Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis - dyskusje na temat tłumaczenia

Post autor: luki075 »

Czy jest gdzieś dostępne FAQ 1.0 po polsku? Nigdzie nie mogę znaleźć a mój angielski niestety bardzo kuleje.
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: koloX »

Tak sobie czytam o tej grze. Podoba mi się klimat i motyw. Ale ze wpisów odniosłem wrażenie że po 5 rozgrywkach, kiedy już gracze obczają co i jak to o wszystkim decyduje los. Otrzymany cel i inne. Jest tak w istocie?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

W dużej mierze, tak. Taki to rodzaj gry, gdzie wygrana schodzi na dalszy plan i jest głównie pretekstem do zanurzenia się w klimatycznej otoczce. Jeśli się o tym pamięta, to nie będzie zawodu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

koloX pisze: 30 sie 2019, 13:23 o wszystkim decyduje los. Otrzymany cel i inne.
Zbyt duże uproszczenie.
Na pewno cel determinuje sposób gry. Jeśli mam w celu wysłać sygnał, to siłą rzeczy będę dużo eksplorował, żeby ten pokój znaleźć. Jeśli mam w celu lecieć na Ziemię, to będę parł do kokpitu i sprawdzał nerwowo silniki. Jeśli będę chciał kogoś zabić, to postaram się o granaty, a w zasadzie to będę chodził za tym kimś, żeby w odpowiedniej chwili podstawić mu nogę i patrzeć, jak się przewraca.

Pomimo tego, jest kilka sposobów na realizację tego samego celu. Jeśli chcę się pozbyć gracza X, to mogę zamykać przed nim drzwi, wrzucać mu do pokoju granaty, anulować jego istotne akcje, nasyłać mu do pokoju Intruzów, hałasować w sąsiednich pomieszczeniach, żeby miał pewne spotkanie itd. To nie jest tak, że "ogarnąłem zasady i znalazłem sposób na wygraną", bo nie ma najlepszego sposobu. Wszystko zależy od sytuacji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

koloX pisze: 30 sie 2019, 13:23 Tak sobie czytam o tej grze. Podoba mi się klimat i motyw. Ale ze wpisów odniosłem wrażenie że po 5 rozgrywkach, kiedy już gracze obczają co i jak to o wszystkim decyduje los. Otrzymany cel i inne. Jest tak w istocie?
Podpisuje się pod tym, co napisał rattkin... "w dużej mierze, tak".
Ale to poza losowym aspektem nadal sporo zależy od graczy. Wiadomo, że jak kostka nie sprzyja i jeszcze pociągniesz złe karty, to żaden plan Ci nie pomoże, ale podejmowane decyzje potrafią w dużym stopniu ograniczyć ryzyko i tak np. w ostatniej grze musiałem się trochę dostosować do sytuacji, bo wszystko szło nie po mojej myśli (cel który sobie zaplanowałem okazał się niemal niewykonalny i musiałem zrobić ten drugi, potrzebne pomieszczenia były po drugiej stronie statku, a inny gracz miał sprzeczny cel z moim), ale przygotowałem się nieźle i skończyłem z jedną raną i szans na ucieczkę zabezpieczoną w 80% (20% to wyrzucenie tej jednej złej liczby na kostce), a przy niefartownym rzucie paralizator pozwalał mi powtórzyć próbę w następnej turze z podobną szansą na sukces.

Nie jest to policzalne euro, gdzie wyeliminujesz ryzyko do końca, ale bez odrobiny chaosu tego typu gry byłyby nudne :)
A tak mamy mocno nieprzewidywalne otoczenie, odrobinę planowania, trochę blefu i negocjacji, a czasem nóż wbity w plecy np. w postaci drzwi zatrzaśniętych przez nosem, co razem daje bardzo satysfakcjonującą mieszankę ;)
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Ta gra musi być losowa bo inaczej mija się z celem gra. Trzeba w to grać jakby oglądało się dobry film. Zwycięstwo jest a drugim miejscu w takich grach.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Kilson pisze: 30 sie 2019, 15:06w ostatniej grze musiałem się trochę dostosować do sytuacji, bo wszystko szło nie po mojej myśli (cel który sobie zaplanowałem okazał się niemal niewykonalny i musiałem zrobić ten drugi
Ale wiesz że jeden z dwóch celów odrzuca się po pierwszym spotkaniu z obcym (dowolnego gracza)?
☺️
Ostatnio zmieniony 31 sie 2019, 12:17 przez Jools, łącznie zmieniany 1 raz.
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: luki075 »

Są dwa cele na jednej karcie.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

luki075 pisze: 31 sie 2019, 12:15 Są dwa cele na jednej karcie.
No tak. Przecież. Palnąłem gafę.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pan_satyros »

Nasza opinia o Nemesis :D
https://pelnapara.znadplanszy.pl/2019/0 ... illainous/
Zaczynamy od 00:04:15
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Dr_Kecaj »

Otworzyłem dziś Nemesisa. Wersja PL z KS'a. Zachwyt z komponentów był duży, nieco zmalał, gdy zobaczyłem że małe karty same z siebie ledwo się mieszczą w slocie, a co dopiero z koszulkami. Znałem ten problem z forum, więc jakoś mnie to nie boli tak bardzo, jak instrukcja. Rzuca się w oczy jako pierwsza po otwarciu pudła. Wydawało się że jest ok, więc dołożyłem na bok i zabrałem sie za samo mięso. Po jakieś prawie godzinie jak rozlozylem komponenty zaczynam zapoznawanie z instrukcją i się zaczęło...

