PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: ShapooBah »

aliceprince pisze: 23 sie 2019, 11:59 Witam serdecznie,

Czy wiadomo może czy są przewidziane dodruki gier:
Świad Dysku Ankh Morpork
i Boże Igrzysko

wydawnictwa Phalanx Games?

Może chociaż to pierwsze, jeśli nie Phalanx, może wydałby ktoś inny.
Pratchett jest bardzo popularny w PL i masa ludzi szuka swojej kopii ;-)

pozdrawiam
Niestety IP na Świat Dysku poszło z dymem, aczkolwiek Phalanx w niedługim czasie wyda Nanty Narking — Grę bliźniaczkę świata dysku osadzoną w świecie XIX wiecznej pulpy literackiej.

Mechanika pozostaje taka sama, zmienia się tylko setting : https://phalanxgames.pl/gry/nanty-narking_26.html
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Marek.gdansk »

Niestety ankh morhpork nie zostanie wydana w takiej wersji. Nanty narking uważam za gorsza z powodu braku świata dysku. Natomiast jako gateway sprawdzi się lepiej bo jest osadzona w o wiele bardziej znanym świecie. Nie wiem dlaczego aż tak skoczyły ceny na świat dysku. Swoją kupiłem po niecałe 80 zł a teraz ceny są makabryczne. Boże igrzysk nie jest aż tak ciężko dostępne. Ceny są całkiem niezłe.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: ShapooBah »

Marek.gdansk pisze: 23 sie 2019, 12:17 Niestety ankh morhpork nie zostanie wydana w takiej wersji. Nanty narking uważam za gorsza z powodu braku świata dysku. Natomiast jako gateway sprawdzi się lepiej bo jest osadzona w o wiele bardziej znanym świecie. Nie wiem dlaczego aż tak skoczyły ceny na świat dysku. Swoją kupiłem po niecałe 80 zł a teraz ceny są makabryczne. Boże igrzysk nie jest aż tak ciężko dostępne. Ceny są całkiem niezłe.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie:
Cena poszła w górę, ponieważ dostępność na rynku stała się znikoma.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Marek.gdansk »

Swój egzemplarz kupiłem za 80 zł jak już pisałem wcześniej. Rozumiem wzrost ceny natomiast 500 zł za używany egzemplarz już w moim odczuciu nie jest do pojęcia. Nawet połowa ceny jest dla mnie za duża dla tej pozycji. A od razu zaznaczam że mikroekonomie i makro miałem. Gadanie że cena jest taka bo ktoś to kupi - super wiem to ale nadal dla mnie jest to chore. Jest wiele gier których cena nie jest adekwatna - w porządku. Natomiast nadal te ceny są dla mnie makabryczne.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 161 times
Been thanked: 156 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Muleq »

Rozumiem, że licencja do Świata Dysku przepadła ( w sumie nie rozumiem ale jakoś jestem w stanie to zaakceptować ) ale co stoi na drodze dodruku Bożego Igrzyska??

Nanty Narking mam na radarze ale na razie czekam na więcej opinii jak już gra zostanie wydana.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: ShapooBah »

Muleq pisze: 23 sie 2019, 12:33 Rozumiem, że licencja do Świata Dysku przepadła ( w sumie nie rozumiem ale jakoś jestem w stanie to zaakceptować ) ale co stoi na drodze dodruku Bożego Igrzyska??

Nanty Narking mam na radarze ale na razie czekam na więcej opinii jak już gra zostanie wydana.
Tutaj chyba problemem jest Martin Wallace.
Marek.gdansk pisze: 23 sie 2019, 12:30 Swój egzemplarz kupiłem za 80 zł jak już pisałem wcześniej. Rozumiem wzrost ceny natomiast 500 zł za używany egzemplarz już w moim odczuciu nie jest do pojęcia. Nawet połowa ceny jest dla mnie za duża dla tej pozycji. A od razu zaznaczam że mikroekonomie i makro miałem. Gadanie że cena jest taka bo ktoś to kupi - super wiem to ale nadal dla mnie jest to chore. Jest wiele gier których cena nie jest adekwatna - w porządku. Natomiast nadal te ceny są dla mnie makabryczne.
Można grę sprzedać i można sprzedawać, czego dowodzą wiszące ogłoszenia sprzedaży tej gry czy też np. Chaosu nieruszane od paru miesięcy, albo sukcesywnie zmniejszające cenę produktu, żeby jednak ktoś się zlitował.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: kwiatosz »

Chaos ma ten problem, że do zagrania napędzają tylko entuzjastycznie opinie innych, którzy zagrali, więc im mniej się sprzedaje, tym mniej się sprzedaje. Ankh ma za sobą cała rzesze fanów książek, którzy podsycaja zainteresowanie mimo coraz mniejszej liczby nowych graczy wchodzących w Ankh.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: ShapooBah »

kwiatosz pisze: 23 sie 2019, 13:05 Chaos ma ten problem, że do zagrania napędzają tylko entuzjastycznie opinie innych, którzy zagrali, więc im mniej się sprzedaje, tym mniej się sprzedaje. Ankh ma za sobą cała rzesze fanów książek, którzy podsycaja zainteresowanie mimo coraz mniejszej liczby nowych graczy wchodzących w Ankh.
No i do kupna Chaosu napędzają też fani Warhammera jeszcze z czasów lat 90, kiedy każdy grał tylko w młotkai wie kim są bogowie chaosu.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: kwiatosz »

Ja fanem młotka jestem wielkim, ale w klubie nie widziałem nikogo, kto by namawiał na Chaos poza stala grupa. A tam sami weterani. Natomiast na Ankh było mnóstwo chętnych, mangowcy, znający ksiązki etc. Chaos się promował byciem dobra gra, temat pozwalał po prostu zachęcić część osób. Ankh się sprzedaje tematem, jakość gry po prostu nie zniechęca.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: sqb1978 »

