Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: MManiekM »

Grzeju pisze: 03 wrz 2019, 13:13 Tak sobie pospekuluje, ale ten "łuczek" na jednym z pudełek coś Deadeye Walkers'ami śmierdzi ;-)
Albo artyleria z No Rest for the Wicked.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: E2MD »

Drogi Portalu - czy macie w planach drugi dodatek do Bolidów - "Downforce: Wild Ride" ?
Bo muszę go mieć - NATYCHMIAST :D
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Czy jest szansa, że zainteresujecie się XenoShyft: Dreadmire? to od cmon
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: seki »

Jareks1985 pisze: 05 wrz 2019, 15:01 Czy jest szansa, że zainteresujecie się XenoShyft: Dreadmire? to od cmon
Zdaję się, że były wyprzedaże u oryginalnego wydawcy. Dodruku CMON robić nie będzie więc raczej nie ma co liczyc na ten tytuł.
struksik
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2017, 23:05
Has thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: struksik »

TTR_1983 pisze: 02 wrz 2019, 23:21
MManiekM pisze: 02 wrz 2019, 20:56 Z tego co pamiętam Portal Games w tym roku do Zombicide miał wydać jeszcze tylko dodatek Kompanii i Wrogowie. Dziś w podcastcie była sugestia, że w piątek ma być zapowiedź dwóch dodatków do tej gry. Czy coś mnie ominęło i była mowa o jeszcze jednym czy jest to całkowicie nowy news, a może ja zgłupiałem i chodzi o coś zupełnie innego?
Całkowicie nowy news :)
Chodzi Wam o to?
Rusza przedsprzedaż Morderczych Kruków i Strzelców Szwendaczy
https://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz ... zwendacze/
https://sklep.portalgames.pl/zombicide- ... ze-i-kruki
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: MManiekM »

struksik pisze: 07 wrz 2019, 08:29
TTR_1983 pisze: 02 wrz 2019, 23:21
MManiekM pisze: 02 wrz 2019, 20:56 Z tego co pamiętam Portal Games w tym roku do Zombicide miał wydać jeszcze tylko dodatek Kompanii i Wrogowie. Dziś w podcastcie była sugestia, że w piątek ma być zapowiedź dwóch dodatków do tej gry. Czy coś mnie ominęło i była mowa o jeszcze jednym czy jest to całkowicie nowy news, a może ja zgłupiałem i chodzi o coś zupełnie innego?
Całkowicie nowy news :)
Chodzi Wam o to?
Rusza przedsprzedaż Morderczych Kruków i Strzelców Szwendaczy
https://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz ... zwendacze/
https://sklep.portalgames.pl/zombicide- ... ze-i-kruki
Tak. Już zamówione.
Trawers

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Trawers »

Jakieś szanse na Quarriors Qultimate w ojczystym języku?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Komentarz do Portal express

1. INIS - Panie Grzegorzu tłumaczenie dotyczące różnic kolorystycznych, jest nie do pojęcia. W takim razie, która wersja druku podstawowej wersji gry pasuje do druku dodatku?.
2. The Others - Brakuje Naklejki w formie Pdfa do samodzielnego druku jako erraty dla grzechu nieczystości, aż tak trudno przygotować wycinek pliku jako naklejki?
3. The Others - kiedy dostanę poprawione plansze misji do tej gry?, kupione w Waszym sklepie, jeszcze nie dotarły.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: rav126 »

