[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Witam,

Zrobiłem polskie wersje fanowskich dodatków do Terraformacji Marsa w mojej oprawie graficznej.

Przypominam, że są to projekty fanowskie, przeznaczone tylko i wyłącznie na użytek własny. Wszelkie prawa do marki Terraformacja Marsa należą do Fryxgames, a sprzedaż i odsprzedaż (np. na portalach aukcyjnych, ogłoszeniowych tj. allegro, olx itp.) tych materiałów jest NIEZGODNA Z PRAWEM!

LINK DO AKCJI DRUKU ZBIOROWEGO organizowanego przez Małego drukarza: viewtopic.php?f=55&t=68485

- EKSPANSJA TERYTORIALNA + PROMO PACK zawiera:
Spoiler:
- PIONIERZY + 4 PROMO PACKI zawiera:
Spoiler:
- WYSOKA ORBITA zawiera:
Spoiler:
- SPOŁECZEŃSTWO zawiera:
Spoiler:
- KSIĘŻYC + PROMO PACK zawiera:
Spoiler:
- IDY MARSOWE zawiera:
Spoiler:
- MERKURY VS MARS zawiera:
Spoiler:
- WENUS FAZA II zawiera:
Spoiler:
- NOWE TERENY zawiera:
Spoiler:
- ZESTAW FANOWSKICH KART (Corporate Betterment) zawiera:
Spoiler:
LINK DO WSZYSTKICH PILIKÓW: https://mega.nz/folder/485yBCIZ#ZWWAGM5TE2vboYthoG6VJA

- PLANSZE BIG BOARDS (Tharsis, Elysium, Hellas, Utopia):
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 12:19 przez dd333, łącznie zmieniany 91 razy.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: playerator »

Niezłe wejście :D. Dzięki za tę robotę.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Iro »

To co zbieramy ludzi aby zlozyc nowe zamowienie do drukarni?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: grzeslaw90 »

Iro pisze: 04 wrz 2019, 14:03 To co zbieramy ludzi aby zlozyc nowe zamowienie do drukarni?
Wlicz mnie ;)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: grzeslaw90 »

dd333 pisze: 04 wrz 2019, 11:54 Witam,
Zrobiłem polskie wersje fanowskich dodatków do Terraformacji Marsa...
Zmienialeś coś poza oprawą graficzną, np w mechanice niektórych elementów?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: grzeslaw90 »

Świetna robota, podoba mi się :D

Mam jedną propozycję poprawki: Na planszetce od pathfinders czerwona ramka wokół zasobów otrzymywanych przez wszystkich sugeruje odebranie tych zasobów zamiast uzyskania premii - może lepiej tego się pozbyć?
Rollmoll
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:24
Lokalizacja: Zielona Góra- w tym momencie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Rollmoll »

Ożeż, jakie to ładne. Zburzyłeś mój antymaterializm tak bardzo, że jak tylko zacznie się tworzyć (oby) komitet kolejkowy to chętnie się dopiszę do niego. Zacna robota Panie szanowny.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Lets_Grajmy »

Kozacko. Dużo czasu trzeba było poświęcić, więc jestem pełen uznania.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: dd333 »

grzeslaw90 pisze: 04 wrz 2019, 14:31 Mam jedną propozycję poprawki: Na planszetce od pathfinders czerwona ramka wokół zasobów otrzymywanych przez wszystkich sugeruje odebranie tych zasobów zamiast uzyskania premii - może lepiej tego się pozbyć?
W instrukcji do podstawki TM można znaleźć info na temat czerwonej ramki:
Czerwony obrys symboli
Symbol z czerwonym obrysem oznacza, że celem działania może być dowolny gracz (gracz aktywny lub któryś z jego przeciwników).

