(KS) Aeon Trespass: Odyssey

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 30 times
Been thanked: 40 times

Re: (KS) Aeon Trespass: Odyssey

Post autor: Nidhogg » 17 wrz 2019, 00:21

brazylianwisnia pisze:
17 wrz 2019, 00:10
Oznacza to że na KS nie będzie Polskiej wersji językowej.
I ewentualnie może w PM będzie takowa wersja jak znajdą partnera, ale kasę należy zapłacić teraz lub zostać na 1$ i mieć nadzieje.
A 4 złote za nadzieje to nie wygórowana cena :mrgreen:
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 551 times
Been thanked: 234 times

Post autor: japanczyk » 17 wrz 2019, 06:52

suibeom pisze:
16 wrz 2019, 22:36
Update 18. Translator przetłumaczył, że na tą chwilę nie ma szans na wersję pl. Dalej jednak piszą, i tu nie wiem, czy dobrze rozumiem, by nie rezygnować ze wsparcia, bo szukają partnerów w danym kraju i mogą powstać inne wersje językowe. Rozumiem, że jak znajdą to mam grę w pol. wersji językowej. A jak nie znajdą? Kupuję wersję angielską, której nie chcę? Bo jaka wiadomość może być w tym wypadku dla mnie dobra?, cytując fragment wpisu autorów -If an edition in your language is very important to you, stay with us, we may have good news for you in the future. Że będę musiał kupić drugą grę w wersji jaką chcę, czy coś innego? Wybaczcie, jeśli pytam o jakieś nieznane mi oczywistości, ale jestem totalnym laikiem w tym temacie.
W skrócie chodzi o to żeby nie zrobić negatywnego efektu kuli śnieżnej ;-)

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 17 wrz 2019, 08:16

No można by dołożyć jeszcze:
Each language edition splits the print run, raising production costs. We’re still a small company launching an immensely ambitious project, so we must be extra careful to not overreach. We are however interested in doing language editions and are pursuing several options, from full localization to language packs to digital PDFs.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 17 wrz 2019, 08:30

Raczej należy to odczytać, czytając także między wierszami, że jeśli się zgłosi chętna firma to gdzieś w trakcie i po kampanii język XYZ może się pojawić. Natomiast wycofanie wsparcia zaboli ich portfel oraz zmniejszy szansę na pojawienie się wersji językowej.

suibeom
Użytkownik wspierający
Has thanked: 98 times
Been thanked: 22 times

Post autor: suibeom » 17 wrz 2019, 09:10

japanczyk pisze:
17 wrz 2019, 06:52
W skrócie chodzi o to żeby nie zrobić negatywnego efektu kuli śnieżnej ;-)
hm i jestem w rozterce, bo z jednej strony gra w wersji angielskiej jest dla mnie bezwartościowa i nie mam zamiaru jej kupować, z drugiej trwają poszukiwania partnerów do wersji językowych, więc szansa istnieje. Problem w tym, że jeśli przed końcem nie dostanę jasnej deklaracji o wersji pl to wycofam wsparcie, tyle, że na koniec nie chciałbym przyczyniać się do owej śnieżnej kuli.
Po co mi te rozterki? Ostatni raz wspieram rodaków bez gwarancji wydania gry w rodzimym języku.

Awatar użytkownika
Azel
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Azel » 17 wrz 2019, 09:15

suibeom pisze:
17 wrz 2019, 09:10
hm i jestem w rozterce, bo z jednej strony gra w wersji angielskiej jest dla mnie bezwartościowa i nie mam zamiaru jej kupować, z drugiej trwają poszukiwania partnerów do wersji językowych, więc szansa istnieje. Problem w tym, że jeśli przed końcem nie dostanę jasnej deklaracji o wersji pl to wycofam wsparcie, tyle, że na koniec nie chciałbym przyczyniać się do owej śnieżnej kuli.
Po co mi te rozterki? Ostatni raz wspieram rodaków bez gwarancji wydania gry w rodzimym języku.
Zmień wsparcie na 1$ - ja tak zrobiłem. W ten sposób będziesz mógł obserwować rozwój sytuacji i w razie czego będziesz miał dostęp do pledge managera. A jeśli się nie uda, to ten 1$ jakoś bardzo nie zaboli ;)

