Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: BartoszK »

Lopezzo pisze: 20 wrz 2019, 18:51 Pierwszy nakład w galakcie sie skonczył , w drugim nie bedzie dodatkowej zawartosci ( Tristan ) . Kto myśli o zakupie warto się pośpieszyć bo zaraz nie bedzie .
Nakład wyczerpał się u wydawcy, a nie w sklepach. Nie siejmy paniki.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: playerator »

MrAtrion pisze: 23 wrz 2019, 15:20
inzkulozik pisze: 23 wrz 2019, 08:23 Czy widział ktoś polskie instrukcje do pobrania ?
Też szukałem i nic nie ma (...)
Miejmy nadzieję, że to nie nowa, "antypiracka" tradycja, zapoczątkowana przez Phalanx.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

W sensie brak cyfrowej kompletnie? Angielska jest więc słaby powód by to był...
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

Albo nie chcą ułatwiać życia posiadaczom wersji EN i delikatnie zachęcają do kupna PL? ;) Choć do tej pory Galakta nigdy nie robiła takiego problemu (co innego księgi scenariuszy - to zrozumiałe). Zresztą kto miał przebrnąć przez instrukcję to już to zrobił a mieszanie terminologi z instrukcji oraz samej gry w różnych wersjach językowych mija się z celem.

A może szykują kilka klimatycznych innowacji tak jak swego czasu Rebel w Nemesis :) ? Przy takich praktykach i tym co ostatnio serwują nam wydawnictwa zdecydowanie wstrzymałbym się z preorderem.
Granie na Bemowie
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Mi się czasami wydaje, że nie dają takiej instrukcji do przeczytania od deski do deski komuś kto jej nigdy na oczy nie widział, a dużo by to dało. Czytałem dziś instrukcję do Rebelii (fizyczną wersję) , to już chyba drugi dodruk jest a natknąłem się na zjedzone literki i zamiast myśliwce jest myślice. Naprawdę? Oczywiście życzę nam wszystkim tylko takich baboli w instrukcjach, a nie żadnych stróżówek, ale jednak daje to do myślenia, że ciężko komuś takie rzeczy poprawić, a byli na pewno ludzie co to wyłapali po premierze.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

playerator pisze: 23 wrz 2019, 20:37
MrAtrion pisze: 23 wrz 2019, 15:20
inzkulozik pisze: 23 wrz 2019, 08:23 Czy widział ktoś polskie instrukcje do pobrania ?
Też szukałem i nic nie ma (...)
Miejmy nadzieję, że to nie nowa, "antypiracka" tradycja, zapoczątkowana przez Phalanx.
Z tego co kojarzę, to Galakta chyba nigdy nie udostępniała instrukcji przed premierą gry.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

Nieprawda. Nie dam głowy czy w przypadku każdego tytułu, ale instrukcje pojawiały się u nich też przed sklepową premierą.
Granie na Bemowie
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Jacek_PL »

A to nie jest tak, że Galakta udostępnia instrukcję jakoś tak tydzień, może dwa przed premierą ? Tutaj na pewno instrukcja nie daje dużego komfortu do grania w wersję angielską, ba wręczy bym powiedział że może utrudnić, jak już ktoś wcześniej zauważył czasami trudno zgrać polską i angielską nomenklaturę.

Jeśli chodzi o samą grę to niestety właśnie mała regrywalność trochę psuje świetne odczucia z gry. Szkoda że nie poszli drogą FFG i nie wypuścili do gry apki z nowymi kampaniami albo chociaż nowej kampani w formie książki, a nie od razu w formie całej podstawki. Dokupienie dodatków też niewiele zmienia bo tak naprawdę zwiększa się tylko długość kampanii, a nie zwiększa regrywalności, bo jednak przechodząc kampanię ponownie, można liczyć co najwyżej na kosmetyczne zmiany. Mimo wszystko naprawę polecam tę grę, nawet sama podstawka daje sporo zabawy, ja swoją ograłem trzy razy zanim stwierdziłem, że nie ma mnie już czym zaskoczyć.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: KrzysiekL »

A jak wygląda kwestia kampanii fanowskich? Widziałem quest editor, ale chyba nie cieszy się to taką popularnością jak w przypadku gier CMON?
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: mythil »

