Lacerta - plany wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bludgeon »

MiXB pisze: 19 lip 2019, 11:07 OK, ale ile tych dodatków było kupionych w Polsce? Tak jak mówiłem, Lacerty nie interesuje jak popularna gra jest na Zachodzie, ale ile kopii ich wydania się sprzedało.
Ja to wszystko rozumiem, naprawdę.
MiXB pisze: 19 lip 2019, 11:07 Podstawka po polsku wciąż jest w magazynach najpewniej w dużych ilościach więc drukowanie dodatku mija się z celem.
Może, a może nie. Jedyny wniosek który z tego można na 100% wyciągnąć to taki że drukowanie dodatku w ilościach podstawki mija się z celem.

Fingus pisze: 19 lip 2019, 11:30 Z zaczytanych gdzieś wypowiedzi wydawnictw książkowych czy komiksowych spodobały mi się bardzo dwa przypadki:
1. wydajemy jakąś niszową pozycję, choć wiemy że na niej nie zarobimy a może nawet będziemy musieli dołożyć, bo po prostu chcemy mieć ją w swoim portfolio
2. rozpoczynając jakąś serię godzimy się na to że kolejne tomy będą schodzić słabiej, ale kontynuujemy ją do ostatniego tomu, bo inaczej następnym razem czytelnik by nam nie zaufał.
Można to traktować jak pieniądze przeznaczone na reklamę - wydają się wyrzucone w błoto, ale przecież to buduje wizerunek wydawnictwa. Zresztą każdy z nas jest graczem, więc wie jak to działa - strategia zachłanna nie musi być optymalna, czasem lepiej na początku ponieść pewną stratę aby więcej zapunktować pod koniec. Nie wiem skąd ten pomysł, że wydawca musi zarobić na każdym produkcie. :wink:
O, i mi się taki mindset bardzo podoba też.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: MiXB »

Bludgeon pisze: 19 lip 2019, 11:33
MiXB pisze: 19 lip 2019, 11:07 OK, ale ile tych dodatków było kupionych w Polsce? Tak jak mówiłem, Lacerty nie interesuje jak popularna gra jest na Zachodzie, ale ile kopii ich wydania się sprzedało.
Ja to wszystko rozumiem, naprawdę.
MiXB pisze: 19 lip 2019, 11:07 Podstawka po polsku wciąż jest w magazynach najpewniej w dużych ilościach więc drukowanie dodatku mija się z celem.
Może, a może nie. Jedyny wniosek który z tego można na 100% wyciągnąć to taki że drukowanie dodatku w ilościach podstawki mija się z celem.

Fingus pisze: 19 lip 2019, 11:30 Z zaczytanych gdzieś wypowiedzi wydawnictw książkowych czy komiksowych spodobały mi się bardzo dwa przypadki:
1. wydajemy jakąś niszową pozycję, choć wiemy że na niej nie zarobimy a może nawet będziemy musieli dołożyć, bo po prostu chcemy mieć ją w swoim portfolio
2. rozpoczynając jakąś serię godzimy się na to że kolejne tomy będą schodzić słabiej, ale kontynuujemy ją do ostatniego tomu, bo inaczej następnym razem czytelnik by nam nie zaufał.
Można to traktować jak pieniądze przeznaczone na reklamę - wydają się wyrzucone w błoto, ale przecież to buduje wizerunek wydawnictwa. Zresztą każdy z nas jest graczem, więc wie jak to działa - strategia zachłanna nie musi być optymalna, czasem lepiej na początku ponieść pewną stratę aby więcej zapunktować pod koniec. Nie wiem skąd ten pomysł, że wydawca musi zarobić na każdym produkcie. :wink:
O, i mi się taki mindset bardzo podoba też.
Jest tylko mała, malutka, maciupka różnica - książki kosztują 1/4 tego co Norwegowie i można je drukować na miejscu. Z grami to tak nie działa. Poza tym ile wynosi "adekwatna ilość na ograniczony druk"? 300? 500? 1000? Dodatków i tak zawsze drukuje się mniej niż podstawek.