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 17 wrz 2019, 09:25

suibeom przecież zawsze możesz sprzedać grę nawet bez jej otwierania. Powinieneś jeszcze na tym zyskać.

suibeom
Użytkownik wspierający

Post autor: suibeom » 17 wrz 2019, 09:36

domyślam się, ale ta gra wpadła w oko mojej dziewczyny i moje nie dlatego, by nią handlować, ale żeby grać. Z drugiej strony blokowanie jakby nie było sporej gotówki (obok core planowaliśmy zakup dodatków, więc ze 129 $ podskoczyłoby nam do 237 $) na coś, co dla nas nie jest przydatne, gdy są zapowiedzi gier z którymi nie będę miał takiego kłopotu, mija się zupełnie z celem.

yoyocmg
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: yoyocmg » 17 wrz 2019, 12:15

Patrząc na to ile błędów ostatnio pojawia się w polskich tłumaczeniach i jak Albi przetłumaczyło klasy w Gloomhaven, to zdecydowanie wolę wziąć wersję angielską. Zawsze możecie potraktować grę w języku ang jako krok w stronę nauki tego języka. W końcu wiele osób uczy się języków z filmów, seriali i gier na PC, to czemu by nie z planszówek :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 551 times
Been thanked: 234 times

Post autor: japanczyk » 17 wrz 2019, 12:17

yoyocmg pisze:
17 wrz 2019, 12:15
Patrząc na to ile błędów ostatnio pojawia się w polskich tłumaczeniach i jak Albi przetłumaczyło klasy w Gloomhaven, to zdecydowanie wolę wziąć wersję angielską.
Off-top - A co jest nie tak z tym jak Albi przetłumaczyło klasy?

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 113 times

Post autor: brazylianwisnia » 17 wrz 2019, 13:36

Ludzie na 99,99% nie bedzie PL ani teraz ani w PM. Nie ma co rozbudzac nadziei. Chętnych z PL jest trochę ponad 200 osób więc to mija się z celem. Żaden wydawca z PL tego nie weźmie na klate. Gra zbyt droga i nie ma popularności. Jeśli mowa jest o jakimkolwiek tłumaczeniu to jedynie storybook I karty w formacie pdf ale i to wydaje się mało prawdopodobne.
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 17 wrz 2019, 14:13

brazylianwisnia pisze:
17 wrz 2019, 13:36
Ludzie na 99,99% nie bedzie PL ani teraz ani w PM. Nie ma co rozbudzac nadziei. Chętnych z PL jest trochę ponad 200 osób więc to mija się z celem. Żaden wydawca z PL tego nie weźmie na klate. Gra zbyt droga i nie ma popularności. Jeśli mowa jest o jakimkolwiek tłumaczeniu to jedynie storybook I karty w formacie pdf ale i to wydaje się mało prawdopodobne.
Jak tytuł mi się spodoba to sam to przetłumacze... :P

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Mr_Fisq » 17 wrz 2019, 14:28

Też nie spodziewałbym się wersji PL; wielkim zaskoczeniem było wydanie Gloomhaven po polsku (gdzie mamy do czynienia z TOP 1 BGG o bardzo dużej popularności, i chyba mimo wszystko z mniejszą ilością tekstu), a gdzie AT:O do GH? Można trzymać kciuki, można zainwestować 1$, ale obstawiam że pierwszy rzut będzie tylko angielski. I IMHO wyjdzie to grze na dobre (mniejsze koszty produkcji, większa szansa, że wszystko się zepnie).

