Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Portal Games »

Portal Games ma przyjemność zapowiedzieć, że planuje wydać grę Paladins of the West Kingdom, drugą po Architektach Zachodniego Królestwa, grę w tej serii.

Paladyni Zachodniego Królestwa

Obrazek

Akcja Paladynów Zachodniego Królestwa osadzona jest w niespokojnym okresie zachodniej Francji, około roku 900. W grze przyjdzie ci dowodzić paladynami i mieszkańcami miast, aby przygotować ja na zakusy Saracenów, Wikingów i Bizantyjczyków. Broń miasta, zbieraj punkty i stań się najbardziej wpływowym Paladynem Zachodniego Królestwa!

Paladyni Zachodniego Królestwa są kontynuacją bestsellerowej serii zapoczątkowanej przez wydaną w roku 2018 grę Architekci Zachodniego Królestwa.

---

Więcej naszych planów wydawniczych na 2019 rok znajdziecie tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawni ... -2019-rok/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: karawanken »

Na kiedy planowana jest premiera?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Fiacik »

Nie jest to co prawda Pan Franz, ale czuję już przesyt kreski Mihajlo. Sama gra może być w porządku.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: keldorn »

bardzo mechanicznie podobna do orleanu, ale bardziej mi sie tematyka podoba wiec tez czekam z niecierpliwościa.

Niestety patrzac na KS to kampania obiecuje dopiero w grudniu 2019 dostawe. Wiec nie wiem kiedy Portal miałby sie wyrobic
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: japanczyk »

Pewnie będzie druk z oryginalnym angielskim wydaniem

Można liczyć na metalowe monetki jako dodatek w przedsprzedaży albo dodatkowo?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: brazylianwisnia »

Jak wygląda sprawa promek dostępnych na KS? Będą w sprzedazy/tylko w przedsprzedaży portalu/wcale?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kolosm
Posty: 301
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 452 times
Been thanked: 53 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: kolosm »

Wiadomo już coś o dacie wydania?
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: keldorn »

Sadze że koniec roku. Na chwile obecną Portal informuje o 4 kwartale, ale biorąc pod uwagę ze orginalny KS miał byc dostarczany w grudniu, to wątpie aby portal tez był w stanie w grudniu sprzedawac. Obstawiam I KW 2020. Ale wole sie mile rozczarowac :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: japanczyk »

keldorn pisze: 23 wrz 2019, 06:55 Sadze że koniec roku. Na chwile obecną Portal informuje o 4 kwartale, ale biorąc pod uwagę ze orginalny KS miał byc dostarczany w grudniu, to wątpie aby portal tez był w stanie w grudniu sprzedawac. Obstawiam I KW 2020. Ale wole sie mile rozczarowac :)
Tyle że- zaskoczenie- KS będzie dostarczony w pazdzierniku
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Blue »

Fiacik pisze: 28 sty 2019, 23:36 Nie jest to co prawda Pan Franz, ale czuję już przesyt kreski Mihajlo. Sama gra może być w porządku.
Kreska Dimitrievskiego jest strasznie charakterystyczna i w jeden konkretny sposób "przerysowana", do tego ta sama ikonografia i przez to wszystkie te gry wyglądają jak jedna i ta sama. Mam raidersów i pomimo że podobają mi się jako tako z wyglądu lepiej niż gry Klemensa, to mógłbym mieć tych szpet Klemensowych jeszcze wiele na półce, a niespecjalnie mam ochotę na kolejną grę wyglądającą jak najeźdźcy, mimo że są ładniejsze od tego co robi Austriak. Ale może to nie jest wcale tak szerokie zjawisko w odczuciach, tylko to ja i Ty :).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: brazylianwisnia »

Osobiście uwielbiam jego kreskę i mógłbym naprzemian mieć tylko gry spod jego kreski i Iana O'Tool.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Blue »

Ian O'Tool z tego co widziałem na necie ma dużo bardziej zróżnicowane prace. Jak patrzę na to co tworzy, to mi się podoba i nie wygląda na zlewające się w jedno i to samo. Ale może przesadzam z Mihajlo i patrzę zbyt mocno przez pryzmat jak jest ta seria 3 gier zrobiona ;).
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: konradstpn »

keldorn pisze: 06 mar 2019, 19:04 bardzo mechanicznie podobna do orleanu, ale bardziej mi sie tematyka podoba wiec tez czekam z niecierpliwościa.

