Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Breżniew »

jules pisze: 18 wrz 2018, 21:34 Ciekaw jestem czy ktos zwrocil uwage ale w tej chwili po aktualizacji 1,26 iOS gra jest kompletnie niegrywalna, gdyz pomijana jest faza wydarzen i nastepujace po niej kroki, gra automatycznie przskakuje do fazy akcji.

Nie dzieje sie to zawsze, ale przynajmniej raz na gre - wydaje sie ze jest to calkowicie losowe. Przykladowo zaczynay scenariusz wszystko jest ok, wysylamy naszych astronautow do roznych zadan i kiedy generujemy te randomowe misje (przy budowaniu na przyklad) moze sie zdazyc ze w kolejnej turze (solu?) aplikacja bedzie skipowala eventy - pojawi sie odniesienie do eventu z przeszlosci po czym od razu skok do fazy akcji - rujnuje to kompletnie gre i tak jak powiedzialem jest totalnie randomowe - raz zdarzylo mi sie to w 2 solu - myslalem ok jakis jednorazowy bug, po czym odpalilem gre od nowa i w 4 solu nastapilo to samo.

Poniewaz na Maca nie ma tej aplikacji, a ja nie mam tel. z androidem, chcialbym spytac czy w innych wersjach aplikacji jest podobne?
Czy ktos zauwazyl podobny blad?

Pytam bo gra mi sie bardzo podoba, ale w tej chwili po prostu lezy na polce. A Portal milczy - czy w ogole ktos testowal apke po updacie?
Na androidzie wszystko chodzi jak należy.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Portal Games »

Tak, jesteśmy świadomi błędu, jaki pojawił się przy okazji ostatniej aktualizacji. Kolejna aktualizacja zawierająca poprawkę na potrzeby iOS powinna już być dostępna, wkrótce pojawi się też na Androidzie i na PC.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: jules »

Portal Games pisze: 19 wrz 2018, 08:53 Tak, jesteśmy świadomi błędu, jaki pojawił się przy okazji ostatniej aktualizacji. Kolejna aktualizacja zawierająca poprawkę na potrzeby iOS powinna już być dostępna, wkrótce pojawi się też na Androidzie i na PC.

Dzieki dzis rano zerknalem na app store i faktyczni byla poprawka sciagnalem, przeklikalem a blad zdaje sie juz nie wystepowac.

Dobra wiadomosc;)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: c08mk »

Black Friday w Poratlu i na Marsie : ) Miałem nie kupować Pierwszych Marsjan, bo Robinson jest jednak tym lepszym dzieckiem Portalu ale ta obniżka ... Warto brać? Pytanie głównie do graczy, którzy mają Robinsona. Gracie w obie gry czy jedna poszła w odstawkę i czeka na lepsze czasy?
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kal-El83 »

Ja mam robinsona i pm.
Jak na mój gust robinson lepszy o tyle, że w pm setup jest dość czasochłonny.
Jak chcesz kupić to ja mam na wylocie wersję przedsprzedażową ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: michalp »

Tycjan pisze: 25 lip 2017, 11:45
Szazon pisze:... Na stronie Portalu Pierwszych Marsjan w zakładce komponenty wymienione są: Cheats & Codes
Czarna "tabliczka" z równaniami. Wynik to są te kody, ale jak działają to nie wiem. To coś a'la luneta w Robinsonie.
Czy ktos z was to probowal?

Czy Portal gdzies udostepnil te "Cheats & Codes"?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: orzeh »

o, ja to mam, wypróbuję przez weekend, zapomniałem kompletnie - dzięki za przypomnienie.
Jeszcze była paragrafówka (też nie próbowałem)
arsen99
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: arsen99 »

Hej
Zauważyłem znaczny spadek cen PM, nówkę da sie kupić za 99 zł z darmowa wysyłką. Czy to oznacza, że jednak gra sie nie przyjęła i jest na tyle słaba, że sklepy próbują się jej pozbyć? Czy warto za nią zapłacić to 100 zł?
Mam również pytanie czy powstały może jakieś autorskie scenariusze? Coś w PL? Czy może w planach jest jakiś dodatek?
Czy w aplikacji pojawiają się jakieś dodatkowe scenariusze?
Na stronie portalu nie mogę znaleźć żadnych plików do pobrania, dodatków darmowych itd, czy źle szukam czy nic nie ma?
Dzięki
Ronin125
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2015, 17:05

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ronin125 »

Hej
Zauważyłem znaczny spadek cen PM, nówkę da sie kupić za 99 zł z darmowa wysyłką. Czy to oznacza, że jednak gra sie nie przyjęła i jest na tyle słaba, że sklepy próbują się jej pozbyć? Czy warto za nią zapłacić to 100 zł?
Mam również pytanie czy powstały może jakieś autorskie scenariusze? Coś w PL? Czy może w planach jest jakiś dodatek?
Czy w aplikacji pojawiają się jakieś dodatkowe scenariusze?
Na stronie portalu nie mogę znaleźć żadnych plików do pobrania, dodatków darmowych itd, czy źle szukam czy nic nie ma?
Dzięki
Hej, wydaje się, że rzeczywiście gra się nie przyjęła ale to nie oznacza automatycznie, że jest słaba. U mnie jest co jakiś czas grywana w 2 osoby, niestety konstrukcja zasad sprawia, że za każdym razem muszę dokładnie przeglądać instrukcję dlatego zazwyczaj gramy kilka dni pod rząd. ZA 100zł moim zdaniem warto, chociażby po to żeby po razie przejść każdą misję oraz obie kampanie, które potrafią zaskoczyć pomysłem.
O autorskich scenariuszach nic nie słyszałem. Na stronie portalu są dostępne dwa scenariusze do pobrania w pdf: "Przeprowadzka" i "Epidemia",https://portalgames.pl/pl/pierwsi-marsj ... -planecie/
Ponadto w j. ang. wyszedł scenariusz na halloween dostępny pod tym linkiem: http://portalgames.pl/en/wp-content/upl ... ission.pdf.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: EsperanzaDMV »

Mam nietypowe pytanie, a nie udało mi się znaleźć tej informacji w internecie/instrukcji.

Czy mógłby mnie tutaj ktoś poratować informacją o rozkładzie wartości (1, 2... 3?) na żółtej i czerwonej kości uszkodzeń? Z różnych przyczyn nie mam tych kości (ale pomarańczową i pozostałych 12 kości akcji tak) i chciałbym samodzielnie "wystrugać" dwie zaginione kości - opcja szybsza niż proszenie wydawnictwa o dosłanie komponentów, tym bardziej że jutro gra jedzie na tygodniowy urlop i będzie grana na wyjeździe :)

W Robinsonie jest karta pomocy, na której widnieje informacja o rozkładzie ścianek na kościach, tutaj nie mogę czegoś takiego znaleźć. Z góry dzięki za tę informację, uratujecie wyjazd :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Breżniew »

Żółta: 112233
Czerwona:111223
ODPOWIEDZ