Scenariuszy jest mało, za to postaci jest dużo, co też ma wpływ na odczucia, które można mieć podczas grania. Obecnie mam wszystko co wyszło, w wersji angielskiej i samo przejście kampanii, sporo czasu zajmuję, także nawet zaczynając od nowa, nie czuć tej powtarzalności. Niestety z samą podstawką, może być trochę za mało. Oczywiście może się zdarzyć, że wszystkiego w danym scenariuszu nie odkryjemy, co może zachęcić do ponownego zagrania.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Napisałem do Galakty zapytanie o instrukcję. Czekam na odpowiedź...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: EsperanzaDMV »

awawa pisze: 23 wrz 2019, 21:36 (...)Zresztą kto miał przebrnąć przez instrukcję to już to zrobił a mieszanie terminologi z instrukcji oraz samej gry w różnych wersjach językowych mija się z celem.
S&S trafiło dopiero co na mój radar i zdecydowaniem czekam na polską instrukcję zanim podejmę decyzję o zakupie. Także ja przez instrukcję jeszcze nie przebrnąłem, na razie widziałem tylko recenzje, gra mnie zaciekawiła ale że tania nie jest, to zdecydowanie przed zakupem przeczytam polską wersję instrukcji.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 333
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 98 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: choczkins »

Na BGG można znaleźć przetłumaczone zasady zrobione przez lucyfungus, sam korzystałem i dają radę 😉
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lucyfungus »

Instrukcja ma około 50 stron tekstu i obrazków, jest dość dużo zasad do przyswojenia. Sam podręcznik z zasadami może zniechęcić do zagrania. Lepiej na początku pooglądać filmiki na YT, choć w przeważającej większości po angielsku.
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: mythil »

Zasad jest sporo, ale większość jest logicznie połączona. Polecam, pierwszy scenariusz 2-3 razy rozegrać z instrukcją w ręku, aby weszły w krew, a później to już z górki.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Instrukcja jest bardzo dluga. Odradzam próby czytania instrucji przed zakupem. Obejrzeć gameplay lepiej.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: maciejo »

Czy żeby zagrać trzeba przeczytać całą instrukcję czyli te 50 stron,czy też dzieje się to stopniowo tzn instrukcja ze scenariusza na scenariusz wprowadza nowe zasady ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gatherey »

maciejo pisze: 27 wrz 2019, 19:31 Czy żeby zagrać trzeba przeczytać całą instrukcję czyli te 50 stron,czy też dzieje się to stopniowo tzn instrukcja ze scenariusza na scenariusz wprowadza nowe zasady ?
Musisz przeczytać podstawowe mechaniki (typu: combat na stronie X, ogólnie tura na stronie Y itd itp). Nie ma podziału na podstawową część i zaawansowaną, więc takie rzeczy trzeba sobie samemu w miarę grania ogarniać.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: maciejo »

Dzięki, trochę mi się odechciało :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Wystarczy na YT zerknąć ze 2 gameplaye. Większość mechanik jest omówiona ładnie.
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: M_T »

Witam

Przecież ilość stron instrukcji nic nie znaczy. Ja osobiście wolę przeczytać 50 stron takiego np. Gloomhavena - gdzie wszystko jest wyjaśnione i opisane, niż 16 stron innych gier, gdzie zasad trzeba się domyślać lub wymyślać nowe.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: maciejo »

M_T pisze: 27 wrz 2019, 20:17 Witam

Przecież ilość stron instrukcji nic nie znaczy. Ja osobiście wolę przeczytać 50 stron takiego np. Gloomhavena - gdzie wszystko jest wyjaśnione i opisane, niż 16 stron innych gier, gdzie zasad trzeba się domyślać lub wymyślać nowe.
Miałem na myśli trochę co innego.
Boję się że ta gra z taką ilością zasad może cierpieć na syndrom Mage Knight, 2 tygodnie przerwy w grach i zaczynamy wszystko od nowa :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Z tego co widziałem na YT to ma o wiele mniej zasad niż MK (zwłaszcza podczas walki). Nawet na necie wiele osób tak twierdzi.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Sword§Sorcery jest dla graczy wagi ciezkiej. To jest duza gra. Z doskoku moze byc ciezko, "wyjmujemy z szafy i gramy" raczej odpada, to nie Talisman.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: woytas »

Halloween pisze: 27 wrz 2019, 21:48 Sword§Sorcery jest dla graczy wagi ciezkiej. To jest duza gra. Z doskoku moze byc ciezko, "wyjmujemy z szafy i gramy" raczej odpada, to nie Talisman.
Dzięki ci Panie za te słowa :D Trochę uspokoiłeś moje skołatane serce po zarzutach dotyczących regrywalności.
ODPOWIEDZ