Po przejrzeniu instrukcji mam podobne odczucia. Czy jest tam miejsce na negatywną interakcję, czy raczej gramy, jak w Orleanie, obok siebie ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: BartP »

Moje wrażenia po lekturze instrukcji były właśnie takie, że to wieloosobowy pasjans w stylu Orleans.
Opal82
Posty: 48
Rejestracja: 28 lis 2017, 19:42

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Opal82 »

Zastanawiam się nad zakupem albo architektów albo palladynów zachodniego królestwa.
Który tytuł według was jest lepszy (takie ogolne wrazenie z grania)?

Jakby ktos mogl scharakteryzowac albo po krotce porownac te dwa tytuly bylbym wdzieczny 😀 ( czym sie roznia, jaki jest stopien trudnosci wzgledem siebie itp)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: playerator »

Opal82 pisze: 29 wrz 2019, 16:11 Zastanawiam się nad zakupem albo architektów albo palladynów zachodniego królestwa.
Który tytuł według was jest lepszy (takie ogolne wrazenie z grania)?

Jakby ktos mogl scharakteryzowac albo po krotce porownac te dwa tytuly bylbym wdzieczny 😀 ( czym sie roznia, jaki jest stopien trudnosci wzgledem siebie itp)
Zapytaj tutaj
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jak to śmiga na 2 osoby :?:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Astirka
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2016, 13:02
Has thanked: 1 time

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Astirka »

Ktoś wie jakie koszulki będą pasować do kart?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: krisow »

Myślę, że karty będą takie same jak w "Najeźdźcach z północy". Najlepiej pasują do nich Swan Panasia 54×85 lub Palladin Ragnar 54x86. Z tymi drugimi może być problem z dostępnością. Najeźdźców mam w tych pierwszych, pasują idealnie. Chociaż czasem nie trzymają rozmiaru idealnie, ale to chyba większość protektorów ma ten sam problem. Ewentualnie można zastosować jakieś 56x87, ale będą trochę za duże w obu wymiarach.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Kurczu »

Tutaj jest dokładny opis jakie koszulki pasują
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem6957782
Spoiler:
Co do dużych to nie potrafiłem nigdzie znaleźć MTL, ani Paladin, natomiast Swan znalazłem w mepel.pl, więc u nich również dobrałem koszulki na małe karty Arcane Tinmen.
Przy okazji mepel ma bardzo fajną wyszukiwarkę rozmiarów, można podawać długość i/lub szerokość kart co do milimetra :)
Astirka
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2016, 13:02
Has thanked: 1 time

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Astirka »

Dzięki wielkie!:D
golonix
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2019, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: golonix »

krisow pisze: 07 paź 2019, 20:06 Myślę, że karty będą takie same jak w "Najeźdźcach z północy". Najlepiej pasują do nich Swan Panasia 54×85
Zgadza się. Używam tych koszulek w "Najeźdźcach z Północy" i "Architektach z Zachodniego Królestwa". Pamiętaj jednak, że w "Paladynach" będzie też troche kart mniejszych - do nich pasują Swan Panasia 44x68.
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: wst121121 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 29 wrz 2019, 19:28 Jak to śmiga na 2 osoby :?:
Podbijam pytanie tez mnie to bardzo ciekawi, ktos cos gdzies moze słyszał widział :)
golonix
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2019, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: golonix »

Właśnie rozpakowałem i zakoszulkowałem swój egzemplarz z KS. O panie! Ile tam dobroci! Mnóstwo komponentów, wysoka jakość, pudło się nie domyka. Z niecierpliwością czekam na pierwszą rozgrywkę. Z pewnością jest to srogi ełras.
wst121121 pisze: 09 paź 2019, 13:48
Dr. Nikczemniuk pisze: 29 wrz 2019, 19:28 Jak to śmiga na 2 osoby :?:
Podbijam pytanie tez mnie to bardzo ciekawi, ktos cos gdzies moze słyszał widział :)
Strzelam - pewnie podobnie, jak na 3-4. W grze każdy gra na swojej planszy, nie ma zbyt dużej interakcji (poza dwoma mniejszymi planszkami, na której jest gra się w mały "wyścig").
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: keldorn »

Mam pytanie do tych co juz gre dostali.
Czy w dodatkowych kartach nie pojawiły sie przypadkiem karty do Architektów? 3 dodatkowych pracowników?
ODPOWIEDZ