(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Bruno »

japanczyk pisze: 30 sie 2019, 11:00
Scamander pisze: 30 sie 2019, 10:46 Idzie spokojnie zamówić jeszcze w kilku miejscach:
https://i-szop.pl/szukaj/3/Brzd%EAk
Na planszaku i AM76 gdzie ceny sa wyzsze o 10-30 zł za sztuke, juz nie mowiac, ze w sumie oferte z dragoneye za komplet takie AM76 topuje o 120 zł sprzedając po SCD :P
Dyskusja rozpoczęła się od pretensji do wydawnictwa, że nakład Brzdęku był za mały i się szybko wyprzedał. Kolega Scamander i kilka innych osób wskazało jednak, że gra jest wciąż dostępna. Więc o co chodzi? Chyba oczywistym jest, że najtańsze oferty sklepów wyprzedadzą się najszybciej, ale temu już wydawca nie może być winien...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Losiek »

Prawa rynku. Wczoraj kupiłem w AM76 za nieco więcej niż pojedyncze w Dragoneye - różnica na sztuce wynosiła niecałe 3 złote. W Dragoneyeu już nie było
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Bruno pisze: 30 sie 2019, 12:00 Dyskusja rozpoczęła się od pretensji do wydawnictwa, że nakład Brzdęku był za mały i się szybko wyprzedał. Kolega Scamander i kilka innych osób wskazało jednak, że gra jest wciąż dostępna. Więc o co chodzi? Chyba oczywistym jest, że najtańsze oferty sklepów wyprzedadzą się najszybciej, ale temu już wydawca nie może być winien...
Bruno...
Oczywiście że gra jest gdzieś w internecie dostepna, i-szop tez nie indeksuje wszystkich sklepów, bedzie tez dostepna na pewno w sklepach stacjonarnych
Jednak przedsprzedaż ruszyła 2 dni temu i gra jest dostępna w 2 (sic!) sklepach,a ty pytasz o co chodzi?
O to chodzi :)

I ja nie mam tutaj nic do Lucrum, mam od cholery gier do ogrania, kupie sobie jak ktoś będzie sprzedawał, albo jak się pojawi dodruk ¯\_(ツ)_/¯
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MiXB »

Ja kupię razem ze Świątynią Małpy. Proste. :lol:
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Damon22 »

Zamówiłem Ekspedycje i nie jestem mocno zły na brak reszty. Kiedyś będą jeszcze. Dlaczego to jest w ogóle wydawane na raz? Przecież to duży wydatek: 3 dodatki...
Nie można np. co pół roku po jednym? Człowiek się ogra i następuje kolejne odświeżenie :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Damon22 pisze: 30 sie 2019, 13:22 Zamówiłem Ekspedycje i nie jestem mocno zły na brak reszty. Kiedyś będą jeszcze. Dlaczego to jest w ogóle wydawane na raz? Przecież to duży wydatek: 3 dodatki...
Nie można np. co pół roku po jednym? Człowiek się ogra i następuje kolejne odświeżenie :)
Z dwóch powodów. Po pierwsze polscy gracze i tak już czekali kupę czasu na te dodatki, trochę głupio jeszcze to przedłużać. Po drugie odpowiedzią jest logistyka. Transport z Chin to duży koszt i potencjalnie sporo kłopotów po drodze. Jak się da, to warto zamówić więcej jednocześnie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Damon22 »

Czyli trzeba się wydoić (z kasy), a później dawkować sobie (dodatki) jak kroplówkę, stopniowo... :lol:
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Damon22 pisze: 30 sie 2019, 13:48 Czyli trzeba się wydoić (z kasy), a później dawkować sobie (dodatki) jak kroplówkę, stopniowo... :lol:
No niestety. Albo kupić jeden i poczekać na dodruk.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Rykas »