Karta z symbolem obszaru z czerwonym obrysem może obrać za cel obszar dowolnego gracza lub wszystkich graczy.
Czerwona ramka w premii dla wszystkich jest celowym zabiegiem, aby łatwo można było zobaczyć na planszy co jest dla kogo bez zastanawiania się po której stronie torów są dane premie. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, a na pewno lepsze niż " *, ^, !". :)

Poza tym usunięcie/odebranie zasobów w grze zaznaczane jest znakiem minusa, a nie czerwoną ramką :)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2019, 21:11 przez dd333, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: grzeslaw90 »

dd333 pisze: 04 wrz 2019, 20:48
grzeslaw90 pisze: 04 wrz 2019, 14:31 Mam jedną propozycję poprawki: Na planszetce od pathfinders czerwona ramka wokół zasobów otrzymywanych przez wszystkich sugeruje odebranie tych zasobów zamiast uzyskania premii - może lepiej tego się pozbyć?
W instrukcji do podstawki TM można znaleźć info na temat czerwonej ramki:
Czerwony obrys symboli
Symbol z czerwonym obrysem oznacza, że celem działania może być dowolny gracz (gracz aktywny lub któryś z jego przeciwników).

Karta z symbolem obszaru z czerwonym obrysem może obrać za cel obszar dowolnego gracza lub wszystkich graczy.
Czerwona ramka w premii dla wszystkich jest celowym zabiegiem, aby łatwo można było zobaczyć na planszy co jest dla kogo bez zastanawiania się po której stronie torów są dane premie. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, a na pewno lepsze niż " *, ^, !". :)
No to rzeczywiście lepsze... właśnie mam starą wersję i jak patrzę na Twoje dzieło to mi ślinka trochę cieknie :D

Podlinkuję jeszcze dzieło pewnego Pana z BGG, który stworzył uber-planszetkę ogarniającą miejsce na wszystkie dodatki: https://drive.google.com/file/d/1r5EaAy ... RLkwJ/view
Może twórczym okiem zobaczysz coś co można usprawnić i tutaj ;) ja bym bardzo chętnie się pisał na taką opcję :D
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: dd333 »

grzeslaw90 pisze: 04 wrz 2019, 14:18 Zmienialeś coś poza oprawą graficzną, np w mechanice niektórych elementów?
Tak, dokonałem małych zmian w dwóch kartach:

Obrazek
Zagrywając tę kartę w pierwotnej wersji umieszczasz znacznik gracza na na Marsie i nikt tam nie może umieszczać żadnych obszarów do końca gry.
Efekt ten łatwo może być mylony z efektami chociażby tych kart:
Obrazek

Oraz:
Obrazek
ponieważ uważam, że ta karta daje za dużo jednostek tytanu, a i efekt w mojej wersji jest bardziej odpowiedni do tytułu karty
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Maly.drukarz »

Jakie to ładne!!! :D

To co? Działamy coś?
Będą chetni na druk ?

Pozdrawiam
Maly Drukarz.
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: PiLi »

Ja jestem zainteresowany dołączeniem do druku.
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Iro »

Mam nadzieje ze sie chetni znajda.. Ja na pewno bo poprzedniego zestawu nie bralem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: playerator »

Maly.drukarz pisze: 04 wrz 2019, 21:11 (...) To co? Działamy coś?
Będą chetni na druk ? (...)
Nie spamujmy tego wątku. Zaraz posypie się setka postów "ja też chętny".
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - FANOWSKIE DODATKI PO POLSKU! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Maly.drukarz »

Ok. Aby nie spamować to krótko:

Zainteresowałem sie, gadam gdzie trzeba i jak cos ustalę to dam znac tu i zaloze nowy watek w odpowiednim dziale (zamowienia zbiorowe).
Jak ktos ma jakies pomysly, sugestie to poprosze na priv.