suibeom
Użytkownik wspierający

Post autor: suibeom » 17 wrz 2019, 15:34

Spoiler:
Jestem na tym forum raptem kilka miesięcy a już zdążyłem przeczytać tu w kilku tematach o błędach w tekstach kart i instrukcji gier wydanych przez wydawców anglojęzycznych, czyli oryginałów. Przez takie błędy np. ciągnie się teraz temat rzeka dotyczący gry wydanej przez Rebel. Dlatego nie przekonuje mnie ten argument.
Za projekt trzymam kciuki, naprawdę zależy mi na ich sukcesie, jak pojawi się wersja pl, kupię bez wahania. Jeżeli nie, trudno, może zrobią inny, równie ciekawy projekt, w którym uwzględnią takie boroki językowe jak ja. Na tą chwilę poczekam do końca kampanii i zobaczymy jak cała sprawa się rozwinie

Zauważyłem, że w komentarzach projektu przewija się, że jest bardzo wysoka liczba wspierających za 1$. Ciekawe jakie motywy wstrzymują innych od pełnego wsparcia?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 16:01 przez suibeom, łącznie zmieniany 1 raz.

yoyocmg
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: yoyocmg » 17 wrz 2019, 16:00

suibeom pisze:
17 wrz 2019, 15:34
Spoiler:
Jestem na tym forum raptem kilka miesięcy a już zdążyłem przeczytać tu w kilku tematach o błędach w tekstach kart i instrukcji gier wydanych przez wydawców anglojęzycznych, czyli oryginałów. Przez takie błędy np. ciągnie się teraz temat rzeka dotyczący gry wydanej przez Rebel. Dlatego nie przekonuje mnie ten argument.
Za projekt trzymam kciuki, naprawdę zależy mi na ich sukcesie, jak pojawi się wersja pl, kupię bez wahania. Jeżeli nie, trudno, może zrobią inny, równie ciekawy projekt, w którym uwzględnią takie boroki językowe jak ja. Na tą chwilę poczekam do końca kampanii i zobaczymy jak cała sprawa się rozwinie
Tylko do tych błędów w oryginałach nasi wydawcy dodają jeszcze błędy w tłumaczeniu, więc robi się combo ;) Swoją drogą o jakiej grze od Rebela piszesz?
japanczyk pisze:
17 wrz 2019, 12:17
Spoiler:
Off-top - A co jest nie tak z tym jak Albi przetłumaczyło klasy?
Wiesz co, no mi osobiście nie leżą. Inoks Kark czy Szczurok Myślołap jakoś zupełnie mi nie pasują, ale to są już moje osobiste odczucia.

suibeom
Użytkownik wspierający

Post autor: suibeom » 17 wrz 2019, 16:06

babol to babol, a o combo z tego powodu nic nie przeczytałem.

A o grze i problemach z pracą oryginalnego wydawcy poczytasz tu:
viewtopic.php?f=64&t=62369

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 113 times

Post autor: brazylianwisnia » 17 wrz 2019, 17:02

Jeśli ktoś byłby zainteresowany zamówieniem zbiorowym to zapraszam.

viewtopic.php?f=55&t=62695
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 17 wrz 2019, 22:17

Gra puchnie...
Kolejny dodatek za 99$: https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ts/2626183
To już razem ~330$ a do końca kampanii jeszcze prawie dwa tygodnie. Ciekawe do ilu dobiją za gameplay'ową zawartość, i czy będzie jakiś zestaw gameplay all-in.

Myślałem, że koszt z dodatkami wyjdzie podobnie jak np. w Etherfields, a to powoli zbliża się do KDM w wersji sklepowej...

Edit:
Dla porównania podstawka Oathsworn: Into the Deepwood pierwszego dnia ma kosztować 99$... (Day 1 Backers we will be able to pick up the base game with character models and standee encounter's for just $99.)

