Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kaszkiet »

hipcio_stg pisze: 20 wrz 2019, 00:10 Gdyby to wyglądało jak Bora Bora, która też jest jaskrawa i kolorowa to byłby krzyk zachwytu.
Pozwolę sobie z tym nie zgodzić.
Bora Bora wygląda jak zaułek odwiedzony w drodze do domu przez najbardziej wytrwałych gości poprawin.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: REBEL.pl »

Nowe Zamki Burgundii w polskiej wersji językowej wyda Rebel.

SCD: 209,95 zł
szacowana data premiery: Q1 2020 r.

https://www.wydawnictworebel.pl/games/z ... -1426.html

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AndreV »

Super!!!!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 10:46 NoweZamki Burgundii w polskiej wersji językowej..
ugh... no co by nie powiedzieć nowa kolorystyka rzuca się w oczy... :?

Ale fiasko z nową grafiką na bok: czy można liczyć na jakieś informacje o tym mitycznym 11 dodatku?
Rozumiem że jeśli polska wersja już opracowana/opracowywana to wiece na czym on polega. Miał być to drugi - no może trzeci bo chyba zebranie wszystkich wcześniejszych dodatków był drugim -, po nowej grafice, główny atut tej wersji, fajnie byłoby się dowiedzieć czym on faktycznie jest.... choć po odsłonię pierwszego „atutu” oddechu nie wstrzymuje :P
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: margrabius »

O matko jakie to brzydkie. Widzę, że idzie to w kierunku przeskoku z oryginalnego Puerto Rico na tzw. nową wersję (wg mnie brzydką jak noc). To ja już zostanę przy pastelowym miksie:)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: warlock »

Ja też mam sentyment do starej edycji Puerto Rico, ale nazywanie nowej paskudną to przesada - ja tam wolę spójny styl nowej edycji (poza tragiczną okładką) - tu fajne porównanie http://www.planszowkiwedwoje.pl/2016/08 ... certa.html

A co do Zamków - to jedna z tych kultowych gier, które po prostu DOMAGAŁY się pięknego liftingu. Baza fanów jest ogromna, każdy z przyjemnością przesiadłby się na wydanie po szlifie podobnym do tego, jakie otrzymały nowe Brassy. A dostajemy coś takiego... Ech...
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2019, 11:45 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: rastula »

gra przeszła lifting - ale chyba nie taki aby kupić grę drugi raz :)...( dodatków kilka mam, więc to również nie argument).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: detrytusek »

Janie podaj wiadro....

Dobrą wiadomością dla pewnie wielu będzie możliwość kupienia starych zamków za bezcen.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: RUNner »

Strasznie pstrokata ta nowa wersja. Dla mnie stara wersja była fatalna graficznie, ale nowa niczego nie zmienia w odbiorze tej gry. Liczyłem na zupełnie nowy, przemyślany lifting, który sprawiłby że gra dostałaby dużo lepszą szatę graficzną.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 191
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 110 times
Been thanked: 73 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Neysmeey »

Podzielam negatywne opinie dotyczące żenującego re-designu zamków, niestety... Osobiście natomiast martwi mnie informacja (a gdzieś taka padła), że kolejne dodatki będą spójne z nową wersją, pal licho cudne mechaniczne twisty jak np. trade routes, ale dodatkowe plansze, których już trochę wyszło (pomimo chorej ceny) zawsze bym przygarnął. Z jednej strony szkoda, z drugiej zaś, tytuł w moim przypadku chyba zamknięty, portfel znajdzie sobie inna ofiarę.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: REBEL.pl »

"In Hollywood a girl's virtue is much less important than her hairdo."
- Marilyn Monroe

To nadal stare dobre Zamki z większą ilością możliwości. Gra się w nią lepiej przy słabszym świetle niż oryginał, może komuś to wystarczy :)
U nas cała firma "wymienia". Komu nie odpowiada zostanie przy starej edycji, ta jeszcze trochę na rynku pobędzie. Ale patrząc po reakcjach na przecenę chyba nie ma co liczyć ;) Wietrzymy białego kruka, który będzie z czasem zyskiwał na wartości.
Neysmeey pisze: 23 wrz 2019, 12:27(...) Osobiście natomiast martwi mnie informacja (a gdzieś taka padła), że kolejne dodatki będą spójne z nową wersją, pal licho cudne mechaniczne twisty jak np. trade routes, ale dodatkowe plansze, których już trochę wyszło (pomimo chorej ceny) zawsze bym przygarnął.
Tak, to prawda, nowe rzeczy już tylko do nowej będą się ukazywać.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: playerator »

REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 12:31
A o najnowszym dodatku niczego nie napiszecie?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: REBEL.pl »

playerator pisze: 23 wrz 2019, 13:20
REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 12:31
A o najnowszym dodatku niczego nie napiszecie?
Dopiero gdy będzie nam wolno - podążając za oryginalnym wydawcą :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Losiek »

Chciałem napisać więcej o tym co sądzę o nowej szacie graficznej i nawet zacząłem - jednak ten potworek na to nie zasługuje. Moim zdaniem jest dużo, dużo gorzej - choć wydawało się niemożliwe zrobienie brzydszej wersji. Zostawiam starą wersję i nikt mnie na jej wymianę nie namówi.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: EsperanzaDMV »

REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 12:31 (...)Komu nie odpowiada zostanie przy starej edycji, ta jeszcze trochę na rynku pobędzie. Ale patrząc po reakcjach na przecenę chyba nie ma co liczyć ;) Wietrzymy białego kruka, który będzie z czasem zyskiwał na wartości.
Pozwolę sobie poprosić o doprecyzowanie "co autor miał na myśli. "patrząc po reakcjach" - czyli widzicie te wszystkie negatywne reakcje na nową szatę graficzną (bo pozytywnych praktycznie nie ma) i już teraz spodziewacie się, że gra się nie sprzeda w nowej szacie graficznej i przez to stanie się białym krukiem, bo dodruków nie będzie? Biały kruk to coś bardzo rzadkiego, czyli tym samym będzie nowa, niesprzedająca się edycja, tak? A gracze pozostaną przy starej, ale o połowie tańszej wersji. Czy coś źle zrozumiałem?
Sam jestem ogromnie zawiedziony niewykorzystanym potencjałem, też po ogłoszeniu nowej edycji rozważałem zmianę, ale po zobaczeniu tego "ulepszenia" pozostaje mi tylko podziękować w imieniu portfela, kasa w nim zostanie.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 13:33 Dopiero gdy będzie nam wolno - podążając za oryginalnym wydawcą :)
Biorąc pod uwagę że dokładnie tak samo w sekrecie trzymano nową grafikę, i jaką owa "niespodzianką" się okazała, to nadziej sobie nie robię.
REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 12:31 "In Hollywood a girl's virtue is much less important than her hairdo."
- Marilyn Monroe
To tak w ramach auto-dis? :P
Bo to najbardziej błyskotliwy, wysublimowany i zarazem najgłębiej wbijający szpilę dis który pod adresem nowej "ulepszonej" edycji słyszałem szczególnie gdy idzie od lokalnego wydawcy :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: RUNner »

Nie jestem pewien, ale takie bazgroły być może wykonałaby moja 5-letnia córka. Painta już powoli ogarnia ;)
Ale dość tej nabitki z mojej strony. Jestem mocno zawiedziony, bo czekałem na nową edycję. Starej nie miałem ochoty nawet tykać i sprzedałem zafoliowany egzemplarz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Blue »

EsperanzaDMV pisze: 23 wrz 2019, 15:24
REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 12:31 (...)Komu nie odpowiada zostanie przy starej edycji, ta jeszcze trochę na rynku pobędzie. Ale patrząc po reakcjach na przecenę chyba nie ma co liczyć ;) Wietrzymy białego kruka, który będzie z czasem zyskiwał na wartości.
Pozwolę sobie poprosić o doprecyzowanie "co autor miał na myśli. "patrząc po reakcjach" - czyli widzicie te wszystkie negatywne reakcje na nową szatę graficzną (bo pozytywnych praktycznie nie ma) i już teraz spodziewacie się, że gra się nie sprzeda w nowej szacie graficznej i przez to stanie się białym krukiem, bo dodruków nie będzie? Biały kruk to coś bardzo rzadkiego, czyli tym samym będzie nowa, niesprzedająca się edycja, tak? A gracze pozostaną przy starej, ale o połowie tańszej wersji. Czy coś źle zrozumiałem?
Sam jestem ogromnie zawiedziony niewykorzystanym potencjałem, też po ogłoszeniu nowej edycji rozważałem zmianę, ale po zobaczeniu tego "ulepszenia" pozostaje mi tylko podziękować w imieniu portfela, kasa w nim zostanie.
Raczej chodzi o to, że nie ma po co robić szybkiej wyprzedaży starej edycji po obniżonej cenie, skoro będzie miała swoich fanów no ... i jest i tak tańsza niż nowa ;).
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Uranopolis »

To jest brzydsze niż krzesełka na nowym stadionie Udinese Calcio, normalnie uduszenie kury mogącej znosić złote jajka.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: detrytusek »

Uranopolis pisze: 23 wrz 2019, 16:46 To jest brzydsze niż krzesełka na nowym stadionie Udinese Calcio, normalnie uduszenie kury mogącej znosić złote jajka.
Żeby wszyscy wiedzieli o czym piszesz...

Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Tomson »

Jestem posiadaczem starej angielsko-niemiecko-francuskiej edycji i nową edycję uważałem za znakomitą okazję do wymiany na polskie wydanie.
Ale te grafiki to jakiś żart, zdecydowanie wolę stare. Nawet gdybym nie posiadał tej gry poszukałbym polskiego pierwszego wydania. Jedyny plus to te dodatki.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: playerator »

AnimusAleonis pisze: 23 wrz 2019, 15:41
REBEL.pl pisze: 23 wrz 2019, 12:31 "In Hollywood a girl's virtue is much less important than her hairdo."
- Marilyn Monroe
To tak w ramach auto-dis? :P
Bo to najbardziej błyskotliwy, wysublimowany i zarazem najgłębiej wbijający szpilę dis który pod adresem nowej "ulepszonej" edycji słyszałem szczególnie gdy idzie od lokalnego wydawcy :lol:
Chodziło chyba o to, żebyśmy my "nie robili Hollywood"... :)


Uranopolis pisze: 23 wrz 2019, 16:46 To jest brzydsze niż krzesełka na nowym stadionie Udinese Calcio, normalnie uduszenie kury mogącej znosić złote jajka.
Brzydsze imo nie jest, ale jakie podobne! :shock:


Mnie w starej wersji przeszkadzały te wszechobecne "oczka" kostek, ubijające resztki klimatu. No to teraz widzę, że nie było tak źle.

Mam stare wydanie i tak pozostanie :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

playerator pisze: 23 wrz 2019, 17:46 Chodziło chyba o to, żebyśmy my "nie robili Hollywood"... :)
No może i to chciał ale faktycznie przywołał cytat w kontekście planszówek i nowego wydania Zamków, które mówi wprost, że w tym biznesie zupełnie nie liczy nie co jest w środku tylko wygląd zewnętrzny... a jak nowa "ulepszona" edycja wygląda widać na powyższych obrazkach :lol:
playerator pisze: 23 wrz 2019, 17:46 Mam stare wydanie i tak pozostanie :mrgreen:
A mityczny 11 dodatek? 8)

A 12? A 13? :lol:

Ale myślę że masz rację nie jest ani gorzej ani lepiej niż było, i jakbym wiedział że tak wydawca potraktuje tą grę też bym zatrzymał nasz egzemplarz, a mieliśmy wszystkie dodatki, ale stratni na sprzedaży nie byliśmy więc też nie ma tragedii, po prostu szkoda że tak zaprzepaszczona okazja i tyle.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hsiale »

AnimusAleonis pisze: 23 wrz 2019, 18:49
playerator pisze: 23 wrz 2019, 17:46 Mam stare wydanie i tak pozostanie :mrgreen:
A mityczny 11 dodatek? 8)

A 12? A 13? :lol:
Fani pierwszej edycji Carcassonne produkują sobie dodatki do nowej używające starej szaty graficznej i drukują. Z Zamkami będzie można pewnie zrobić podobnie.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

hsiale pisze: 23 wrz 2019, 18:54 Fani pierwszej edycji Carcassonne produkują sobie dodatki do nowej używające starej szaty graficznej i drukują. Z Zamkami będzie można pewnie zrobić podobnie.
:shock:
No to już wyższy poziom wtajemniczenia :D :P

Nie no oczywiście rozumiem, i podziwiam - głównie z powodu braku umiejętności by takie dodatki samemu produkować :P - poświęcanie czasu i wysiłku aby zrobić dodatki do edycji której grafikę się kocha... problem z Zamkami tylko taki że żadna wersja, ani nowa ani stara, nie jest "lepsza", a już na pewno żadnej nie kocham :P ... jedna i druga równie słaba moim zdaniem, tylko jedna w pastelach a druga w jaskrawych kolorach. Więc chałupnicze produkowanie dodatków do wersji która jest równie słaba jak obecna... eh... nie dla nas.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2019, 19:20 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