PS. Dd333 - zaje...fajny kawał roboty.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: gath »

W plikach (link na końcu pierwszego posta) są dwa takie same preludia z numerem 01 "Wenus wpierw", a brak jest preludium z numerem 02 "Cenne gazy". To błąd czy tak ma być? W linku na początku pierwszego posta wszystko jest OK.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: dd333 »

gath pisze: 09 wrz 2019, 20:48 W plikach (link na końcu pierwszego posta) są dwa takie same preludia z numerem 01 "Wenus wpierw", a brak jest preludium z numerem 02 "Cenne gazy". To błąd czy tak ma być? W linku na początku pierwszego posta wszystko jest OK.
Link na początku i na końcu to ten sam link.
Oczywiście karty nie powinny się dublować - mój błąd. Znalazłem podobną sytuację w pliku z projektami. Później wstawię poprawione pliki.

EDIT: Poprawiłem już pliki.
Kliszalik
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Kliszalik »

Witam,
pochwalam tytaniczną pracę Autora/ów, Tłumacza/ów oraz Grafika/ów :), ale zanim to pójdzie w druk, dobrze byłoby poprawić kilka błędów i wyjaśnić niejasności, które znalazłem na kartach projektów:
- "Zakłady chodowlane" ==> "Zakłady hodowlane"
- "Ambasada na Księżycu" - na karcie jest zapis: "Umieść obszar miasta na polu zarezerwowanym dla Portu kosmicznego na Ceres.", oczywiście powinno być: "Umieść obszar miasta na polu zarezerwowanym dla Ambasady na Księżycu."
- "Powrót do porzuconej technologii" - na karcie jest zapis: "...4 spodnie karty...", czy nie powinno być: "... 4 wierzchnie karty z talii kart odrzuconych."?
- "Cyjanobakterie" - na karcie jest skrót myślowy: "Umieść 1 jednostkę mikrobów za każdy obszar oceanu w grze.", lepiej brzmiałoby: "Umieść na dowolnej karcie 1 jednostkę mikrobów za każdy obszar oceanu na planszy."
- "Charytatywna darowizna" - karta nakazuje dobrać liczbę kart równą liczbie graczy +1, ale nie mówi, co później z tą dodatkową kartą, czy ląduje na stosie kart odrzuconych, czy zabiera ją gracz kupujący kartę.
To wszystkie uwagi, w którejś instrukcji widziałem jeszcze "odłuż" zamiast "odłóż", ale teraz nie mogę tego odnaleźć. Poza tym instrukcja nie jest tak ważna, jak karty ;).
Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej informacji w sprawie wydruku :)
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: dd333 »

Kliszalik pisze: 12 wrz 2019, 21:23 Witam,
pochwalam tytaniczną pracę Autora/ów, Tłumacza/ów oraz Grafika/ów :), ale zanim to pójdzie w druk, dobrze byłoby poprawić kilka błędów i wyjaśnić niejasności, które znalazłem na kartach projektów:
- "Zakłady chodowlane" ==> "Zakłady hodowlane"
- "Ambasada na Księżycu" - na karcie jest zapis: "Umieść obszar miasta na polu zarezerwowanym dla Portu kosmicznego na Ceres.", oczywiście powinno być: "Umieść obszar miasta na polu zarezerwowanym dla Ambasady na Księżycu."
- "Powrót do porzuconej technologii" - na karcie jest zapis: "...4 spodnie karty...", czy nie powinno być: "... 4 wierzchnie karty z talii kart odrzuconych."?
- "Cyjanobakterie" - na karcie jest skrót myślowy: "Umieść 1 jednostkę mikrobów za każdy obszar oceanu w grze.", lepiej brzmiałoby: "Umieść na dowolnej karcie 1 jednostkę mikrobów za każdy obszar oceanu na planszy."
- "Charytatywna darowizna" - karta nakazuje dobrać liczbę kart równą liczbie graczy +1, ale nie mówi, co później z tą dodatkową kartą, czy ląduje na stosie kart odrzuconych, czy zabiera ją gracz kupujący kartę.
To wszystkie uwagi, w którejś instrukcji widziałem jeszcze "odłuż" zamiast "odłóż", ale teraz nie mogę tego odnaleźć. Poza tym instrukcja nie jest tak ważna, jak karty ;).
Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej informacji w sprawie wydruku :)
- "Powrót do porzuconej technologii" - tak, powinno być 4 wierzchnie karty z talii kart odrzuconych,
- "Cyjanobakterie" - to nawet nie skrót myślowy tylko po prostu 'zjadłem' fragment zdania :P,
- "Charytatywna darowizna" - oczywiście, że należy ją odrzucić

W instrukcji nie znalazłem wyrazu "odłuż" / "odłóż", za to w jednej z korporacji (odyssey) znalazłem ten błąd.