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 96 times
Been thanked: 48 times

Post autor: mmag » 17 wrz 2019, 22:37

Jeśli dobrze rozumiem, to jest to chyba ostatni duży dodatek (zastanawiają się nad ceną wsparcia obejmującego wszystkich pięć cykli). A biorąc pod uwagę, że ma być możliwość dobrania dodatków już po wysyłce pierwszej fali z podstawką, to wielkiej spiny też nie ma. Podstawka teraz/w pm, dodatki ewentualnie za półtorej roku, jak główne danie podejdzie:D

Ps. Tylko ta podstawka Oathsworn ma bodajże zawierać wyłącznie modele bohaterów, potwory to tekturowe standy. Za ambitniejszą wersję trzeba będzie dopłacać, więc nie liczyłbym na niską cenę. I raczej nie wierzę też w to, że nie będzie tam kompletu kosztownych dodatków i figurek;)

tommyray
Has thanked: 43 times
Been thanked: 43 times

Post autor: tommyray » 17 wrz 2019, 22:55

Jako backer za dolara powiem tylko, że niczym mnie nie kupili. Gdzie fabuła? Gdzie historia? Jaki główny cel staje przed graczami? Jakie są cele osobiste popychające postacie graczy do działania - to ważne, bo w końcu to przygodowy pseudo erpeg. Tainted Grail pokazał co i jak prezentować, że trzeba postawić na opowieść, fabułę, i silny wątęk naczelny. A tu nie podali niczego prócz polowania na stwory, ale już czemu, po co i na co to - tego nie wiadomo, a szkoda bo byłaby to dobra marchewka. KDM chociaź intryguje swoim chorym światem i dziwacznym "lore". Trzy lata w produkcji i ani słowa po co to robimy, co takiego waźnego nas popycha do działania i walki z potworami. Nie wątpię, że to gdzieś to jest na dysku autora ale czemu nie jest to tzw selling point?
Słaby pod tym względem był o dziwo Etherfields, słaby był Trudvang, Guardians of Isofar, teraz Aeon Tresspas, wszystko by było extra z tymi tytułami gdyby ktoś w tych zespołach nie zapominał o priorytecie w prezentacji światów czyli fabule i historii. Może myślą, że wystarczy aby budżet rzeźbiarzy był rozdęty ponad miarę i aby chwalić się trademarkowymi mechanikami... na dłuższą metę to się nie sprawdzi.

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 18 wrz 2019, 07:33

mmag pisze:
17 wrz 2019, 22:37
Ps. Tylko ta podstawka Oathsworn ma bodajże zawierać wyłącznie modele bohaterów, potwory to tekturowe standy. Za ambitniejszą wersję trzeba będzie dopłacać, więc nie liczyłbym na niską cenę. I raczej nie wierzę też w to, że nie będzie tam kompletu kosztownych dodatków i figurek;)
Ja nie Twierdzę, że nie będzie tam kupy dodatków i wyciągaczy kasy. Chodziło mi o to, że za 99$ można już kupić całą grę w podobnej konwencji ("potyczkowo-narracyjną") gdzie będzie pewnie zauważalnie więcej zawartości niż w pojedynczym dodatku do AT:O - pytanie czy nie będzie więcej niż w dwóch dodatkach (przy czym nie piszę tu o kilogramach plastiku).

Można też to porównać z Trudvang Legends, gdzie 100 kosztuje podstawka, albo dwa duże dodatki dodatki (i jeszcze 10$ zostaje Ci w kieszeni, ew. na wyrównanie różnic kosztów wysyłki) => aż jeszcze raz przyjrzę się tej grze.
mmag pisze:
17 wrz 2019, 22:37
A biorąc pod uwagę, że ma być możliwość dobrania dodatków już po wysyłce pierwszej fali z podstawką, to wielkiej spiny też nie ma. Podstawka teraz/w pm, dodatki ewentualnie za półtorej roku, jak główne danie podejdzie:D
A nie ma tu ryzyka, że w okresie między falami cena dodatków będzie już wyższa?

@tommyray

~140$ kosztował TG z zestawem figurek; ~$90 bez. Nakręciłem się dość konkretnie na AT:O, ale odnoszę wrażenie że o ile podstawka jest wyceniona bardzo nisko, to "brakującą cenę" można znaleźć właśnie w dodatkach. 800PLN - muszę spróbować się ocucić, bo żal kupować podstawkę mając świadomość, że dodatków nigdy nie kupię, nawet jeśli będą ciekawe (kontynuacja historii, mechanika, etc.), bo mają zaporową cenę.
Już prędzej chyba kupię The Red Death do Tainted Grail, albo drugie TG w polskiej wersji językowej.