Słuchałem dzisiaj wypowiedzi Grzegorza, i to co się dzieje z drukiem Inis to jakaś kpina. Mówię oczywiście o drukarni, która realizuje zlecenie od Matagot, ale tak niestety kończy się próba oszczędzania nie tam gdzie się powinno, ta drukarnia musi dawać naprawdę niskie ceny, skoro takie fuckupy zalicza. Nie sądzę, że solidna, szanująca się drukarnia mogłaby sobie pozwolić na takie coś. Matagoci powinni wyciągnąć konsekwencje prawne, bo przecież jakąś umowę z nimi muszą mieć, i zlecić realizację druku gdzie indziej, chyba, że to zrobili i dlatego mają trzeci odcień (wg wypowiedzi Grzegorza) :lol:
My przynajmniej dostaliśmy poprawione karty, które poszły do druku razem z tymi z dodatku, a ludzie na zachodzie mają nawet karty w różnych odcieniach, jedni mniej, inni bardziej widoczne.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Szczerze to nie zauważyłem wiekszej różnicy w kolorze kart z pierwszego druku i drugiego. Różnica jest nie wielka i akceptowalna w każdej drukarni. Uwazam, że bardzo dobrze wydrukowali karty, chodź użyto mniej lakieru, który zabezpiecza karty. Różnica jest niemal nie zauwazalna. Co do rewersów różnice są tylko w dodatku, skąd wiadomo, że Matagoci wysłali poprawne pliki?. Może drukarnia wydrukowala to co Matagoci wysłali do nich. Stąd trudna pozycja negocjacyjna Matagotów. Przyczyn może być wiele, od niewłaściwej krzywej korygującej warstw w photoshopie, po niewłaściwy profil..
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 09:45 przez Jareks1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: rav126 »

Jareks1985 pisze: 16 wrz 2019, 20:03 Szczerze to nie zauważyłem wiekszej różnicy w kolorze kart z pierwszego druku i drugiego. Różnica jest nie wielka i akceptowalna w każdej drukarni. Uwazam, że bardzo dobrze wydrukowali karty, chodź użyto mniej lakieru, który zabezpiecza karty. Różnica jest niemal nie zauwazalna. Co do rewersów są tylko w dodatku, skąd wiadomo, że Matagoci wysłali poprawne pliki?. Może drukarnia wydrukowala to co Matagoci wysłali do nich. Stąd trudna pozycja negocjacyjna Matagotów. Przyczyn może być wiele, od niewłaściwej krzywej korygującej warstw w photoshopie, po niewłaściwy profil..
W sumie racja, może pliki były złe, i tory były złe :wink:
Jeśli chodzi o karty, to faktycznie, u nas różnica jest praktycznie niezauważalna, ale na bgg ludzie wstawiają bardzo różniące się odcieniem karty, np. te które wkleiłem.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

No złe czy nie złe, zdjęcia druku z bgg moze być z wersji z 2016 roku. Obecnie druk trzyma jakość co widać po kartach, dla mnie to błąd Matagotów
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Arek001 »

Jareks1985 napisz te informacje dla Grzegorza pod filmem na YT.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: dżodżo »

Mam sugestię dla Portalu - może by tak zainteresować się trochę stroną na Kickstarterze? Pełno ludzi ma tam jakieś pytania i problemy, a odzewu brak.
Trochę to kiepsko wygląda, takim podejściem Portal nie zachęca tych ludzi do wsparcia Strongholda.
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: kamilpr »

Kiedy premiera Root ? Znamy już w miarę dokładny termin?
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: doczek »

17 październik z tego co gdzieś wyłapałem.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

A ktoś się orientuje, jak wejść na polską stronę wydawnictwa? Do wyboru mam język angielski, niemiecki lub 2 pionki.
Ot, poligloci. :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Arek001 »

Także nurtuje mnie to pytanie :lol:
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: gregoff »

Awaria strony od piątku trwa. Chyba jeszcze się nie uporali z tym po prostu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rafal_Kruczek »

gregoff pisze: 23 wrz 2019, 22:31 Awaria strony od piątku trwa. Chyba jeszcze się nie uporali z tym po prostu.
Nie wiem czy inni też tak mieli jak wszedłem w piątek na strone portalu to poajwiło sie jakieś dziwne przekierowanie.
Obecny brak strony to moze być łatanie jakieś dziury, ale mam nadzieje że to jest wreszcie wprowadzenie aktualizacji do podstrony "plany wydawnicze"...

