Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Szamano pisze: 23 wrz 2019, 08:40 A jeśli mam już limit np towarzyszy max 1 ?
Jeśli przejmujesz atut fabularny, który zajmuje slot, to musisz coś odrzucić, by nie przekraczać limitów.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lukić »

Czy Adam Lynch to atut fabularny?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Lukić pisze: 24 wrz 2019, 08:53 Czy Adam Lynch to atut fabularny?
Tak, w prawym górnym rogu ma symbol rozszerzenia. Ale on nie zajmuje slotu. W przypadku atutu fabularnego pozyskanego w trakcie scenariusza, jeśli instrukcja nie mówi, że można to zachować w talii, to należy go na koniec scenariusza wyrzucić z talii.
ootbak22
Posty: 74
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ootbak22 »

Witam, w grze mam 2ch badaczy . czy jesli badacz nr 1 odkrywa karte na ktorej jest np liczba wskazowek 3 x liczba badaczy (2) = 6, to w momencie kiedy badacz nr 2 ginie (np w tej samej rundzie) to redukuje ilosc wskazowek na tej karcie o polowe mimo ze jest odkryta ?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

ootbak22 pisze: 07 paź 2019, 22:56 Witam, w grze mam 2ch badaczy . czy jesli badacz nr 1 odkrywa karte na ktorej jest np liczba wskazowek 3 x liczba badaczy (2) = 6, to w momencie kiedy badacz nr 2 ginie (np w tej samej rundzie) to redukuje ilosc wskazowek na tej karcie o polowe mimo ze jest odkryta ?
Nie, to zawsze się odnosi do liczby badaczy, którzy wystartowali w scenariuszu. A nie żywych.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

ootbak22 pisze: 07 paź 2019, 22:56 Witam, w grze mam 2ch badaczy . czy jesli badacz nr 1 odkrywa karte na ktorej jest np liczba wskazowek 3 x liczba badaczy (2) = 6, to w momencie kiedy badacz nr 2 ginie (np w tej samej rundzie) to redukuje ilosc wskazowek na tej karcie o polowe mimo ze jest odkryta ?
Nie, liczba badaczy przy wskazówkach oznacza zawsze liczbę badaczy, która rozpoczęła dany scenariusz.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: sqb1978 »

Hej, proszę o pomoc z taką sytuacją:
napis na akcji z karty lokacji głosi: Limit raz na grę.

Czy to oznacza limit akcji dla każdego gracza osobno (każdy po 1 akcji na grę) czy dla wszystkich graczy w sumie (tylko jedno wykorzystanie tej akcji na grę)?
W instrukcji niestety nie znalazłem jednoznacznego opisu dla limitów kart lokacji.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: c08mk »

Ja bym to zastosował.

“Limit X per [period]” is a limit that appears on cards that
remain in play through the resolution of an ability’s effect.
Each instance of an ability with such a limit may be initiated
X times during the designated period. If a card leaves play and
re-enters play during the same period, the card is considered
to be bringing a new instance of the ability to the game.

Unless stated otherwise, limits are player specific.

Czyli jeden raz na gracza.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: sqb1978 »

c08mk pisze: 15 lis 2019, 02:22Unless stated otherwise, limits are player specific.
No LOL, tego zapisu brakuje w polskiej instrukcji :(

Dzięki piękne!
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lukić »

Krew na ołtarzu - rozstawienie.

Instrukcja mówi "weź ukryte pomieszczenie oraz klucz do pomieszczenia oraz 3 wierzchnie karty z talii spotkań. Przetasuji umieść po jednej pod każdą z lokalizacji z wyjątkiem wiejskich zabudowań".

Kart jest 5 a lokalizacji 6 (7 minus wiejskie zabudowania). Jak dodać po jednej karcie do każdej lokalizacji?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Lukić pisze: 21 lis 2019, 18:05 Krew na ołtarzu - rozstawienie.

Instrukcja mówi "weź ukryte pomieszczenie oraz klucz do pomieszczenia oraz 3 wierzchnie karty z talii spotkań. Przetasuji umieść po jednej pod każdą z lokalizacji z wyjątkiem wiejskich zabudowań".