A to Boże Igrzysko rzeczywiście takie dobre jest? Tak btw dawno nie widziałem ogłoszenia, ale też specjalnie nie śledzę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: japanczyk »

sqb1978 pisze: 23 sie 2019, 15:10 A to Boże Igrzysko rzeczywiście takie dobre jest? Tak btw dawno nie widziałem ogłoszenia, ale też specjalnie nie śledzę.
https://www.olx.pl/oferta/boze-igrzysko ... 506ef6ac73
Cena mówi sama za siebie :P
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Tringa »

ShapooBah pisze: 23 sie 2019, 12:43
Muleq pisze: 23 sie 2019, 12:33 Rozumiem, że licencja do Świata Dysku przepadła ( w sumie nie rozumiem ale jakoś jestem w stanie to zaakceptować ) ale co stoi na drodze dodruku Bożego Igrzyska??

Nanty Narking mam na radarze ale na razie czekam na więcej opinii jak już gra zostanie wydana.
Tutaj chyba problemem jest Martin Wallace.
Z tego co kiedyś się koajrzę to problemem nie jest Martin Wallace, ale spadkobiercy Pratchetta. Po jego śmierci wycofali wszystkie licencje na Świat Dysku, w tym na grę Ankh Morpork. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: japanczyk »

Tringa pisze: 23 sie 2019, 15:39 Z tego co kiedyś się koajrzę to problemem nie jest Martin Wallace, ale spadkobiercy Pratchetta. Po jego śmierci wycofali wszystkie licencje na Świat Dysku, w tym na grę Ankh Morpork. :(
Wallace blew a deadline and lost the Pratchett license.
Reading between the lines a bit, it sounds like he needed to file paperwork for a straightforward renewal. Having missed that deadline, the original contract for the license ended. When he went back to renegotiate, Pratchett's estate either outright refused or insisted on terms that were unacceptable to MW.
Licencja wygasła przed śmiercią Patchetta
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Tringa »

Aa...to ciekawe. Nie wiedziałam. Dzięki za sprostowanie. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: ShapooBah »

Tringa pisze: 23 sie 2019, 15:39
ShapooBah pisze: 23 sie 2019, 12:43
Muleq pisze: 23 sie 2019, 12:33 Rozumiem, że licencja do Świata Dysku przepadła ( w sumie nie rozumiem ale jakoś jestem w stanie to zaakceptować ) ale co stoi na drodze dodruku Bożego Igrzyska??

Nanty Narking mam na radarze ale na razie czekam na więcej opinii jak już gra zostanie wydana.
Tutaj chyba problemem jest Martin Wallace.
Z tego co kiedyś się koajrzę to problemem nie jest Martin Wallace, ale spadkobiercy Pratchetta. Po jego śmierci wycofali wszystkie licencje na Świat Dysku, w tym na grę Ankh Morpork. :(
Ale boże Igrzysko nie dzieje się na Dysku, choć co prawda w równie absurdalnej krainie ;)
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: MihauMihau »

ShapooBah pisze: 23 sie 2019, 15:47 Ale boże Igrzysko nie dzieje się na Dysku, choć co prawda w równie absurdalnej krainie ;)
Ha, dobrze powiedziane! ;)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: jnowaczy »

Boże igrzysko to biere na premiere
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Marek.gdansk »

Boże igrzysko może lepiej nie pokazywać mi linków z cenami bo narzeczona mi wyprzeda całą kolekcję gier ( właściwie to wystawi na sprzedaż) . Sam fanem warhammera jestem ale powiem to tak wśród graczy WFB raczej była walka dlaczego to takie brzydkie jeżeli chodzi o Citow - i dlaczego Zuvassin nie jest a rogaty szczur jest :) . A w latach 90 graliśmy nie tylko w młotka .
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Trolliszcze »

Marek, Ankh tyle kosztuje dlatego, że to już nie jest tylko gra planszowa, to przedmiot kolekcjonerski. Rzecz wciąż pożądana, a zarazem trudno dostępna. Ceny niektórych niedrukowanych kart do MtG idą w tysiące dolarów, mimo że później służą głównie do cieszenia oczu.
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: klpt12 »

Stare Boże Igrzysko nie jest jakąś świetną grą. Dodatkowo elementy są niesamowicie ubogie, bardzo się zawiodłem na drewnianych kostkach, które były strasznie tandetne w dotyku. Żetony podobne kolorystycznie i jakościowo do starego brassa, mocno się zestarzały.
Gdyby została dodrukowana to pewnie by zalegała na sklepowych półkach, ale pomimo tego planuję zrobić sobie wersję print and play na bazie magnatow
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: gogovsky »

ogarnijcie się odpisujecie botowi z reklama
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: Trolliszcze »

@gogovsky Bot zmienił posta na reklamę 4 września, czyli jedyną osobą, która na nią odpisała, byłeś Ty :P Wcześniejsze odpowiedzi dotyczyły pierwotnego, niezmodyfikowanego posta.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: PhalanxGames - dodruki Świat Dysku AnkhMorpork/Boże Igrzysko

Post autor: gogovsky »

Trolliszcze pisze: 05 wrz 2019, 19:31 @gogovsky Bot zmienił posta na reklamę 4 września, czyli jedyną osobą, która na nią odpisała, byłeś Ty :P Wcześniejsze odpowiedzi dotyczyły pierwotnego, niezmodyfikowanego posta.
a to przepraszam;p nie zwróciłem na to uwagi;D czyli wszystko gra;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