam_ pisze: 21 sie 2019, 10:45
Przelotnie coś tam śledziłem sprawę, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale nie było nic podane przynajmniej oficjalnie że przy wystarczającym wsparciu z Polski pojawi się polska wersja. Wtedy bym pewnie się skusił.
Początkowo była mowa o tym, że wierzą, że się uda. Potem, że będzie to uzależnione od wparcia a następnie po pewnym czasie zostały podane progi. Fakt, że wtedy ten próg był od początku nierealny (chyba 1000 wsparć z PL). Teraz fajnie, że konkrety zostały przedstawione od razu i ten próg 150 jest raczej realny.

Inna sprawa, że przy Hannibalu wersja ang nie za bardzo mi przeszkadzała bo łatwiej znaleźć 1 współgracza, dla którego język nie będzie problemem aniżeli 3-4 :) Obecnie Hannibal to moja ulubione gra, liczę, że Sukcesorzy wskoczą na 2 pozycję :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

Probe9 pisze: 21 sie 2019, 11:12 Początkowo była mowa o tym, że wierzą, że się uda. Potem, że będzie to uzależnione od wparcia a następnie po pewnym czasie zostały podane progi. Fakt, że wtedy ten próg był od początku nierealny (chyba 1000 wsparć z PL). Teraz fajnie, że konkrety zostały przedstawione od razu i ten próg 150 jest raczej realny.
Trochę się to wszystko rozmyło. Życzyć tylko żeby było te 150 wsparć dla nowej gry. Ja muszę odpuścić. Akurat ciężko mi będzie znaleźć komplet do tego typu gry. Może za to się skusze na angielskiego Hannibala, no zobaczymy... Na polską bym się skusił.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Andy »

wst121121 pisze: 20 sie 2019, 22:17zamówilem preorder Fire in the Sky
W wersji angielskiej prawda? Bo nie widzę tam możliwości wyboru polskiej wersji.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: wst121121 »

Andy pisze: 21 sie 2019, 13:22
wst121121 pisze: 20 sie 2019, 22:17zamówilem preorder Fire in the Sky
W wersji angielskiej prawda? Bo nie widzę tam możliwości wyboru polskiej wersji.

Tak oczywiście angielskiej ale gra jest praktycznie niezależna językowo dlatego starczy ktoś kto przetłumaczy instrukcje albo ktoś kto nauczy zasad
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

EVOCATVS pisze: 21 sie 2019, 10:23
ozy pisze: 21 sie 2019, 10:11
Polska instrukcja do Hannibala to będzie ta co w pudełku z grą obecnie jest czy te nowe zasady, co mają dopiero wyjść?
I wiadomo już kiedy można spodziewać się Brassa? Widziałem gdzieś info ze po długim weekendzie miał wyruszać z fabryki, ale nie wiem jak bardzo oficjalne jest to info.
To są te same zasady, nowa wersja jest po prostu przepisana, podana we współczesnym stylu. Wersja PL bazuje na obecnej edycji gry, ale będzie w 100% aktualna.
AnimusAleonis pisze: 21 sie 2019, 10:24
ozy pisze: 21 sie 2019, 10:11 Co do polskiej edycji Sukcesorów prawdopodobnie zdecydujemy się na wyjście warunkujące jej wydanie od liczby wspierających z Polski. Będziemy potrzebować 150 wsparć.
Bardzo słuszne rozwiązanie.
I tylko 150? Myślę że już można zacząć tłumaczenia przygotowywać :P

Jest szansa na informacje o tym z czego będą figurki w Successors i nowym wydaniu Hannibala? Z tego samego tworzywa co obecne wydanie Hannibala? Jest to akurat na tyle ważne bo zdeterminuje czy wchodzić na nowe wydanie Hannibala czy nie. Z góry dziękuję za informacje :)


Miejmy nadzieję!

Figurki będą z twardszego plastiku, tak by się nie wyginały. Baliśmy się łamania, ale jak widać były to obawy na wyrost i plastik może być twardszy.
_leigam_ pisze: 21 sie 2019, 10:34
ozy pisze: 21 sie 2019, 10:11 @kastration - polska instrukcja do Hannibala jest w składzie, w przeciągu miesiąca ją opublikujemy. TS - erratę wyprodukujemy razem z rozszerzeniem do gry - karty, nakładkę na planszę.

Co do polskiej edycji Sukcesorów prawdopodobnie zdecydujemy się na wyjście warunkujące jej wydanie od liczby wspierających z Polski. Będziemy potrzebować 150 wsparć.
Eee no, liczyłem że ogłosicie przy dodruku polską wersje Hannibala, skoro już wszystko do niego macie. No szkoda.

A jak będzie można zdobyć poprawione karty i nakładkę do TS?
Nie, na Hannibala PL nie ma szans, ale wkrótce będziemy mieli polskie książki, jeszcze kilka poprawek do treści i wkrótce wrzucimy to do internetów.

Errata do TS będzie w rozszerzeniu, które planujemy wydać jeszcze w tym roku, a także na naszych stoiskach targowych, po wydaniu tego dodatku.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

AnimusAleonis pisze: 21 sie 2019, 10:50
rastula pisze: 21 sie 2019, 10:40 chyba się skuszę na dodruk Hannibal...it's official :wink:
No ja też się łamię... chciałbym tylko wiedzieć że materiał do figurek będzie inny, bo ten w obecnej wersji zostawia dużo do życzenia, a 350+ pln na wydanie gdzie figurki mają pokrzywioną broń itp to tak no średnio...
I wiem że niektórzy w ogóle z figurkami nie grają, preferując "standees", i my może nawet i też, ale są one znaczną częścią kosztów/ceny i jak już płacę chciałbym by ten błąd/niedociągnięcie było poprawione.
chodziło chyba koło 280, tyle jestem skłonny zapłacić
ODPOWIEDZ