Kart jest 5 a lokalizacji 6 (7 minus wiejskie zabudowania). Jak dodać po jednej karcie do każdej lokalizacji?
Za kompletnym dziennikiem kampanii: Umieść Wiejskie zabudowania w grze. Wszyscy badacze rozpoczynają grę na Wiejskich zabudowaniach. Usuń z gry po jednej kopii każdej pozostałej lokalizacji. Następnie wylosuj jedną z sześciu pozostałych lokalizacji i ją także usuń z gry. Pozostałe lokalizacje umieść w grze.

Czyli lokalizacji też zostaje pięć.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lukić »

Przeoczyłem to odrzucenie. Dzięki
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

1. Jeśli karta nie ma zapisu żeby ją wyczerpać, to mogę ją zagrać ile razy chce w rundzie? Chodzi mi konkretnie o Gliniarza: jako szybką akcję zadaje obrażenia. Mogę 3 razy go zagrać i zadać 3 ataki, a z racji że to szybka to nadal mam 3 akcje?
2. Grałem już kilka razy, ale teraz mnie to naszło: w scenariuszu Maski Północy chodzi tylko o pokonanie tych kultystów wymienionych z imienia i nazwiska, czy także o każdego Kultystę z cechą Unikatowa, zatem również m.in. Akolitów? Bo kolejny scenariusz pyta nas tylko o tych pierwszych, chociaż możemy nazbierać te 6 kart głównie z Akolitów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: kozz84 »

Miszon pisze: 17 sty 2020, 09:39 1. Jeśli karta nie ma zapisu żeby ją wyczerpać, to mogę ją zagrać ile razy chce w rundzie? Chodzi mi konkretnie o Gliniarza: jako szybką akcję zadaje obrażenia. Mogę 3 razy go zagrać i zadać 3 ataki, a z racji że to szybka to nadal mam 3 akcje?
2. Grałem już kilka razy, ale teraz mnie to naszło: w scenariuszu Maski Północy chodzi tylko o pokonanie tych kultystów wymienionych z imienia i nazwiska, czy także o każdego Kultystę z cechą Unikatowa, zatem również m.in. Akolitów? Bo kolejny scenariusz pyta nas tylko o tych pierwszych, chociaż możemy nazbierać te 6 kart głównie z Akolitów.
-1- Gliniarz to atut, więc płacisz 4 i leży na stole. Gliniarz 0 xp działa raz; odrzucasz go i zadaje 1 obrażenie (bez akcji, bo jest symbol błyskawicy). Gliniarz 2 xp (również bez akcji) musisz go wyczerpać i zadać mu obrażenie, aby zadać obrażenie przeciwnikowi. Ponieważ go wyczerpujesz, z reguły działa raz na turę.

-2- Akolita ma cechę unikatowa? Akolita ma cechę kultysta, ale nie jest unikatowy. Karta unikatowa ma gwiazdę przy tytule.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

1. Chodziło mi o ulepszonego Gliniarza. Ok, czyli dobrze gramy, domyślne jest wyczerpanie, nie musi być napisane.
2. Hmm... No właśnie wiem, że ma być jakaś gwiazdka. Problem w tym, że POD nazwą Akolita jest narysowana gwiazdka i myślałem, że to o nią chodzi.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: kozz84 »

Miszon pisze: 17 sty 2020, 10:32 1. Chodziło mi o ulepszonego Gliniarza. Ok, czyli dobrze gramy, domyślne jest wyczerpanie, nie musi być napisane.
2. Hmm... No właśnie wiem, że ma być jakaś gwiazdka. Problem w tym, że POD nazwą Akolita jest narysowana gwiazdka i myślałem, że to o nią chodzi.
-1- Na karcie musi być napisane "wyczerp". Symbol błyskawicy nie oznaczana wyczerpania karty. Na gliniarzu 2xp jest napisane "wyczerp i zadaj 1 obrażenie".
https://arkhamdb.com/card/01028
-2- Rzeczywiście jest gwiazdka :)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

1. Ok, może źle zapamiętałem ten przyķład. Ale w każdym razie jak nie ma "wyczerp", to nie wyczerpujemy. Czyli gramy dobrze.
2. Hah, czyli znowu dobrze? :-)
Przykładowo ten gość:
https://arkhamdb.com/card/01170
Nie ma gwiazdki przy nazwie karty, ale ma pod nią. Co oznacza ta gwiazdka, jeśli nie unikatowość?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: kozz84 »