Pliki niedługo będą poprawione o Twój feedback, dzięki :)

EDIT: Pliki już poprawione.
impossibleisnth
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2019, 01:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: impossibleisnth »

dd333, niesamowita robota. Chciałbym też dodać coś od siebie, więc jeżeli nie masz nic przeciwko (nie wiem, czy Ty jesteś autorem dodatku czy tylko osobą, która to dopieszcza) to w ciągu 2-3 dni powinienem ukończyć nanoszenie poprawek (literówki, interpunkcja, a przede wszystkim, by teksty z kart fanowskich były jednolite z oryginałem). Jak skończę to jeszcze dam dziewczynie do sprawdzenia (studiowała edytorstwo) i podeślę na forum. Mam nadzieję, że zyskam Twoją przychylność i naniesiesz zmiany, i wszyscy będziemy mogli się cieszyć jeszcze lepszą wersją fanowskich dodatków.
Ps. Jak wygląda stosunek cena w M€ do możliwości kart fanowskich? Czy nie odbiegają one znacząco od oryginału? Widziałem, że w dwóch kartach naniosłeś poprawki. Czy mogą się wypowiedzieć osoby, które grały już w fanowskie dodatki?
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: dd333 »

Wie ktoś dlaczego jakieś inne posty są nad moim głównym pierwszym postem? Kto to zrobił i dlaczego? Czemu nie mogę zmodyfikować tytułu tematu?
Bez sensu jest to, że mój oryginalny post z tego wątku jest teraz gdzieś w środku wątku przez co staje się to nieczytelne i trzeba wszystkiego szukać.
Ja założyłem ten temat, a nagle ktoś inny widnieje jako jego autor i nie mój post z faktyczną zawartością dodatków jest pierwszy.

Dziwnie działa to forum.

Ps. DODAŁEM KOLEJNY DODATEK DO PIERWOTNEGO POSTU TEGO WĄTKU ALE NIESTETY NAJPRAWDOPODOBNIEJ DZIĘKI ADMINISTRACJI JEST ON GDZIEŚ W ŚRODKU WĄTKU I TRZEBA GO SZUKAĆ.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 21:10 przez dd333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: Tomzaq »

Wygląda na to, że admin wyciął z wątku o TM posty dotyczące Pathindera i wkleił tutaj. Faktycznie brzydko to wygląda.
Who is John Galt?
Posiadam
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: dd333 »

Jeżeli tak jest to gratulacje dla admina, że w taki sposób to zrobił.
Jak można wycinać coś z innego wątku i wklejać w drugi, robiąc przy tym śmietnik.
Jak już to powinny te posty być pod głównym postem wątku a nie nad zmieniając przy tym autora wątku albo zdecydowanie lepiej pasowaloby je przenieść tu: viewtopic.php?f=19&t=59409
gdzie rzeczywiście jest poświęcony cały wątek tylko i wyłącznie dodatkowi Pathfinders.

Wypadałoby to poprawić Panowie/Panie admini.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: (PnP) Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy,Ekspansja terytorialna i inne)

Post autor: raj »

Podziękujcie użytkownikowi @playerator. Tylko dzięki niemu dowiedziałem się, że jest tu jakiś problem. Jeżeli chcecie poinformować o czymś administratora lub zwrócić na coś jego uwagę, to należy napisać do niego pw, skorzystać z formularza kontaktowego lub najprościej - zgłosić dany post.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