Grzbiet przetarty, strony się kleją, nie wiem jakim cudem ale strony w środku zakurzone, wręcz jakiś taki jakby pył. I tu pytanie czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Wygląda gorzej niż używka.

Jasne można z niej korzystać i jest w jednym kawałku, ale no kurde..
Kupię Szczura rogatego PL
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: suibeom »

Dr_Kecaj pisze: 04 wrz 2019, 19:40
Spoiler:
Mieliśmy ten sam problem. Dodatkowo strony z czerwonym tłem (atak, obrażenia) wyglądają tak, jakby ktoś nimi szurał po chropowatym blacie. Widać otarcia, rysy itd.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Dr_Kecaj pisze: 04 wrz 2019, 19:40Otworzyłem dziś Nemesisa. [...] Wygląda gorzej niż używka.
Zrób fotki, pisz do sprzedawcy. Mnie tylko zastanawia, jak takie kwiatki przechodzą kontrolę jakości. Oczywiście zakładam, że jakaś jest.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

vojtas pisze: 04 wrz 2019, 20:12
Dr_Kecaj pisze: 04 wrz 2019, 19:40Otworzyłem dziś Nemesisa. [...] Wygląda gorzej niż używka.
Zrób fotki, pisz do sprzedawcy. Mnie tylko zastanawia, jak takie kwiatki przechodzą kontrolę jakości. Oczywiście zakładam, że jakaś jest.
Tak jak wyżej. Reklamuj a Ci wszystko wymienią.
Mój egzemplarz był idealny także wiem że będzie dobrze.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

vojtas pisze: 04 wrz 2019, 20:12
Dr_Kecaj pisze: 04 wrz 2019, 19:40Otworzyłem dziś Nemesisa. [...] Wygląda gorzej niż używka.
Zrób fotki, pisz do sprzedawcy. Mnie tylko zastanawia, jak takie kwiatki przechodzą kontrolę jakości. Oczywiście zakładam, że jakaś jest.
Kontrola jakości takich produktów nie jest całościowa. Biorą pewnie 1 grę z palety do sprawdzenia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rafaelus »

Wiadomo kiedy będzie 2nd wave dla wersji PL (dla tych którzy chcieli wszystko otrzymać za jednym razem)? Widzę w updatach na KS informację, że dla innych wersji językowych właśnie przygotowali tłumaczenia, ale dla polskiej tłumaczenie już było robione przez Rebel.pl, prawda?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
cycu
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:32
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: cycu »

rafaelus pisze: 06 wrz 2019, 09:45 Wiadomo kiedy będzie 2nd wave dla wersji PL (dla tych którzy chcieli wszystko otrzymać za jednym razem)? Widzę w updatach na KS informację, że dla innych wersji językowych właśnie przygotowali tłumaczenia, ale dla polskiej tłumaczenie już było robione przez Rebel.pl, prawda?
Wysyłka wersji językowych jest planowana 3 miesiące po wersji angielskiej. ENG ma być wysyłana na koniec września, więc przy dobrych wiatrach powinieneś dostać wszystko na święta. Doświadczenie jednak podpowiada, żeby nastawiać się na koniec stycznia :)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Doświadczenie podpowiada, by nie nastawiać się na koniec stycznia. Bo za pasem (czyli w lutym) Chińska przerwa noworoczna więc, tak na spokojnie marzec-kwiecień ;)
Awatar użytkownika
cycu
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:32
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: cycu »

Optymistycznie liczę, że W TYM ROKU AR przewidziało chiński nowy rok i ukończą druk jeszcze w grudniu/styczniu przez co palety będą wysłane jeszcze przed tym nagłym i zaskakującym wydarzeniem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

cycu pisze: 06 wrz 2019, 15:37 Optymistycznie liczę, że W TYM ROKU AR przewidziało chiński nowy rok i ukończą druk jeszcze w grudniu/styczniu przez co palety będą wysłane jeszcze przed tym nagłym i zaskakującym wydarzeniem.
Nie ogarniam tej logiki. Jeśli wg planu koniec produkcji wyjdzie im w środku lutego to co mają zrobić? Wysłać niekompletne gry? Nigdy nie słyszałem by ich zaskoczył CNR. To normalne że jak opóźnienie przesunie produkcję na CNR to jest efekt domino i pojawia się dodatkowe opóźnienie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

Niedawno wyszła podstawka.
Nacieszmy się ją, na dodatki przyjdzie czas.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

https://www.facebook.com/groups/2069233 ... 416260200/

Figurki z prodosa wyglądają świetnie w tej grze, nic tylkonpodmienic intruzów na obcych
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

japanczyk pisze: 06 wrz 2019, 22:35 https://www.facebook.com/groups/2069233 ... 416260200/

Figurki z prodosa wyglądają świetnie w tej grze, nic tylkonpodmienic intruzów na obcych
Podmieniaj. Przy okazji podmień też karty i planszetki. :D
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lost Death »

uważam, że figurek nemesisa nie ma sensu podmieniać.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

japanczyk pisze: 06 wrz 2019, 22:35 https://www.facebook.com/groups/2069233 ... 416260200/

Figurki z prodosa wyglądają świetnie w tej grze, nic tylkonpodmienic intruzów na obcych
Figurki z Prodosa fajnie wyglądają i tylko fajnie wyglądają.
Grać się nimi po prostu nie da wiecznie się coś urywa łamie albo już sklejone odpada nawet malować strach.
Nie ma co ich porównywać do tych z Nemesisa którymi po prostu można grać a jak spadnie ze stołu to nadal jest to ta sama figurka a nie zbiór części do sklejania.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