Czy możecie powiedzieć jakie promocyjne karty dodajecie do jakiego dodatku?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Rykas pisze: 30 sie 2019, 16:02 Czy możecie powiedzieć jakie promocyjne karty dodajecie do jakiego dodatku?
2 strony temu podali tą informację...
Leser pisze: 28 sie 2019, 00:40
cool_max pisze: 27 sie 2019, 23:16 Czy jest jakas szansa byście wydali w PL gre Snowdonia ?
Nie ma niestety tej gry w naszych planach. Jeżeli coś się zmieni, postaram się informować.
playerator pisze: 28 sie 2019, 00:34 Czy wiadomo, jakie promki będą dokładane do dwóch pozostałych dodatków? Coś nowego może?
Klątwa mumii:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... my-hunters

Ekspedycje:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ion-leader
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: michcic »

Leser pisze: 26 sie 2019, 14:28 Dziś ogłoszenie informacji o dodatkach do Brzdęku.

Premiera: 10 października
SCD: Mokra robota i Klątwa mumii - 99,90 zł; Ekspedycje - 69,90 zł
A czy są jakieś wieści o Wielbłądach? ;)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

michcic pisze: 02 wrz 2019, 09:39
Leser pisze: 26 sie 2019, 14:28 Dziś ogłoszenie informacji o dodatkach do Brzdęku.

Premiera: 10 października
SCD: Mokra robota i Klątwa mumii - 99,90 zł; Ekspedycje - 69,90 zł
A czy są jakieś wieści o Wielbłądach? ;)
Właśnie poszło oficjalne info. Premiera 26 września.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Cześć,

Takie szybkie pytanko: Totalnie pi*oko kiedy można byłoby się spodziewać Clank! In! Space! (+ dodatki)? (na zasadzie nawet połówki i którego roku ;) ). I tak samo pytam odnośnie
Clank! Expeditions: Temple of the Ape Lord
Clank! Legacy Acquisitions Incorporated Upper Management Pack 
Clank! Legacy Acquisitions Incorporated The Team Pack

^ Pytam o te, bo jest tutaj stosunkowo niewiele tekstu do tłumaczenia. O Clank! Legacy Acquisitions Incorporated nawet nie śmiem pytać, bo tam będzie pewnie mnóstwo tesktu.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 05 wrz 2019, 12:21 Cześć,

Takie szybkie pytanko: Totalnie pi*oko kiedy można byłoby się spodziewać Clank! In! Space! (+ dodatki)? (na zasadzie nawet połówki i którego roku ;) ). I tak samo pytam odnośnie
Clank! Expeditions: Temple of the Ape Lord
Clank! Legacy Acquisitions Incorporated Upper Management Pack 
Clank! Legacy Acquisitions Incorporated The Team Pack

^ Pytam o te, bo jest tutaj stosunkowo niewiele tekstu do tłumaczenia. O Clank! Legacy Acquisitions Incorporated nawet nie śmiem pytać, bo tam będzie pewnie mnóstwo tesktu.
Clank in space - końcówka tego roku.

Reszta - serio nie wiem. Apokalipsa jest już przetłumaczona, wiec będzie raczej wcześniej niż później.
Ilość tekstu nie jest czynnikiem, który spowalnia produkcję - robimy to naprawdę szybko i z najwyższym priorytetem. Wąskim gardłem jest uruchomienie produkcji przez Amerykanów, no i sam proces wraz z transportem trochę trwa.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rav126 »

Jako, że będziecie wydawać gry Board and Dice, a obecnie trwa kampania Yedo - czy wydacie tę grę po polsku?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

rav126 pisze: 09 wrz 2019, 23:25 Jako, że będziecie wydawać gry Board and Dice, a obecnie trwa kampania Yedo - czy wydacie tę grę po polsku?
Niestety tej gry nie wydamy.