Miszon pisze: 17 sty 2020, 10:50 1. Ok, może źle zapamiętałem ten przyķład. Ale w każdym razie jak nie ma "wyczerp", to nie wyczerpujemy. Czyli gramy dobrze.
2. Hah, czyli znowu dobrze? :-)
Przykładowo ten gość:
https://arkhamdb.com/card/01170
Nie ma gwiazdki przy nazwie karty, ale ma pod nią. Co oznacza ta gwiazdka, jeśli nie unikatowość?
-2- Ciekawe, większość unikatowych wrogów nie ma tej gwiazdki o której musisz tylko jest dodany podtytuł karty. Gwiazdka pod tytułem jest tylko elementem designu karty, nie wpływa za rozgrywkę.

Tutaj masz przykład wroga z dwoma gwiazdkami (spoiler z Labirynty obłędu). Gwiazda na lewo od tytułu oznacza unikatowość. Poniżej nic nie oznacza.
https://arkhamdb.com/card/70051
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Ok rozumiem. Po prostu grafika. Choć dziwne że nie zawsze jest.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ArnhemHorror »

Taka dekoracja. Wydaje się, że ta grafika znajduje się na wszystkich kartach wrogów, ale niekiedy jest zakryta paskiem z dodatkowym tekstem, np. nazwą konkretnego scenariusza, jeśli dana karta jest do niego przypisana.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Czy po przegranym teście można jeszcze podnieść sobie statsy za pomocą szybkiej akcji z kart typu Talent fizyczny/Hyperawareness itp., gdzie za surowce dodawało się sobie statsy? Czy już po ptakach, bo nie ma okna gracza?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Miszon pisze: 19 sty 2020, 23:13 Czy po przegranym teście można jeszcze podnieść sobie statsy za pomocą szybkiej akcji z kart typu Talent fizyczny/Hyperawareness itp., gdzie za surowce dodawało się sobie statsy? Czy już po ptakach, bo nie ma okna gracza?
Już nie można. Ikonki dorzucamy i staty podbijamy tylko przed testem.
Zapraszam na FB do grupy Horror w Arkham gra karciana. Tam jest dużo postów o zasadach.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć
2 pytanka przed pierwszą grą :)
1) Jeżeli stworek posiada cechę 'polowanie' + wskazuje na konkretnego poszukiwacza (słowem 'tylko') to czy jeżeli jest w zwarciu z graczem który nie jest jego priorytetem to czy w fazie ruchu on się od niego 'odczepia' i szuka swojej ulubionej ofiary?
2) Jeżeli stworek wykona ruch na moje pole to czy może od razu wykonać atak? Coś nie mogę znaleźć informacji czy wykonanie ruchu męczy stwory czy też nie... (bo jak rozumiem stwór po wejściu na nasze pole od razu się do nas 'przykleja'?)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Bartoszeg02 pisze: 24 sty 2020, 08:40 1) Jeżeli stworek posiada cechę 'polowanie' + wskazuje na konkretnego poszukiwacza (słowem 'tylko') to czy jeżeli jest w zwarciu z graczem który nie jest jego priorytetem to czy w fazie ruchu on się od niego 'odczepia' i szuka swojej ulubionej ofiary?
Jeżeli jest już z kimś w zwarciu, to nic się nie dzieje. Potwór poluje w fazie wrogów, tylko jeżeli nie znajduje się w zwarciu. Rzecz jasna jak potwór szuka "tylko" jednego z graczy, to sam z siebie nie wejdzie w zwarcie z innym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inny badacz wszedł w nim w zwarcie.
Bartoszeg02 pisze: 24 sty 2020, 08:40 2) Jeżeli stworek wykona ruch na moje pole to czy może od razu wykonać atak? Coś nie mogę znaleźć informacji czy wykonanie ruchu męczy stwory czy też nie... (bo jak rozumiem stwór po wejściu na nasze pole od razu się do nas 'przykleja'?)
Gotowy potwór wchodzi od razu w zwarcie, jeżeli ma tylko taką możliwość, ale atakuje dopiero w fazie wrogów. Sam ruch go nie męczy.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki! Jestem gotowy do 1 gry :))
ODPOWIEDZ