Przepraszam za jojczenie, ale nie mogę przeboleć tych cen.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 08:17 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.

tommyray

Post autor: tommyray » 18 wrz 2019, 07:45

Dla nadania perspektywy - Gloomhaven kosztuje $100. Nie dodatek do niego. Czy twórcom Aeona nie swieci się nigdzie lampka...?

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 96 times
Been thanked: 48 times

Post autor: mmag » 18 wrz 2019, 08:22

Tylko porównywanie ceny podstawek do ceny dodatków nigdy nie miało zbytniego sensu w przypadku żadnej* gry - to oczywiste, że te pierwsze oferują zawsze znacznie lepszy stosunek ceny do zawartości - niezależnie od tytułu (sztandarowe przykłady: Splendor, Abyss, cokolwiek...). Tym bardziej na ks, gdzie podstawka jest często przeceniona, a twórcy "odbijają" sobie koszta sprzedając dodatki.
A nie ma tu ryzyka, że w okresie między falami cena dodatków będzie już wyższa?
Wygląda na to, że niestety tak... :/

*prawie żadnej - bo zaraz ktoś mi poda jeden, czy dwa wyjątkowe przypadki, gdzie dodatek był lepiej wyceniony od podstawki, co oczywiście obali całą moją tezę :D

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 18 wrz 2019, 08:30

Spoiler:
W KDM masz fabułę od samego początku czujesz i wiesz po co grasz i w jakim celu. Opowieść wciąga jak mało, która gra tego typu. Tym bardziej, że to gra legacy i ułożone wydarzenia są idealnie wkomponowane wraz z postępującą rozgrywka. I w ATO jest bardzo podobnie pod kątem opowieści fabuły, także. ..

A co do ceny dodatku, to nie ma to żadnego uzasadnienia żeby porównywać gloomhavena do ATO.

tommyray

Post autor: tommyray » 18 wrz 2019, 09:23

pavel pisze:
18 wrz 2019, 08:30
Spoiler:
W KDM masz fabułę od samego początku czujesz i wiesz po co grasz i w jakim celu. Opowieść wciąga jak mało, która gra tego typu. Tym bardziej, że to gra legacy i ułożone wydarzenia są idealnie wkomponowane wraz z postępującą rozgrywka. I w ATO jest bardzo podobnie pod kątem opowieści fabuły, także. ..

A co do ceny dodatku, to nie ma to żadnego uzasadnienia żeby porównywać gloomhavena do ATO.
Ad1 Właśnie o tym piszę - ATO nie ma przedstawionej w KS żadnej opowieści ani fabuły. Potrafisz coś opowiedzieć z materiałów dotychczasowych? Z tego co podali - jesteś jakimś bezimiennym typem, który nie wiadomo po co się pcha do uczestnictwa w polowaniu na stwory. Sami twórcy podają polowanie na stwory jako główny rdzeń gry przywołując komputerowe tytuły jak dark souls i monster hunter. Gdzie tu historia, w którą ja jako gracz mogę się zaangażować? Jest tylko takie oto pustosłowie umieszczone gdzieś tam w treści całej ściany tekstu i zdjęć: "dojrzała tematyka filozoficzna dotycząca nihilzmu, totalitarianizmu (SIC!), kultu człowieka, odpowiedzianości, nadziei i odkupienia" . No śmiech na sali, ogólniki i pustosłowie. Narracyjnie - mielizna. Obawiam się, że nie mają niczego interesującego.

Ad2 Nie porównuję gloomhaven do ATO. Porównuję ilość zawartości w produkcie do ceny - ile gry i fabuły jest w samym GH do tego co za tę samą cenę proszą za jeden z dodatków do ATO. Mało zawartości, duża cena.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 09:27 przez tommyray, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