Powiem tak - gdyby to się opłacało Lacercie to byśmy już mieli Norwegów zapowiedzianych. Skoro tego nie zrobili to albo zysk niepewny, albo poniżej poziomu akceptowalności. Książek jak wydrukujesz o wiele mniej to i tak ryzyko jest mniejsze by "umoczyć", bo koszty początkowe niższe. Poza tym wydawnictwa kupują prawa do całej serii, a nie tylko do indywidualnych tytułów, bo to jedyny logiczny sposób prowadzenia biznesu - jeśli tytuł okaże się być hitem to nie musimy się potem licytować z innymi o prawa do kolejnych książek (np. wyobrażasz sobie by Media Rodzina kupiło prawa tylko do pierwszej książki, a o kolejne musiało walczyć z konkurencją?). Jak nie to i tak mamy już do tego prawa więc wydrukujemy kolejne części w mniejszym nakładzie by cokolwiek odzyskać.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: ChlastBatem »

Gizmoo pisze: 18 lip 2019, 00:03
1. Co z dodatkiem do Montany Gold Rush? (milczenie jest złotem? :lol: ) I jak wygląda sytuacja z kolejnym dodatkiem, który został właśnie zapowiedziany?

2. Czy wydacie dodatek do Wyspy Skye - Druids, czy już serio nie ma na co czekać i trzeba kupować oryginalną wersję?

Pytanie bonusowe:

Czy macie w planach wydanie Tybor der Baumeister?
Podbijam te zacne pytania. Lacerto proszę o stanowisko :wink: Czekać na Was czy kupować?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: TTR_1983 »

Najnowszy dodatek do Wyspy Skye był już zapowiedziany przez Lacertę. Będzie!
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Nidav »

Dokładnie tak - żeby wiedzieć skąd takie informacje, odsyłam o tu (czyli do mojego własnego posta, bo Lacerta nie wypowiadała się na ten temat tutaj, tylko na grupie Fani Wydawnictwa Lacerta na fejsiku ;) ).
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bludgeon »

TTR_1983 pisze: 25 lip 2019, 07:23 Najnowszy dodatek do Wyspy Skye był już zapowiedziany przez Lacertę. Będzie!
W przeciwieństwie do Wędrowca ten jest bardzo fajny, polecam.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

ChlastBatem pisze: 24 lip 2019, 23:47
Gizmoo pisze: 18 lip 2019, 00:03
1. Co z dodatkiem do Montany Gold Rush? (milczenie jest złotem? :lol: ) I jak wygląda sytuacja z kolejnym dodatkiem, który został właśnie zapowiedziany?

2. Czy wydacie dodatek do Wyspy Skye - Druids, czy już serio nie ma na co czekać i trzeba kupować oryginalną wersję?

Pytanie bonusowe:

Czy macie w planach wydanie Tybor der Baumeister?
Podbijam te zacne pytania. Lacerto proszę o stanowisko :wink: Czekać na Was czy kupować?

Dzień dobry pourlopowo :)

Na razie nie ma w planach dodatków do Montany, za to do Wyspy Skye i owszem (widzę, że już fejsbukowicze tu donieśli ;) )

Odpowiedź na pytanie bonusowe brzmi - nie mamy takich planów.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Tringa »

Hej,

Planujecie może dodruk Wilkołaków?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: EVOCATVS »

Lacerta bierze się za wersję PL Spirit Island :D
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kal-El83 »

Czy możliwe jest określenie, przez wydawcę oczywiście, roku wydania ?? Już nie pytam o dokładny dzieñ, miesiąc czy kwartał ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
KaczoreQ
Posty: 116
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: KaczoreQ »

Wszyscy czekaja na Spirit Island :) gra wydaje sie bardzo ciekawa.
W sumie to i ja wskakuje do "pociagu hajpu" i dopytuje o jakas przyblizona date:)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Grę dopiero co zapowiedzieli - serio spodziewacie się, że tydzień po zapowiedzi podadzą datę premiery?
na 99% strzelam w 2020, bo w tym roku już za mało czasu żeby wydać ten tytuł
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

japanczyk pisze: 02 wrz 2019, 09:55 Grę dopiero co zapowiedzieli - serio spodziewacie się, że tydzień po zapowiedzi podadzą datę premiery?
na 99% strzelam w 2020, bo w tym roku już za mało czasu żeby wydać ten tytuł
Serio strzelasz tydzień po zapowiedzi że będzie w 2020 :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: seki »