A mam pytanie w temacie ( ale pewnie nie 2019 roku)
Wizkids ogłosiło że ich BAAAARDZO niedoceniona gra - brzydkie kaczątko , w Maju 2020 dostanie nową edycję i zamieni sie w łąbędzia.
https://wizkids.com/sidereal-confluence ... d-edition/
Czy ta nowa wersja jest na celowniku Portalu? ( oczywiscie w sensie polskiego wydania)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Rafal_Kruczek pisze: 24 wrz 2019, 06:44
gregoff pisze: 23 wrz 2019, 22:31 Awaria strony od piątku trwa. Chyba jeszcze się nie uporali z tym po prostu.
Nie wiem czy inni też tak mieli jak wszedłem w piątek na strone portalu to poajwiło sie jakieś dziwne przekierowanie.
Obecny brak strony to moze być łatanie jakieś dziury, ale mam nadzieje że to jest wreszcie wprowadzenie aktualizacji do podstrony "plany wydawnicze"...

A mam pytanie w temacie ( ale pewnie nie 2019 roku)
Wizkids ogłosiło że ich BAAAARDZO niedoceniona gra - brzydkie kaczątko , w Maju 2020 dostanie nową edycję i zamieni sie w łąbędzia.
https://wizkids.com/sidereal-confluence ... d-edition/
Czy ta nowa wersja jest na celowniku Portalu? ( oczywiscie w sensie polskiego wydania)
przyłączam się do pytania :)
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: MiXB »

Sidereal Confluence nie nazwałbym "brzydkim kaczątkiem", a raczej "paskudnym kaczątkiem". Gra była bardzo dobra, ale komponenty to były chyba robione prywatnie na drukarkach domowych, a nie nawet przemysłowych... Miejmy nadzieję, że Remastered będzie już jakoś wyglądał bo gry w stylu TI dla ubogich zawsze w cenie.

I Portal na pewno by nie stracił :)
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

Co wyprawia znowu portal z Aeon's End: Wieczna Wojna.
Po wcześniejszych obsuwach przenieśliście na sierpień/wrzesień, potem na wrzesień/październik, teraz widzę że w niektórych sklepach jest na listopad (oczywiście po cichu)?
Aż oglądałem ich ostatni odcinek na yt i oczywiście pytania odnośnie tytułu są ignorowane. Za mało wtop w tym roku było?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

_leigam_ pisze: 24 wrz 2019, 17:46 Co wyprawia znowu portal z Aeon's End: Wieczna Wojna.
Po wcześniejszych obsuwach przenieśliście na sierpień/wrzesień, potem na wrzesień/październik, teraz widzę że w niektórych sklepach jest na listopad (oczywiście po cichu)?
Aż oglądałem ich ostatni odcinek na yt i oczywiście pytania odnośnie tytułu są ignorowane. Za mało wtop w tym roku było?
Ze dwa tygodnie temu w portal express już mówili że listopad, nic nie ignorują
Wcześniej zresztą też mówili że obsuwa związana z zapchanym kalendarzem premier przez Essen (root, pretaporter itd.) oraz tym że czekali długo na druk
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

_leigam_ pisze: 24 wrz 2019, 17:46 Co wyprawia znowu portal z Aeon's End: Wieczna Wojna.
Po wcześniejszych obsuwach przenieśliście na sierpień/wrzesień, potem na wrzesień/październik, teraz widzę że w niektórych sklepach jest na listopad (oczywiście po cichu)?
Aż oglądałem ich ostatni odcinek na yt i oczywiście pytania odnośnie tytułu są ignorowane. Za mało wtop w tym roku było?
Dobrze, że Portal to jedno z tych nielicznych wydawnictw, co porażki bierze na klate i stara się jak może, by dogodzić graczom. Strach pomyśleć, co by się na tym forum o nim mówiło, jakby zaczęli np. udostępniać karty do samodzielnego druku lub naklejki na planszę, o la boga.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Zablokowany