Natomiast czekają nas takie premiery niebawem:

Odfrunęło z wiatrem - 12 września
Przebiegłe wielbłądy (nowa edycja) - 27 września (prapremiera już w najbliższy weekend w Spodku)

A w przyszłym roku:
Hard City - pierwszy ameritrash pod logiem Lucrum wydany we współpracy z wydawnictwem Hexy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Marek.gdansk »

Mam takie małe pytanko
Czy specjalnie dla mnie wersja wielbłądów 2.0 jest od 2-8 graczy ? Bo według bgg jest od 3-8 graczy... a na waszej stronie jest 2-8 ? Poniżej link do waszej strony:D
http://www.lucrumgames.pl/gry/camel-up-2-0/

Bo jeżeli tak czuję się zaszczycony :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Marek.gdansk pisze: 10 wrz 2019, 21:21 Mam takie małe pytanko
Czy specjalnie dla mnie wersja wielbłądów 2.0 jest od 2-8 graczy ? Bo według bgg jest od 3-8 graczy... a na waszej stronie jest 2-8 ? Poniżej link do waszej strony:D
http://www.lucrumgames.pl/gry/camel-up-2-0/

Bo jeżeli tak czuję się zaszczycony :D
Kolega zajmujący się stroną prawdopodobnie przepisał parametry ze starych wielbłądów. Przyznam się jednak, że nie wiem, czy chcę mu zwracać uwagę, bo choć pudełkowo jest 3-8, to nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, żeby (jak w pierwszej edycji) grać w 2 osoby. Nie jest to najlepszy wariant, ale w pełni grywalny.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Forcemaster »

Cześć

Czy Dice Settlers sprzedało się na tyle dobrze, że planujecie wydać polską wersję nadchodzącego dodatku Dice Settlers: Western Sea?

Pzdr
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Forcemaster pisze: 11 wrz 2019, 11:29 Cześć

Czy Dice Settlers sprzedało się na tyle dobrze, że planujecie wydać polską wersję nadchodzącego dodatku Dice Settlers: Western Sea?

Pzdr
Decyzja w tej kwestii zapadnie do końca roku (z dużym prawdopodobieństwem wcześniej, po Essen). Od razu o tym poinformuję.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: cool_max »

Mozecie zdradzic po ile beda Wielbłądy w Spodku ?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: playerator »

Czy po premierze dodatki do Brzdęk!a będą zawierały karty promo?

Z powodu limitów, za komplet rozszerzeń trzeba obecnie zapłacić (w przypadkowym sklepie) kilkadziesiąt złotych więcej :?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

playerator pisze: 29 wrz 2019, 22:58 Czy po premierze dodatki do Brzdęk!a będą zawierały karty promo?

Z powodu limitów, za komplet rozszerzeń trzeba obecnie zapłacić (w przypadkowym sklepie) kilkadziesiąt złotych więcej :?
Wszystko co mieliśmy zostało kupione w przedsprzedaży, więc wszystkie egzemplarze dodatków będą miały karty promocyjne.

Co do dostępności. Na i-szopie widzę wciąż dodatki w mnóstwie sklepów i to w cenach grubo poniżej SCD.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: playerator »

Leser pisze: 30 wrz 2019, 00:12
playerator pisze: 29 wrz 2019, 22:58 (...) za komplet rozszerzeń trzeba obecnie zapłacić (w przypadkowym sklepie) kilkadziesiąt złotych więcej :?
(...) Na i-szopie widzę wciąż dodatki w mnóstwie sklepów i to w cenach grubo poniżej SCD.
Bardzo łatwo sprawdzić wiarygodność tego, co pokazuje i-szop :)

Ale ok, płacąc około 30zł więcej niż w "swoim" sklepie, kupiłem dodatki. Powiedzmy, że moje promki nie były gratis...
To i tak niezły deal, bo następny z "mnóstwa sklepów" rzeczywiście mający towar w ofercie, ma komplet droższy o 66zł, co w sumie daje cenę wyższą o około 100zł (w porównaniu do ceny, którą zapłaciłbym, gdyby dodatki były dostępne w "moim" sklepie).

Całkiem niezły powód, żeby ponarzekać na limity, moim skromnym zdaniem.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rastula »

A którym kwartale dodruk dodatków do Brzdęk?
ODPOWIEDZ