Bez przesady. Często gęsto wydawcy podają datę premiery w dniu kiedy zapowiadają tytuł. Nie ma w tym nic dziwnego i zależy od zaawansowania prac. Tego nikt nie zdradził, stąd pytania. Pewnie gdyby gra już płynęła do PL to Lacerta by to napisała ale kto pyta, nie błądzi.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: TTR_1983 »

Co do Spirit Island to pisałem w poście zapowiadającym grę na Planszowych Newsach, że Lacerta pracuje nad plikami. skoro tak- nie spodziewajcie się, że za miesiąc czy dwa będzie już na stołach. To gra wymagająca ogromu pracy.
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kal-El83 »

Grzecznie zapytałem wydawcę o orientacyjne podanie roku wydania :)
Nie mniej dziėkuję za mniej lub bardziej zasadne spekulacje i opinie.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

Azazelek pisze: 02 wrz 2019, 10:37 Grzecznie zapytałem wydawcę o orientacyjne podanie roku wydania :)
Nie mniej dziėkuję za mniej lub bardziej zasadne spekulacje i opinie.
Rok wydania na pewno 2020, trzymajcie kciuki, żeby nasze optymistyczne założenia pt. "wszystko pójdzie dobrze" się spełniły, wtedy będzie to pierwszy kwartał. Pesymistów prosimy o niezapeszanie :), ale bierzemy też pod uwagę odleglejsze terminy.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: mikeyoski »

Lacerto, dajcie sobie więcej czasu, żeby później nie musieć bawić się w erraty, poprawki i dodruki, etc. 😀
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kal-El83 »

#lacerta
Dziękuję za odpowiedź !! Mogę się zabawić w kreatywną księgowość i zwolnić środki na ten rok ;)
Z pozdrowieniami !!

Ps. #mkeyoski +1
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

mikeyoski pisze: 02 wrz 2019, 17:50 Lacerto, dajcie sobie więcej czasu, żeby później nie musieć bawić się w erraty, poprawki i dodruki, etc. 😀
Obiecujemy, będziemy się spieszyć powoli :)
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: ponika »

Czy planujecie sprowadzić/wydać dodatek Joker do Azula? W Stanach jest normalnie dostępny, ale koszt przesyłki skutecznie zniechęca do zamówień...
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: predki »

ponika pisze: 04 wrz 2019, 19:05 Czy planujecie sprowadzić/wydać dodatek Joker do Azula? W Stanach jest normalnie dostępny, ale koszt przesyłki skutecznie zniechęca do zamówień...
Joker tiles były sprzedawane przez Lacertę w okolicy premiery pierwszego Azula. Jak mnie pamięć nie myli, kosztowały 60 zł w Planszóweczce.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: ponika »

predki pisze: 04 wrz 2019, 19:09
ponika pisze: 04 wrz 2019, 19:05 Czy planujecie sprowadzić/wydać dodatek Joker do Azula? W Stanach jest normalnie dostępny, ale koszt przesyłki skutecznie zniechęca do zamówień...
Joker tiles były sprzedawane przez Lacertę w okolicy premiery pierwszego Azula. Jak mnie pamięć nie myli, kosztowały 60 zł w Planszóweczce.
...i niestety obecnie nigdzie poza oryginalnym wydawnictwem nie są dostępne, a cena 40 dolarów za 10 kostek trochę przeraża :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

lacerta pisze: 04 wrz 2019, 09:16
mikeyoski pisze: 02 wrz 2019, 17:50 Lacerto, dajcie sobie więcej czasu, żeby później nie musieć bawić się w erraty, poprawki i dodruki, etc. 😀
Obiecujemy, będziemy się spieszyć powoli :)
Ciesze się, że wydacie Spirit Island :), zagłosuje na Wasz wybór portfelem. Czy dodatki również zostaną wydane?
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kal-El83 »

O ile nie mylę tytułów, to dodatki też zistały ujęte w zapowiedzi. Oczywiście w pozytywnym, tego słowa, znaczeniu :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Zablokowany